Hollanda Turistik Vize Dilekçe Örneği

Hollanda Turistik Vize işlemleri

Hollanda Turistik vize ile Hollanda’ya giriş yapmayı amaçlayan kişinin Hollanda seyahatinden önce turistik vize için başvurusunu gerçekleştirmesi ve yapacağı seyahati gerçek amaçının turistik nedenden kaynaklandığı belgesi gerekmektedir. Turistik vizesi ile son zamanda yükselerek değer kazanan Hollanda turizmi yakından tanımak, Hollanda’nın kültür ile geleneğini yaşayarak Avrupa Birliği üyeleri ülke arasında neden turizm açısına hızla yükselen trend bir ülke olduğunu daha iyi anlamayı sağlayacaktır. Hollanda Turist Vize tek giriş olarak onaylanmaktadır. Hollanda Turistik vizesi ve diğer Hollanda vizesinin onayı sadece Hollanda Konsolosluğa yetkili makamı tarafından gerçekleştirmekte. Onaylanan Hollanda vize Konsolosluk tarafından görevlendirmiş yetkili vize hizmeti merkezine iade edilerek, vizelerin pasaport sahipine ulaştırılması sağlanır. Turistik vize başvurunuz onaylamada önce Hollanda seyahati gerçekleştirmesi düşünen kişilerin öncelikle planlanan seyahatlerin gerçekleştireceği tarih arasında ki otel konfirmasyonunu tamamlayarak başvuru da bulunması vize onayı açısından önemlidir. Hollanda Konsolosluğu tarafından görevlendirilen Hollanda vizesi hizmet merkezlerinden bu konu hakkında detaylıca bilgi alabilir, vize başvuru ve seyahat planınız için gereken otel konfirmasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Hollanda Turistik Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Hollanda vizesi başvuru form İngilizce ile Türkçe olarak doldurulmaktadır. Hollanda vizesi başvuru form doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurma ve başvuru evraklarında bulunan bilginizi destekleyecek şekillerde olması özen gösterilmelidir. Hollanda Konsolosluğu belirlediği ölçüde olan 35x45 m m ölçüsünde ki biyometrik fotoğrafı formun fotoğraf kutucuğa yapıştırarak ve vize başvuru form en alt köşesinde ki bölüme imza atılarak başvuru formu doldurma işlemleri tamamlayabilirsiniz. Atacak olduğu imza pasaportunda bulunan imzanız ile aynı olmaları ise Hollanda Konsolosluğa göz önünde bulunduracak. Hollanda vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imza kullanmalara özen göstermelisinz. Hollanda İstanbul Başkonsolosluğa ve Hollanda Ankara Büyükelçiliği yapılan başvuruda form değişebilmekte. Hollanda vizesi başvuru form, Hollanda Konsolosluğunun internet üzerindeki adresinden, Hollanda Konsoloslukun kendisinden yahut danışman yapmakda olan vize merkezinden formu temin edebilirsinz. Hollanda vizesi başvuru form indirmek için Hollanda vizesi işlemleri için çalışma yürüten kurumun web üzerindeki iletişimler araçından ve bu web sitelerinin Hollanda Konsolosluğa vize başvuru formu linkinden indirbilirsiniz.

Hollanda Turistik Vize Dilekçesi Yazılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hollanda Turistik vize talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken husus aşağıdaki gibi. Hollanda vizesi dilekçesi de ya da vize başvuru formu yapacağınız en küçük bir hata veya da tutarsızlık başvuru değerlendirme sürecinizi etkileyebilir.  Ülkeye yapılcak seyahat amaçları net olarak ifade edilmelidr. Örneğin; Turist bir tura katılacak kişi Hollanda Turistik vize talep dilekçesi katılacağı turdan bahsetmeleri ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir. Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Hollanda Turistik Vize başvurusuna buluncak kişi Hollanda Turistik vize talep dilekçesine ülkeye giriş yapacağı tarih, ülkeden ayrılacakları tarih ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacağı bir seyahat varsa bu seyahat tarihlerini açıkça yazmalıdır. Seyahat masraflarının nasıl karşılancağı açıkça ifade edilmelidir. Hollanda Turistik vizesi dilekçe yazılırken kişilerin seyahati süresine oluşacak masrafların nasıl karşılanacağı net şekilde ifadeler edilmelidir. Hollanda Konsolosluğa Turistik vize başvurusu sunulan belge ile Hollanda Turistik vizesi talep dilekçesine yer verilen ifadenin birbirini destekleyici olmaları dikkat edilmelidir.

 Hollanda Turistik Vize Dilekçe Örneği 2022

...../...../2022

HOLLANDA BÜYÜKELÇİLİĞİ

VİZE DEPARTMAN

ANKARA

Hollanda'ya yapacak olduğum ...../...../ 2022 - ...../...../ 2022 tarihleri arasındaki turistik seyahat için gerekli olan vize tarafı verilmesini arz ederim.

SAYGILARIMLA

Hollanda vizesi başvuru form, Hollanda Konsolosluğu tarafında hazırlanmış olup, konsolosluğa Hollanda vize talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinmesini sağlamakta. Hollanda Konsolosluğu hazırlamış olduğu başvuru form doldurması zorunludur ve Hollanda vizesi başvuru işlemi ilk adımını Hollanda vizesi başvuru form oluşturacaktır. Hollanda vizesi başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evrakı arasında bulundurmalısınz. Hollanda Konsolosluğu vizesi başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru form aracılığı ile ulaşırken, Hollanda vizesi başvuru forma eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Hollanda vizesi başvuru formu vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evrakında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise  Hollanda Konsolosluğunun göz önünde bulundurcağı bir konu. Hollanda Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakı arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilginizle karşılaşma durumunda vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecekdir.

  Hollanda Turistik Vize Dilekçe Örneği  (İndirmek İçin Tıklayınız!!)

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp