×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, Gaziantep

Fransa vize başvurularını sadece Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Gaziantep ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma izni olan diğer ülke vatandaşları başvurularını Fransa Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nde yapabilir. Vize başvuruları Fransa Gaziantep Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa Konsolosluğuna veya Fransa Ankara Büyükelçiliği’ne iletilir.

Fransa Gaziantep Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu

Fransa’ya seyahat edecekseniz Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Schengen vizesi için istenen belgeleri eksiksiz, doğru ve tutarlı bir şekilde tamamlamalısınız. Gaziantep ve çevresinde oturuyorsanız vize başvurusunu Fransa Gaziantep Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz.

Başvuru için önce online olarak vize başvuru formunu doldurmalısınız. Ardından biyometrik veri randevusu alarak vize başvurusu yapabilirsiniz. Biyometrik veri alınacağından başvuru sahibinin başvuru esnasında bizzat Fransa Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nde olması gerekmektedir. Daha sonra istenen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız. Belgelerin eksiksiz ve hatasız olması gerekmektedir. Belgelerde tutarsızlık olursa başvurunuzun olumlu sonuç alma ihtimali düşecektir.

Fransa Gaziantep Vize Başvuru Merkezi Randevusu

Vize başvuru merkezi My Vize Danışmanlık’tan randevu alarak Fransa Gaziantep vize başvurusu yapmak isteyenler birçok konuda avantaj sağlamaktadır. Uzman kadrosu ile Fransa vize departmanlarımız sizlere her süreçte profesyonelce hizmet sunmaktadır.

Örneğin Fransa kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu önemlidir çünkü birçok başvuru sahibi Fransa kapıda vize uygulamasının kullanıldığını düşünerek süreç başlatmaktadır. Bu da vize alma işlemlerini sekteye uğratabilmektedir. Ayrıca bir diğer önemli konu da vize başvuru formunun doldurulmasıdır.

Fransa vize başvuru formu doldururken alacağınız vize başvuru merkezi olan My Vize danışmanlığı sayesinde konsolosluklar ya da büyükelçiliklerin taleplerine en uygun formu iletmek mümkündür. Çünkü Fransa vize başvuru formu doldururken dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı vardır. Bu konuda bilgi almak için vize başvuru merkezi My Vize Danışmanlık ile iletişime geçebilir, Fransa vize sürecini güvenle başlatabilirsiniz. Peki Gaziantep’te Vize Başvuru Merkezi ile Fransa vizesi nasıl alınır?

Fransa vizesi almak için en önemli koşul geçerlilik süresi en az 1 yıl olan bir pasaporta sahip olmaktır. Geçerliliği bulunan bir pasaportla yapılması gereken vize başvuruları, diğer önemli evraklar da tamamlandıktan sonra güvenle yürütülebilir. Peki Fransa vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Fransa vizesi için gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilir:

Fransa vize başvurusu için büyük önem teşkil eden hazırlıklardan biri de gerekli evrakların beyan edilmesidir. Buna göre Fransa vize başvurusu için gerekli evrak listesi şöyle sıralanabilir:

  • Fransa vize başvuru formu (eksiksiz ve tamamen doğru bilgilerle doldurulmalıdır)
  • 2 adet fotoğraf (pasaport formatında
  • Pasaport ve daha önceki vizelerin birer kopyaları (ayrıca pasaportta en az iki boş sayfa)
  • Dönüş bileti için rezervasyon yapıldığına dair bir çıktı
  • Fransa seyahatinin amacını ve seyahat planını belirten bir dilekçe
  • Fransa’da ne kadar kalınacağına dair konaklama yerinin rezervasyonu
  • Medeni durum belgesi (evlilik belgesi, doğum belgesi, eşler için ölüm belgesi)
  • Fransa’da kalınacak süre boyunca başvuru sahibinin kendi giderlerini karşılayabileceğine dair kanıtlar (bankada yeterli miktarda para olduğuna dair dökümler, hesap hareketleri)

TOP