×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vize Başvuru Formu Hakkında 2022

Fransa Vize başvuru formu doldurulması zorunlu bir evraktır. Fransa’ya seyahat etmek isteyen herkesin atması gereken ilk adım vize alma işlemidir. Vize almak için ise bir vize başvuru formu doldurmak zorunludur. Fransa Konsolosluğu aracılığı ile hazırlanan ve resmi bir belge olan Fransa Vize başvuru formu, doldurulması her zaman için zorunlu olan bir form çeşidi olmaktadır. Fransa Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen her vatandaşın bu formu özenli bir şekilde doldurması, atacağı ilk önemli adım olmaktadır. Fransa Vize başvuru formu, eksiksiz ve doğru bilgiler dahilinde doldurulmalıdır. Başvuru evrakları arasında muhakkak yer alması gereken bir belge türüdür. Fransa Konsolosluğu, başvuru sahibi ile alakalı kapsamlı bilgiye başvuru formu sayesinde daha kısa bir sürede ulaşır. Bu nedenle belgede her zaman doğrulanabilir bilgilerin yer alması gerekir. Fransa Konsolosluğu her zaman için bilgilerinizin tutarlı olmasına dikkat eden bir konsolosluk olmaktadır. Herhangi bir yanlış bilgi beyanı yaparsanız süreç dallandırılıp budaklandırılır. Böylece vizeyi alma şansınız da düşmüş olur. Bahsi geçen bu önem arz eden başvuru formu, uluslararası olan prosedürde kullanılmakta olan resmi bir belge niteliğindedir. Amacına uygun ve gerçekler doğrultusunda doldurulmalıdır. Sunulacak olan sahte bilgiler suç unsuru olarak da görülmektedir, bunun bilincinde olmanız gerekiyor. Yanlış bilgi beyanı ceza almanıza bile neden olabilen kötü bir durumdur. Bu durum zaman zaman ülkeye girişte sıkıntı, para cezası gibi etkenleri de meydana getirmektedir. Fransa Vize başvuru formunun özenle doldurulup imzalanması durumunda, vize süresinin sonunda kişinin ülkeden gideceği, vize almış olmasının Fransa’ya girişini garantiye almayacağını, ülkeye girişin de Fransa sınır görevlilerinin inisiyatifinde olduğunu kabul ettiğine dair bir içeriği onaylaması lazımdır. Başvuru formu hem Türkçe hem de Fransızca olarak 2 farklı şekilde sunulmalıdır, bu zorunlu kurallardan biridir.

Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa’ya seyahat edebilmek için kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım önemli noktalardan biri de Fransa vize başvuru formu doldurmaktır. Öncelikle bu ülkeye vize işlemi yaptırmanız son derece önemli bir konudur. Fransa vize konusunda son derece titiz ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de vize evraklarınız konusunda gerekli tüm hassasiyeti göstermeniz gerekiyor.

Vize işlemleri sırasında bordo pasaport sahiplerinin her durumda tüm evrakları hazırlaması gereklidir. Turistik, çalışma, aile birleşimi, aile ve arkadaş ziyareti, ticaret gibi konularda vize işlemi yaptırarak bu ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Ancak vize işlemlerinde mutlaka evrak hazırlamanız gereklidir.

Evrak listesi içerisinde en önemli belge başvuru formudur. Bu formun istenilen kriterlere uygun bir şekilde doldurulmaması vize işlemlerinizin de geçersiz sayılmasına neden olmaktadır. Fransa vize başvuru formu pasaport ile eş değerde önem taşıyan bir belgedir.

Fransa Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Birçok kişi, birçok farklı nedenden ötürü Fransa’ya yolculuk etmek ister. Kimi birey eğitim için, kimisi iş bulduğu için, kimisi gezmek için, kimisi de direkt olarak yerleşmek için buraya gitmek ister. Bunun sonucunda da Schengen vizesi almak için başvuruda bulunur. Fransa Vize başvuru formlarının nereden alındığı ve nasıl doldurulduğu çok sık sorulan bir soru haline gelmeye başlamıştır. Fransa Vize başvurusu formları, Fransa Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden alınabilir. Dileyen kişiler Fransa Konsolosluğunun kendisinden de alabilir. Bunun yanı sıra danışmanlık yapan vize merkezlerinden de Fransa Vize başvuru formu alınabilmektedir. Fransa’ya seyahat etmek isteyen herkesin Schengen vizesi çıkarttırması değişmez bir kural haline getirilmiştir. Vize alma ile ilgili olan her bir adıma uyulması zorunludur. Vize başvuru formunu doldurmak ise bu adımların temelini oluşturmaktadır. Herhangi bir yalan beyan, kişinin direkt olarak başını derde sokabilir. Vize reddi almasına da neden olabilir. Bunun sonucunda ise vizeyi alma süresi gitgide uzamaya başlayacaktır ve bu durumda da zaman kaybı meydana gelecek demektir. Vize başvuru formunu aldıktan sonra biyometrik görsel ilgili alana yapıştırılmalıdır, ardından tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Olası bir sorunda yetkili olarak görülen bir vize danışman merkezine çeşitli sorular sorabilirsiniz. Eğer konsolosluğa kadar gitmek istemiyorsanız Fransa Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden Fransa Vizesi başvuru formunu edinmeniz çok daha kolay olacaktır. Formu hiçbir şekilde kurşun ya da gazlı bir kalemle doldurmamalısınız. Form her zaman için bir tükenmez kalem yardımıyla doldurulmalıdır. Aksi halde geçersiz sayılır ve birçok evrak işi ile yeniden uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Başvuru formunu almak için acele etmenize gerek yok fakat işlemlerinizin daha kısa bir süre içerisinde bitmesini istiyorsanız acele edin deriz.

Fransa Vize Başvuru Formları Nereden Alınır?

Fransa vize başvuru formunu kurumun internet sitesinden temin edebilirsiniz. Aynı zamanda Fransa Büyükelçiliği, konsolosluklardan da başvuru formunu temin edebilirsiniz. Ancak bu işlemleri profesyonel bir vize merkezi aracılığı ile yapacaksanız bu merkezler de sizin yerinize başvuru formunu temin etmektedir.

Fransa Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Herhangi bir nedenle Fransa yönüne seyahat etmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey vize almaktır. Fransa Vize başvuru formu nasıl doldurulur sorusu, sürekli olarak birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Bahsi geçen bu form, Fransızca ve İngilizce biçiminde özenle doldurulur. Doldurma uygulaması esnasında itina ile tükenmez kalem kullanılmalıdır. Bu form, büyük harflerle doldurulursa çok daha iyi olur. Bunun yanı sıra, başvuru evraklarında yer alan bilgileri de desteklemesi gereken bir form beyanıdır. Fransa Konsolosluğu’nun netleştirdiği ölçülerde yer alan biyometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kısmına yapıştırmalısınız. Ek olarak; vize başvuru formunun en alt köşesinde yer alan kısma da imza atıp başvuru formunun doldurma uygulamasını tamamen bitirebilirsiniz. Atılacak olan imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması önemli bir durum olarak Fransa Konsolosluğu’nun gözüne her daim çarpar. Fransa Vize başvurusu işlemleri esnasında birbirleri ile aynı olan tüm imzalar vizeden ret almayı da engeller. Fransa Vize başvuru formunda verilmiş olan her bir bilgi, sunulacak olan Fransa Vizesi gerekli evraklarında bulunan bilgilerle tutarlı olmalıdır. Başvurunun ret almasına neden olan durumlar ise form ve dilekçede yer alan imzaların uyuşmaması gibi sebeplerdir. Unutmayın ki bir kez dahi olsa vize reddi alırsanız vize alma şansınız yarı yarıya düşer. Bu nedenle tamamen dikkatli bir şekilde her adımı özenle uygulamaya dikkat edin. Fransa Vize başvuru formlarını ise Fransa Konsolosluğu resmi web sitesinden, Fransa Konsolosluklarının direkt olarak kendisinden ya da danışmanı olan vize merkezlerinden alabilir ve vakit kaybetmeden de doldurabilirsiniz. Unutmayın ki yanlış ya da eksik bilgi beyanında bulunmamanız gerekiyor. Sürecin uzamasını istemiyorsanız her zaman tamamen doğru ve güvenilir bilgiler vermeye özen göstermelisiniz.

Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa ülkesine seyahat etmek isteyen her Türk birey, Schengen vizesine başvurmakla yükümlüdür. Seyahatin süresine göre vize türü de değişecek demektir. Şayet Fransa’ya kısa zamanlı bir C tipi yolculuğu düşünülüyorsa, Fransa Konsolosluğu aracılığıyla yetkilendirilmiş olan kurumlardan vize işlemlerinin yapılması lazımdır. Fransa’ya uzun zamanlı seyahatler için ise D tioi vize başvuruları şahsi bir şekilde direkt olarak Fransa Konsolosluğu veya Fransa Büyükelçiliği’nden yapılmak zorundadır. Vize işleminin onaylanmış olmasına dair olan kararı Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği vermektedir. Vize başvurusu sırasında gerekli olan evraklar ise şu şekilde olmaktadır:

  • Pasaport: Pasaportun on seneden eski olmaması gerekir ve pasaportun geçerli olma tarihi dönüşten üç ay sonrasını da kapsamalıdır. Bunun yanı sıra pasaportun son iki sayfası da boş olmalıdır.
  • Fransa Vize başvuru formu: Fransızca veyahut İngilizce olarak eksiksiz, doğru bilgilerle doldurulması gerekmektedir. Türkçe biçimde doldurulursa kabul edilmez.
  • Kişinin eski bir pasaportu varsa onun fotokopisi ya da aslı da gereklidir.
  • Fotoğraf: Son altı ayda çekilen iki tane biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Biyometrik fotoğrafın arka kısmı beyaz, ölçüleri ise otuz beş çarpı kırk beş mm ölçülerinde ve yüz biçiminizin tamamının görünür olmasına dikkat edilerek çekilmiş olmalıdır.
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi de gerekmektedir.
  • Sağlık sigortası: Fransa’ya gidecek olan insanların uluslararası geçerliliğe sahip olan bir seyahat sağlık sigortası yaptırdığını kanıtlayan bir belgesi olmalıdır.
  • Uçak ve otel rezervasyonları: Fransa’da kalınacak zaman dilimi içerisinde konaklama yapılacak olan yere dair belgeler sunulmalıdır.
  • Son üç ayı gösteren maaş bordrosu gereklidir.
  • Banka hareketleri ve hesap bilgileri ibraz edilmelidir. Son üç aya ait olan hesap dökümü kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalıdır.
  • Çalışan kişiler için SGK işe girme ve hizmet döküm belgeleri sunulmalıdır.

Fransa Turistik Vize ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz ve Fransa vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız size verilen Fransa vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Vize başvurusunda sizden Fransa konsolosluğu pasaport ve fotoğraf ister. Fransa vizesi başvurusu pasaport işlemlerinizde pasaportunuzun vizesinin bitiş yılından en az 6 ay daha geçerliliğini sürdürür olabilmesi gerekmektedir. Pasaportunuzun yırtılmamış ve yıpranmamış olması oldukça önemli kriterler arasındadır. Fransa vize başvuru formunda sizden özellikle fotoğraf istenilir. Fotoğrafların iki tane olması yeterlidir. Fotoğraf ölçümlerinde biyometrik fotoğraf olması oldukça büyük önem taşır. Ayrıca 6 aydan daha eski fotoğraflar Fransa vize başvurusunda kabul edilmez.

Fransa Vize Başvurusunda Hangi Evraklar İstenir?

Fransa vize başvuru talebinde özellikle sizden maaş bordrosu istenir. Şirketten kaşeli ve ıslak imzalı olarak maaş bordosu talep ediniz. Pasaportunuzun 10 yıldan daha eski zamanlarda olmamasına dikkat ediniz. Pasaport içerisinde en az iki adet boş sayfa olmalıdır.

Sağlık sigortanız tam değilse daha önceden giriş yasağı almışsanız seyahat amacına yönelik vize türlerini seçmediyseniz ve bunun dışında sahte evrak ve eksik dosya teslim etmişseniz, Fransa konsolosluğu tarafından vizeleriniz iptal edilir.

Eğer medeni haliniz evli ise ve kadınsanız kızlık soyadınız istenir. Fransa'da evde değil de otelde kalacaksanız otelinizin rezervasyon belgelerini yanınızda bulundurunuz. nüfus cüzdanınızın renkli olarak taranmış olmasına da özen göstermeniz gerekir. Yıpranmış ve yırtılmış nüfus cüzdanları kesinlikle kabul edilemez.

Fransa konsolosluğu sizden vize talep dilekçesini doldurmanızı ister. Bu talep dilekçesinde Fransa seyahatinde ne kadar sürede kalacağınız, seyahatinizin asıl amacı, konaklayacağınız alanın detaylı bilgileri, uçak bilgileriniz istenmektedir. Eğer bu talep dilekçesinde doğru bilgiler vermezseniz Fransa konsolosluğu vizenizi reddeder.

Eğer SGK çalışanı iseniz işyerinizden kaşeli imza almanız gerekir. Kaşeli imzalı aldığınız takdirde masraflarınız işyeri tarafından karşılanmış olur.

Fransa Vizesi Başvuru Formu Doldururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fransa vize başvuru formu nasıl doldurulur sorusu vize işlemli yapacak olan herkesin merak ettiği konular arasında yer alır. Bu formun doldurulmasın çok önemli detaylar bulunur. Öncelikle formu başvuran kişinin bilgilerine göre doldurmanız gerekmektedir. Çok detaylı bir form olduğundan profesyonel bir destek de almanız gerekebilir.

Formun içerisinde yer alan birçok önemli bilgi bulunmaktadır. Kişisel bilgiler, meslek bilgileri, pasaport bilgileri, seyahat detayları yer almalıdır. Aynı zamanda eğer bu seyahati sponsor aracılığı ile yapıyorsanız mutlaka sponsor bilgilerinizi de detaylı olarak yazmanız gereklidir. Bu işlemler sırasında mutlaka her bilginin doğru olduğundan emin olmanız gerekiyor. Pasaportun bitiş ve yenilenme tarihleri, seyahatin gidiş ve dönüş tarihleri de yer alması gereken bilgiler arasındadır.

Fransa Transit Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Bilgileri doğru ve eksiksiz doldururken mutlaka istenilen dil kriterlerine önem vermeniz gerekiyor. 18 yaş altı kişilerin işlemleri aileleri ile birlikte yapmaları son derece önemlidir. Aynı zamanda başvuru formunda ıslak imzanız bulunmalıdır.

Fransa vize başvuru formunda öncelikle adınız ve soyadınız yazılmalıdır. Fransa konsolosluğu size doğum yerinizi ve doğum tarihinizi soracaktır. Bundan sonraki aşamada medeni halinizi doldurun. Özellikle pasaportunuzun numarasını ve veriliş yeri tarihini bildirin. Tüm bu sorulara mutlaka doğru cevaplar verilmelidir. Aksi taktirde vize işlemleriniz doğru cevaplar vermediğiniz için Fransa Konsolosluğu tarafından iptal edilir. Bundan sonraki aşamada pasaportunuzun geçerlilik tarihi yazılmalıdır. Türkiye'de mevcut adresinizi ve güncel telefon adresinizi belirtmelisiniz. Herhangi bir iş yerinde çalışıyorsanız mutlaka iş yerinizin güncel adresini ve telefon numarasını belirtin. Çalıştığınız şirkete ait güncel evrakları yanınızda bulundurun. Uçağınızın rezervasyon evrakları hakkında bilgiler sorulabilir. Fransa’ya hangi amaçla seyahat edeceğinizi yazın. Seyahat edeceğiniz yerin adres bilgilerini, iletişim bilgilerini ve orada ne kadar sürede bulunacağınıza dair bilgileri doğru bir şekilde vermelisiniz. Daha önce Fransa vizesi aldıysanız mutlaka bu durumu belirtmeniz gerekir. Ayrıca daha önceden vize işleminde bulunduysanız tekrardan parmak izi almalarına gerek yoktur.

Fransa Vize İhlali Durumunda Ne Olur?

Sadece tek başınıza da seyahat edebilirsiniz. Ayrıca tek başınıza gidip otelde de konaklayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, size belirtilen süre kapsamında gezinizi tamamlayabilmektir. Bunun dışında eğer size belirtilen süre kapsamında konaklamazsanız büyük sorunlarla karşılaşmanız olasıdır. Buna vize ihlali denilir. Artık o bölgede kaçak olarak sayılmış olursunuz. Bu durumda oldukça yüklü miktarda ödeme yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu ödememler vize ihlali ofislerine danışarak yapılmaktadır. Vize ihlal ceza parasını, vize bürolarına yatırdıktan sonra derhal ülkeden çıkış işlemlerini başlatmanız gerekir. Zaten bu sebepten dolayı Fransa Konsolosluğu tedbir amacıyla size vize doldurma aşamasında vize bitiş süresi hakkı verir. Fransa vizesi Fransa'da ne kadar sürede kalacağınızı vizenin bitiş tarihinden sonra ülkeden ayrılacağınıza dair metni imzalayarak vize formunuzu doldurun. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra Fransa’ya seyahat edebilirsiniz.

   Fransa Vizesi Başvuru Formunu  (İndirmek İçin Tıklayınız!!)

TOP