Hollanda Vizesi, İzmir

Hollanda Vizesi İşlemleri İzmir

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu herhangi bir diplomat vasfı yoktur. Hollanda ile Türkiye arasında ki kurala uygun olarak önemli bir ticaret şehiri olan İzmir’de faaliyet yürütmekte. Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu çalışmasını Hollanda İstanbul Başkonsolosluku ve Hollanda Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak yürütülür. Hollandaya seyahat etme isteyen vatandaşımız başvurusunu Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu üzerinde yapabilmektedir ancak Fahri Konsolosluğu karar verme yetkilerine sahip değildir. Tüm değerlendirme İstanbul Başkonsolosluku ve Hollanda Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılır. Hollanda İzmir Fahri Konsoloslukları çalışmasını Hollanda İstanbul Başkonsolosluku ve Hollanda Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak yürütür. Türkiye’de yaşayan Hollanda vatandaşı doğumu, ölümü, evlilik işlemi, pasaport ve kimlik yenilemesi ve noterlik işlemini İzmir Fahri Konsolosluğundan yapabilir.

Hollanda İzmir Vize Randevusu

Hollanda’ya seyahat edecek olan kişi Hollanda vizesi muafiyeti yok ise vize almalı. Hollanda vize alacak olan kişi vize başvurusunu Hollanda İzmir Başkonsolosluğuna yapabilir. Başvuruda buluncak olan kişinin Hollanda İzmir Başkonsolosluku Vize Randevu işlemini gerçekleştirmesi gerekmekte.
Hollanda vizesi başvuru yapacak olan kişi öncelikle vize başvuru formunu doldurulmalı. Bu form Hollanda İzmir Başkonsolosluku resmi web sitesinde edinilebilir. Bu form İngilizce veya  Türkçe olarak elle doldurulmalıdır ve gerekli olan tüm soru yanıtlamalıdır. Hatalı bilgiler yazılması durumunda vize başvurusu reddedilebilir. Hollanda vizesi başvuru form doldurulduktan sonra çıktıları alınarak imzalanmalı.
Daha sonra ise Hollanda vizesi başvurusu da bulunacak olan kişi Hollanda İzmir Başkonsolosluğuna vize İşlemi için randevu almalıdır. Randevu Hollanda İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçilip alınbilmektedir. Randevusuz yapılcak olan vize başvurusu kabul edilmemektedir.
Randevu tarihe kadar Hollanda vize için uygun olan evrakı hazırlamak gerekmektedir. Bu belge vize başvuru sırasında yetkiliye teslim edilmeli. Hollanda vizesi randevusu bizzat katılmanız gerekmekte. Ailedeki her bireyler için ayrı ayrı Hollanda vizesi randevusu alınmalıdır. Ayrıca randevular tarihinde Hollanda vizesi harç ücretleri de ödenmelidir.

Hollanda İzmir Vize Başvurusu

İzmir ve çevresi ikamet eden Türk vatandaşı vize başvurusunu Hollanda İzmir Başkonsolosluğuna yapmalı. Türk vatandaşının alacağı vize kısa süre vize ise başvuru Hollanda Konsolosluğu tarafından yetkilendirmiş vize başvuru merkezine yapılmalıdır. Hollanda Başkonsolosluğuna sadece uzun süre Hollanda vizesi başvuruları yapılabilmektedir.
Hollanda İzmir Başkonsolosluku Vize Başvuru yapacak olan kişi öncelikle Hollanda vizesi başvuru form doldurmalıdır. Hollanda vizesi başvuru form seyahat amaçlarına uygun olarak doldurulmalı.
Hollanda İzmir Başkonsolosluğu Vize Başvuru yapacak olan kişinin başvuruda bulunabilmesi için randevu almaları gerekmektedir. Randevu Hollanda İzmir Başkonsolosluku resmi internet siteleri üzerinden alınabilmekte.
Randevuyu alan kişinin randevu tarihlerine kadar Hollanda vize için gerekli olan belgesi eksiksiz olarak hazırlamaları gerekmekte. Belge randevu tarihlerinde Hollanda İzmir Konsolosluğuna teslim edilmeli.
 Hollanda İzmir Başkonsolosluğuna teslim edilen belge sonrası başvuru incelemeye alınmakta. Hollanda İzmir Başkonsolosluku vize başvurusunu detaylı bir şekilde incelemekte. Başvuru ortalama olarak 5 ve 15 gün arası sonuçlanmakta. Ancak bu süre bazı durumda uzayabilmekte.
Hollanda İzmir Başkonsolosluğu Vize Başvuru yapan kişinin vize başvurusu olumlu sonuçlanmış ise Hollanda’ya seyahat edilebilir. Ancak vize olumlu sonuçlanma ülkeye giriş garanti vermemektedir. Tüm yetkiler Hollanda sınır yetkilisindedir.

Hollanda Vizenizi İzmirden Almanızın Kolay Yolu

1. Adım: İzmir Konsolosluğuyla yüz yüze iletişime geçmek
2. Adım: Hollanda vizesi için gerekli evrakları konsolosluğa teslim etmek.
3. Adım: Hollanda vizesi randevu gününde parmak izinizi vermek.
Son Adım: İşlemlerin tamamlanmasını beklemek.
Hollanda vizesi başvuru yapmak isteyen kişinin Hollanda Konsolosluğu vize türüne göre başvurusunu iletmesi gerekmektedir. Hollanda için kısa süre ziyareti kapsayan Schengen vize başvurusu yapacak ise Hollanda Konsolosluğu başvurusu direkt kabul etmemektedir. yetkilendirmiş vize başvuru merkezi üzerinden yapılması için yönlendirilmekte. Ancak uzun süre Hollanda vize alınacaksa Hollanda diplomatik temsilcisi başvuru kabul etmekte.
Hollanda vize başvuru için öncelikle ikamet edilen bölgelere en yakın Hollanda Konsolosluğu bulunmalı. Ardından vize türü göre gerekli evrak hazırlanmalı ve randevu alınmalıdır. Randevu gününe evrak teslimi ile beraber Biyometri İşlem (parmak izinin taranması) da yapılmaktadır. Vize sürecinin olumlu tamamlanabilmesi için evrakın eksiksiz ve doğru olması ve parmak iz taramasına sorun çıkması gerekmektedir. Herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirlerde Hollanda vize 7-15 iş gün arasında çıkmakta ancak çalışma izni, oturum izni gibi durumda süreç uzayabilmekte. 

Hollanda Vizesi İzmir Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Öncelikle Hollandanın bir Schengen ülke olduğ unutmamalısınız. Bundan dolayısı vize başvuru şartı Schengen anlaşmasına göre belirlenmektedir. Vize başvurunuz buna göre değerlendirilmekte. Başvurunuzu Fahri Konsolosluğa, Büyükelçilikin belirlediği vize başvuru merkezinden ve anlaşması acente aracılığı ile yapabilirsiniz. Hollanda Schengen vize alışanız diğer Schengen ülkesine vize süresi boyunca seyahatlerde bulunabilirsiniz. Ancak giriş ülkesi başvuru yaptığı ülke olan Hollanda olmalı. Vize başvurusu için istenilen belge şu şekildedir;
Hollanda Vizesi başvuru formu
En az 2 adet biyometrik fotoğraf
10 yıl içinde çıkarılmış  Pasaport
Giriş- dönüş uçak biletleri
Seyahat Sağlık Sigorta
Konaklama belgeleri
Banka hesabı dökümü
Vize harcı ödediğinize ait dekont
Bunların yanında alacağı vize türüne göre istenen belge farklılık göstermektedir.
Schengen vizesi 6 ay süre içinde verilir. 6 ay içinde Schengen vize aldıysanız başvuru kabul edilmez. Ayrıca vize 3 ay geçerlidir.
Hollanda İzmir Fahri Konsolosluku hafta içi her gün saat 08.00- 17.00 arasında çalışmaktadır. Ayrıca Hollanda resmi tatili ve Türkiye resmi tatilinde hizmet vermemektedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp