Kanada Nitelikli Göçmenlik Programı

Kanada Nitelikli Göçmenlik Programı Hakkında

Kanada’ya göç etmeyi isteyen kişi bekleyen birçok seçenek var. Ancak Kanada’ya göç etme için karşılamanız gereken belli şart vardır. Kanada göçmen testinden istenilen puan sahipseniz Kanada göçmen başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru gerçekleştirirken en önemli adımdan biri de doğru kategorilerde başvuru gerçekleştirmektir. Kanada göçmenlik başvurusu gerekli formun doldurulması ile başlanmakta. Sonrasında istenilen belgeler ve evrakın sunulmasıyla devam edilmekte. Başvuru ve kabul süreci 6 ay ile 1 yıl arasında farklılık göstermekte. Kanada göçmen programı nitelikli kişinin Kanada’ya daimi olarak yerleşmesini ve ileride Kanada vatandaşı olmasını sağlayan sisteme verilen ad. Kanada göçmen başvurusu express entry sistemi aracılığıyla gerçekleştirilir. Kanada göçmen sistemi nitelikli göçmenlik, yatırımı programı, bölgesel ve Quebec göçmen programı şeklinde farklı başvuru seçeneği sunmaktadır. En yaygın olarak uygulanan nitelik göçmenlik programı. Kanada nitelikli göçmen programı ile başvuru yapma için meslek, eğitim, yabancı dil bilgileri ve yaş gibi kriter dikkate alınarak kişilerin puanı hesaplanmakta. Bölgesel göçmen programın da ise federal başvuru yeri Kanada’nın eyaletine başvuru yapılmakta, ondan kabul davetiyesi gelmesi durumu express entry sistemiyle göçmen başvurusu tamamlanmakta. Dünyanın yaşam standartı en yüksek ülkesinden biri olan Kanada, göçmen nüfusu kültürel yapısı bir parçası olarak görmekte ve bu yapıyı bir gurur kaynağı olarak taşımakta. Ülkeye gelişmiş ülke arasında nadir bir örnek olarak kabulü göre Kanada Göçmen programı ile düzenli şekilde yılda ortalama 250.000 göçmeni kabul etmektedir.

Kanada Nitelikli Göçmenlik Programı Başvurusu

Kanda nitelikli göçmenlik programı; Kanada’ya daimi olarak yerleşmek isteyen ve ileride Kanada vatandaşlığı hakkı sağlayan sistemdir. Kanada nitelikli göçmenlik programına katılmak isteyen kişiler işlemlerin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Bu yazıda Kanada nitelikli göçmenlik programı başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu, yatırımcı programı, bölgesel ya da Quebec göçmenlik programları şeklinde farklı seçenekler ile yapılabilmektedir. Başvuru için meslek, eğitim, yabancı dil, yaş gibi birçok kriter dikkate alınarak puan hesaplaması yapılmaktadır.

Başvurular express entry sistemi ile yapılabilmektedir. Bu sistem ile kişinin başvurusu puanlandırılmakta ve puan sıralamasına göre öncelik kazanılmaktadır.

Başvurular online olarak yapılmaktadır. Kanada’da çalışmak ya da yaşamak isteyen kişiler göçmenlik programına başvuru yaparken kendilerine en uygun başvuruyu yapmaları gerekmektedir. Express Entry sistemi ile puanlama yapılmaktadır. Bu puanlama sonucu önceliklendirme yapılmalıdır. Başvurular incelenirken bu puanlama dikkate alınmaktadır.

Kanada göçmenlik başvurusu sonucu davetiye almak isteyen kişilerin Kanada göçmenlik testinden belirli bir puan alınması gerekmektedir. Express Entry sisteminden 100 üzerinden 67 puan alınmalıdır. Daha sonra adaylar Express Entry havuzunda puanlamaya alınmaktadır. Bu puanlama 1200 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Bu puanlama üzerinden adaylar seçilmektedir.

Kanada Nitelikli Göçmenlik Başvurusu Formu

Kanada’ya göçmen olarak gidecek olan kişilerin Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu yapması gerekmektedir. Kanada nitelikli göçmenlik sistemi ileride başvuru sahibine Kanada vatandaşlık hakkı tanımaktadır. Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu yapacak olan kişiler başvuruları için bazı şartları yerine getirmelidir. Bu şartlardan birisi de Kanada nitelikli göçmenlik başvuru formunun doldurulmalıdır. Bu yazıda Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu formu hakkında bilgi verilmiştir.

Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu online olarak yapılabilmektedir. Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu yapacak olan kişiler, Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu formu doldurmalıdır. Başvurular online olarak yapıldığından dolayı form da online olarak doldurulmalıdır.

Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu yapacak olan kişiler forma gerçek bilgi girmelidir. Başvuru yapacak olan kişiler formu online olarak doldurmalıdır. Başvuru formu biraz karmaşıktır. Bu nedenle formu doldururken dikkatli olunmalıdır. Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu yapacak olan kişiler form doldurulma aşamasında profesyonel destek alabilmektedir.

Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu yapacak olan kişiler, formu online olarak doldurmalıdır. Forma Kanada Konsolosluğu ya da Kanada Dışişleri Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Kanada Nitelikli Göçmenlik Meslek Listesi

Kanada, göçmenlik yapacak adayları değerlendirerek ülkesine almaktadır. Değerlendirme aşamasında dil seviyesi, eğitim ve meslek gibi durumlar dikkate alınmaktadır. Kanada’ya çalışma amacı ile göçmenlik yapacak olan kişilerin yapacağı meslekler başvuruların değerlendirilmesinde büyük önem arz etmektedir. Bu yazıda Kanada nitelikli göçmenlik meslek listesi verilmiştir.

Kanada Devleti, 1 Ocak 2015 tarihinde bazı meslek gruplarına öncelik verileceğini duyurmuştur. Bu nedenle Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu yapacak olan kişiler için bu meslekler çok değerlidir. Kanada hükümetinin açıklamış olduğu meslek sayısı 38’dir. Kanada Devleti’nin buradaki en önemli amacı işgücü açığını kapatmak ve nüfusunu geliştirmektedir.

Kanada Nitelikli Göçmenlik Meslek Listesi;

Sıra Meslek Sıra Meslek
1 Yer ve deniz bilimcileri 20 Denetçi
2 İnşaat Mühendisi 21 Orman makineleri operatörleri
3 Makine Mühendisi 22 Su tesisatçısı
4 Kimya Mühendisi 23 Elektrik tesisatçısı
5 Maden Mühendisi 24 Gaz tesisatçısı
6 Petrol Mühendisi 25 Vinç operatörü
7 Jeolojik Mühendisi 26 Taş ocağı ve maden işçileri
8 Bilgisayar Mühendisi 27 Elektrik Mühendisi
9 Kadastro Memuru 28 Demirci
10 Bilgisayar Programcısı 29 Kaynakçı
11 Fizyoterapist 30 Uçak müfettişi
12 Terapist 31 Uzay Mühendisi
13 Meslek Tedavi Uzmanı 32 Yatırım analisti
14 Sağlık Güvenlik Uzmanı 33 Şantiye çalışanı
15 Odyolog 34 Bilgisayar programcısı
16 Tıbbi Radyasyon Uzmanı 35 İnşaat denetçisi
17 Telekomünikasyon meslekleri 36 Tamirci
18 Müteahhit 37 Makine teknisyeni
19 Marangoz 38 Mühendis İdarecisi

Kanada Nitelikli Göçmenlik Danışmanlık Ücretleri

Kanada nitelikli göçmenlik sistemi ülkeye yerleşmek ve çalışmak isteyen ileride de Kanada vatandaşı olma hakkı tanıyan bir sistemdir. Bu sistem ile Kanada’ya göçmen olarak gidecek olan kişiler gerekli işlemleri yerine getirmelidir. Başvurular Express Entry sistemi ile yapılabilir. Bu sistem biraz karmaşıktır. Bu nedenle Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu yapacak olan kişiler danışmanlık hizmeti alabilir. Kanada Nitelikli Göçmenlik danışmanlık hizmeti alacak olan kişiler, Kanada nitelikli göçmenlik danışmanlık ücretleri hakkında bilgi verilmiştir.

Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu online olarak yapılmaktadır. Başvuru yapacak olan kişiler başvuru yapmalıdır. Başvuru yapacak olan kişiler işlemlerin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu yapacak olan kişiler, başvuruların karmaşık olduğundan dolayı danışmanlık hizmeti alması önerilmektedir. My Vize Kanada nitelikli göçmenlik başvurusu yapacak olan kişiler için danışmanlık hizmeti vermektedir.

My Vize olarak Kanada nitelikli göçmenlik danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Kanada nitelikli göçmenlik danışmanlık hizmeti alacak olan kişiler, Kanda nitelikli göçmenlik danışmanlık ücretleri hakkında bilgi almak için My Vize ile iletişime geçebilir.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp