Hollanda Vize İşlem Takip Belgesi

Hollanda Vize İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ve Türkiye'de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşının Hollanda'ya yapacakları seyahate ilişkin işlem Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçilik tarafından yürütülmektedir. Hollanda vize işleminin sonucuna ait karar verme yetkisi sadece Hollanda Konsolosluğuna ve Hollanda Büyükelçiliğine aittir. Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliki aynı zamanda Türkiye ve Hollanda arasında ki siyasal, ekonomi ve sosyal ilişkileri geliştirmek ve Hollandanın Türkiye karşısında hakkını koruma konusunda çalışmak yürütmektedir.
Hollanda Schengen Antlaşması taraftır. Dolayısıyla, Hollanda'ya kısa süre (90 günden az) seyahat etmek isteyen kişi, Hollanda Konsolosluğuna Hollanda Schengen vize için başvuruda bulunmalı.
Hollanda Konsolosluğu, şahsi olarak yapılan Schengen vizesi başvurusunu (istisnai durum dışında) kabul etmemektedir. Hollanda Schengen vize başvurusunda bulunacak kişi, seyahat amacına uygun Hollanda Turistik vizesi, Hollanda Ticari vize, Hollanda Aile Ziyareti vize ve Hollanda Transit vize başvurusunu Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliki tarafından yetkilendirilmiş vize danışma merkezi ile Turizm / Seyahat Acentesi aracılığı ile yapmalıdır. Hollanda Schengen vize sahibi olan kişi seyahatini Hollanda'dan başlatmak şartıyla diğer Schengen ülkesine de aynı vize ile seyahat edebilir.

Hollanda Vize İşlem Takip Belgesi Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve ikametgâh Türkiye’de bulunan yabancı uyruklu kişiler, Hollanda’ya kısa süre olarak seyahat etmek isterse bazı işlem yapması gerekmektedir. Bunun için önce Konsolosluka gidip Hollanda vize başvurusu da bulunması gerekmektedir. Yetkili makamı belirttiği belgeyi ileterek kısa sürekli vize alabilir. Başvuracak ilgili kişiler ilk olarak Hollanda vize talepini ikametgâhı bulunduğu şehirde bulunan başvuru merkezine yapmalıdır. Ardından bu başvuru merkezleri yetkili makam olan Hollanda Başkonsolosluğa ya da Hollanda Büyükelçiliğe iletecektir. Alacağınız vize türünü yetkili makamın sizden isteyeceği evrak değişiklikler gösterecektir. Bu nedenle seyahat planı öncede tasarlamanız sizin vize işlemlerini daha da hızlandıracak. Çünkü seyahat planını konsolosluklar ve büyükelçilik memur tarafından inandırıcı bulunmaz ise vize ret alabilir ya da işleminizin uzaması neden olabilir. Konsolosluğu Hollanda vizesi başvuru formu yazdığınız bilginin gerçekliği araştırmakta. Bunun yanında Hollanda vizesi takip formu resmi danışman yapmakta olan vize merkezlerine giderek almanız mümkün. Bunun yanına işleminizi hızlandırmak adına vize merkezlerinden yardım alabilmek mümkün. Vize merkezi uzman kadrosu ile Hollanda vize alma süreci size destek vermektedir.

Hollanda Vize İşlem Takip Belgesi Nasıl Doldurulur?

Hollanda vizesi almak isteyen öncelikle Hollanda vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurmalı. Ayrıca vize başvuru belgeleri ve yenilemiş oldukları pasaport ile Hollanda Konsolosluğu, Hollanda büyükelçilik ya da konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine giderek başvuru yapabilir.
Vize başvuru takibi sizin ve vize başvuru merkezini kontrolü altında olmalı. Vize başvuru takip sistemleri ile ilgili kişi başvuru durumu ve hangi aşamada olduğu kolaylıklarla görebilir. Başvuru merkezlerinin online sitesi üzerinden girerek kolayca öğrenebilmek imkâna sahip olabilirsiniz. Başvuru yaptığı kuruluş size vereceği referans numarası vb. bilgi ile siteden öğrenebilirsiniz. Bunun yanında da pasaport numarası ile de kolayca sorgulama yapabilme şansınız var. Hollanda vize başvuru formu Hollanda konsolosluk tarafından ilgili kişinin vize işlemini başlatabilmesi için hazırlanan bir belgedir. Hollanda vize için ilk adımınız bu form doldurmakla başlayacaktır. Hollanda vize başvuru formu tam ve eksiksiz olarak doldurmak gerekmektedir. Aksi takdirde vize ret almasına neden olabilir. Böylece işleminiz uzamasına ve seyahat ertelenmesine neden olabilecek.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp