Hollanda Antalya Konsolosluğu

Hollanda Antalya Konsolosu Kimdir?

Antalya Fahri Konsolosu: Kamil Savaş Titiz

Antalya, Burdur, Isparta ve Karaman illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile diğer ülkelerden gelen yabancı uyruklu kişiler Hollanda konsolosluk işlemlerini Antalya'daki Hollanda Fahri Konsolosluğu'nda yapabilirler.

Aşağıdakiler Hollanda Büyükelçiliği ve Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu'nun resmi belgeleridir. Resmi evrak ve uzun süreli (90 günden fazla) Hollanda vize başvuruları için en güncel bilgileri Hollanda diplomatik temsilciliklerinden alabilirsiniz.

Hukuki İşlemler: Türkiye'deki Hollanda vatandaşları, yasal bir zorluk durumunda atılacak en iyi yol konusunda Hollanda Konsolosluğu'ndan tavsiye alabilirler.

Vergi İşlemleri: Hollanda Türkiye temsilcileri, Türkiye'de yaşayan Hollanda vatandaşlarının kendi ülkelerine ödemeleri gereken vergiler hakkında tam bilgi verebilir.

Boşanma işlemleri: Türkiye'de yaşayan Hollandalılar, Hollanda ve Türk yasalarına göre boşanmanın tamamlanması, boşanma prosedürünün takip edilmesi ve boşanma sonucunun kabul edilmesi gibi konularda yardım alabilirler.

Evlilik Prosedürleri: Türkiye'de yaşayan Hollandalılar, evlilik kararlarını verirken yardım almak için Hollanda Konsolosluğuna başvurabilirler. Türkiye'deki Hollanda Konsolosluğu, Türkiye'de yaşayan Hollandalı bireylere, evlilik cüzdanları ve evlilik sonrası soyadı değişimi gibi evlilikle ilgili sorunların çözümünde yardımcı olmaktadır.

Doğum işlemleri: Türkiye'de yasal olarak ikamet eden Hollanda vatandaşları, çocukları varsa doğum ihbarı, kayıt ve evrak gibi konularda Hollanda Türk temsilciliklerinden yardım talep edebilirler.

Hollanda Antalya Konsolosluğu Vize İşlemleri

Hollanda vize başvurusunda kullanılacak pasaportun vizenin işleme alınabilmesi için en az iki sayfasının boş olması gerekmektedir. Vize talebinde bulunan kişinin pasaportu yoksa yeni pasaport çıkarılmalıdır.

Hollanda vize işlemlerinde kullanılacak pasaportun son on yıl içerisinde düzenlenmiş olması ve Hollanda vizesinin bitiminden sonra en az üç ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Hem Türkiye hem de Hollanda'da Hollanda Konsolosluğu resmi tatillerde kapalıdır. Vize başvurusunun resmi tatil tarihlerine denk gelmesi Hollanda Vize işlemlerinin gecikmesine neden olduğundan, Hollanda vizesi başvurusunda bulunan kişilerin vize başvurusunun Hollanda ve Türkiye resmi tatil günlerine (Paskalya, Şeker Bayramı, Noel, Yılbaşı/ Yeni yıl). Hollanda Konsolosluğu'nun resmi tatil günleri burada bulunabilir.

Reşit olmayanlar (18 yaş altı), ebeveynleri veya yasal vasilerinin yardımıyla veya noter tasdikli bir muvafakatname yardımıyla Hollanda Vizesine başvurmalıdır.

Hollanda vize başvurusu söz konusu olduğunda, Hollanda Konsolosluğu başvuru sahibi ile ikinci bir görüşme için iletişime geçebilir.

Hollanda'da kısa süreli ve uzun süreli vize ücretleri Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenir. Hollanda'daki vize işlemleri, Hollanda Konsolosluğu tarafından akredite edilmiş vize hizmet merkezleri tarafından yürütüldüğünden, vize hizmet merkezi masrafları dahil edilebilir. Hollanda vize kategorileri olan kısa dönem turist vizesi, iş vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi ve Schengen bölgesi içindeki uzun dönem D vize türleri için ücretler dalgalanabilir ve düzenli olarak revize edilebilir.

Hollanda Konsolosluğu, Hollanda vizesinin kaç gün verileceğini belirleyen kurumdur ve bu süre ortalama 7 ile 15 iş günü arasında değişebilir. Bu süre, Konsolosluğun kapalı olduğu hafta sonları, tatiller veya resmi tatilleri kapsamaz. Konsolosluğun ek belge talep etmesi veya başvuru sahibini görüşmeye çağırması gibi aşırı durumlarda vize çıkış süresi uzatılabilir. Bu zaman dilimi, Hollanda'daki kısa süreli Schengen vizeleri için geçerlidir. Hollanda aile birleşimi, oturma izinleri ve çalışma izinleri gibi uzun vadeli vize başvurularının tamamlanması daha uzun sürebilir.

Hollanda Antalya Konsolosluğu Vize Başvurusu

Hollanda vize başvuru formunu doldurmak için online sistem kullanılmaktadır. Sisteme giriş yapabilmek için öncelikle Hollanda Konsolosluğu'nun resmi form portalına kayıt olmanız gerekmektedir. Bundan sonra vize başvurunuzu doldurmaya başlayabilirsiniz. Başvuru tamamen İngilizce olarak doldurulmalıdır. Başvuru formu, doldurulup teslim alındığında çıktısı alınmalı ve başvuru dosyasına eklenmelidir.

Kişisel ve kimlik bilgileriniz Madde 1 ila 11 arasında yer almaktadır.

12 ila 16. Maddelerdeki materyaller pasaportunuzla ilgilidir. Pasaport numaranızı yanlış yazarsanız, vizenizin olumsuz sonucunu doğrudan etkileyebilir. Dikkatli ol.

Mesleki durumunuz ve çalıştığınız veya sahibi olduğunuz şirket hakkında belirli ayrıntıları sunmalısınız. Öğrenciler, öğrenci olduklarını belirttikten sonra bu kutuya okul adını, adresini ve iletişim bilgilerini yazmalıdır. Emeklilerin bu alanda emekli olduklarını belirtmeleri yeterlidir.

Formda, seyahat planlarınız ve önceki vizelerinizin yanı sıra daha önce Schengen vizesi başvurusunda bulunup bulunmadığınız hakkında ayrıntılı bilgi vermelisiniz. Dilekçeniz, oteliniz, davetiyeniz, uçak biletiniz, seyahat sağlık sigortanız gibi diğer belgelerinizdeki tarihler ile seyahatinizin tarihleri aynı olmalıdır.

Form ayrıca, davetiyenin özellikleri ile konaklama ve ücretler hakkında bilgi içerir. Senaryonuza uygun olan maddeler etiketlenir.

Başvuru tarihi ve yeri ile başvuru sahibinin imzasının yer aldığı kısım boş bırakılmamalıdır. İmza atamayan çocukların ebeveynleri, çocukları adına imzalayabilir.

Konsolosluklar son bölümde daha fazla bilgi sağlar. Bu kısımlar da sonunda belirtilen yer ve tarih ile imzalanmadan önce okunmalı ve anlaşılmalıdır.

Başvurunuzu sizin adınıza başka biri yapacaksa, kendiniz için bir vekil tayin etmelisiniz. Vekaletname, başvurunuzu ele alacak ve takip edecek kişinin isim ve iletişim bilgilerinin yanı sıra kişisel bilgilerinizi de içermelidir.

Hollanda vize başvuru formu için tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılması, başvuru formunuz esas alınarak yapılacak değerlendirmede evraklarınıza bağlanacağı için çok önemlidir. Ulaşılabilir e-posta ve telefon numaralarını eklemelisiniz. Ticari ve ziyaret vizesi başvurularınızın muhatap olduğu kişilerin telefon numaraları ve e-posta adresleri de mevcut olmalıdır. Konsolosluklar daha fazla bilgi isteyebilir, bu da hatırlanması gereken önemli bir noktadır.

Elle doldurulan ve gönderilmeyen formlar Hollanda'da vize almak için geçerli değildir. Başvuru formunuzu belgelerinizle birlikte eklemeli ve başvurduğunuz kuruma postalamalısınız.

Hollanda Antalya Konsolosluğu Vize Randevusu

Hollanda, Schengen Bölgesi'ne üye ülkelerden biridir. Hollanda'ya kısa bir seyahat planlayanlar (90 günden az) Hollanda Schengen vizesine başvurmalıdır. Hollanda Schengen Vizesi sahipleri, yolculukları Hollanda'da başladığı sürece diğer Schengen ülkelerine seyahat etmelerine izin verilir.

Uyarı: Vize başvurularının yalnızca vize başvuru tesisinden randevu alınarak kabul edileceğini lütfen unutmayın.

Vize Başvuru Merkezi randevu talep etmektedir. Web sitesi veya yardım hattı, Vize Başvuru Merkezi ve büyükelçilik ile randevu almak için kullanılabilir.

Ayrıca Yeşil, Gri ve Siyah Pasaportlar 90 güne kadar vize gerektirmez. Bordo Pasaportları vizeye sahip olmak için gereklidir. Tüm vizeler Ankara Konsolosluğu tarafından verilmektedir.

  • Pasaport
  • Pasaportunuzun ve önceki (Schengen) vizelerinizin fotokopisi gereklidir.
  • Vize Başvurusu ve Taahhüt Mektubu
  • Hollanda Başkonsolosluğuna Seyahat Amacını Açıklayan Kişisel Dilekçe
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (üzerinde TC kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı fotokopisi) (Yeni çekilmiş)
  • Belgeli Kimlik Kaydı Örneği (Yeni Tarih ve Veli Bilgileri Dahil)
  • Gidiş-Dönüş Uçak Rezervasyonları ve Otel Rezervasyonları Seyahat Masrafları İçin Evraklar Seyahat Sağlık Sigortası (Tarafımızdan Sağlanır)
  • Profesyonel Kullanım için Belgeler
  • Finansal kayıtlar

Hollanda Antalya Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri

Antalya, Burdur, Isparta ve Karaman illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile diğer ülkelerden gelen yabancı uyruklu kişiler Hollanda konsolosluk işlemlerini Antalya'daki Hollanda Fahri Konsolosluğu'nda yapabilirler.

Unutmayın: Antalya Hollanda Konsolosluğu hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasında açıktır. Hafta sonları, Hollanda resmi tatil günleri ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günleri hizmet verilmemektedir.

Hollanda vizesi veya Hollanda konsolosluk işlemleri için başvuru yapmak isteyenlerin seyahat ve işlemlerini bu tarihler arasında planlaması gerekmektedir.

1 Ocak Yeni Yıl

22 Nisan Paskalya

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

30 Mayıs Dini Bayram- Yükseliş Günü

12 Mayıs Ramazan Bayramı Arifesi

13-15 Mayıs Ramazan Bayramı*

10 Haziran Dini Bayram-Whit Pazartesi

20-23 Temmuz Kurban Bayramı*

30 Ağustos Zafer Bayramı*

25 Aralık Noel

26 Aralık Noel

Konsolosluk Belgeleri

Konsolosluk Beyanları: 30 TL

Aslı gibidir kopya: 26,25 TL

Noterlik Hizmetleri

Hollanda vatandaşları için noter işlemleri: 26,25 TL

Yasallaştırma belgesi: 26,25 TL

Adres: Aspendos Bulvarı No:37 Antalya

Telefon Numarası: 0 (850) 346 84 93

E-Mail: [email protected]

Çalışma Saatleri: 9:00-17:00

Hollanda Antalya Konsolosluğu Adres

Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu’nun herhangi bir diplomatik yetkisi yoktur. Hollanda ve Türkiye arasında şartlara uygun olarak Dünyanın en önemli turizm şehri Antalya’da faaliyetlerini sürdürmektedir. Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu hizmetlerini Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ile Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak hizmetlerini vermektedir.

Hollanda’ya seyahat yapacak kişiler vize başvurularını Hollanda Antalya Fahri konsolosluğu kanalı ile yapmaktadır. Fakat Hollanda fahri konsolosluğu karar verme yetkisi yoktur. Bütün değerlendirmeler Hollanda Ankara Büyükelçiliğine ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. Hollanda Antalya fahri konsolosluğu Türkiye’de yaşayan Hollanda vatandaşlarının ölüm, evlilik, boşanma, pasaport, kimlik yenileme gibi işlemlerini yürütür. Bunun yanında Türk vatandaşlarına vize hizmeti verir. Hollanda’ya gidecek olan vatandaşlar seyahat türüne göre ve amacına göre vize başvurusu yapmak zorundadır. Hollanda’ya gidecek kişiler Hollanda Antalya fahri Konsolosluğu’na başvuru yapabilirler.

Hollanda Antalya fahri konsolosluk adres olarak, Kızıltoprak Mahallesi, Aspendos Bulvarı, No: 37, Antalya. Posta kodu: 07300 Merkez Antalya

Hollanda Antalya Konsolosluğu Telefon Numarası

Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu Hollanda’ya seyahat edecek kişilerin vize işlemlerini yapmaktadır. Hollanda konsolosluk işlemi olan ve Antalya’da ikamet eden kişiler, Hollanda konsolosluk vize işlemlerini Hollanda Antalya Konsolosluğu’nda yapma imkanı bulurlar. Hollanda Antalya Konsolosluğu adres ve iletişim bilgileri şunlardır.

Hollanda Antalya Konsolosluk adresi: Kızıltoprak Mahallesi, Aspendos Bulvarı, No: 37, Posta kodu: 07300 Antalya Merkez/Antalya.

Telefon Numarası: 0850 346 84 93

Web Sitesi: Hollanda Antalya Konsolosluğu

Hollanda Antalya Konsolosluğu Hollanda ve Türkiye Resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Çalışma saatleri olarak, sabah 09.00 ile 17.00 arası hizmetlerini haftanın 5 günü vermektedir.

Hollanda Antalya Konsolosluğu, Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve diğer Hollanda konsoloslukları faaliyet alanlarına en yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Hollanda vizesi ve Hollanda Konsolosluk işlemleri konusunda her kolaylığı sağlamaktadır.  Hollanda Antalya konsolosluğu telefon numarası ile arama yapılması durumunda vize işlemleri hakkında geniş bir bilgiye sahip olursunuz.

Hollanda Antalya Konsolosluğu Ulaşım

Hollanda Antalya konsolosluğu Hollanda’ya seyahat amacıyla gidecek kişilere vize başvurularında yardımcı olmaktadır. Hollanda Antalya konsolosluğu ulaşımı Antalya şehrinde çok kolay ve basit olmaktadır. Ulaşım otobüs, tramvay, metro ve kendi özel araçlarınızla hızlı ve kolay bir şekilde Hollanda Antalya Konsolosluğuna varabilirsiniz. Burada bildirdiğimiz toplu taşım otobüs hatları Hollanda konsolosluğunun yakınından geçmektedir.

Otobüs: 506, 511, 600, DC15A, KC 35A, ML 22, VML 54A

Tramvay: T1B

Otobüsle Hollanda konsolosluğuna gitmek için,

Santral Mah: Kepez 65 dk

Başlangıç Varsak Karşıyaka Mah. Kepez 50 dk.

İlk durak Gülten Atar Aydın Ortaklar Çöp Şiş, Konyaaltı 48 dk

Burada belirtilen otobüs numaraları ile Hollanda Antalya konsolosluğuna ulaşabilirsiniz.

Hollanda Antalya Konsolosluğu adres bilgisi Kızıltoprak, Aspendos Bulv. No 37, Antalya Merkez/ Antalya

Günümüzde bir adresin belli olduğu yerlerde artık kendi özel aracınız ile navigasyon yardımı ile adresler bulunmaktadır. Hollanda Antalya Konsolosluğu’na navigasyon adres bilgileri girilerek konsolosluğa ulaşabilirsiniz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp