Kanada Kayseri Konsolosluğu

Kanada Kayseri Konsolosluğu Hakkında 

Kanada Kayseri Fahri Konsolosluk, Kanada’nın Türkiye’de bulunan ve diplomat olmayan temsilciliğinden birisidir. Kayseri’de Kanada başkonsolosluk ve konsolosluğu kurulması gerek görülmediği için Kanada adı Kayseri ve çevresindeki ticari faaliyeti yönetmesi ve yeni ticari iş birliği yapması için Kanada Kayseri Fahri Konsoloslukları kurulmuştur.
Kanada Kayseri Fahri Konsolosluğu birincil ve en önemli amacı, Kanada ile Kayseri çevresinde ticari ilişkisi yönetmektir. Türkiye ve Kanada arası yeni yatırım alanı, ticari ve ekonomik iş birliği ortaya çıkarmaktır. Kanada’nın bölgede ki ekonomik çıkarını gözetmektedir.
Kanada Kayseri Fahri Konsolosluğu diplomat bir yetki verilmediğinden dolayı, vize başvurusunu kabul etmek ve değerlendirmek yetkisi yoktur. Sadece acil durumda Kanada vatandaşına kopya ve belge tasdiki işlemi yapmaktadır. Kanada Vize başvurusu yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı başvurusunu Kanada Başkonsolosluğu ya da Büyükelçiliği yapmalıdır.
Kanada’nın Kayseri’da bulunan Fahri Konsolosluk hafta içi her gün saat 08.30 ve 17.30 arası hizmet vermekte. Ayrıca Türkiye ve Kanada resmî tatilinde hizmet verilmemekte.
Türkiye’de bulunan Kanada vatandaşına sosyal ve kültür yaşamlarında hizmet vermekte. Kanada vatandaşının ölüm, evlilik, boşanma, kimlik işlemi, pasaport işlemi hizmeti vermektedir. Bunun yanında Kanada vatandaşına noter işlemi hizmeti vermekte ve Kanada vergi yükümlülük olan kişiden vergi tahsil etmektedir.
Kanada Kayseri konsolosluk, Kanada’ya seyahat etmeyi isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının vize işlemini yapmaktadır. Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyet vatandaşı vize başvurusunu bu konsolosluğa yapabilir.

Kanada Kayseri Konsolosu Kimdir?

Kanada Kayseri Konsolosluğu Kanada’ nın Kayseri’ de bulunan resmi temsilciliklerinden biridir ve Kanada Fahri Konsolosluğu olarak çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Şu anda görevlendirilmiş bir diplomat bulunmamakla birlikte, Kayseri’ de bulunan önemli iş adamları arasından biri olacağı düşünülmektedir. Kanada Fahri Konsolosluğu Kanada’ nın Kayseri ili ve çevre illerde yaşayan Kanada vatandaşlarının gerekli evrak işlerinin düzenlenmesi, ticari faaliyetlerinin yönetilmesi, yetki alanları dahilinde yeni ticari iş anlaşmalarının yapılması ve Kanada vatandaşlarının Kayseri ili ve çevresinde yeni ticari anlaşmalar yaparak ticari bağların güçlendirilmesini amaçlanarak kurulmuştur.

Kanada Kayseri Fahri konsolosluğunda bir diplomat olmadığından ve diplomatik bir yetki verilmediği için şu anda vize başvurularını kabul etme veya değerlendirme yetkisine sahip değildir. Kayseri ili ve çevre illerinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurularını Ankara’da bulunan Kanada Büyükelçiliği bünyesindeki Kanada Konsolosluğundan ya da Kayseri’ de bulunan konsolosluklar tarafından yetki verilmiş vize danışmanlık firmalarından yapabilirler.

Kanada Kayseri Konsolosluğu Vize İşlemleri

Kanada Kayseri Fahri Konsolosluğu resmi bir temsilcilik olmakla birlikte bünyesinde henüz görevlendirilmiş bir Fahri Konsolos bulunmamaktadır. Kanada Kayseri Fahri Konsolosluğu yetki alanları arasında olan Kayseri ili ve çevre illerde Yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemleri için Ankara’ da bulunan Kanada Büyükelçiliği bünyesindeki Kanada Konsolosluğuna ya da Kayseri ili içerisinde yer alan konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize danışmanlık firmalarına başvurabilirler.

Kayseri’ den Kanada’ ya yapılacak olan bir seyahat için vize başvurusunda bulunmadan önce Kanada Devleti tarafından yapılacak seyahat türlerine göre hazırlamış olan vize başvuru formunun doldurulması gerekir. Vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurduktan sonra vize harcının belirtilen banka hesaplarına yatırılmasıyla vize işlemleri başlatılmış olur. Vize işlemlerinin başlatılmasında, evrakların hazırlanmasında, en önemli evraklardan biri olan vize başvuru formunun doldurulmasında ve vize randevusunun alınmasına yetkili vize danışman firmalarından biri ile çalışabilir ve işlemlerin kolaylıkla çözümlenmesi sağlanabilir.

Kanada Kayseri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Kanada’ ya seyahat etmek isteyen Kayseri ve çevre illerden gelecek olanların başvuru yapmak istenilmesi halinde Kanada Kayseri Fahri Konsolosluğu vize başvurularında işlem yapamamaktadır. Vize başvuru taleplerini Kanada Ankara konsolosluklarına ve konsolosluk tarafından yetki verilmiş olan vize danışmanlık merkezlerinden yapabilirler.

Kanada’ ya seyahatte vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak yapılacak seyahatin türü belirlenmelidir. Seyahatin türüne göre belirlenmiş olan başvuru formu doldurularak istenilen vizenin başvuru işlemleri başlatılmış olur. Kayseri’ de bulunan ve konsolosluk tarafından yetki verilen vize danışmanlık firmaları vize başvurularını Kanada Konsolosluğu’ na iletmek üzere kabul ederler. Kanada vizesi başvuru formu danışman firmadan da destek alınarak doldurulabilir. Vize başvuru formunda yer alan bilgilerin eksiksiz, hatasız ve vize dosyasında yer alan diğer evraklar ile örtüşmesi gerekmektedir. Vize türüne göre belirlenen Kanada vize harcı da internet üzerinden belirtilen hesaplara yatırılıp çalışılan danışman firma aracılığıyla vize başvurusu yapılmış olur.   

Kanada Kayseri Konsolosluğu Vize Randevusu

Kanada Kayseri Konsolosluğu vize randevularında ve vizelerin sonuçlanmasında Kanada Devleti tarafından yetki verilen bir kurum değildir.

Kanada’ ya seyahat etmek isteyen Kayseri ili veya çevre illerde yaşayan vatandaşlar Kanada konsolosluğu tarafından yetki verilen vize danışmanlık firmaları aracılığıyla vize randevusu başvurusunda bulunabilirler. Kanada Ankara Konsolosluğu Kanada Ankara Büyükelçiliği bünyesinde bulunan resmi bir kurumdur ve vize başvurularının sonuçlanmasında karar verme yetkisine sahiptir.

Kanada seyahati öncesinde bir vize danışmanlık firması ile görüşerek ilk olarak vize başvuru formunun doldurma işlemi yapılır. Vize başvuru formu eksiksiz ve hatasız olarak doldurulmalıdır. Vize başvuru formu ile birlikte istenilen vize türüne göre gerekli evrakların da dosya içerisinde hazır olması gerekmektedir. Vize harcının ödemesi de internet üzerinden yapıldıktan sonra danışman firma vize randevusunu alabilir. Vize randevusuna giderken verilen saatte orada olunması çok önemlidir. Geç kalınan randevularda konsolosluk yetkilileri görüşmeye almayabilir. Danışmanlık firması vize randevusunun mülakat kısmı için de bilgilendirme yaparak vize başvurularının olumlu olarak sonuçlanmasında önemli bir rol oynamaktadırlar.

 

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp