Hollanda Duyurular

Covid 19 Kapsamında Hollanda Vizesi ile İlgili Son Durum Hakkında 

Covid-19 kuralları kapsamında vize işlemlerinin ve yurt dışı seyahatlerinin nasıl yapılacağı herkes tarafından merak edilmekte. Merak edilen ülkelerden birisi de Türkiye’den sıkça seyahat yapılan Hollanda. Bilindiği üzere Hollanda Covid - 19 kapsamında tüm dünyada olduğu gibi vatandaşların vize talepleri ve elçilik işlemleri ile ilgili kararlarını duyurdu. 

Hollanda Vizesi Açılacak Mı?  

Hollanda dış temsilciliklerinden Covid - 19 kapsamında yapılan en güncel açıklama ise şöyle: 

Hollanda temsilciliği 01-07-2020 tarihli duyurusunda vize işlemlerinin durdurulduğunu duyurdu. İkinci bir duyuruda bulunmayan Hollanda yetkilileri aşı geçerlilik ve test geçerlilik durumlarına bakılmaksızın bütün Hollanda vize işlemleri durdurdu. Hollanda dış temsilcilikleri hem personel sağlığını korumak hem de Covid-19’un yayılmasını önlemek adına bu şekilde karar aldığını açıkladı. Temsilcilik açıklamasında vize başvurularının ne zaman açılacağı ile ilgili kesin tarih bilgisi olmadığı ileri tarih için şimdiden başvuru yapılamayacağı da eklendi. Yine temsilcilik açıklamasında önceden verilen Hollanda vizelerinin sürelerinde uzatma yapılmayacağı, uyum sınavı ve bütün mvv vizesi şartlarının durdurulduğunun altı çizildi. DNA testi randevularının da durdurulduğunu aktaran Hollanda temsilcilik yetkilileri kişilerin randevular için [email protected] adresinden iletişime geçebileceklerini bildirdi. 

İkinci bir duyuruya kadar kişiler Hollanda işlemleri için güncel bilgiler alabilmek adına Hollanda dış temsilcilikleri ile irtibata geçebilir ya da Hollanda dış temsilciliklerinin onayladığı temsilcilikler ve acentelerle görüşebilirler.  

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp