Kanada Vizesi, Antalya

Kanada Vize Başvuru Merkezi, Antalya

Kanada’yı seyahat etmek isteyen tüm T.C. vatandaşlarının Kanada vizesi alması gerekmektedir. Kanada’ya yapılacak seyahatin özellikleri ve amacı kapsamında başvurulacak vize türü belirlenir. En temelde bu vizeler; kısa dönemli ve uzun dönemli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kanada vizesini Antalya şehrinden almak isteyen kişiler My Vize şubelerimiz aracılığıyla tüm işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.  

Bulunduğunuz sayfa aracılığıyla Kanada vize başvuru süreci, gerekli evraklar, yapılması gereken işlemler, merak ettiğiniz birçok nokta hakkında sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Aynı zamanda ayrıntılı  bilgi edinmek istemeniz halinde Antalya şubemizle iletişime geçerek veya bizzat ziyaret ederek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

My Vize Antalya şubesi,  Antalya, Kepez, Muratpaşa, Alanya, Manavgat, Kemer, Konyaaltı, İbradı, Kaş, Serik, Aksu, Gündoğmuş, Kumluca, Korkuteli, Döşemealtı, Burdur, Isparta, İçel, Konya, Muğla ikametgahlı kişiler için vize işlemleri gerçekleştirebilmektedir.

My Vize Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş bir vize başvuru merkezidir. Bu sebeple başvuru sürecinden başlanarak, pasaportların teslimine kadar tüm işlemlerinizde uzman ekibimizle vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yolla vize almak süreci kısaltmasının yanı sıra herhangi bir hata yapılması riskini de ortadan kaldırmaktadır.

Kanada Antalya Vize Randevusu

Kanada vizesi almak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Vize almanın yolu vize başvurusundan geçmektedir. Vize başvurusuna önceki yıllarda randevusuz gidilebilirken, parmak izi uygulamasının gelmesinin ardından randevusuz olarak başvuru yapılmasının önü kesilmiştir. Türkiye, Kanada vizesi sırasında parmak izi verme uygulamasına Ağustos 2021 yılından beri devam etmektedir. Bu sebeple randevusuz olarak vize başvurusu gerçekleştirilememektedir.

My Vize Antalya şubesi aracılığıyla randevunuzu alabilirsiniz. Konsoloslukların tatil günleri daha fazladır. Aynı zamanda yoğunluk zamanları takip edilmelidir. Doğru bir tarih için vize başvuru randevusu alınmaması halinde sonuçlanma süresi uzamaktadır. Şubelerimiz yoğunluk ve tatil dönemlerini dikkatle takip etmektedir. Bu sayede vizenin geç sonuçlanma riski en aza indirgenmektedir.

Vize randevu gününe kadar kapsamlı bir evrak listesinin tam ve hatasız olarak doldurulması ve tamamlanması gerekmektedir. Bu işlemler öncelikle Kanada vize başvuru formu ile başlamaktadır. Vize başvuru formu, vize başvurusunun gerçekleştirileceği yerlerden temin edilebilir. Şubelerimiz uzman ekibiyle vize alacaklar için vize başvuru formunda kontrol ve düzeltmeleri gerçekleştirmektedir.

Kanada Antalya Vize Başvurusu

Kanada vize başvurusu için online olarak vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Ardından başvuru öncesi hazırlanan evrakların teslimi ve parmak izi verme işlemleri Kanada Konsolosluğu’na teslim edilmektedir.

Kanada vize başvuru işlemleri oldukça karmaşıktır. Herhangi bir hata veya tutarsızlık olması halinde ret gerçekleşir ve vize ücretleri iade edilmez. Yanı sıra seyahat edilmesi gereken tarihin de ileri bir tarihe atılması ve aynı karmaşık sürece tekrar başlanmasını gerektirir. Tüm bu sebepler göz önüne alındığında danışmanlık hizmeti alınması akılcı bir yol olacaktır.

Vizenin ne kadar sürede çıkacağı Kanada vizesi alacak kişiler için merak konusudur. Genellikle 2-4 hafta arasında sonuçlanmaktadır. Ancak yoğunluk olması, ek belge talebi veya art arda gelen tatil dönemine denk gelinmesi gibi sebepler süreci uzatabilmektedir. İncelemeler başvuru işlemleri tamamen sonlandırıldıktan sonra başlar. Bu sebeple başvuruda bulunma sürecini geciktirmemek oldukça kıymetlidir. My Vize ile bu süreci yönetmeniz halinde uzman ekibi ile vize başvurunuzu yoğunluk, tatil günleri bakımından değerlendirerek gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle gecikmelerin önüne geçilmiş olur. Ancak ek belge talep edilmesi halinde süreç uzayabilir.

Kanada Vizenizi Antalyadan Almanızın Kolay Yolu

Kanada vizesi belge bakımından en karmaşık vizeler arasındadır. Özellikle Covid-19 döneminde belge talepleri de artmış durumdadır. Bu karmaşadan sıyrılmak Kanada Vizenizi Antalya’dan almanızın kolay yolu olacaktır. Vize başvuru merkezleri, danışanlarına her aşamada bilgi ve dil desteği sunmaktadır. Vize reddine sebep olabilecek durumlar her danışan için ayrı ayrı denetlenir, böylece ret ihtimali en aza indirilir. My Vize başvuru merkezi aynı zamanda danışanları için ayrıntılı evrak listesini ve bu evrakların temin edilme yollarını da ayrıntılı olarak anlatmaktadır. Vize almak istediğinizi bildirdiğinizde evrak bilgilerinin yanı sıra edinme yolları da tarafınıza mail olarak gönderilecektir. Belgeleri tamamlarken yaşanabilecek tüm aksaklıklarda veya karmaşada bir telefon uzağınızda sorularınızı çözümleyecek uzman ekibi bulunacaktır.

Kanada vizesinin Antalya’dan alınmasının en kolay yolu bir vize başvuru merkeziyle çalışmaktır. Vize sonuçlarının gecikmesini önlemek adına My Vize şubemize başvuru yapmak istediğiniz tarihten en az bir ay önce haber vermeniz en doğrusu olacaktır. Böylece sonuç gecikmeleri gibi sorunlarla karşılaşmadan evrak hazırlığı için yeterli süre olacaktır.

Kanada Vizesi Antalya Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Kanada vizesi için birçok evrak gerekmektedir. Öncelikle online olarak hazırlanması gereken vize başvuru formudur. Bu form İngilizce ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Ardından pasaportunuzu kontrol etmelisiniz, seyahat sonrası 3 ayı kapsayacak pasaport süresinin bulunması gerekmektedir. Geçmiş pasaportların da eklenmesi hali mevcutsa fotokopilerinin yanı sıra asıllarının da başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir.

Seyahat süresinin tamamını kapsayan bir seyahat sağlık sigortası Kanada tarafından talep edilmektedir. Bunun yanı sıra finansal değerlerin belirtildiği evraklar tamamlanmalıdır. Kişinin şahsına ait banka hesabında seyahati finanse edebilecek miktarın bulunması gerekmektedir. Genel anlamda vize belgeleri:

  • En az 2 boş sayfası bulunan pasaport
  • Vize başvuru formu
  • Ödenmiş vize başvuru ücretlerinin tüm dekontları
  • Adli sicil kaydı
  • Kapsam dahilindeki sağlık kuruluşlarından alınacak sağlığın iyi olduğunu belirten rapor
  • Biyometrik fotoğraf (çekilirken Kanada vizesi için olduğunu belirtmelisiniz, ülkelerin biyometrik fotoğraf kuralları değişkenlik gösterir.)
  • Finansal olarak yeterli olduğunuzu gösteren evraklar
  • Ülkenize geri döneceğinizi garanti eden kanıtlar
  • Kimlik belgesi ve medeni hali belirten belgeler
  • Kanada vize talep dilekçesi
TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp