Kanada Dil Okulu

Kanada Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada dil okulu vizesi nasıl alınır? diye merak ediyorsanız o zaman hemen yanıtlarını vermeye başlayalım. Kanada bilindiği gibi Amerika kıtasının kuzey ucunda yer alan refah düzeyi en yüksek ülkelerinden bir tanesidir. Eğitim düzeyi de bir hayli yüksek olan bu ülkede çok sayıda dil okulu vardır ve bu dil okulları İngilizce öğrenmek isteyenlere son derece kaliteli eğitim verirler.

Kanada’da dil eğitimi alınması için ilk adım vize alınmasıdır. Vize alınması için de istenen evraklar vardır. Bunların tam ve eksiksiz doğru bir biçimde hazırlanıp Kanada Büyükelçiliği veya Kanada Konsolosluğu’na teslim edilmesi gerekir. En az 6 ay önce çekilmiş olan fotoğraf, yeni çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf, tam ve eksiksiz doldurulan Kanada vize başvuru formu, dil okuluna kabul edildiğini gösteren belge, vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekont, İngilizce niyet mektubu ve dil eğitimi alacak öğrencinin masraflarını karşılayacak kişiye dair evraklar ile iletişim bilgileridir. Eğer dil eğitimine gidecek olan kişi 18 yaşından küçük ise başka evraklar da istenir. Başvurular ayrıca Kanada yetkilendirilmiş olan Kanada Vize Başvuru merkezine de yapabilirler.

Kanada'da Dil Kursları Ne Zaman Başlamakta?

Kanada'da dil kursları ne zaman başlamakta sorusu da en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Bu noktada verilebilecek olan yanıt ise şöyledir. Kanada’da dil okulları tıpkı ülkemizde olduğu gibi Eylül ayı başında açılır ve Haziran ayı sonunda biter. Dil okullarında eğitimler genelde 11 aya kadar devam edebilmektedir. En düşük eğitim süresi ister temel seviyede olsun, ister genel düzeyde, ister ileri seviyede minimum 4 haftadan başlar. Kısa süreli olan yaz dönemi kursları ise Haziran ayı itibarı ile başlar.  Uzun süreli olarak alınan dil eğitimlerinde belli dönemlerde bir ile 2 hafta arasında tatil verirler. Kimi Kanada dil okullarında ise eğitimler kesintisiz olarak devam eder. Bu biraz da okulun kendisi ile doğrudan alakalı olan bir durumdur.

Kanada dil okullarının açılma ve kapanma süresi ile ilgili en doğru bilgiyi bu alanda danışmanlık hizmeti veren kurumlardan öğrenmek mümkündür. Burada başvurulacak olan kurumun onaylı bir kuruluş olmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde yanlış bilgiler alınabilmesi mümkün olmaktadır.

Kanada Dil Okulu Fiyatları Ne Kadar?

Kanada dil okulu fiyatları ne kadari? sorusuna verilebilecek olan yanıt şu şekildedir. Gidilecek olan dil okuluna ve alınacak dil eğitiminin süresine ve seviyesine göre dil okulu fiyatları değişmektedir. Ülkemizde olduğu gibi Kanada’da da konuma göre dil okul fiyatları kimi zaman fiyatlar değişir. Yine ayrıca yaş grubuna göre de fiyatlar değişebilmektedir.

Kanada’da ağırlıklı olarak dil okulları Toronto ve Vancouver kentlerinde yer almaktadır. Yoğunluklu olmasa da Montreal, Ottowa kentlerinde de dil okulları bulunmaktadır.

2022 senesi için  örneklem vermek gerekir ise, 4 haftalık dil okulu ücretleri Toronto ve Vancouver kentlerinde ortalama olarak aşağıda olduğu biçimdedir:

Kanada Dil Okulları | Eğitim Süresi: 4 hafta Program Çeşidine Göre (Başlangıç, Genel, İleri) Dil Okulu Fiyatları
Vancouver Dil Okulu 2340, 2580, 2940 $
Toronto Dil Okulu 2180, 2380, 2700 $
Vancouver Adası Dil Okulu 2180, 2380, 2700 $

Bu fiyatlar içinde dahil olanlar ise her biri 40 dakika süren haftada 32 saat ders. Eğitim metaryalleri. Online eğitim. Ücretsiz bulunan alanda internet erişimi. Eğitim alındığına dair dil sertifikası. Kimi dil okullarında konaklama ve yemek.

Kanada Dil Okulu Çalışma İzni

Kanada dil okulu çalışma izni alabilmek için yapılması gereken bazı şeyler vardır. Bunlar şunlardır: Öncelikli olarak şunu ifade etmek gerekir ki Kanada’nın neresine olursa olsun, ne kadar süre ile gidilirse gidilsin Kanada’ya dil eğitimi için gidenlerin çalışma izni almaya hakkı yoktur. Bunun tek istisnasi ise yüksek lisans, lisans ve doktora öğrencileri içindir. Bu öğrenciler haftada toplamda haftada  20 saati geçmeyecek bir biçimde çalışma izni alırlar. Alınan eğitim süresine göre de eğer bir yıl eğitim görülüyor ise 1 yıl, 2 yıl eğitim görülüyor ise 2 yıl için çalışma izni alınır. Alınan bu izin hem kampüs içinde, hem kampüs dışında Kanada Hükümeti tarafınca belirlenen yerlerde geçerlidir.

Bu iznin alınabilmesi için ilgili resmi kurumlara başvurulması gerekir. Dil okulu öğrencileri ise üstte de ifade edildiği gibi hiçbir biçimde nereye başvurursa başvursun bu izni alamazlar. Böyle bir durum saptanır ise öğrencinin okulla ilişkisi kesilir ve anında ülkeden sınır dışı edilir. Uygun fiyatlı olan dil okullarına eğitime giden öğrenciler, kendilerini böyle bir riske atmamalıdır.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp