Kanada Vizesi İçin Form ve Dilekçeler

Kanada Vizesi Başvuru Formu

Kanada vize başvuru formu, Kanada Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup Kanada’ ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize taleplerini iletirken doldurmaları gereken formdur. Konsolosluk bu form ile vize başvurusunda bulunan kişiler hakkında doğru ve güncel bilgiler almayı amaçlamaktadır. Kanada vizesi için başvuru yapmak istendiğinde Kanada vize başvuru formunun doldurulması zorunludur ve vize başvurusunda bulunmanın ilk adımı olarak görülmektedir.

Kanada vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulup başvuru evrakları ile birlikte Kanada konsolosluğuna teslim edilir. Vize başvuru formu üzerinde başvuru sahibinin ıslak imzası da yer alan uluslararası işlemlerde kullanılan resmi bir evrak olarak işleme konmaktadır.

Kanada vize başvuru formu ile verilen evraklar arasında konsolosluk yetkilileri tarafından bir tutarsızlık veya hatalı bilgiler tespit edildiğinde vize başvurusu olumsuz olarak sonuçlanacağı gibi bunun yanında idari para cezası verilebilir. Böyle bir durum daha sonra yapılacak vize başvurularının olumlu sonuçlanmasına da engel teşkil edecektir. 

Kanada Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Kanada vize başvuru formunu, Kanada’ ya seyahat etmek isteyenlerin vize başvuruları sırasında diğer evraklar ile birlikte sunmaları gereken evraktır. Bu form üzerinde başvuru sahibinin imzasının da yer aldığı uluslararası kullanıma açık resmi bir belgedir.

Kanada vize başvuru formuna internet üzerinden kolaylıkla ulaşılabilir. Bunlar arasında;

  • Kanada Konsolosluğu resmi internet sitesi,
  • Kanada’ nın Türkiye’ de bulunan diğer resmi temsilcilikleri
  • Kanada Konsolosluğu tarafından da yetkilendirilmiş vize başvuru ve danışmanlık merkezleri önemli bir yer tutmaktadır.

Vize başvuru formu bilgisayardan veya el yazısı ile doldurulabilir ancak iki durumda da başvuru sahibinin imzası unutulmamalıdır.

Kanada vize başvuru formu doldurulurken üzerinde yazan kişisel bilgilerin teslim edilen diğer evraklar üzerinde belirtilen kişisel bilgiler ile aralarında bir tutarsızlık olmaması, hatalı veya eksik bir bilginin yer almaması vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için çok önemlidir.

Kanada Turistik Vize Başvuru Formu

Kanada turistik vize, Kanada’ ya gezi amaçlı yapılacak kısa süreli seyahatler için alınacak bir vize türüdür.  Kanada turistik vize başvurusunda bulunurken Kanada turistik vize formunun doldurulması gerekmektedir.

Kanada turistik vize başvuru formu, Kanada konsolosluğunun resmi web sitesi üzerinden, Kanada konsolosluğunca yetki verilen vize başvuru ve danışmanlık merkezlerinden temin edilebilir. Vize başvuru formu doldurulurken verilen bilgilerin eksiksiz, hatasız ve dosya içerisinde bulunan diğer evraklar ile tutarlılık içerisinde olması gerekmektedir. Başvuru formu doldurulduktan sonra başvuru sahibi tarafından imzalı olması önemli bir detaydır.

Kanada turist vize başvuru formunun doldurulmasında istenilen kişisel bilgiler içerisinde; vize başvurusuna ait ad ve soyadı bilgileri, doğum tarihi, cinsiyet bilgisi, pasaport numarası, pasaportun veriliş ve son geçerlilik tarihleri, hangi ülke vatandaşı olduğu, daha önceden alınan Kanada vizeleri varsa onların tarih bilgileri yer almaktadır. Seyahat planı ve seyahat tarihlerinin de başvuru formuna eklenmesi gerekmektedir. Vize başvurusu sırasında diğer evraklarla birlikte başvuru formu da teslim edilir.

Kanada Ticari Vize Başvuru Formu

Kanada ticari vize, Kanada’ ya ticari amaçla gidilerek iş faaliyetlerinin yürütülmesi, toplantılara, konferanslara ve ticari fuarlara katılımların sağlanabilmesi için alınabilen kısa süreli bir vizedir. Kanada ticari vize başvuru formu Kanada Konsolosluğu internet sitesinden ya da Kanada konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize danışmanlık firmalarından alınabilir. Vize başvuru aşaması bir vize danışmanlık firması ile yürütülecekse formun doldurulması aşamasında desteklerini sağlayacaklardır.

Kanada ticari vize başvuru formu ticari vize talebinde doldurulması gerekir. Başvuru formu doldurulurken kişisel bilgiler ile birlikte Kanada’ ya seyahatin ticari amaçla yapılacağı, seyahat sırasında ziyaret edilecek kurumlar veya şirketlerin, katılması planlanan eğitimlerin, seminerler ve ticari fuarların bilgilerinin de yer alması istenmektedir.

Kanada ticari vize başvuru formu doldurulurken verilen bilgilerin doğruluğuna, form ile birlikte verilen evraklarla arasında bir tutarsızlık olmamasına dikkat edilmelidir. Kanada Konsolosluğu yaptığı incelemelerde form üzerindeki bilgilerde hata, eksik bilgi veya bir tutarsızlığa rastladığında vize başvuru süreci olumsuz olarak yanıtlanabilir.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp