Hollanda Fotoğraf Ölçüleri

Hollanda Fotoğraf Ölçüleri ile İlgili Bilgiler

Schengen Bölgesi'nde yer alan Hollanda'ya vize almak için istenilen biyometrik fotoğraf ölçüsü 35*45mm.dir. Biyometrik fotoğrafta aslolan yüzün net bir şekilde görülmesidir. Dolayısıyla yüzün kapladığı alanın tüm fotoğraf alanının yüzde 70-80 olması istenmektedir. Çocuklar için çekilen fotoğrafların da yetişkin insanlarla aynı standartlarda olması gerekir.

Fotoğrafın arka planı düz beyaz zemin olacaktır. Dolayısıyla kişinin giydiği giysinin ayırt edici olması için farklı bir renkte olması tercih edilir. Fotoğraf renkli baskı yapılır.

Fotoğraf çekilirken nötr bir yüz ifadesi ile objektif karşısında düz duruş sergilenmelidir. Yüzde aşırı makyaj olmamalıdır. Ancak kadınların doğal görünümü bozmayacak şekilde, pastel renklerle makyaj yapmalarına izin verilebilir. Yüz üzerinde yara izi, benler, lekeler gizlenmeye çalışılmamalıdır. Kolye, küpe, piercing vb. aksesuar kullanımına izin verilmemektedir. Günlük rutinde gözlük kullanılıyorsa sadece ince çerçeveli ve renksiz camlı gözlükler ile fotoğraf çektirebilirsiniz. 

Fotoğraf çekimi yapılırken, ışık ayarı iyi yapılmalı ve gözlüklerde yansıma olmaması konusunda titiz davranılmalıdır.

Başörtüsü, türban kullanılabilir. Normalde yüzün fotoğrafı çekilirken yanak, alın ve şakakların açık olması istenmektedir. Ancak dini sebepler nedeniyle bu kural üzerinde esnetmeye gidilmiştir. Ancak bunun haricinde şapka, kep, bere vb. aksesuarlar kullanılamaz. Erkeklerde sakal ve bıyık olmayacaktır.

Fotoğraf çekimi en fazla 6 ay öncesine ait olmalıdır. Ancak kişinin fotoğraf çektirdikten sonra tanınmasını zorlaştıracak işlemler (botoks dolgu, yüz gerdirme, burun estetiği) yapmamış olması gereklidir. 

Hollanda Vize Randevusu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp