Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosu Kimdir?

Hollanda’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden birisi, Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’dur. Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nun yöneticisi ise Hollanda bodurum Fahri Konsolosu’dur. Bu yazıda Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosu hakkında bilgi verilmiştir.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosu Bora Tezel’dir. Bora Tezel 1999 ile 2003 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği ile lisansını bitirmiştir. 2004 yılında Uluslararası Japonya Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamladı. 2003 ile 2005 yılları arasında Koç Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmıştır.

Bora Tezel Kara Kartal Hukuk Danışmanlığı, Citibank, MB Holding’de çalışmıştır. Milimetrik Prefabrik Anonim Şirketi’nde 2014 yılından beri Başkan Yardımcılığı yapmaktadır. 2013 yılından beri ise Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nda Fahri Konsolosluk görevini yürütmektedir.

Bora Tezel, Hollanda ile Türkiye arasındaki ticari ilişkiler ile ilgilenmektedir. Gaziantep ve çevresinde Hollanda ve Türkiye arasında ticari ilişkileri geliştirmeyi ve yeni yatırım alanları yapmayı amaçlamaktadır. Türkiye’de Hollanda kültürünü tanıtmayı amaçlamaktadır. Ayrıca Türkiye’de yaşayan Hollanda vatandaşlarına hizmet vermektedir. Hollanda Gaziantep Konsolosunun asıl amacı bölgedeki ticari ilişkileri geliştirmektir. Bu nedenle bölgede tanının kişiler tarafından seçilmektedir.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri

Gaziantep ve çevresinde ikamet eden ve Hollanda’ya seyahat edecek olan kişiler, Hollanda vize başvurularını Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na yapabilir. Bu yazıda Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

 • Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu vize işlemleri için öncelikle vize türünü belirlemelidir.
 • Hollanda vize türünü belirleyen kişiler, Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu için vize randevusu almalıdır.
 • Hollanda vize başvurusu için Hollanda vize başvuru evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Evrakların güncel tarihli olması gerekmektedir.
 • Hazırlanan vize evrakları Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu vize randevusu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.
 • Başvuru yapacak olan kişiler, Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu randevu tarihinde biyometrik veri verilmelidir.
 • Başvuruları inceleme ve değerlendirme yetkisi Hollanda Ankara Büyükelçiliği ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir.

Başvuru yapacak olan kişilerin gerekli olan evrakları eksiksiz olarak Hollanda Konsolosluğu’nun istediği şekilde hazırlanması gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişilerin Hollanda’da geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Ayrıca Gaziantep’te bulunulan süre boyunca seyahat masraflarının karşılanabileceği kanıtlanmalıdır.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Hollanda’ya seyahat edecek olan kişiler ve Gaziantep çevresinde ikamet eden kişiler, Hollanda seyahatleri için vize almalıdır. Hollanda vizesi alacak olan kişiler, Hollanda Seyahat amacına uygun vize türünü Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na başvuru yaparak alabilir. Bu yazıda Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler için Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nda vize başvurusu yapacak olan kişiler, randevu almalı ve randevu tarihinde gerekli olan evrakları Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na teslim etmelidir. Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu vize başvurusu bu şekilde yapılabilir.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler bazı durumlara dikkat etmelidir.

 • Başvuru için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.
 • Hollanda vize başvurusu yapacak olan kişiler, Hollanda’da geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır.
 • Başvuru yapacak olan kişilerin Hollanda’da bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik durumunun olması gerekmektedir.
 • Başvuru yapacak olan kişinin adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir.
 • Başvuru yapacak olan kişilerin sağlık raporu sunması ve bulaşıcı bir hastalığının olmaması gerekmektedir.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize Randevusu

Hollanda’ya belirli bir amaçla seyahatte bulunacak olan kişilerin Hollanda seyahatini gerçekleştirebilmek için randevu alması gerekmektedir. Hollanda vize başvurusu yapacak olan kişiler, Hollanda vize başvurularını Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na yapabilir. Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmak isteyen kişilerin Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alması gerekmektedir. Bu yazıda Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler, Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu vize randevusunu Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçerek alabilir.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu randevusuz vize başvurusu kabul etmediğinden dolayı, Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu vize randevusunu kaçıran kişilerin işlemleri yapılmayabilir. Başvuru yapacak olan kişiler, bu durumda yeniden Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’ndan yeniden randevu almak zorunda kalabilir.

Bu durumda Hollanda’ya seyahat edecek olan kişi için vakit kaybı anlamına gelmektedir. Başvuru yapacak olan kişilerin seyahat planları aksayabilir. Ayrıca başvuru yapacak olan kişilerin hazırlamış olduğu vize evraklarının geçerlilik süresi bitebilir. Bu durumda başvuru yapacak olan kişilerin yeniden vize evraklarının hazırlanması gerekebilir.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu Adres Ve İletişim Bilgileri

Hollanda konsolosluk işlemi yapacak olan ve Gaziantep çevresinde ikamet eden kişiler, Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu ile işlemlerini yapabilir. Bu nedenle başvuru yapacak olan kişiler Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu adres ve iletişim bilgilerini merak etmektedir. Bu yazıda Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler için Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu adres ve iletişim bilgileri hakkında bilgi verilmiştir.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu Adresi

Pancarlı Mahallesi, 153060. Sokak, No: 1, Posta Kodu: 27580, Şehitkamil/Gaziantep

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Telefon Numarası: 0850 346 84 93

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler mesai saatleri içerisinde işlemlerini yapabilir. Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu mesai saatleri hafta içi her gün saat 09.00 ile 17.00 arasıdır. Bu saatler dışarısında telefon numaralarına ulaşılmaz ve işlemler yapılmaz. Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Hollanda ve Türkiye resmi tatillerinde de kapalıdır.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçerek yapacağınız işlem hakkında bilgi alabilirsiniz. Görüş, öneri ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp