Hollanda Vizesi, Antalya

Hollanda Vizesi İşlemleri Antalya

Hollanda’ya seyahat edecek olan kişi, seyahat amaçlarına uygun Hollanda vize almalıdır. Hollanda vize alacak olan ve Antalya çevresine ikamet eden kişi işlemini Hollanda Antalya Konsolosluğuna yapabilmektedir. Hollanda Antalya Konsolosluğunda vize işlemleri yapacak olan kişi, Hollanda vize işlemlerinin nasıl yapılacağı merak etmektedir. Bu yazılarda Hollanda Antalya Konsolosluğunu vize işlemi hakkında bilgi verilmiştir.
Hollanda Antalya Konsolosluğu vize işlemi için öncelikle vize türünü belirlenmeli. Hollanda Antalya Konsolosluğu sadece uzun süre Hollanda vizesi başvurusunu kabul etmektedir. Hollanda Antalya Konsolosluğuna vize başvuru yapacak olan kişi başvuru için randevular almalıdır. Randevu Antalya Konsolosluğu ile iletişimlere geçerek detaylı bilgiler alabilir.
Hollanda Antalya Konsolosluğu vize işlemi için randevu tarihlerine kadar gerekli olan evrak hazırlanması ve randevu tarihine yetkililer teslim edilmelidir. Hollanda vizesi başvuru için randevu tarihine biyometrik parmak izinin verisi verilmelidir. Ayrıca randevu tarihlerde Hollanda Antalya Konsolosluğunda bulunan yetkililer vize ücretleri ödenmelidir. Detaylı bilgiler için Hollanda Antalya Konsolosluğu ile iletişime geçilebilir. Hollanda vizesi başvuru vize türüne göre 1 hafta ve 4 hafta arasına sonuçlanmaktadır.

Hollanda Antalya Vize Randevusu

Hollanda’ya seyahat edecek olan kişi seyahat amaçlarına uygun Hollanda vize almanız gerekmektedir. Hollanda vize alacak olan ve Antalya çevresi ikamet eden kişi, Hollanda vize başvurusunu Hollanda Antalya Konsolosluğuna yapabilir. Hollanda Antalya Konsolosluğuna vize başvurusu yapacak olan kişi bazı şartı yerine getirmelidir. Bu şartdan birisi de Hollanda Antalya Konsolosluk vize randevuları alınmasıdır.
Hollanda Antalya Konsolosluğu randevusuz vize başvuruları kabul etmemektedir. Bu nedenle randevular için Hollanda Antalya Konsolosluğunu ziyaret etmede önce randevu almanız gerekmekte. Randevu tarihlerinde Hollanda vizesi başvuru için gerekli evrak hazırlanması ve teslim edilerek başvuru işlemleri başlatılmalıdır. Randevu Hollanda Antalya Konsolosluğu ile iletişim kurarak alınabilir.
Hollanda Antalya Konsolosluğu vize randevu almış olan kişi randevu tarihini kaçırmamalıdır. Hollanda Antalya Konsolosluku vize randevusu kaçıran kişinin işlemi yapılmayabilir.
Hollanda Antalya Konsolosluku vize randevusu kaçıran kişinin başvuru için yeniden randevu alınması gerekmektedir. Randevu tarihlerini kaçıran kişi bütün işlemi baştan yapmak zorunda kalabilir. Bu durumda başvuru sahipleri için vakit kayıbı anlamına gelmektedir. Bunun sonucuna da seyahat planı ertelemek zorunda kalabilir.

Hollanda Antalya Vize Başvurusu

Hollandaya seyahat edecek olan kişi seyahatini gerçekleştirbilmek için Hollanda vize almalıdır. Hollanda vize alacak ancak Antalya’da ikamet eden kişi Hollanda vizesi başvurunun Hollandanın Antalya Konsolosluğuna yapabilir. Hollanda Antalya Konsolosluğuna vize başvuruları yapacak olan kişi, başvuru nasıl yapılacakını merak etmektedir. Bu yazı da Hollanda Antalya Konsolosluğunu vizesi başvuru hakkında bilgi verilmişdir.
Hollanda Antalya Konsolosluğunu vize başvuru için öncelik Hollanda seyahat amaçlarına uygun vize türünü belirlenmeli.
Hollanda vize türü belirleyen kişi, Hollanda Antalya Konsolosluğunda randevu almalı. Randevu Hollanda Antalya Konsolosluğunu ile iletişim geçilerek alınabilir.
Randevu tarihlerine kadar Hollanda Antalya Konsolosluğunu vize başvuru için gerekli olan evrak hazırlanmalıdır. Evrakın konsolosluğun istedikleri şekilde hazırlanması gerekmekte.
Hollanda Antalya Konsolosluğunu vize başvurusu yapacak olan kişi randevu tarihinde hazırlanan Hollanda vizesi evrakını yetkilisine teslim etmelidir.
Hollanda vizesi başvurusu için biyometrik parmak izini verisi verilmesi ve Hollanda Antalya Konsolosluğu vize ücretlerini ödemeniz gerekmektedir.
Hollanda Antalya Konsolosluğunun vize başvurusunu değerlendirme yetkisi bulunmamakta. Başvuru Hollanda Ankara Büyükelçiliğini ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğuna ait.

Hollanda Vizenizi Antalyadan Almanızın Kolay Yolu

1. Adım: Antalya Konsolosluğuyla yüz yüze iletişime geçmek
2. Adım: Hollanda vizesi için gerekli evrakları konsolosluğa teslim etmek.
3. Adım: Hollanda vizesi randevu gününde parmak izinizi vermek.
Son Adım: İşlemlerin tamamlanmasını beklemek.
Hollanda Antalya Konsolosluğu vize işlemi için öncelikle vize türünü belirlenmeli. Hollanda Antalya Konsolosluğu sadece uzun süre Hollanda vizesi başvurusunu kabul etmektedir. Hollanda Antalya Konsolosluğuna vize başvuru yapacak olan kişi başvuru için randevular almalıdır. Randevu Antalya Konsolosluğu ile iletişimlere geçerek detaylı bilgiler alabilir.
Hollanda vizesi başvurusu için biyometrik parmak izini verisi verilmesi ve Hollanda Antalya Konsolosluğu vize ücretlerini ödemeniz gerekmektedir.
Hollanda Antalya Konsolosluğunun vize başvurusunu değerlendirme yetkisi bulunmamakta. Başvuru Hollanda Ankara Büyükelçiliğini ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğuna ait.  Herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirlerde Hollanda vize 7-15 iş gün arasında çıkmakta ancak çalışma izni, oturum izni gibi durumda süreç uzayabilmekte.

Hollanda Vizesi Antalya Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Pasaport (En az iki sayfa boş ve dönüş tarihinde itibaren 90 gün daha geçerli)
Varsa eski pasaportun fotokopisi
Hollanda Vizesi Başvuru Form
Hollanda Vizesi Talep Dilekçesi
Biometrik Fotoğrafı (iki adet 3,5*4,5 ölçüsünde)
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Tam vukuat nüfus kayıt örneği
Konaklama yeri rezervasyonu bilgisi
Ulaşım için rezervasyon bilgisi (Gidiş- Dönüş)
30.000 EURO’luk seyahat sağlığı sigortası
Finansal durum gösteren belge 
Aktif  banka hesabı 3 aylık dökümü ve en az 3000TL bakiye
Seyahat amaçlarını destekleyen belge
Vize ücretlerinin ödendiği gösteren dekont
Çalışan için ek olarak; maaş bordrosu, SGK işe girişi bildirge, 4A hizmet döküm vb. belge
İş yeri sahibi için ek olarak; faaliyet belge, vergi levha, imza sirküleri 
vb. belge
Kamu personeli için; görev yapılan yerden alıncak yazı
Çiftçi için ek olarak; Ziraat oda sicil kaydı, çiftçi belge vb. belge
Öğrenci için ek olarak; öğrenci belge ve sponsor bilgisi vb. belge
Emekli için ek olarak; emeklilik belge, emekli banka cüzdan vb. belge

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp