Kanada Başkonsolosluk Bölümleri

Kanada Başkonsolosluk Bölümleri 2022

Kanada Başkonsolosluğu, Türkiye ve Kanada arasında ticari, ekonomik, kültür, sosyal ve siyasal ilişkisi düzenleme ve geliştirmek ile görevlidir. Ayrıca Türkiye’de yaşayan Kanada vatandaşına hukuk, sağlık, eğitim alanında destek olmakta. Kanada Başkonsolosluğu bu hizmetin her biri için farklı bölümü bünyesinde barındırmakta. Aşağıda Kanada Başkonsolosluğu bölümü verilmiştir. Kanada Başkonsolosluğu, Türkiye’de bulunan Kanada temsilciliğinden birisidir. Amacı Türkiye’de Kanada çıkarını koruma ve Kanada vatandaşına vatandaşlık hizmet vermektir.  Türkiye ile Kanada arsında ki bağı güçlendirmek, korumak ve belirli bir seviyede tutmayı amaçlamakta.
Yönetim Bölümü: Kanada Başkonsolosluk bölüm arasında bulunan Yönetim Bölümü başkonsolosluğu yönetim ile ilgilenmektedir. Başkonsolosluk binası bakımı, personel işi, bütçe dağılım gibi konu yönetim bölüm kapsamına girmektedir.
Vize Bölümü: Kanada Başkonsolosluk bölümü arasında bulunan bir diğer bölüm vize bölümü. Vize bölümü Türkiye Cumhuriyet vatandaşına ve Türkiye’de oturum izini olan diğer ülke vatandaşına vize hizmeti vermektedir.
Ticaret Bölümü: Kanada Başkonsolosluk bölümü arasında bulunan bölümden birisi de ticaret bölümü. Bu bölüm Kanada ve Türkiye arasındaki ticari ilişki ile ilgilenmektedir.
Basın Bölümü: Kanada Başkonsolosluk bölümü arasında bulunun bölümden birisi de basın bölümü. Basın bölümü Başkonsolosluğu basın açıklaması ve diğer basın işi ile ilgilenmektedir.
Konsolosluk İşleri Bölümü: Konsolosluk işi bölümü, Kanada Başkonsolosluk bölümü arasında bulunmakta. Bu bölümün görevi Türkiye’de yaşayan Kanada vatandaşına resmi işinde hizmet vermektedir.
Eğitim Bölümü: Eğitim bölüm, Türkiye’de yaşayan Kanada vatandaşının eğitimi için danışabileceği bölümdendir.

Kanada Konsolosluk İşlemleri ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp