Hollanda Vizesi, Gaziantep

Hollanda Vizesi İşlemleri Gaziantep

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Hollanda’nın resmi bir dış temsilciliği değil. Hollanda Ankara Büyükelçiliğine bağlı faaliyet göstermekte.
Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğunun amaçları Hollanda ve bölgedeki ekonomi ve ticari ilişkisi geliştirmektir. Hollanda Devleti adı yeni ticari ve ekonomi yatırım alanı ortaya çıkarmaya ve yeni ekonomik işbirliği yapmayı amaç.
Hollanda Gaziantep  Fahri Konsolosluğu, Hollanda vatandaşına belge tasdik gibi noter işlemi hizmeti vermekte. Ancak Konsolosluk hizmeti verme yetkisi yoktur. Aynı zaman da vize başvurusu kabul etmek ve değerlendirme yetkisinin de bulunmamaktadır. Bunun için başvurusunu Hollanda resmi temsilciliği olan büyükelçilik, başkonsolosluk ya da konsolosluka yapmalısınız. Hollanda’ya seyahat edecek olan kişinin Hollanda’ya girebilme için Hollanda makamı tarafından verilen yasal izin belgesidi. Hollanda vize muafiyet olmayan kişi, bu belge olmadan Hollanda’ya giriş yapamamakta. Diplomat Pasaport, Hususi Pasaport, Hizmet Pasaport sahibi 90 güne kadar bu vizede muafdır.
Hollanda vize kısa süreli ve uzun süre olarak verilmektedir. 90 günde kısa süreli için Hollanda’da kalacak olan kişinin alması gereken vize kısa süre Hollanda vizesidir.

Hollanda Gaziantep Vize Randevusu

Belirli bir sebepden dolayı Hollanda’ya seyahat edecek olan kişinin seyahat amaçlarına uygun Hollanda vizesini almalıdır. Hollanda vizesini alacak olan kişi, başvuru için bazı şartı yerine getirmeli. Bu şartdan birisi de Hollanda vizesi başvurusu için randevularını almasıdır. Bu yazım  da Hollanda vize alacak olan kişi için Hollanda vize randevusu hakkında bilgi verilmişdir.
Hollanda’da uzun süre olarak yani 90 günde daha fazla bir süre ikamet edecek olan kişinin Hollanda ulusal vize alması gerekmektedir. Başvuru Hollandanın Türkiye’de bulunan temsilciliğine yapılmalıdır. Bu sebeple randevu da Hollanda Gaziantep  temsilciliğinde alınmalıdır. Hollanda temsilciliğine randevu almak isteyen kişi temsilcilik ile iletişime geçerek randevuları alabilir.
Kısa süre olarak Hollanda’ya seyahat edecek olan kişinin Hollanda vizesi başvurularını Hollanda Gaziantep merkezine yapılması gerekmektedir. Hollanda kısa süre vize başvurusu yapacak olan kişi başvurusunu yerine getirebilme için Hollanda vizesi başvuru merkezlerinden randevu alması gerekmektedir. Randevu Hollanda vizesi başvuru merkezi Hollanda Gaziantep Konsolosluğu internet sitesi üzerinden alınabilmekte. Randevu için sisteme kayıt olmanız gerekmekte. Detaylı bilgi için Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu temsilcilik ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Gaziantep Vize Başvurusu

Hollanda vizesi başvurusu yapacak kişi unutmamalıdır ki seyahat amacı ve süresi vize Hollanda vize türü ve Hollanda vize işlemini etkileyeceğinden doğru şekilde beyanlarda bulunması gerekmektedir.
Hollanda vizesi işlemi için gerekli evrakın doğru şekilde hazırlanabilmesi adına kişi Hollanda dış temsilciliği tarafından yetki verilmiş başvuru merkezi ya da yetkili seyahat acentesi ile görüşebilir.
Kişiler unutmamalıdır Hollanda vize işlemi Hollanda Gaziantep Konsolosluğa ve Hollanda Büyükelçiliği tarafından yürütülmekte aynı zamanda vize işleminde tüm yetki yine Hollanda Gaziantep Konsolosluğa ve Hollanda Büyükelçiliğe aittir. Ancak, kişi başvurularını Hollanda temsilciliğinin yetkilendirdiği firma ya da acente aracılığıyla da yapabilirler.
Hollanda vize işlemi sırasında Hollanda Gaziantep  temsilciliği seyahat içeriğine göre ek evrak talebinde bulunbilir. Hollanda vize işlemi sonucunda Hollanda vizesi ücreti iadesi olmadığında başvuru sahibinin bu süreçte titiz davranması ya da uzman kişiden yardım alması tavsiye edilir.
Kişilerin Hollanda vizesi işlemi ortalama 7 ila 15 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Hollanda Vizenizi Gaziantepden Almanızın Kolay Yolu

Hollanda vize almak için aşağıdaki kriteri sağlama konusunda sorun yaşamama gerekiyor olmalı.
Hollanda vizesini alabilmek için zorunlu olunan temel gerekliliği ve şartı sağlamak.
Hollanda vize için gerekli evrak içindeki tüm evrakı sağlayabiliyor olmak. Hollanda vizesi başvuru yapmak için yeterli sürenin olması.
Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Hollanda vatandaşına belge tasdik gibi noter işlemi hizmeti vermekte. Ancak Gaziantep Konsolosluk hizmeti verme yetkisi yoktur. Aynı zaman da vize başvurusu kabul etmek ve değerlendirme yetkisinin de bulunmamaktadır. Bunun için başvurusunu Hollanda resmi temsilciliği olan büyükelçilik, başkonsolosluk ya da konsolosluka yapmalısınız. Hollanda’ya seyahat edecek olan kişinin Hollanda’ya girebilme için Hollanda makamı tarafından verilen yasal izin belgesidi. Hollanda vize muafiyet olmayan kişi, bu belge olmadan Hollanda’ya giriş yapamamakta. Diplomat Pasaport, Hususi Pasaport, Hizmet Pasaport sahibi 90 güne kadar bu vizede muafdır. Hollanda vize kısa süreli ve uzun süre olarak verilmektedir. 

Hollanda Vizesi Gaziantep Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Hollandaya seyahat edecek olan Türk vatandaşının başvuru için hazırlaması gerekli bazı belge gerekmektedir. Hollanda vizesi başvurusu için istenen belge başvuru türüne ve başvuru sahiblerine göre farklılık göstermekte. Ancak her vize başvuru durumunda herkesin hazırlaması gerekli evrak bulunmaktadır. Bu yazıda Hollanda vize alacak olan kişinin hazırlaması gereken evrak hazırlanmıştır.
Hollanda vize için gerekli evrak eksiksiz ve güncel olarak Hollanda Gaziantep Konsolosluğunun istediği biçimde hazırlanmalıdır.
Hollanda Gaziantep Konsolosluğu vizesi için gerekli evraklar;
Pasaport: Son 10 yıl içinde çıkarılmış ve seyahat süresinde sonra 6 ay daha geçerliliği olması gerekmektedir.
Pasaportta kimlik bilgisini yer aldığı sayfa fotokopisi ve Pasaport yer alan eski Schengen vize fotokopileri,
Hollanda vizesi başvuru form, eksiksiz olarak Hollanda Konsolosluğu’nu istediği şekilde doldurulmalı.
Seyahat amacı açıklayan dilekçe
Nüfus cüzdan fotokopisi
2 adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
Aile bilgisinin yer aldığı tam vukuat nüfus kayıt örneği
Hollanda konaklama bilgisi
Hollanda uçak rezervasyonu
Seyahat masrafını karşılayacağınızı gösteren belge
Hollanda’da geçerli Seyahati Sağlık Sigortası
Mesleki belge
Finansal belge

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp