×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Turistik Vize Dilekçe Örneği

Fransa Turistik Vize İşlemleri

Fransa’ya seyahat etmeyi düşünen Türk vatandaşları Fransa turistik vizesine başvuru yapmaları gerekir. Fransa turistik vize işlemleri şu aşamalarda olmaktadır.

İlk önce Fransa Turist Vizesi başvuru formunu doldurmanız gerekir. Doldurulmuş vize başvuru formunu ve gerekli belgelerle birlikte Fransa büyükelçiliğine veya konsolosluğuna teslim etmeniz gerekir. Büyükelçilik veya konsoloslukta bir vize randevusu alınarak görüşmeye katılmak gerekir. Daha sonra Fransa turistik vize başvuru sonucunu Büyükelçilik veya konsolosluktan bir karar beklemeniz olacaktır.

Fransa Turist Vizeleri genel olarak 90 günlük bir süre için geçerlidir. Fransa ülkesinden planladığınız dönüş tarihinden itibaren en az üç ay daha geçerli bir pasaportunuz olması zorunludur. Pasaportunuzun da en az iki boş sayfası olmalıdır. Yakın zamanda çekilen 2 adet biyometrik fotoğrafın olması gereklidir. Fransa seyahat sigortası belgenizin olması zorunludur.

Bir uçuş güzergahı veya diğer seyahat planları kanıtlamanız gerekir. Bir otelde kalmayı planlıyorsanız, bir otel rezervasyon onayı sağlamalısınız. Arkadaşlarınız veya ailenizle kalmayı planlıyorsanız, ev sahibinizden bir davet mektubu sağlamalısınız. Mali imkanlarınız kanıtlamanız zorunlu olacaktır.

Fransa Turistik Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Vize dilekçenizi yazarken adınız, adresiniz ve doğum tarihiniz gibi kendinizle ilgili temel bilgileri eklemeniz gerekecektir. Ayrıca, planladığınız seyahat tarihleri ve güzergah gibi seyahat planlarınız hakkında bilgi vermeniz gerekecektir. Ek olarak, Fransa'ya seyahat etmek için neden vize talep ettiğinizi açıklamanız gerekecektir. Vize memurunun talebiniz hakkında bilinçli bir karar verebilmesi için dilekçenize ilgili tüm bilgileri eklediğinizden emin olun. Dilekçenizi yazmayı bitirdikten sonra, size en yakın Fransız büyükelçiliğine veya konsolosluğuna teslim etmelisiniz. Mali desteğin kanıtı ve pasaportunuzun bir kopyası gibi gerekli tüm destekleyici belgeleri eklediğinizden emin olun. Büyükelçilik veya konsolosluk dilekçenizi inceleyecek ve vize talebiniz hakkında karar verecektir. Dilekçeniz onaylanırsa, size Fransa'ya seyahat etmenizi sağlayacak bir vize verilecektir. Fransa'ya vardığınızda bunları göçmenlik memuruna göstermeniz gerekecektir. Dilekçenizi yazarken resmi bir mektup olarak biçimlendirmeli ve Fransa Büyükelçiliği'ne göndermelisiniz. Ayrıca iletişim bilgilerinizi ve gündüz ulaşabileceğiniz bir telefon numarasını da eklemelisiniz. Mektubunuzun gövdesinde, seyahatinizin amacını açıkça belirtmeli ve Fransa'ya girmek için neden vizeye ihtiyacınız olduğunu açıklamalısınız.

Fransa Turistik Vize Dilekçe Örneği

Benim adım Mehmet Aslan ve bu mektubu Fransa'yı ziyaret etmeme izin verecek bir turist vizesi vermenizi rica etmek için yazıyorum. Türk vatandaşıyım ve 1 Ocak 2023 yılında Fransa'ya seyahat etmeyi planlıyorum. Fransa'da iki hafta kalacağım ve 25 Ocak 2023 tarihinde Türkiye’ye döneceğim.

Ziyaretimin amacı ülkeyi gezmek ve görülecek yerleri görmek. Fransa'daki seyahatim ve konaklamam için gerekli tüm düzenlemeleri yaptım. İncelemeniz ve değerlendirmeniz için gerekli tüm belgeleri bu mektuba ekledim.

Kaldığım süre boyunca Fransa'nın tüm kural ve düzenlemelerine uyacağımı ve yasa dışı veya yasa dışı hiçbir faaliyette bulunmayacağımı temin ederim. Bana turist vizesi vereceğinizden eminim ve ayırdığınız zaman ve ilgi için şimdiden teşekkür ederim.

İçtenlikle,

Mehmet Aslan

Türkiye Vatandaşı

İmza

Fransa turistik vize dilekçesini doğru bilgiler verilecek şekilde doldurmanız önemlidir. Fransa vizenizin olumsuz olmaması için doldurulmasında çok önem vermeniz gerekir.

  Fransa Turistik Vize Dilekçe Örneği  (İndirmek İçin Tıklayınız!!)

TOP