Kanada Dil Okulu Vizesi

Yurtdışında dil eğitimi almak bir dili en iyi öğrenme metotlarındandır. Yurtdışında dil eğitimi alacak aynı zamanda farklı kültürleri ve ülkeleri tanımış olursunuz. Birçok ülkede dil eğitimi almak mümkündür. Bu ülkelerden birisi de Kanada’dır. Kanada’da dil eğitimi almak için gerekli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Kanada birçok kaliteli eğitim kurumlarına sahiptir. Ülkenin eğitim kalitesi standartların üstündedir. Kanada her yıl milli gelirinin yüzde 5’inden fazlasını eğitime harcamaktadır. Kaliteli eğitimleri ve yaşam şartları nedeni ile Kanada dil okulları fazlasıyla ilgi görmektedir. Kanada’da dil eğitimi almak isteyen yabancı ülke vatandaşlarının öncelikle öğrenci vizesi alması gerekmektedir. Kanada’da dil okuluna gitmek için çıkarılacak öğrenci vizesi yaklaşık olarak 7 iş günü içerisinde çıkarılmaktadır. Ancak vize başvurusunun yoğun olduğu bir döneme denk gelirseniz bu süre uzayabilmekte ve 3 haftayı bulabilmektedir.

Kanada’da dil eğitimi almak isteyenler ilk önce vize işlemlerini yerine getirmelidir. Bunun için de öğrenci vizesi alınmalıdır. Dil okulu için Kanada eğitim vizesi alan birisi eğitim süresine bağlı olarak vize alabilmektedir. Yani eğitim 6 ay sürecek ise 6 aylık vize alabilirsiniz. Bunun için eğitim programının ne kadar süreceği, haftada kaç saat eğitim alınacağı, eğitim için konaklama dahil ne kadar ödeneceğini bildiren belge beyan edilmelidir.

Kanada dil okulu eğitimleri genellikle 8, 12, 20 hafta olarak verilmektedir. Ancak bu sürelerden de daha uzun dil okulu bulunmaktadır. Unutmayın vize süreniz dil okulu eğitim süresi uzunluğunda verilmektedir. Bunun için gerekli belgeler ibraz edilmelidir.

Kanada dil okulu vizesi için gerekli belgeler;

 • Kanada Vize başvuru formu
 • Pasaport
 •  6 ay içerisinde çekilmiş 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Banka hesap dökümü
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Dil okulu ile ilgili belgeler
 • Eğitim programını açıklayan belgeler
 • Uçuş bilgileri
 • Konaklama bilgileri
 • Kimlik fotokopisi
 • Vize ücretinin yatırıldığına dair dekont
 • Okulun kabul belgesi

Kanada Dil Okulu Vizesi Nedir?

Kanada’da dil eğitimi görmek isteyen kişiler vize almak zorundadır. Dolayısıyla Kanada dil okulu vizesi nedir sorusunun cevabı bu aşamada merak ediliyor. Bilindiği üzere yurt dışında eğitim almak uzun senelerden bu yana popülerliğini koruyor. Çünkü başka ülkelerde dil eğitimi görmek hem dil gelişimini olumlu anlamda etkiliyor hem de kişiler yeni kültürleri deneyimlemiş oluyorlar. Dil eğitimleri konusunda en çok tercih edilen ülkelerden biri de şüphesiz ki Kanada. Milyonlarca öğrenciye ev sahipliği yapan ülke, çok sayıda kaliteli dil okulu ile de isminden söz ettirmeyi başarıyor. Ülkenin yüksek eğitim kalitesi de dil eğitimi almak isteyenler için Kanada’yı birinci tercih haline getiriyor. Kaliteli yaşam standartlarına sahip olan Kanada, dil eğitimi görmek isteyen her yaştan insana hitap ediyor. Bu ülkede dil eğitimi görmek isteyenlerin edinmiş oldukları vize ise Kanada dil okulu vizesi şeklinde isimlendiriliyor.

Kanada Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada’da dil eğitimi görmek isteyen bireylerin başvurması gereken vize türü Kanada dil okulu vizesi olmaktadır. Peki, Kanada dil okulu vizesi nasıl alınır? Bu ülkede bir dil okuluna kayıt yaptırmak isteyen bireyler çeşitli evraklarını hazır ederek vize başvurusunda bulunabilirler. İlk olarak Kanada’da yer alan bir dil okulu ile anlaşılması gerekmektedir. Dil okulu tarafından kabul edilen kişi, vize başvuru işlemlerini tamamlamak için konsolosluğa müracaat edebilir. Bu aşamada önemli olan nokta ise dil okulundan kabul edilmiş olmak ve ilgili dil okulunun davetiyesini edinmiş olmaktır. Bu da demek oluyor ki Kanada dil okulu vizesine başvurmak için ilk olarak dil okulu ile iletişime geçmek gerekmektedir. Kanada dil okulları ile iletişime geçememiş olan bireyler için çeşitli firmalar aracılık etmektedir. Bu tarz firmalara da başvuru yaparak bir aracılık hizmeti alabilirsiniz. Davetiyesini elinde bulunduran kişiler ise Kanada temsilciliklerine direkt olarak vize başvurusu gerçekleştirebilirler.

Kanada Dil Okulu Vizesi Almak İçin Neler Yapılabilir?

Kanada dil okulu son yılda Türkiye'de yaşayan kişinin en çok tercih ettiği eğitim kurumunun başında geliyor. Kanada lise ve üniversite eğitimi de dünyada sayılı ülke arasında yer aldığı gibi dil okulu bakımından da çok iyi bir konum da yer alıyor. Yurt dışında dil okula gitmek isteyen kişinin tercihin en başında yer alan Kanada birçok nedende dolayı öğrenim görmek kişinin göz bebeği konumunda. Kanada hem gelişmiş hem refah seviyesi hem eğitim kalitesi açısında dünyada en yaşanabilir ülke arasında en üst de yer almakta. Kanada hem İngilizce hem de Fransızca konuşulduğu ve eğitim dil olarak kullanıldığı ender ülkedendir. Bu iki dilde eğitim alma isteyen kişi öncelikle Kanada'yı seçmekte. Kanada ülke olarak yaşam standardın yüksek olması, şehrinin hem son derece gelişmiş ve güvenli olmaları, kültürel ve coğrafi güzelliğiyle sebebiyle eğitim alma isteyenin ilk tercihi arasında yer alıyor. Kanada ülke olarak çok uluslu bir yapıya sahip olduğu içinse ülkeye gittiğiniz zaman kapalı ortama değil daha çok can yakın bir ortam da kendinizi bulacaksınız. Kanada bu çok uluslu yapısı kültür etkileşim olarak da kişinin gelişmesine fayda sağlar. Birçok farklı kültürde insanla tanışmak size gelecekte büyük artı sağlayacaktır. İngilizce ve Fransızca dil okulunun kaliteli olması ve devlet olarak hem kontrol edilmeleri hem de garanti altına olması da bir avantaj sağlamakta.

Kanada Dil Okulu Vizesi Nereden Alınır?

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen bireylerin dil okulu vizesine başvurmaları gerekiyor. Kanada dil okulu vizesi nereden alınır sorusu bu noktada önem kazanıyor. Bu vize türünü edinmek için tüm belgelerin eksiksiz ve tam şekilde Kanada temsilciliğine iletilmesi talep ediliyor. Kanada konsoloslukları, Kanada dil okulu vizesi için başvuru kabul ediyor. En az altı ay geçerli olan pasaport, İngilizce niyet mektubu, vize başvuru formu, dört tane vesikalık fotoğraf, vize başvuru harcının yatırıldığını gösteren dekont, dil okulu kabul belgesi, gidiş-dönüş uçak bileti, konaklama kanıtı, banka hesap hareketleri belgesi, sağlık sigortası belgesi, çalışan bireyler için iş yeri izin belgesi, öğrenci belgesi ve nüfus kayıt örneği gibi çeşitli belgeleri toparlamanız gerekiyor. Bu belgelerin eksiksiz olarak Kanada temsilciliğine iletilmesi ise oldukça önemli. Aksi halde başvurunuz geçersiz olabilir ya da vize başvurunuzun süresinde uzamalar meydana gelebilir.

Kanada Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada dil okulu vizesi almak isteyen bireylerin merak ettiği hususlardan biri de kuşkusuz ki Kanada dil okulu vizesi kaç günde çıkar sorusu. Kanada’da dil eğitimi görmek isteyen kişiler, çeşitli belgelerle beraber Kanada temsilciğine başvurmalı ve Kanada dil okulu vizesi almalıdır. Kanada dil okulu vizesi başvuruları esasen her durum için farklı şekilde değerlendirilir. Bu da demek oluyor ki başvurular farklı aşamalardan geçer. Bu yüzden Kanada dil okulu vizesinin çıkma süresi de her birey için aynı olmamaktadır. Bu bağlamda şunu da söylemek mümkün: Her ne kadar vize başvuruları farklı şekillerde değerlendiriliyor olsa da genel olarak maksimum 15 gün içinde çıkmaktadır. Ağırlıklı olarak bu sürenin 7 ila 15 gün olduğu bilinmektedir. Kimi başvurularda ise bu sürenin bir ay kadar olduğunu da söyleyebiliriz. Eğer başvuru belgelerinde bir eksiklik var ise vizenin çıkması daha da uzun sürebilmektedir.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp