Kanada İzmir Başkonsolosluğu

Kanada İzmir Konsolosluğu, Kanada’ya gidecek olan kişilere vize veren resmi bir kurumdur. Kanada Hükümeti tarafından yetkilendirilen bu konsolosluk hem İzmir ve çevresinde yaşayan Kanada vatandaşlarının resmi işlemlerini yapıyor hem de Kanada vize işlemleri sırasında beklentilerinize en iyi şekilde yanıt veriyor.

Kanada seyahati için ticari, çalışma, turizm, aile ve arkadaş ziyareti gibi farklı vize kategorilerinde hizmetleri Kanada İzmir konsolosluğu vasıtası ile alabilme şansınız bulunmaktadır. Vize işlemlerinizin eksiksiz olarak tamamlanabilmesi için öncelikle bulunduğunuz zaman diliminde ki güncel evrak listesini öğrenmeniz gerekiyor. Sonrasında ise harç bedellerini bankaya yatırarak vize işlemlerinizi tamamlamanız gerekiyor.

Kanada İzmir Başkonsolosu Kimdir?

Kanada’nın Türkiye’deki temsilciliklerinden birisi de Kanada İzmir Başkonsolosluğu’dur. Kanada İzmir Başkonsolosluğu, Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak faaliyet göstermekte ve konsolosluğun verdiği görevleri yerine getirmektedir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu’nun yöneticisi ise Kanada İzmir Başkonsolosu’dur. Bu yazıda “Kanada İzmir Başkonsolosu kimdir” sorusunun cevabı verilmiştir.

Kanada İzmir Başkonsolosu, Kanada ile Türkiye arasındaki ilişkileri her alanda geliştirmeyi ya da belirli bir seviyede tutmayı amaçlamaktadır. Kanada İzmir Başkonsolosluğu, Kanada adına İzmir ve çevresinde yeni yatırım alanları ve işbirliklerinin yapılmasını sağlamaktadır.

Kanada İzmir Başkonsolosu, İzmir ve çevresinde ikamet eden Kanada vatandaşlarının ve Kanada Hükümetinin çıkar ve haklarını korumayı amaçlamaktadır. Kanada’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşlarının vize işlemlerini kabul etmektedir. Bunun yanında İzmir ve çevresinde ikamet eden Kanada vatandaşlarına konsolosluk ve noterlik hizmeti vermektedir.

Kanada İzmir Başkonsolosu’nun kim olduğu hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Kanada İzmir Başkonsolosunun kim olduğu hakkında bilgi sahibi olur olmaz burada paylaşılacaktır. Kanada İzmir Başkonsolosu hakkında bilgi almak için Kanada İzmir Başkonsolosluğu internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır? 

Kanada İzmir konsolosluğu vize almak isteyen kişilere belirli evrak şartı koşuyor. Bu evraklar evli, bekar, emekli, çalışan, öğrenci, işveren olmanıza göre farklılık gösteriyor. Aynı zamanda vize türü de bu evrakların hazırlanmasında etkili olan bir konudur. Bu nedenle vizenizi alabilmek için bu alanda deneyim sahibi profesyonellerin yardımını alabilirsiniz. Vizenizi alabilmek ve seyahatinizi zamanında gerçekleştirebilmek için 0850 346 68 74 numarasını arayabilirsiniz.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu Vize İşlemleri

Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun Kanada vizesi almalıdır. Kanada vizesi alacak olan ve İzmir civarında ikamet eden kişiler Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapabilir. Bu yazıda Kanada vizesi alacak olan kişiler için Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

 • Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize işlemleri yapacak olan kişiler, Kanada seyahat amacına uygun vize türünü belirlemelidir.
 • Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize türünü belirleyen kişiler, Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu için randevu almalıdır.
 • Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu alan kişiler randevu tarihine kadar gerekli olan evrakları hazırlamalı ve randevu tarihinde Kanada temsilciliğine teslim etmelidir.
 • Kanada vize başvurusu için gerekli evraklar Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na iletildikten sonra başvurular incelemeye alınır. Kanada vize başvurusunu inceleme yetkisi Kanada İstanbul Başkonsolosluğu ve Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne aittir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu başvurusu yapacak olan kişiler, Kanada’da bulunma nedenini evraklar ile kanıtlamalıdır. Bu evrakların eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu hakkında detaylı bilgi için Kanada İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu Vize Randevusu

Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler, Kanada seyahatlerini gerçekleştirebilmek için vize almalıdır. Kanada vizesi alacak olan kişiler Kanada vize başvurusu için bazı şartları yerine getirmelidir. Bu şartlardan birisi de Kanada vize başvurusu için randevu alınmasıdır. Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler için Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu almalıdır.

Kanada vize başvurusu için randevu alacak olan kişiler Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize randevusunu Kanada temsilciliği internet sitesi üzerinden randevu alabilir. Randevu tarihine kadar Kanada vize başvurusu için gerekli evrakları hazırlamalı ve Kanada temsilciliğine randevu tarihinde teslim edilmelidir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu için randevu alınması zorunludur. Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu için alınan randevunun kaçırılmaması gerekmektedir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize randevusunu kaçıran kişilerin işlemleri yapılmayabilir. Bu nedenle Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişinin yeniden randevu alması gerekebilir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize randevusunu kaçıran kişiler için bu durum hem vakit kaybı olmakta hem de seyahat planı aksamaktadır. Detaylı bilgi için Kanada İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu Randevu 2022

Kanada konsolosluğu işlemi olan ve İzmir civarında ikamet etmekte olan kişiler Kanada konsolosluk işlemlerini Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na işlem yapacak olan kişiler işlemleri için randevu gerekip gerekmediğini merak etmektedir. Bu yazıda Kanada İzmir Başkonsolosluğu işlemi yapacak olan kişiler için Kanada İzmir Başkonsolosluğu randevu işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de ikamet etmekte olan diğer ülke vatandaşları ve Türkiye’de bulunan Kanada vatandaşları işlem yapabilir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu’nda Kanada vatandaşları konsolosluk, vatandaşlık, nüfus, noter işlemleri gibi işlemler yapabilmektedir. Bu işlemlerin yerine getirilmesi için Kanada İzmir Başkonsolosluğu randevu işlemi gerçekleştirilmelidir. Randevusuz işlem kabul edilmemektedir.

Kanada’ya seyahat edecek ve İzmir civarında ikamet eden kişiler işlemlerini Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için randevu almalıdır. Randevular İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçilerek alınabilmektedir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu randevusu olmadan işlem kabul etmemektedir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu randevu tarihlerini kaçıran kişilerin işlemi yapılmamaktadır.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu Vize Randevu İşlemleri

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişiler, işlemleri için Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na işlem yapabilmektedir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu almalıdır. Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu alacak olan kişileri işlemlerin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu yapacak olan kişilerin başvuruları randevusuz olarak kabul edilmemektedir. Randevusu alan kişiler randevu tarihinde gerekli olan vize evrakları ile başvuru işlemlerini başlatmalıdır. Ancak randevu tarihini kaçıran kişilere bakılmamaktadır. Bu nedenle başvuru yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için yeniden randevu almak zorunda olacaktır. Bu durum da başvuru sahibi için hem zaman hem de vakit kaybı anlamına gelmektedir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu Kanada İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçilerek alınabilmektedir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu telefon numarası ya da e mail adresi ile iletişime geçerek alınır. Kanada İzmir Başkonsolosluğu randevu işlemleri hakkında bilgi alabileceğiniz iletişim numarası aşağıda verilmiştir.

Telefon numarası: 0 850 346 84 93

Kanada İzmir Başkonsolosluğu Başvuru

İzmir ve çevresinde ikamet eden ve Kanada Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, işlemlerini Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na işlem yapacak olan kişileri işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Kanada İzmir Başkonsolosluğu başvuru işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu’nda Kanada vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşları işlemlerini yapabilmektedir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu başvuru işlemleri aşağıdaki şekilde yapılabilmektedir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemleri için gerekli olan evrakları hazırlayarak Kanada temsilciğinden randevu almalıdır. Randevu tarihinde bu evraklar Kanada İzmir Konsolosluğu’na teslim edilmelidir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan Kanada vatandaşları konsolosluk, vatandaşlık, nüfus, noter, evrak yenileme, vergi işlemleri gibi işlemleri yerine getirebilmektedir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler başvuruları için randevu almalıdır.

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişiler başvurularını Kanada İzmir Başkonsolosluğu’nda yapabilmektedir. Bunun için vize türü belirlenmeli, Kanada İzmir Konsolosluğu’ndan bize randevusu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar gerekli olan evraklar hazırlanarak teslim edilmelidir. Detaylı bilgi için Kanada İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu Vize Başvurusu İşlemleri

Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler, Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunabilir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu’nda başvuru yapacak olan kişiler başvuruların nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin işlemlerini nasıl yapacağı hakkında bilgi verilmiştir.

 • Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun vize türünü belirlemelidir.
 • Seyahat amacını belirleyen kişiler, CIC sitesi üzerinden online vize başvuru formunu doldurmalı ve vize harç ücretini yatırmalıdır.
 • Ardından Kanada İzmir Başkonsolosluğu’ndan randevu alınmalıdır.
 • Kanada İzmir Başkonsolosluğu’ndan randevu alındıktan sonra randevu tarihine kadar gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır.
 • Randevu tarihinde hazırlanmış olan evraklar, randevu tarihinde Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na teslim edilmelidir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na teslim edildikten sonra başvurular incelenmesi için Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne gönderilmektedir. Başvurular vize türüne göre ortalama olarak 1 ile 2 hafta arasında sonuçlanmaktadır.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler Kanada seyahat ve konaklama masraflarının karşılanacağı kanıtlanmalıdır. Ayrıca başvuru sahibi Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na Seyahat Sağlık Sigortası poliçesi sunmalıdır.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belirli bir nedenden dolayı Kanada’da bulunması gereken kişilerin Kanada vizesi alması gerekmektedir. Kanada vizesi alacak olan kişiler vize başvurularını Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu hakkında bilgi almak istemektedir. Detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun Kanada vizesi türünü belirmelidir. Kanada vize türünü belirleyen kişiler Kanada İzmir Başkonsolosluğu’ndan randevu almalıdır. Randevu tarihine kadar gerekli olan evraklar hazırlanmalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim edilerek başvuru işlemi başlatılmalıdır.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler aşağıdaki durumlara dikkat etmelidir.

 

 • Kanada İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, Kanada’da bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik duruma sahip olmalıdır.
 • Kanada vize başvurusu yapacak olan kişiler Kanada’da geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır.
 • Kanada vize başvurusu için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.
 • Kanada vize başvurusu yapacak olan kişilerin adli sicilinin temiz olması gerekmektedir.
 • Kanada vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, Kanada İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

Kanada İzmir Konsolosluğu Görevleri Nelerdir?

Kanada İzmir Konsolosluğu, Kanada ve Türkiye arası ilişki ile ilgilenmekte. Kanada ile Türkiye arası ilişkiyi geliştirme birincil amaçtır. Türkiye ile Kanada arasında ki sosyal, kültürel, ekonomi ve ticari ilişkinin geliştirmeyi ve yeni iş birliği ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır.
Türkiye’de bulunan Kanada vatandaşına sosyal ve kültür yaşamlarında hizmet vermekte. Kanada vatandaşının ölüm, evlilik, boşanma, kimlik işlemi, pasaport işlemi hizmeti vermektedir. Bunun yanında Kanada vatandaşına noter işlemi hizmeti vermekte ve Kanada vergi yükümlülük olan kişiden vergi tahsil etmektedir.
Kanada İzmir Başkonsolosluk, Kanada’ya seyahat etmeyi isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının vize işlemini yapmaktadır. Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyet vatandaşı vize başvurusunu bu konsolosluğa yapabilir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu, Kanada Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmetler vermektedir.
Kanada Konsolosluğu İzmir, Türkiye’de bulunan Kanada temsilciliğinden birisidir. İzmir Kanada Konsolosluğu, Türkiye ve Kanada arasında diplomat ilişkiyi düzenlemektedir. Kanada Konsolosluğu İzmir ile çevresinde bölgeden sorumludur. Görev bölgesi arası İzmir, Aydın, Balıkesir, Manisa ili bulunmaktadır.
Kanada Konsolosluğu İzmir, Görevli olduğu bölgeler içinde kalan Kanada vatandaşına Türkiye’deki yaşamı için destek olmaktadır. Türkiye’de yaşayan Kanada vatandaşına, vatandaşlık hizmeti vermekte. Türkiye ve Kanada arası ilişkilerde bir köprü görevi görmekte.
Kanada Konsolosluğu İzmir, görev bölgesi içinde iş kurmuş ya da Ticaret yapan Kanada vatandaşına destek olmaktadır. Kanada vatandaşının Türkiye’deki yaşamını kolaylaştırma, Kanada Devleti’nin ve Kanada vatandaşlarının menfaatini ve haklarını korumayı amaçlamaktadır. Kanada Konsolosluğu İzmir, bu hizmeti verirken Türk hukuka, Kanada hukuka ve uluslararası hukuka bağlı olarak hizmetler vermektedir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu Adres Ve İletişim Bilgileri

Kanada konsolosluk işlemi olan ve İzmir civarında ikamet eden kişiler işlemlerini Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Kanada İzmir Başkonsolosluğu adres ve iletişim bilgileri hakkında bilgi almak istemektedir. Bu yazıda Kanada İzmir Başkonsolosluğu adres ve iletişim bilgileri verilmiştir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu Adres:

Halkapınar Mahallesi, 1201. Sokak, No: 21, Daire: 14, Posta Kodu: 35170 Konak/İzmir

Kanada İzmir Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri:

Telefon Numarası: +0850 346 84 93

Kanada İzmir Başkonsolosluğu’nun iletişim bilgilerine mesai saatleri dışında ulaşım sağlanamamaktadır. Kanada İzmir Başkonsolosluğu, 09.00 ile 16.00 arasında hizmet sağlamaktadır. Bu saatlerin dışında Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na ulaşım sağlanamamaktadır. Ayrıca Kanada resmi tatilleri ve Türkiye resmi tatillerinde hizmet sağlanmamaktadır.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na yukarıdaki numaralar ile iletişim sağlanabilmektedir. Kanada İzmir Başkonsolosluğu ile iletişim kurup görüş, öneri ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Ayrıca yapacağınız işlemler hakkında Kanada İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Detaylı bilgi için Kanada İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime kurmalısınız.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu'na Nasıl Gidilir?

Kanada İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na nasıl gidileceğini merak etmektedir. Bu yazıda Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na gidecek olan kişiler için “Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na nasıl gidilir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemlerini İzmir’e ulaştıktan sonra otobüs, minibüs, tramvay, dolmuş gibi toplu taşıma araçları ile Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na ulaşım sağlanabilir. Ayrıca İzmir’in her yerinden Kanada İzmir Başkonsolosluğu’na ulaşım sağlanmaktadır. Kendi aracınız ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kanada İzmir Başkonsolosluğu adresi: Fevzi Çakmak Mahallesi, Sakarya Caddesi, No: 56, Posta Kodu: 35330, Balçova/İzmir

Kanada İzmir Başkonsolosluğu yakınlarından geçen otobüs hatları:

Hat Adı

Yön

480

İnciraltı

950

Konak

969

F.Altay Akt.

5

Narlıdere- Üçkuyular İskele

6

Arıkent- Üçkuyular İskele

7

Sahi̇levleri̇- Üçkuyular İskele

8

Güzelbahçe- F.Altay Akt.

82

Si̇teler- F.Altay Akt.

305

2.İnönü- F.Altay Akt.

311

İnci̇raltı- Esentepe

321

Çamlı Mah.- F.Altay Akt.

510

Gazi̇emi̇r- Balçova

551

Narlıdere- F.Altay

971

Narbel- F.Altay Akt.

975

Seferi̇hsar- F.Altay Aktarma

981

Balıklıova- F.Altay

982

İ.Y.T.E.- F.Altay

983

Bademler- Fahretti̇n Altay

984

Urla- F.Altay Akt.

985

Seferi̇hi̇sar- F.Altay Aktarma

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp