Hollanda Başkonsolosluk Bölümleri

Bölümlerine Göre Hollanda Başkonsolosluğu

Bölümlerine Göre Hollanda Başkonsolosluğunda işlem yapacak olan kişi işlemlerini ilgili bölümlere yapmalıdır. Hollanda BaşKonsolosluğuna işlem yapacak olan kişi işlemlerini hangi bölüme yapacağı merak etmektedir. Bu yazı da Hollanda Başkonsolosluğunda işlem yapacak olan kişiler için Bölümlere göre Hollanda Başkonsolosluğu hakkında bilgi verilmiştir.
Siyasi Bölüm: Türkiye’deki iç ve dış politikalardaki gelişmeleri incelemektedir. Bu incelemeleri sonucunda Hollanda  Hükümeti’ni güncel gelişmeler hakkında bilgilendirmektedir. Hollandalı siyasetçilerin seyahatine refakat ederler.
Ekonomi Bölümü: Türkiye’de Hollanda çıkarı sağlayacak ekonomi ve ticari yatırım alanı araştırmaktadır. Türkiye ile Hollanda arasındaki ticari bağın gelişmesi için çalışmakta.
Kültür Bölümü: Türkiye’de bulunan Hollanda aracı kurumun koordine etmektedir. Hollanda kültürünün Türkiye’de tanıtılmasını amaçlamakta.
Konsolosluk Bölümü: Hollanda vatandaşlarının ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının Başkonsolosluk işlemi ile ilgilenmektedir. BaşKonsolosluk binası yönetimi ile ilgilenmektedir.
Vize Bölümü: Hollanda’ya seyahat edecek olan kişinin vize başvurusunu kabul etmekte, incelemektedir ve Hollanda vize başvurularını sonuçlandırmakta. Hollanda vize başvurusu bu temsilciliğe yapılmalıdır.
Basın Bölümü: Türk Medyası izlemekte ve değerlendirmekte. Türk Kamuoyunu Hollanda Hükümeti Politikaları hakkında bilgilendirmekte. Türkiye’ye seyahat eden Hollandalı muhabir ile ilgilenmektedir.

Hollanda BaşKonsolosluğu Vize Bölümü

Hollanda’ya seyahat edecek olan kişi seyahat amaçlarına uygun vize almalıdır. Hollanda seyahatleri için vize alacak olan kişi vize işlemlerinin nereden yapılacağı merak etmektedir. Bu yazı da Hollanda Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler için Hollanda BaşKonsolosluğu vize bölümü hakkında detaylı bilgi verilmiştir.
Hollanda BaşKonsolosluğu vize bölümü, Hollanda’ya seyahat edecek olan kişilerin işleminin yapıldığı Hollanda Başkonsolosluğu bölümüdür. Hollanda BaşKonsolosluğunda vize bölümünde işlem yapacak olan kişinin işlemi için randevu almaları zorunludur. Randevusuz işlemler yapılmamaktadır. Randevular Hollanda BaşKonsolosluğu vize bölümü ile iletişimlere geçilerek alınabilir.
Hollanda Başkonsolosluğu vize bölümüne işlem yapacak olan kişiler öncelikle Hollanda’ya seyahat etmesi için bir sebepe sahip olmalıdır. Bu sebeplerle uygun Hollanda vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalı. Hazırlanan bu evraklar alınmış olan Hollanda Konsolosluğu vize bölümleri randevu tarihinde yetkiliye teslim etmelidir. Başvuru için istenen evrakın eksiksiz olması gerekmektedir. Başvuru ilgili kurumca incelenmektedir.
Hollanda BaşKonsolosluğu vize işlemlerini yapacak olan kişi, Hollanda Konsolosluğu vize bölümü ile iletişimlere geçerek yapacağı işlem hakkında detaylı bilgiler alabilir.

Hollanda Başkonsolosluğu Randevu Bölümü

Hollanda Başkonsolosluğu işlemlerini yapacak olan kişiler işlemlerini Hollanda Başkonsolosluk ile yapabilir. Hollanda Başkonsolosluğuna işlem yapacak olan kişi işlemlerini yapabilmesi için randevu almalıdır. Hollanda Başkonsolosluğuna işlem yapacak olan kişiler randevu işlemlerinin nerede ve nasıl yapılacağını merak etmektedir. 
Hollanda Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişi işlemlerini Hollanda Başkonsolosluğundan randevu almalıdır. Randevular Hollanda Başkonsolosluğu randevu bölüm ile alınabilmektedir. Randevu alacak olan kişi, randevularını Hollanda Başkonsolosluğu ile iletişimlere geçilerek yapılabilir.
Hollanda Başkonsolosluğu randevusuz işlemler yapmamaktadır. Bu nedenden dolayı işlemleri yapacak olan kişinin randevu alması zorunludur. Randevu kaçıran kişinin işlemleri yapılmayabilir. Bu sebeple başvuru yapacak olan kişinin tekrardan randevu alması gerekmekte. Tekrar randevu alacak olan kişi Hollanda Başkonsolosluğu randevu bölümü ile iletişimlere geçerek randevu alabilir. Hollanda Başkonsolosluğu randevusu almış olan kişi, işlemlerini yapabilmek için randevu tarihlerinde gerekli işlem evrakı ile randevu tarihinde  Hollanda Başkonsolosluğu’nda bulunmalı. Evrakın eksiksiz olması gerekmekte. Detaylı bilgiler için Hollanda Başkonsolosluğu randevu bölümleri ile iletişime geçerek bilgiler alabilirsiniz.

Hollanda Başkonsolosluğu Pasaport Bölümü

Hollanda Başkonsolosluğunda pasaport işlemi yapacak olan kişi bu işlemlerini Hollanda Başkonsolosluğu Pasaport Bölümüne yapabilir. Hollanda Başkonsolosluğu Pasaport Bölümüne işlem yapacak olan kişiler işlemlerini nasıl yapacağı merak etmektedir. 
Hollanda Başkonsolosluğu Pasaport Bölümüne işlem yapacak olan kişiler aşağıdaki işlemleri yerine getirebilir.
Pasaportunu kaybetmiş kişiler kayıp pasaport başvuru yapacak yeni pasaport alabilir.
Pasaport süreleri dolmuş olan kişi yeni pasaport başvurusunda da bulunabilir.
Yeni doğmuş kişi için pasaport başvurusunu yapılabilir.
Vize başvurusunu yapmış kişiler pasaportu teslim alabilir.
Hollanda Başkonsolosluğu pasaport bölümü randevusuz işlemleri yapmamaktadır. İşleminizi yerine getirmek isteyen kişinin randevu alması zorunlu. Pasaport işlemleri için randevu alacak olan kişi Hollanda Başkonsolosluğu pasaport bölümü ile iletişimlere geçerek randevu alabilir.
Başvuru yapacak olan kişi randevu aldıktan sonra yapacağı işlemler için gerekli olan evrakı eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Hazırlanan evrak randevu tarihlerinde Hollanda Başkonsolosluğu yetkilisine teslim edilmelidir. Detaylı bilgiler için Hollanda Başkonsolosluğu ile iletişime geçerek bilgiler alabilirsiniz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp