×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, Çanakkale

Bir Schengen ülkesi olan Fransa konsoloslukları vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Bunun yerine vize başvurularını vize başvuru merkezleri aracılığı ile almaktadır. Çanakkale ve çevre illerde ikamet edenler Fransa vizesi başvurularını Fransa Çanakkale vize başvuru merkezine yapabilirler. Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi vize başvurularını kabul etmekte ve başvuru dosyasını Fransa Konsolosluğuna iletmektedir.  

Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa vizesi alan birisi doğrudan Schengen vizesi almaktadır. Fransa Schengen vizesi alan birisi istediği Schengen ülkesini ziyaret edebilmektedir. Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa Konsolosluğuna ve Büyükelçiliğine aittir. Başvurularınız Schengen vizesi çerçevesinde değerlendirilir.

Öncelikle vize başvuru türünüze karar vermelisiniz. Fransa vize başvurusunda bulunmak içi öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Daha sonra ise bizzat Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezine giderek Fransa vizesi içim başvurunuzu başlatmalısınız. Başvuruyu yaparken vereceğiniz evraklar güncel ve doğru olmalıdır. Fransa’da konaklayacağınız zaman sürede masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı kanıtlamalısınız. Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi Tarafından İstenen Belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

İstenen belgeler alınacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak pasaport, hesap dökümü, seyahat bilgileri, konaklama bilgileri, seyahat sağlık sigortası her tür vize başvurularında istenmektedir. Vize türünüze göre istenen belgeleri Fransa Çanakkale Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

TOP