×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, Çanakkale

Bir Schengen ülkesi olan Fransa konsoloslukları vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Bunun yerine vize başvurularını vize başvuru merkezleri aracılığı ile almaktadır. Çanakkale ve çevre illerde ikamet edenler Fransa vizesi başvurularını Fransa Çanakkale vize başvuru merkezine yapabilirler. Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi vize başvurularını kabul etmekte ve başvuru dosyasını Fransa Konsolosluğuna iletmektedir.  

Öncelikle vize başvuru türünüze karar vermelisiniz. Fransa vize başvurusunda bulunmak içi öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Daha sonra ise bizzat Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezine giderek Fransa vizesi içim başvurunuzu başlatmalısınız. Başvuruyu yaparken vereceğiniz evraklar güncel ve doğru olmalıdır. Fransa’da konaklayacağınız zaman sürede masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı kanıtlamalısınız. Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi Tarafından İstenen Belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

İstenen belgeler alınacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak pasaport, hesap dökümü, seyahat bilgileri, konaklama bilgileri, seyahat sağlık sigortası her tür vize başvurularında istenmektedir. Vize türünüze göre istenen belgeleri Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Merkezi Çanakkale

Balayı denilince akla ilk gelen ülke olan Fransa yılın her zamanı milyonlarca ziyaretçi almaktadır. Özellikle sanat eserleri ve Eiffel Kulesi ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Bu sansasyonel ülkeye gitmeyi düşünen ziyaretçiler öncelikle vize almak zorundadırlar.

Seyahati seven veya iş nedeniyle zorunlu olanların bildiği gibi Schengen Vizesi ile pek çok ülkeye ziyaret yapılabilmektedir. Fransa vizesi olarak bilinen vize de bir Schengen Vizesi olacaktır.

Fransa Çanakkale Vize İşlemleri

Bir Schengen ülkesi olan Fransa'nın konsoloslukları vize başvurularını doğrudan kabul etmemekte, Vize Başvuru Merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Çanakkale ve çevre illerde ikamet edenler Fransa Çanakkale Vize işlemleri için Çanakkale Fransa Vize Başvuru Merkezi'ne başvurabilirler. Çanakkale Fransa Vize Başvuru Merkezi , Fransa Çanakkale Vize işlemleri  olan başvurularını kabul eder ve başvuru belgelerini Fransız Konsolosluğuna iletir.

Fransa'dan vize alan kişi doğrudan Schengen vizesi alacaktır. Fransa'dan Schengen vizesi olan biri herhangi bir Schengen ülkesini ziyaret edebilir. Fransa Çanakkale vize işlemleri başvurusunu Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi tarafından vize başvurularınızı değerlendirme yetkisi Fransız Konsolosluğu ve Büyükelçiliği'ne aittir. Başvurularınız Schengen vizesi kapsamında değerlendirilecektir.

Öncelikle vize başvurunuzu nasıl yapacağınıza karar vermelisiniz. Fransa vizesine başvurmak için öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra biyometrik randevu almanız gerekecektir. Ardından Çanakkale Fransa Vize Başvuru Merkezi'ne giderek Fransa vize başvurunuzu tamamlamalısınız. Başvurunuzla birlikte göndereceğiniz belgeler güncel ve doğru olmalıdır. Fransa'da kaldığınız süre boyunca masraflarınızı nasıl karşılayacağınıza dair kanıt sunmanız gerekmektedir. Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi tarafından istenen belgelerin eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu

Fransa vizesi alan birisi doğrudan Schengen vizesi almaktadır. Fransa Schengen vizesi alan birisi istediği Schengen ülkesini ziyaret edebilmektedir. Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa Konsolosluğuna ve Büyükelçiliğine aittir. Başvurularınız Schengen vizesi çerçevesinde değerlendirilir.

Fransa Çanakkale Vize Randevusu

Fransa Çanakkale vize randevusu, başvuru sırasında yapılması gereken bir işlemdir. Fransız konsolosluğu gerekli evrakları halledecek olsa da yapmanız gereken ilk şey randevu almaktır. Ancak randevu süreci bazen daha uzun sürebilmektedir. Bu nedenle Fransa Çanakkale vize randevusu için aracı firma ile bu işlemleri tamamlayarak daha konforlu bir hareketlilik elde edebilirsiniz. Çok uzun bir süreç var. Aslında insanlar, yani bunları sürekli yapmayan insanlar için bu süre daha uzun olabilir. Bazen evrakları teslim ettikten sonra kendimizi 20 güne kadar uzayan bir sürecin içinde buluyoruz. Bunun olumlu veya olumsuz olduğu bir durum var. Vize başvurusu yaparken doğrudan vize almadığınız varsayılır, bu süreçte de kontrol prosedürleri vardır.

Fransa Çanakkale vize randevusu aldıktan sonra konsoloslukta gerekli formaliteleri tamamlayabilirsiniz. Tarihe bağlı olarak, önce başvuru formunu doldurmanız gerekir. Buna karşılık gerekli seyahat sağlık sigortasının alınması, evraklarınızın düzenlenmesi ve konsolosluğa sunulması süreci takip etmektedir. Başvuru formları gerçekten çok önemlidir. Gerekli tüm formlar, başvurular ve belgeler doğru ve düzenli olarak doldurulmalıdır. Bu, evrakları doldururken dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Sağladığınız veriler tutarsızlıklar veya yanlış bilgiler içerirse bu tamamen yasal olarak bağlayıcıdır.

Fransa Vizenizi Çanakkale’den Almanızın Kolay Yolu

Fransa Schengen Vizesi, gerekli belgelerin eksiksiz olarak doldurulması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda ortalama 3 ila 15 iş günü sürer. Bu durumları göz önünde bulundurarak uzmanlar seyahat düzenlemelerinizi ve vize başvuru formalitelerinizi görüşmek için başvuru sürecini en az 1 ay önceden başlatmanızı tavsiye etmektedir. Fransa vizenizi Çanakkale’den almanızın kolay yolu mutlaka aracı kurumlarla irtibat halinde olmanızdır.

Fransız konsolosluğu vize işleminde gerekli tüm evraklara doğru ve düzenli bir şekilde uymanız gerekmektedir. Fransa vizenizi Çanakkale’den almanızın kolay yolu bir aracı kurum kullanmaktır. Böylece çok daha hızlı işlemleriniz gerçekleşecektir. Konsoloslukta gerekli işlemler tamamlandıktan sonra başvuru işlemleriniz tamamlanmış olur. Başvuru işlemleri sonrasında gerekli kontroller yapılacak ve konsolosluk size sonucu bildirecektir. Bu sistemlerde çok dikkatli olmakta fayda var.

Konsolosluğa ibraz edilmesi gereken biyometrik fotoğraflardan,  nüfus cüzdanı ve pasaport şablonlarına kadar her şey son kontrolden geçirilmeli ve konsolosluk tarafından talep edilen elde edebileceğiniz tüm belgeleri doğru bir şekilde sunmalısınız. Böylece işlemleriniz çok daha kontrollü bir şekilde gerçekleştirilir.

TOP