Kanada Kayseri Fahri Konsolosluğu

Kanada Kayseri Fahri Konsolosluğu Hakkında 

Kanada Kayseri Fahri Konsolosluk, Kanada’nın Türkiye’de bulunan ve diplomat olmayan temsilciliğinden birisidir. Kayseri’de Kanada başkonsolosluk ve konsolosluğu kurulması gerek görülmediği için Kanada adı Kayseri ve çevresindeki ticari faaliyeti yönetmesi ve yeni ticari iş birliği yapması için Kanada Kayseri Fahri Konsoloslukları kurulmuştur.
Kanada Kayseri Fahri Konsolosluğu birincil ve en önemli amacı, Kanada ile Kayseri çevresinde ticari ilişkisi yönetmektir. Türkiye ve Kanada arası yeni yatırım alanı, ticari ve ekonomik iş birliği ortaya çıkarmaktır. Kanada’nın bölgede ki ekonomik çıkarını gözetmektedir.
Kanada Kayseri Fahri Konsolosluğu diplomat bir yetki verilmediğinden dolayı, vize başvurusunu kabul etmek ve değerlendirmek yetkisi yoktur. Sadece acil durumda Kanada vatandaşına kopya ve belge tasdiki işlemi yapmaktadır. Kanada Vize başvurusu yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı başvurusunu Kanada Başkonsolosluğu ya da Büyükelçiliği yapmalıdır.
Kanada’nın Kayseri’da bulunan Fahri Konsolosluk hafta içi her gün saat 08.30 ve 17.30 arası hizmet vermekte. Ayrıca Türkiye ve Kanada resmî tatilinde hizmet verilmemekte.
Türkiye’de bulunan Kanada vatandaşına sosyal ve kültür yaşamlarında hizmet vermekte. Kanada vatandaşının ölüm, evlilik, boşanma, kimlik işlemi, pasaport işlemi hizmeti vermektedir. Bunun yanında Kanada vatandaşına noter işlemi hizmeti vermekte ve Kanada vergi yükümlülük olan kişiden vergi tahsil etmektedir.
Kanada Kayseri konsolosluk, Kanada’ya seyahat etmeyi isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının vize işlemini yapmaktadır. Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyet vatandaşı vize başvurusunu bu konsolosluğa yapabilir.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp