Hollanda Bursa Fahri Konsolosluğu

Hollanda vize başvuru işlemlerini Bursa içinden gerçekleştirmek isteyenler Hollanda Bursa Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçmektedir. Ancak fahri olarak hizmet veren Bursa Hollanda Konsolosluğu, vize verme yetkisine sahip değildir. Bu yüzden vize başvurularınızda Bursalılara ancak, Bursa’yı görev alanında bulunduran büyükelçilikler ve başkonsolosluklar yardımcı olabilir.

Dolayısıyla Bursa’da yaşayanlar İstanbul Başkonsolosluğu ya da Ankara Hollanda Konsolosluğu’ndan randevu alarak Hollanda vize başvurusu yapabilir. Diğer resmî ülke temsilcilikleri gibi randevu ile hizmet veren Hollanda temsilcilikleri, başkonsolosluk ya da büyükelçilik statüsündeyse vize verme yetkisine sahiptir. Hollanda’ya hangi vize türü için başvuracaksanız bu vize türüne uygun evrakları hazırlayarak başvuruda bulunmanız mümkündür.

Hollanda Bursa Fahri Konsolosluğu

Fahri bir konsolosluk olan Bursa Hollanda Konsolosluğu, vize başvurularını alma ve işleme yetkisine sahip değildir. Bu yüzden Hollanda vizesi almak için Bursa’daki Hollanda Fahri Konsolosluğu’nda resmî süreç başlatılamaz. Fahri konsoloslukların görevleri arasında vize vermek bulunmamaktadır. Fahri konsolosluklar daha çok kimlik kartı, resmî evrak yenileme, çıkartma ve ev sahibi ülke ile mensubu oldukları ülke arasındaki ticari ilişkileri geliştirme gibi görevlere sahiptir. Türkiye’deki birçok ülkenin fahri konsolosluğu vize veremez. Ancak bazı ülkelerin aldıkları kararlar doğrultusunda fahri konsoloslukları vize verebilmektedir. Vize verme yetkisine sahip olan fahri konsolosluklar arasında Hollanda’nın Bursa Fahri Konsolosluğu bulunmaz.

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda vize başvurusu yapmak isteyenlerin İstanbul Başkonsolosluğu ya da Ankara Hollanda Konsolosluğu randevu alma süreci sonrası aşağıdaki adımları takip etmesi gerekir:

 1. Vize türünü belirleyin: Başvuracağınız vize türü seyahat amacınıza göre belirlenir.
 2. Vize giriş tipini belirleyin: Kaç girişlik bir Hollanda vizesine ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Tek girişli, çift girişli ve çok girişli (multivize) şeklinde giriş tipleri mevcuttur.
 3. Hollanda vizesi için gerekli evraklar hazırlanır: Hollanda vize türüne göre değişiklik gösteren evraklarınızı bir vize danışmanı eşliğinde hazırlayın.
 4. Hollanda vize başvuru formu doldurun: Hollanda'ya yapılacak tüm Schengen vizesi başvuruları için online olarak doldurulur. Bir vize danışmanından vize başvuru hizmeti alıyorsanız PDF şeklinde bulunan Hollanda vize başvuru formu doldurulmuş örneklerine de ulaşabilirsiniz. 
 5. İstanbul Başkonsolosluğu ya da Ankara Hollanda Konsolosluğu’ndan randevu alın: Başvurduğunuz konsolosluk / vize başvuru merkezinin konumuna bağlı olarak, başvuru yapmak için randevu almanız gerekir. MyVize ile iletişime geçerek Hollanda Konsolosluğu çalışma saatleri ve işlem yoğunlukları hakkında bilgi alabilirsiniz.
 6. Vize türünüze uygun Hollanda vize ücretini ödeyin.
 7. Hollanda vize başvurusu için hazırsınız, başvurun: Seyahat tarihinizden en az 15 gün önce Hollanda vize başvurusu yapabilirsiniz. Ancak başvuru tarihiniz seyahat tarihinizden 6 ay daha erken olmamalıdır. Hollanda'daki farklı konsoloslukların / işlem merkezlerinin farklı başvuru prosedürleri vardır. Nereden başvurduğunuza bağlı olarak, vize başvurusu yaptığınız konsolosluk / merkeze şahsen başvurmanız gerekebilir. Başvurduğunuzda muhtemelen biyometri (parmak izi) sağlamanız da istenecektir. 12 yaşın altındaki çocuklar büyük olasılıkla parmak izi alınmasından muaftır. Daha önce (son 60 ay içinde) parmak izi verdiyseniz muhtemelen yeniden göndermeniz gerekmeyecek ve bu nedenle başvuru için şahsen gelmeniz gerekmeyebilir (Yani, parmak izi bilgilerinizi, sizi vekâleten başka biri de konsolosluğa ulaştırabilir.)

Hollanda Bursa Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Hollanda Bursa Fahri Konsolosluğu’nda vize işlemleri başlatmak isteyen herkes MyVize Vize Başvuru Merkezi ya da büyükelçilik/konsolosluk yetkilileri ile irtibata geçebilir. Vize verme yetkisi bulunmayan Hollanda Fahri Konsolosluğu yerine Bursa Vize Başvuru Merkezi MyVize’ye başvuruda bulunanlar hemen Hollanda vize işlemleri başlatabilir. Hollanda vizesi için diğer ülkelerde olduğu gibi belirli prosedürleri yerine getirenler, vize alabilirler. Bunun için gerekli evrakların hazırlanması ve vize türüne göre Hollanda Büyükelçiliği ya da Başkonsolosluğu’nda düzenlenecek olan vize mülakatına katılım sağlanması gerekir. Hollanda vizesi için gerekli evraklar MyVize Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla büyükelçilik ya da konsolosluğun ilgili birimlerine ulaştırılabilir. Evraklarınızın hazırlanması ise oldukça titizlik gerektiren zorlu bir süreçtir. Bu yüzden Hollanda vizesi için kendi başınıza başvuru yapmanız durumunda ret almanız neredeyse kesindir. Hollanda vizesine Bursa’dan başvuru yapmak ise, vize başvuru merkezimiz sayesinde oldukça kolaydır. Vize evraklarının nasıl hazırlanması gerektiğine dair geniş bilgiye sahip olan danışmanlarımız, sizlere evrak listesi ve hazırlık süreci konusunda yardımcı olabilir. Hollanda vizesine Bursa’dan hemen başvurmak için MyVize ile iletişime geçin.

Hollanda Bursa Fahri Konsolosluğu Vize Randevusu

Bursa içinde Hollanda devleti ile ilgili, vize başvurusu dışında gerçekleştirmek istediğiniz tüm işlemler için Bursa Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alabilirsiniz. Resmî işlemleriniz için ilgili departmana telefonla ulaşarak kişisel bilgileriniz vermeniz ve bir randevu tarihi seçmeniz yeterlidir. Hollanda Bursa Fahri Konsolosluğu’na randevu aldıktan sonra randevu gün ve saatinde konsoloslukta bulunmanız da oldukça önemlidir.

Konsolosluklardan aldıkları randevulara, herhangi bir gerekçe göstermeden gitmeyen vatandaşların bir sonraki randevularının süresiz askıya alınma ihtimali vardır. Bu yüzden Hollanda Bursa Fahri Konsolosluğu da dâhil olmak üzere konsolosluklardan aldığınız randevularınıza katılım göstermeniz oldukça önemlidir. Eğer randevunuza katılamayacaksanız da bunun hakkında konsolosluğu bilgilendirmeniz, bir sonraki konsolosluk işleminizin askıya alınmasının önüne geçecektir.

Hollanda Konsolosluğu vize randevusu almak için Bursa Fahri Konsolosluğu yerine tercih edebileceğiniz üç temsilcilik bulunmaktadır. Bunlardan ilki Ankara Hollanda Konsolosluğu olarak da tanımlanan Ankara Büyükelçiliği’dir. Diğeri ise Hollanda’nın İstanbul Başkonsolosluğu’dur. Üçüncü ve son vize başvuru temsilciliği ise MyVize’dir. MyVize, Hollanda vize başvurusu yapmak için tercih edebileceğiniz en güvenli temsilciliklerden biridir. Yapmanız gereken tek şey MyVize’yi arayarak ya da vize merkezimizin Bursa’daki şubesine bizzat gelerek Hollanda vize başvurusu yapmak istediğinizi belirtmektir.

Hollanda Bursa Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

Hollanda Fahri Konsolosluğu vize başvurusu almaz. Bunun yerine Ankara Hollanda Konsolosluğu vize başvurunuzu değerlendirmeye alır. Eğer Hollanda Schengen vize başvurunuz reddedilirse, reddi aldıktan sonra 4 hafta içinde itiraz etme hakkınız vardır. Bu işleme, talebinizin neden reddedildiğini açıklayan standart bir vize ret formu alarak başlayın. Feragat mektubunuz, nereye göndereceğiniz de dâhil olmak üzere itiraz sürecindeki adımları detaylandıracaktır. Ardından itirazınızı dosyalayın. İtirazınız onaylanırsa, vizeniz için yeni bir randevu alabilirsiniz ve bu randevuya itirazınızın başarılı olduğunu teyit eden bir mektup getirmeniz gerekir. İtirazın olumlu veya olumsuz olmasına bakılmaksızın, büyük olasılıkla iade edilmeyen bir itiraz ücreti ödemeniz gerekebileceğini unutmayın.

Hollanda Bursa Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Hollanda Fahri Konsolosluklarının çalışma saatleri tüm Türkiye’de farklılık gösterebilmektedir. Ancak resmî tatiller tüm Hollanda konsolosluk birimleri için ortaktır. Buna göre Bursa Hollanda Konsolosluğu’na aşağıdaki çalışma saatleri içerisinde ulaşabilir, tüm başvuru ve randevu işlemleriniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz:

 • Pazartesi: 8:30 – 16:30
 • Salı: 8:30 – 16:30
 • Çarşamba: 8:30 – 16:30
 • Perşembe: 8:30 – 16:30
 • Cuma: 8:30 – 16:30

Hollanda Bursa Fahri Konsolosluğu Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp