Hollanda Vizesi, İstanbul

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye de  İstanbul’da faaliyet gösteriyor. Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye'den Hollanda’ya seyahat etmek istiyorsanız  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız vize işlemleriniz ile Türkiye’deki Hollanda vatandaşları için de konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle görevli bir kurumdur. Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu, herhangi bir diplomatik  ayrıcalığa sahip değildir. Hollanda Konsolosluğu çalışanları diplomat pozisyonunda değil. 

Hollanda İstanbul Vize İşlemleri

Hollanda’e seyahat etmek isteyen kişi, Hollanda seyahati için vize almalıdır. Hollanda vizesi alacak olan kişi, Hollanda İstanbul Vize Başvuru Merkezi’nde vize işlemi yapabilir. Bu yazıda Hollanda İstanbul Vize Başvuru Merkezi vize işlemi yapacak olan kişi için bilgiler verilmiştir. Hollanda İstanbul Vizesi Başvuru Merkezinde vize işlemi için öncelikle Hollanda seyahat amacına uygun olan vize türü belirlemelidir. Hollanda vize türünü belirleyen kişiler, Hollanda İstanbul  Vize Başvuru Merkezinden randevu almalıdır. Hollanda İstanbul Vize Başvuru Merkezlerinden randevular alındıkdan sonra randevu tarihlerine kadar gerekli olan vize evrakı hazırlamalıdır. Hollanda vize evrakı seyahat amacını kanıtlar nitelikte olması ve birbirini desteklemelidir. Hollanda vizesi evrakı hazırlandıkdan ve randevu tarihi geldikten sonra Hollanda’in İstanbul Vize Başvuru Merkezi randevu tarihlerinde ziyaret edilmelidir. Hollanda İstanbul Vize Başvuru Merkezlerine yapılan başvuru inceleme ve değerlendirme yetkileri Hollanda’in İstanbul aitdir. Başvurular vize türü göre farklı zamanda sonuçlanabilmekte. Hollanda İstanbul Vize Başvuru Merkezi vize işleminin sonuçlanmaları vize türüne göre yedi ile otuz  gün arasında sonuçlanabilir.

Hollanda İstanbul  Vize Randevusu

Hollanda İstanbul Vize Başvuru Merkezine vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, Hollanda İstanbul  Vize Başvuru Merkezinden vize randevusu alıp almama konusunda araştırma yapmaktadır. Hollanda İstanbul Vize Başvuru Merkezi randevusu alacak olan kişiler için bilgi verilmiştir. Hollanda Ankara Büyükelçiliği başvuru yapacak olan kişilerin randevu alması gerekmektedir. Hollanda İstanbul Vize Başvuru Merkezi randevusu alacak olan kişi, Hollanda İstanbul Vize Başvuru Merkezi ile iletişimlere geçerek randevu alabilir. Hollanda İstanbul Vize Başvuru Merkezi vize randevusu zorunludur. Bu nedenle Hollanda İstanbul Vize Başvuru Merkezi vize randevusunu kaçıran kişinin yeniden randevu alması gerekebilir. Bu durum Hollanda İstanbul  Vize Başvuru Merkezi vize bölümü yetkililerin inisiyatifine kalmıştır. Hollanda İstanbul Vize Başvuru Merkezi vize randevusunu kaçıran kişinin yeniden randevusunu alması gerekebilir. Hollanda İstanbul Vize Başvuru Merkezi randevusu alan kişinin randevu tarihleri kaçırması durumunda vize evrakının geçerliliği tarihi sona erebilir. Bu durum da başvuru yapacak olan kişilerin yeniden randevu almaları gerekebilir.

Hollanda İstanbul Vize Başvurusu

Hollanda İstanbul Vize Başvuru Merkezi vize bölüm randevu sistemi ve yüz yüze çalışmakta. Randevusuz başvuruda işlem kabul edilmemektedir. Vize dilekçesi, Hollanda vize başvuru form ve kişisel durumlara uygun diğer belgelerin içerdiği bilgi arası tutarsız vize reddine yol açacaktır. Hollanda İstanbul vize başvurusu yapacak olan kişiler kısa süreli vize başvurularını Hollanda İstanbul temsilciliklerine ve Hollanda vize başvuru merkezlerine yapabilmektedir. Hollanda İstanbul vize başvurusu için randevu zorunluluğu bulunmaktadır. Randevu alan kişiler Hollanda İstanbul vize başvurusu için gerekli olan evrakı randevu tarihlerine kadar hazırlamalıdır. Hazırlanan evraklar, Hollanda İstanbul vize başvurusu yapılacak olan Hollanda temsilciliğine teslim edilmelidir. Evraklar teslim edildikten sonra Hollanda İstanbul vize başvurunuz Hollanda temsilcilikleri tarafından incelenmekte. Başvuruları inceleme yetkisi Hollanda İstanbul  Büyükelçiliği ve Hollanda İstanbul  Başkonsolosluğuna aittir.

Hollanda Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda'ya seyahat edecekseniz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız  Hollanda Vizesi başvurularınızı Hollanda Konsolosluğu, Hollanda Büyükelçiliği ve Vize Danışma Merkezleri yapabiliyor. Bu noktada sorunsuz ve eksiksiz, seyahat planınıza uygun bir şekilde başvuru süreci geçirmek istiyorsanız vize danışmanlık hizmeti veriyor olan şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz ve merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz. 
Hollanda Konsolosluğu, kısa süreli yani 90 günden az olan seyahatleriniz için yapacağınız vize başvurularınızı birebir kabul ediyor.
Hollanda’ya uzun süreli yani 90 günden fazla olan seyahatleriniz için yapacağınız vize başvurularını doğrudan Hollanda Konsolosluğu'na ve
Hollanda Büyükelçiliği'ne yapmanız gerekiyor.

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi 

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve diğer Hollanda Konsoloslukları faaliyette olduğu yerlere yakın yaşayan kişiler için 
Hollanda Vizesi  ve Hollanda Konsolosluk işlemleri konusunda yetkiye sahip.  Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova  illerinde yaşıyorsanız vize ve konsolosluk işlemleriniz için Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunmanız gerekiyor.

İstanbul Hollanda Konsolosluğu Çalışma Saatleri 

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu 

Pazartesi günleri 09.00-17.00 saatleri arasında işlem kabul ediyor.
 
Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu Vize  Bölümü Başvuru Saatleri

Pazartesi - Cuma:  08.30 - 11.30

Hollanda Vizenizi İstanbul’dan Almanızın Kolay Yolu

Hollanda'e seyahat edecek olan kişiler ve İstanbul çevresi ikamet eden kişiler, Hollanda vizesini almanın kolay yolu araştırmaktadır. Bu yazı da Hollanda vizesini İstanbul'dan alacak olan iseniz Hollanda  vizenizi İstanbul'dan almanızın kolay yolları hakkında bilgi verilmiştir. Hollanda  vizesini İstanbul'dan alacak olan kişiler, başvurularını Hollanda vize başvuru merkezlerine veya da Hollanda temsilciliklerine yapılabilmektedir. Hollanda İstanbul vize başvuru için randevular alınmalıdır. Randevu tarihlerine kadar Hollanda  İstanbul vize başvurusu için gerekli evrak hazırlamalıdır. Hazırlanan Hollanda İstanbul vizesi evrakını eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Hollanda vizesini İstanbul alacak olan kişi, Hollanda İstanbul vize başvurusu için vize danışmanlık şirketlerinden destek alabilir. Hollanda İstanbul vize başvurusu yapacak olan kişinin gerekli evrakının hazırlaması, randevunun alıması, gerekli olan rezervasyon yapması gibi konuda desteği olunmaktadır. Hollanda İstanbul vize başvuru sonuçlana kadar başvuru süreçi incelenmektedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp