×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

FRANSA VİZE İŞLEMLERİ

Fransa, Schengen ülkelerinden birisidir. Fransa vizesi başvurusunda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; turistik, ticari, çalışma, eğitim gibi vize türüne uygun şekilde gerekli belgeleri hazırlayarak vize başvurusunda bulunulabilir. Fransa vize başvuruları, Fransa Konsolosluğu veya Büyükelçiliği kurumlarının yetkilileri tarafından incelenir. Uygun görülen başvurular da kabul edilir.

Vize başvurularında, Fransa Konsolosluğu’nun belirlediği kriterlere uygun şekilde vize işlemlerinin tamamlanması gerekir. Fransa Schengen vizesi bulunan kişiler, diğer Schengen ülkelerine Fransa’dan seyahat edebilirler. Ancak tüm Schengen ülkeleri için geçerli olan pasaportların, son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekir.

Fransa Vizesi Başvuru Belgeleri ve Evrakları

Fransa vize başvurusunda bulunan kişilerin ülkeye seyahat nedenlerine, süresine dikkat etmek durumundadırlar. Vizenin türü belge hazırlama sürecinde en önemli faktörlerden biridir. Fransa vize başvurularında, vize türü fark etmeksizin kişilerin ortak olarak hazırlaması gereken evrak ve belgeler bulunur. Fransa vizesi için gerekli olan genel belgeler şunlardır:

- En fazla son 10 yıl içerisinde alınmış, eskimemiş ve yıpranmamış pasaport

- T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi

- 2 adet biyometrik fotoğraf

- Fransa vize başvuru formu

- Fransa vize talep dilekçesi

- Daha önceden varsa pasaport ve eski Schengen vize fotokopileri

- Otel ve uçak rezervasyonları

- Mesleki belgeler

- Sağlık sigortası poliçesi

- Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda para

Gibi evraklar gereklidir.

Fransa Turistik Vize

Fransa’ya gezi amacıyla seyahat edecek kişilerin, turistik vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Turistik vize başvuruları, vize prosedürüne uygun şekilde yapılmalıdır. Fransa’ya turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin, ülkeye turistik amaçlarla seyahat edeceğini gerekli evraklarla ve belgelerle Konsolosluk yetkililerine ispat etmesi gerekir. Turistik vize başvuruları, kısa süreli vize kategorisinde yer alır. Vize almak için yapılan müracaatlarda, Fransa Konsolosluğu’ndan randevu talep edilmelidir. Randevu günü ve saatinde evrakları teslim etmek üzere şahsen hazır bulunulmalıdır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp