Kanada Ticari Vizesi İçin Dilekçe Örneği

Kanada’ya ticari amaçla gitmek isteyen Türk vatandaşlarının ticari vizeye ihtiyaçları olacaktır. Ticari vize için Kanada ticari vize dilekçe örneği ile birlikte bazı evraklara daha ihtiyaç duyulmaktadır. Kanada Ticari vizesiyle kısa süreliğine Kanada’ya gidebilirsiniz. Bu vize sayesinde maksimum 6 ay Kanada’da kalabilirsiniz.

Ticari amaçlarla Kanada’ya gidebilmek için Kanada Ziyaretçi Vizesi için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bunun için de uygun bir pasaporta sahip olmanız gereklidir. Ayrıca cezai ve tıbbi açıdan tüm koşulları sağlıyor olmanız şarttır.

Kanada Ticari Vize Dilekçe Örnekleri Hakkında

Kanada'ya Ticaret (iş toplantı, konferans, alan araştırma vb.) amaçla seyahat eden kişinin yapacağı seyahat ile ilgili Kanada İstanbul Başkonsolosluğa hitaben Kanada Ticari Vize talep dilekçesi sunması gereklidir. Kanada Ticari vize talep dilekçesi yazılırken aşağıda ki hususa dikkat edilmelidir.
Kanada Ticari Vize talep dilekçesi personelin iş seyahatlerine gönderecek şirket yetkilisi tarafından şirket antet kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisi kaşesi ve imzası taşımalıdır.
Kanada Ticari Vize talep dilekçesi seyahatin amacı açıkça yazılmalı. Örneğin; kişi şirket iş ortağı başka şirketle toplantı yapma üzere seyahat edecekse Kanada’da ki şirket ile ilgili bilgiye yer verilmeli. Kişi iş konferansı katılacaksa Kanada Ticari Vize talep dilekçesi de konferans ile ilgili bilgiler olmalıdır.
Kanada Ticari Vize talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişilerin firmadaki görevleri (Satış Müdür, Kurumsal İletişim Uzman vb.) açıkça ifade edilmeli.
Kanada'ya seyahat edecek kişilerin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihi ile varsa ek seyahati hakkında Kanada Ticari Vize talep dilekçesinde net bilgi verilmelidir. Kanada'ya Ticaret amaçla seyahat eden kişinin yapacağı seyahat ile ilgili Kanada İstanbul Başkonsolosluğu'na hitaben Kanada Ticari Vize talep dilekçesi sunması gereklidir.
Kanada Konsolosluğu'na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlarken seyahat edecek kişilerin seyahat süresince oluşacak (konaklamak, transfer, hastalık, kaza, vb.) masrafının nasıl karşılanacağı bilgi yer almalıdır.
Kanada Ticari Vize talep dilekçesine yer alan bilgi dosyaya konulan evrakla desteklenmelidir.

Kanada Ticari Vize Dilekçesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kanada ticari vize dilekçe örneği ile hazırlamış olduğunuz evraklar içerik olarak tutarlı olmak durumundadır.

  • Personelini Kanada’ya gönderecek olan firma tarafından antetli kağıda Kanada vize dilekçe örneği yazılmalıdır.

  • Dilekçe hazırlanırken seyahatte bulunacak şahsın masraflarının ne şekilde karşılanacağı açıkça belirtilmelidir.

  • Kanada ticari vize dilekçesinde seyahatin amacı açık ve net bir şekilde belirtilmelidir. Örneğin kişi bir seminere katılacaksa bu seminerin varsa bileti veya katılım belgesinin bir örneği sunulmalıdır.

  • Dilekçede seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri mutlaka belirtilmelidir.

  • Kanada’ya ticari amaçla seyahat edecek kişinin firmadaki görevi ve konumu dilekçede açıkça belirtilmelidir.

Kanada Vize Reddi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp