Kanada İzmir Başkonsolosluğu

Kanada İzmir Konsolosluğu, Kanada’ya gidecek olan kişilere vize veren resmi bir kurumdur. Kanada Hükümeti tarafından yetkilendirilen bu konsolosluk hem İzmir ve çevresinde yaşayan Kanada vatandaşlarının resmi işlemlerini yapıyor hem de Kanada vize işlemleri sırasında beklentilerinize en iyi şekilde yanıt veriyor.

Kanada seyahati için ticari, çalışma, turizm, aile ve arkadaş ziyareti gibi farklı vize kategorilerinde hizmetleri Kanada İzmir konsolosluğu vasıtası ile alabilme şansınız bulunmaktadır. Vize işlemlerinizin eksiksiz olarak tamamlanabilmesi için öncelikle bulunduğunuz zaman diliminde ki güncel evrak listesini öğrenmeniz gerekiyor. Sonrasında ise harç bedellerini bankaya yatırarak vize işlemlerinizi tamamlamanız gerekiyor.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada İzmir konsolosluğu vize almak isteyen kişilere belirli evrak şartı koşuyor. Bu evraklar evli, bekar, emekli, çalışan, öğrenci, işveren olmanıza göre farklılık gösteriyor. Aynı zamanda vize türü de bu evrakların hazırlanmasında etkili olan bir konudur. Bu nedenle vizenizi alabilmek için bu alanda deneyim sahibi profesyonellerin yardımını alabilirsiniz. Vizenizi alabilmek ve seyahatinizi zamanında gerçekleştirebilmek için 0850 346 68 74 numarasını arayabilirsiniz.

Kanada İzmir Konsolosluğu Görevleri Nelerdir?

Kanada İzmir Konsolosluğu, Kanada ve Türkiye arası ilişki ile ilgilenmekte. Kanada ile Türkiye arası ilişkiyi geliştirme birincil amaçtır. Türkiye ile Kanada arasında ki sosyal, kültürel, ekonomi ve ticari ilişkinin geliştirmeyi ve yeni iş birliği ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır.
Türkiye’de bulunan Kanada vatandaşına sosyal ve kültür yaşamlarında hizmet vermekte. Kanada vatandaşının ölüm, evlilik, boşanma, kimlik işlemi, pasaport işlemi hizmeti vermektedir. Bunun yanında Kanada vatandaşına noter işlemi hizmeti vermekte ve Kanada vergi yükümlülük olan kişiden vergi tahsil etmektedir.
Kanada İzmir Başkonsolosluk, Kanada’ya seyahat etmeyi isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının vize işlemini yapmaktadır. Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyet vatandaşı vize başvurusunu bu konsolosluğa yapabilir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu, Kanada Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmetler vermektedir.
Kanada Konsolosluğu İzmir, Türkiye’de bulunan Kanada temsilciliğinden birisidir. İzmir Kanada Konsolosluğu, Türkiye ve Kanada arasında diplomat ilişkiyi düzenlemektedir. Kanada Konsolosluğu İzmir ile çevresinde bölgeden sorumludur. Görev bölgesi arası İzmir, Aydın, Balıkesir, Manisa ili bulunmaktadır.
Kanada Konsolosluğu İzmir, Görevli olduğu bölgeler içinde kalan Kanada vatandaşına Türkiye’deki yaşamı için destek olmaktadır. Türkiye’de yaşayan Kanada vatandaşına, vatandaşlık hizmeti vermekte. Türkiye ve Kanada arası ilişkilerde bir köprü görevi görmekte.
Kanada Konsolosluğu İzmir, görev bölgesi içinde iş kurmuş ya da Ticaret yapan Kanada vatandaşına destek olmaktadır. Kanada vatandaşının Türkiye’deki yaşamını kolaylaştırma, Kanada Devleti’nin ve Kanada vatandaşlarının menfaatini ve haklarını korumayı amaçlamaktadır. Kanada Konsolosluğu İzmir, bu hizmeti verirken Türk hukuka, Kanada hukuka ve uluslararası hukuka bağlı olarak hizmetler vermektedir.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp