Hollanda Aile Birleşimi Vizesi

Hollanda Aile Birleşimi Hakkında 

Eşlerden birinin Hollanda’da yaşaması durumunda diğerinin Hollanda’ya başvurarak Hollanda oturum izni ya da vize almasına aile birleşimi denir. Kasım 2013’e kadar Hollanda aile birleşimi vize başvurusu yapabilmek için başvuru yapan kişinin Hollanda’da geçici olarak oturum izni veya Hollanda vizesi bulunması gerekmekte idi ancak Kasım 2013’ten bu yana Avrupa Birliği’nin aldığı yeni kararla beraber oturum izni koşulu kaldırıldı. Bu sayede eşlerden birinin oturma izni olmadan kaldığı zaman zarfında Türkiye Cumhuriyeti’ne dönememesi durumunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan eşlerden diğeri geçici oturma izni şartı olmadan Hollanda aile bileşimi vize başvurusu yapabiliyor. Ve Hollanda aile birleşimi vizesi sonucu azami üç ayda çıkıyor.

Ailenizle birlikte Hollanda'da kalmak istiyorsanız bunun için oturma iznine ihtiyacınız var. Oturma izni alıp alamayacağınız durumunuza bağlıdır. Aynı zamanda Hollanda'da birlikte yaşamak istediğiniz aile üyesine de bağlıdır. Oturma izni başvurusunu kendiniz yapmak zorunda değilsiniz. Aile üyeniz bunu sizin için yapabilir. Partnerinizle Hollanda'da yaşamak için evli olmanız gerekmez. Ortak olarak kayıtlıysanız veya evli değilseniz de oturma iznine başvurabilirsiniz.

Hollanda aile birleşimi vizesi almak için şartlar şunlardır:

-Başvuru yapan şahsın 21 yaşını doldurmuş bulunması.

-Hollanda vatandaşı olan bir şahısla beraber olmak (Evlilik şartı yok).

-Hollanda’da yaşayan eşin ayda en az asgari ücret kadar gelir elde etmesi.

-Hollanda’da yaşayan eşin en az bir yıllık iş sözleşmesinin olması.

-Başvuran eşin sabıka kaydı bulunmaması gereklidir.

Hollanda aile birleşimi vizesi almak için gerekli belgeler ise şunlardır:

-Çalıştığınız iş yeri yahut şirket ile yapılmış iş sözleşmesi.

-Son on yıl içerisinde çıkarılmış geçerli pasaport.

-İki adet vesikalık fotoğraf.

-Nüfus kayıt belgesi.

-Aile iletişim bilgileri.

-Kimlik kartı fotokopisi.

-Kira sözleşmesi (Hollanda’da yaşayan eşten istenir).

-Banka hesap cüzdanı.

Bu şartlar ve gereklilikle sağlandığı müddetçe azami üç ay içerisinde olumlu yahut olumsuz yanıt gelecektir.

Hollanda'da Aile Birleşimi

Hanesi, baba ya da çocuk olan kişi, Hollanda'da bulunan aile üyesiyle beraber yaşayacak ise Hollanda aile birleşimi vizesi alması gerekmekte. Hollanda aile birleşimi vizesi alacak olan kişi, Hollanda aile birleşiminin ne olduğu merak edilmekte. Bu yazı da Hollanda aile birleşimi vizesi alacak olan kişi için “Hollanda aile birleşimi nedir?” sorusu cevapları verilmiştir.    Hollanda aile birleşimi vizesi, Hollanda'da bulunan aile üyeleri ile beraber Hollanda'da yaşamak isteyen kişilerin alması gereken yasal izini tür Hollanda aile birleşimi vizesidir. Hollanda aile birleşimi vizesi uzun süreli bir Hollanda vize türüdür. Bu vize olmadan Hollanda aile birleşimleri yapılmamaktadır. Hollanda aile birleşimi vizesi vermeleri yetkisi Hollanda'nın Türkiye de bulunan temsilciliklerine aittir. Başvuru da Hollanda'nın Türkiye de bulunan temsilciliklerine yapılabilmektedir. Hollanda aile birleşimi vizesini alabilmek için Hollanda'da bulunan aile üye sizi yanında yaşamaya kabul etmesi gerekmektedir.

Hollanda Aile Birleşimi İşlemleri

Hollanda aile birleşimi vizesinin başvuruları bütün evraklar vize başvuru merkezlerine teslim edildikten sonra 60 gün içinde karara bağlamaktadır. Belge eksikliği veya farklı belge talepleri gibi durumların yanında vize merkezlerinin tatil günü ile yoğunluğu gibi durumlar da Hollanda aile birleşim vizesi işlemleri belirtilen sürede daha uzun veya kısa sürmektedir. Hollanda aile birleşim vizesi başvuruları sonuçlaması birçok durum etki etmektedir. Bu sebeple başvuru sonuçlanması için belirli bir süreyi bulmamaktadır. Ayrıca Hollanda aile birleşim vizesi başvurusunu inceleyen Hollanda temsilciliğine de bir süre kısıtlaması tabii değildir. Hollanda aile birleşim vizesi başvuru ortalaması olarak bir ay içinde sonuçlamaktadır.  Hollanda vize işlemleri sonuçlarında Hollanda vizesi ücretleri iadesi olmadığında başvuru sahiplerinin bu süreçlerde titiz davranmaları ya da uzman kişilerden yardım alması tavsiye edilir.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu

Hollanda aile birleşimi veya  evlilik vizesi başvuru adımı aşağıda listelenmiştir. Hollanda aile birleşimi vize başvuru formunu  doldurmak: Vize başvuru formunu  tükenmez kalemle eksiksiz,  doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Hollanda aile birleşimi vize başvurusu için gerekli evrakları hazırlamak: Başvuru formunu yanında diğer istenen belgeler hazırlanmalıdır. Vize başvuru merkezinden randevu almak: Hollanda aile birleşimi vize başvurusu evraklarını teslim etmek için vize başvuru merkezinden ya da en yakın Hollanda Konsolosluğuna randevu alması gerekmektedir. Vize başvuru merkezi tarafından biyometri bilginin alınması: Randevu tarihinde vize başvurusu da bulunan kişinin biyometrik bilgisinin alınması gerekmektedir. Vize ücretini ödemek: Hollanda aile birleşimi vizesi ücreti ödenmesi ve makbuz yetkililerine teslim edilmelidir. Vize başvuru takibi yapmak. Pasaportu teslim almak. Hollanda vize işlemleri sırasında Hollanda temsilciliğini seyahat içeriklerine göre ek belgeler talebinde bulunabilir.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Aile üyesi ve beraber Hollanda'da yaşamayı isteyen kişi, Hollanda aile birleşim vizesi almalıdır. Hollanda aile birleşim vizesi başvurusunda bulunacak olan Türk vatandaşı Hollanda aile birleşim vizesinin nereden alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Hollanda aile birleşim vizesi alacak olan kişi için “Hollanda aile birleşimi vizesini nereden alınır?” sorusu cevap verilmiştir. Hollanda aile birleşim vizesi başvuruları Hollanda'nın Türkiyede ki diplomat temsilciliğine yapılabilir. Hollanda aile birleşimi vize başvurusu yapabileceği temsilcilik, Hollanda Ankara Büyükelçiliği ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğa yapılabilmektedir. Hollanda aile birleşimi vizesi başvurusu incelemek ve değerlendirmek yetkileri de Hollanda'nın Türkiye temsilciliğine aittir. Hollanda aile birleşim vizesi başvuru Hollanda'nın Türkiye temsilciliğine yapılmaktadır ve başvurularda Hollanda temsilciliği incelenmektedir. Bu sebeple Hollanda aile birleşimi vizesi nereden alınır? sorusuna verilebilecek en iyi cevap Hollanda temsilciliğinin cevabıdır. Başvurular onaylanırsa başvuru sahiplerinin pasaportuna basılmaktadır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp