Hollanda Antalya Konsolosluğu

Hollanda Antalya Konsolosu Kimdir?

Antalya Fahri Konsolosu: Kamil Savaş Titiz

Antalya, Burdur, Isparta ve Karaman illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile diğer ülkelerden gelen yabancı uyruklu kişiler Hollanda konsolosluk işlemlerini Antalya'daki Hollanda Fahri Konsolosluğu'nda yapabilirler.

Aşağıdakiler Hollanda Büyükelçiliği ve Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu'nun resmi belgeleridir. Resmi evrak ve uzun süreli (90 günden fazla) Hollanda vize başvuruları için en güncel bilgileri Hollanda diplomatik temsilciliklerinden alabilirsiniz.

Hukuki İşlemler: Türkiye'deki Hollanda vatandaşları, yasal bir zorluk durumunda atılacak en iyi yol konusunda Hollanda Konsolosluğu'ndan tavsiye alabilirler.

Vergi İşlemleri: Hollanda Türkiye temsilcileri, Türkiye'de yaşayan Hollanda vatandaşlarının kendi ülkelerine ödemeleri gereken vergiler hakkında tam bilgi verebilir.

Boşanma işlemleri: Türkiye'de yaşayan Hollandalılar, Hollanda ve Türk yasalarına göre boşanmanın tamamlanması, boşanma prosedürünün takip edilmesi ve boşanma sonucunun kabul edilmesi gibi konularda yardım alabilirler.

Evlilik Prosedürleri: Türkiye'de yaşayan Hollandalılar, evlilik kararlarını verirken yardım almak için Hollanda Konsolosluğuna başvurabilirler. Türkiye'deki Hollanda Konsolosluğu, Türkiye'de yaşayan Hollandalı bireylere, evlilik cüzdanları ve evlilik sonrası soyadı değişimi gibi evlilikle ilgili sorunların çözümünde yardımcı olmaktadır.

Doğum işlemleri: Türkiye'de yasal olarak ikamet eden Hollanda vatandaşları, çocukları varsa doğum ihbarı, kayıt ve evrak gibi konularda Hollanda Türk temsilciliklerinden yardım talep edebilirler.

Hollanda Antalya Konsolosluğu Vize İşlemleri

Hollanda vize başvurusunda kullanılacak pasaportun vizenin işleme alınabilmesi için en az iki sayfasının boş olması gerekmektedir. Vize talebinde bulunan kişinin pasaportu yoksa yeni pasaport çıkarılmalıdır.

Hollanda vize işlemlerinde kullanılacak pasaportun son on yıl içerisinde düzenlenmiş olması ve Hollanda vizesinin bitiminden sonra en az üç ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Hem Türkiye hem de Hollanda'da Hollanda Konsolosluğu resmi tatillerde kapalıdır. Vize başvurusunun resmi tatil tarihlerine denk gelmesi Hollanda Vize işlemlerinin gecikmesine neden olduğundan, Hollanda vizesi başvurusunda bulunan kişilerin vize başvurusunun Hollanda ve Türkiye resmi tatil günlerine (Paskalya, Şeker Bayramı, Noel, Yılbaşı/ Yeni yıl). Hollanda Konsolosluğu'nun resmi tatil günleri burada bulunabilir.

Reşit olmayanlar (18 yaş altı), ebeveynleri veya yasal vasilerinin yardımıyla veya noter tasdikli bir muvafakatname yardımıyla Hollanda Vizesine başvurmalıdır.

Hollanda vize başvurusu söz konusu olduğunda, Hollanda Konsolosluğu başvuru sahibi ile ikinci bir görüşme için iletişime geçebilir.

Hollanda'da kısa süreli ve uzun süreli vize ücretleri Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenir. Hollanda'daki vize işlemleri, Hollanda Konsolosluğu tarafından akredite edilmiş vize hizmet merkezleri tarafından yürütüldüğünden, vize hizmet merkezi masrafları dahil edilebilir. Hollanda vize kategorileri olan kısa dönem turist vizesi, iş vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi ve Schengen bölgesi içindeki uzun dönem D vize türleri için ücretler dalgalanabilir ve düzenli olarak revize edilebilir.

Hollanda Konsolosluğu, Hollanda vizesinin kaç gün verileceğini belirleyen kurumdur ve bu süre ortalama 7 ile 15 iş günü arasında değişebilir. Bu süre, Konsolosluğun kapalı olduğu hafta sonları, tatiller veya resmi tatilleri kapsamaz. Konsolosluğun ek belge talep etmesi veya başvuru sahibini görüşmeye çağırması gibi aşırı durumlarda vize çıkış süresi uzatılabilir. Bu zaman dilimi, Hollanda'daki kısa süreli Schengen vizeleri için geçerlidir. Hollanda aile birleşimi, oturma izinleri ve çalışma izinleri gibi uzun vadeli vize başvurularının tamamlanması daha uzun sürebilir.

Hollanda Antalya Konsolosluğu Vize Başvurusu

Hollanda vize başvuru formunu doldurmak için online sistem kullanılmaktadır. Sisteme giriş yapabilmek için öncelikle Hollanda Konsolosluğu'nun resmi form portalına kayıt olmanız gerekmektedir. Bundan sonra vize başvurunuzu doldurmaya başlayabilirsiniz. Başvuru tamamen İngilizce olarak doldurulmalıdır. Başvuru formu, doldurulup teslim alındığında çıktısı alınmalı ve başvuru dosyasına eklenmelidir.

Kişisel ve kimlik bilgileriniz Madde 1 ila 11 arasında yer almaktadır.

12 ila 16. Maddelerdeki materyaller pasaportunuzla ilgilidir. Pasaport numaranızı yanlış yazarsanız, vizenizin olumsuz sonucunu doğrudan etkileyebilir. Dikkatli ol.

Mesleki durumunuz ve çalıştığınız veya sahibi olduğunuz şirket hakkında belirli ayrıntıları sunmalısınız. Öğrenciler, öğrenci olduklarını belirttikten sonra bu kutuya okul adını, adresini ve iletişim bilgilerini yazmalıdır. Emeklilerin bu alanda emekli olduklarını belirtmeleri yeterlidir.

Formda, seyahat planlarınız ve önceki vizelerinizin yanı sıra daha önce Schengen vizesi başvurusunda bulunup bulunmadığınız hakkında ayrıntılı bilgi vermelisiniz. Dilekçeniz, oteliniz, davetiyeniz, uçak biletiniz, seyahat sağlık sigortanız gibi diğer belgelerinizdeki tarihler ile seyahatinizin tarihleri aynı olmalıdır.

Form ayrıca, davetiyenin özellikleri ile konaklama ve ücretler hakkında bilgi içerir. Senaryonuza uygun olan maddeler etiketlenir.

Başvuru tarihi ve yeri ile başvuru sahibinin imzasının yer aldığı kısım boş bırakılmamalıdır. İmza atamayan çocukların ebeveynleri, çocukları adına imzalayabilir.

Konsolosluklar son bölümde daha fazla bilgi sağlar. Bu kısımlar da sonunda belirtilen yer ve tarih ile imzalanmadan önce okunmalı ve anlaşılmalıdır.

Başvurunuzu sizin adınıza başka biri yapacaksa, kendiniz için bir vekil tayin etmelisiniz. Vekaletname, başvurunuzu ele alacak ve takip edecek kişinin isim ve iletişim bilgilerinin yanı sıra kişisel bilgilerinizi de içermelidir.

Hollanda vize başvuru formu için tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılması, başvuru formunuz esas alınarak yapılacak değerlendirmede evraklarınıza bağlanacağı için çok önemlidir. Ulaşılabilir e-posta ve telefon numaralarını eklemelisiniz. Ticari ve ziyaret vizesi başvurularınızın muhatap olduğu kişilerin telefon numaraları ve e-posta adresleri de mevcut olmalıdır. Konsolosluklar daha fazla bilgi isteyebilir, bu da hatırlanması gereken önemli bir noktadır.

Elle doldurulan ve gönderilmeyen formlar Hollanda'da vize almak için geçerli değildir. Başvuru formunuzu belgelerinizle birlikte eklemeli ve başvurduğunuz kuruma postalamalısınız.

Hollanda Antalya Konsolosluğu Vize Randevusu

Hollanda, Schengen Bölgesi'ne üye ülkelerden biridir. Hollanda'ya kısa bir seyahat planlayanlar (90 günden az) Hollanda Schengen vizesine başvurmalıdır. Hollanda Schengen Vizesi sahipleri, yolculukları Hollanda'da başladığı sürece diğer Schengen ülkelerine seyahat etmelerine izin verilir.

Uyarı: Vize başvurularının yalnızca vize başvuru tesisinden randevu alınarak kabul edileceğini lütfen unutmayın.

Vize Başvuru Merkezi randevu talep etmektedir. Web sitesi veya yardım hattı, Vize Başvuru Merkezi ve büyükelçilik ile randevu almak için kullanılabilir.

Ayrıca Yeşil, Gri ve Siyah Pasaportlar 90 güne kadar vize gerektirmez. Bordo Pasaportları vizeye sahip olmak için gereklidir. Tüm vizeler Ankara Konsolosluğu tarafından verilmektedir.

  • Pasaport
  • Pasaportunuzun ve önceki (Schengen) vizelerinizin fotokopisi gereklidir.
  • Vize Başvurusu ve Taahhüt Mektubu
  • Hollanda Başkonsolosluğuna Seyahat Amacını Açıklayan Kişisel Dilekçe
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (üzerinde TC kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı fotokopisi) (Yeni çekilmiş)
  • Belgeli Kimlik Kaydı Örneği (Yeni Tarih ve Veli Bilgileri Dahil)
  • Gidiş-Dönüş Uçak Rezervasyonları ve Otel Rezervasyonları Seyahat Masrafları İçin Evraklar Seyahat Sağlık Sigortası (Tarafımızdan Sağlanır)
  • Profesyonel Kullanım için Belgeler
  • Finansal kayıtlar

Hollanda Antalya Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri

Antalya, Burdur, Isparta ve Karaman illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile diğer ülkelerden gelen yabancı uyruklu kişiler Hollanda konsolosluk işlemlerini Antalya'daki Hollanda Fahri Konsolosluğu'nda yapabilirler.

Unutmayın: Antalya Hollanda Konsolosluğu hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasında açıktır. Hafta sonları, Hollanda resmi tatil günleri ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günleri hizmet verilmemektedir.

Hollanda vizesi veya Hollanda konsolosluk işlemleri için başvuru yapmak isteyenlerin seyahat ve işlemlerini bu tarihler arasında planlaması gerekmektedir.

1 Ocak Yeni Yıl

22 Nisan Paskalya

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

30 Mayıs Dini Bayram- Yükseliş Günü

12 Mayıs Ramazan Bayramı Arifesi

13-15 Mayıs Ramazan Bayramı*

10 Haziran Dini Bayram-Whit Pazartesi

20-23 Temmuz Kurban Bayramı*

30 Ağustos Zafer Bayramı*

25 Aralık Noel

26 Aralık Noel

Konsolosluk Belgeleri

Konsolosluk Beyanları: 30 TL

Aslı gibidir kopya: 26,25 TL

Noterlik Hizmetleri

Hollanda vatandaşları için noter işlemleri: 26,25 TL

Yasallaştırma belgesi: 26,25 TL

Adres: Aspendos Bulvarı No:37 Antalya

Telefon Numarası: 0 (850) 346 84 93

E-Mail: [email protected]

Çalışma Saatleri: 9:00-17:00

 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp