×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Dil Okulu Vizesi

Fransa dil okulu vizesi için başvuruda bulunmak isteyenleri birçok avantaj beklemektedir. Fransa’daki dil kursları üniversite merkezlerinde ve özel okullarda verilmektedir. Yüksek öğretim kursları, genellikle uluslararası öğrenciler için yarıyıl ve bir yıllık eğitim programları sunar. Dil sınıfları oldukça büyük gruplar hâlinde yapılmakta, öğrenci sayıları da bir sınıfta 17 ila 20 kişi arasında değişmektedir. Üniversite merkezlerindeki dil kurslarının avantajı, mezun olduktan sonra DELF / DALF veya TCF sınavını geçme ve uluslararası geçerliliği olan mezuniyet sertifikasını alma imkânı vermesidir.

Fransa’daki özel dil okullarında kural olarak sınıflardaki öğrenci sayısı öğrenim dönemine bağlı olarak 5 ila 12 kişi arasında olduğundan ve eğitmenler her öğrenciyle özel olarak ilgilenmek için bireysel bir yaklaşım uygular. Eğitim programlarının kalitesi tartışılmaz hâldedir ve bu önemli bir artıdır. Çünkü her öğrenci düzenli olarak eğitmenlerden daha fazla eğitim için öneriler alabilmektedir. Müfredat, tüm grubun bir bütün olarak ve her öğrencinin bireysel olarak amaç ve isteklerini tatmin edecek şekilde tasarlanmıştır.

Buna ek olarak özel dil okulları, farklı seviyeler ve yoğunluklar için çok çeşitli Fransızca kurslarının yanı sıra grup ve bire bir dersleri bir öğretmenle birleştiren kombinasyon programları sunmaktadır. Özel merkezler yabancı öğrencileri uluslararası sınavlara hazırlar: DELF / DALF ve TCF ve örneğin "Fransızca + yemek pişirme" veya "Fransızca + sörf" vb. gibi bonus özel kurslar sunar.

Fransa öğrenci vizesi başvuru formu

Fransız okullarında ve merkezlerinde öğretim metodolojisine gelince, eğitim kurumunun türüne bağlı olarak da birtakım farklılıklar vardır. Üniversite merkezlerinde eğitim daha çok yabancı öğrencilere Fransa'nın kültürünü, mimarisini ve tarihini tanıtmayı amaçlamaktadır. Özel dil okulları ise dil engelini hızla ortadan kaldırmayı ve öğrencinin iletişim becerilerini geliştirmeyi kendilerine hedef olarak belirlemiştir. Sınıfta öğrenciler daha çok konuşur ve diyalogları canlandırırlar. Ayrıca özel okullarda Fransızcaya ek olarak öğrenci Fransa'da İngilizce eğitimi alma imkânına sahiptir.

Fransa’da hemen hemen tüm dil okullarında ve merkezlerinde, yabancılar, Fransızca dilinin mevcut seviyesini belirlemek için bir değerlendirme testine tabi tutulur. Bazı okullar, öğrencilerin Fransa'ya gelmeden önce web sitelerinde test yaptırmalarını ister. Test sonuçlarına göre, yaklaşık olarak aynı dil seviyesine sahip öğrenci grupları oluşturulmaktadır. Unutulmamalıdır ki Fransa'daki tüm okullarda Fransızcanın klasik versiyonu öğretilir, bu nedenle örneğin güney aksanıyla konuşma korkusuyla daha küçük şehirlerdeki dil okullarına gitmeniz bir dezavantaj oluşturmaz.

Fransa Dil Okulları

Fransa’da dil eğitimi alacak olan kişiler, Fransa dil okulları arayışına girmektedir. Fransa dil eğitimi alacak olan kişiler Fransa dil okulları hakkında bilgi almak istemektedir. Bu yazıda Fransa dil okulları hakkında bilgi verilmiştir.

Şehir Dil Okulu Programlar
Paris Lsı Paris Dil Okulu Genel-Akademik Fransızca Kursları, Sınav Hazırlık Kursları, Premium Kurslar, Junior Kurslar
Paris Sprachcaffe Paris Dil Okulu Standart Fransızca Kursları, Yoğun Fransızca Kursları, Sınav Kursları, Çalışma Kulübü, Seçmeli Dil Kursları, Birebir Kurslar, Gençler İçin Kurslar
Paris Eurocentres Paris Dil Okulu Genel Fransızca, Sınav Hazırlık Kursu, İş Fransızcası, Özel Ders
Paris Accord Paris Dil Okulu Yetişkinler İçin Fransızca Kursları, İş Fransızcası, Jonior Kursları
Lyon Lyon Bleu Dil Okulu Genel Fransızca Kursları, Profesyonel Fransızca Kursu, Kültürel Deneyimli Fransızca Kursları, Fransızca Öğretmenleri için Fransızca Kursları
Lyon Alpadıa Lyon Dil Okulu Standart Fransızca Kursu, Yoğun Fransızca Kursu, Premium Fransızca Kursu, Özel Fransızca Kursu, Sınav Hazırlık Kursu
Rouen French In Normandy Dil Okulu

 

 

Genel Fransızca, Sınav ve Diplomalar, İş Fransızcası, Pathway Programları, +50 Yaş Fransızca, Fransızca Yemek Kursu, Çocuk Programı, Öğretmen Eğitimi
Nice Azurlıngua Nıce Dil Okulu Junior ve Kids Fransızca Kursları, Yetişkin Fransızca Kursları, Fransızca FLE Öğretmen Programları, Grup Programları
Nice Sprachcaffe Nıce Dil Okulu Standart Fransızca Kursları, Sınav Kursları, Çalışma Kulübü, Gençler İçin Kurslar
Montpellıer Accent Francaıs Montpellıer Dil Okulu Genel Fransızca Kursları, Junior Kusları, Sınav Hazırlık Kursları, Kültür ve Keşfi Fransızca Kursları
Montpellıer Instıtut Lınguıstıque Adenet Montpellıer Dil Okulu Yetişkinler İçin Fransızca Kursları, Gençler İçin Fransızca Kursları,

Fransa Dil Okulları 2022

Fransa’da dil eğitimi alacak olan kişilerin Fransa dil okulu vizesi alması gerekmektedir. Aşağıda Fransa dil okulları 2022 hakkında bilgi verilmiştir. Verilen fiyatlar ortalama ir fiyattır.

Şehir Haftalık Ders Saati Süre Hafta/ Fiyat Euro
4

 

Hafta

6

 

Hafta

8

 

Hafta

10 Hafta 12 Hafta
Paris 20 Ders 1000 1500 2000 2550 2900
30 Ders 1300 1900 2600 3200 3550
FRANCE LANGUE 20 Ders 1100 1600 2100 2600 2900
26 Ders 1200 1900 2500 3200 3600
30 Ders 1500 2200 2900 3700 4150
EUROCENTRES 20 Ders 1050 1600 2000 2500 2900
25 Ders 1300 1900 2450 3100 3550
AZURLINGUA 20 Ders 1000 1400 1900 1950 2350
30 Ders 1250 1900 2500 2750 3300
CAMPUS INTERNATIONAL DE CANNES 18 Ders 900 1300 1750 2100 2500
28 Ders 1250 1900 2500 300 3700
IFALPES 20 Ders 800 1200 1500 1900 2200
40 Ders 1450 2200 2900 3600 4000
ALPADIA 20 Ders 850 1300 1500 1950 2200
30 Ders 1300 2000 2500 3100 3600

Fransa Dil Okulu Vizesi Nedir?

Fransa dil okulu vizesi, Fransa’ da bulunan ve yabancı dil eğitimi veren kurumların biriden eğitim amaçlı yapılacak seyahatlerin öncesinde başvuruda bulunulması gereken bir vize türüdür. Fransa dil okulu vizeleri maksimum 90 günlük vize sürelerini kapsamakta olup daha uzun süreli eğitimler için öğrenci vizesine başvuruda bulunulması gereklidir.

Fransızca’ nın Dünya üzerinde yaklaşık 32 ülkede yoğun olarak kullanılan bir dil olması Fransızca eğitiminin çok talep görme nedenlerinden biridir ve bu dilin en kolay Fransa’ da günlük hayatta da kullanarak öğrenilebileceği düşünülmektedir.

Fransızca dil okulu vizesine başvuruda bulunabilmek için ilk olarak hangi seviyede Fransızca eğitimi alınmak istendiğine karar verilmeli ve buna bağlı olarak Fransa’ da bulunan bir dil okuluna başvuruda bulunulmalıdır. Dil okulundan gelen başvuru sonucuna göre vize başvurusunda bulunulabilir.

Fransa Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa dil okulu vizesi, Fransızca bir dil eğitiminin Fransa’ da alınmak istenmesi halinde Fransa Konsolosluklarından alınması gereken bir vize türüdür. Fransızca dil okulu vizesi aslında kısa süreli bir vizedir ve maksimum 90 günlük eğitim sürelerini kapsamaktadır. Daha uzun süreli dil eğitimlerinde oturum iznini de içeren Fransa öğrenci vizesine başvuruda bulunulması gerekmektedir. Hangi vizeye başvuruda bulunulacağı başvurulan ve kabul edilen kurumun eğitim sistemine bağlıdır.

Fransa dil okulu vizesine başvuruda bulunabilmek için öncelikle Fransa’da bulunan ve dil eğitimi bir kuruma başvuruda bulunulması gerekmektedir. Kurumdan eğitime kabul edildiğine dair onay belgesi alınarak vize başvurusunda kullanılır. Fransa’ dan gelen onay mektubu eğitim kurumunun bilgilerini, eğitimi alacak olan kişinin bilgilerini ve eğitim süresi konusunda bilgi verir nitelikte olmalıdır. Dil okulu vize başvuruları hazırlanan tüm evraklar ile birlikte Fransa Konsoloslukları tarafından belirlenen vize danışmanı firmalar aracılığı ile alınabilir.

Fransa Dil Okulu Vizesi Almak İçin Neler Yapılır?

Fransa’da dil eğitimi almak isteyen kişilerin Fransa dil okulu vizesi alması gerekmektedir. Fransa dil okulu vizesi alacak olan kişiler, Fransa dil okulu vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Fransa dil okulu vizesi alacak olan kişiler için “Fransa dil okulu vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Fransa’da öğrenciler 1 yıla kadar, Fransa dil okulu vizesi alabilir. Fransa dil eğitimi alan kişiler haftalık 20 saate kadar Fransa’da çalışma hakkına sahip olurlar. Fransa resmi tatillerde ve okul tatillerinde full-time çalışılabilmektedir. Fransa dil okulu vizesi alabilmek için Fransa’da bulunan bir dil okulu tarafından kabul edilmiş olmanız gerekmektedir.

Fransa dil okulu vizesi başvurusu Türkiye’de bulunan Fransa temsilciliklerine yapılmalıdır. Fransa dil okulu vizesi için Fransa’nın Türkiye temsilciliğinden randevu alınmalıdır. Randevular Fransa temsilciliği ile iletişime geçerek ya da internet üzerinden alınabilmektedir. Fransa dil okulu vize randevusu alındıktan sonra gerekli olan Fransa dil okulu vizesi evraklar hazırlanmalı ve Fransa temsilciliğine teslim edilmelidir. Fransa dil okulu vizesi başvurusu bu şekilde yapılmalıdır.

Fransa'da kısa süreli dil kurslarına katılmak için, ülkede 90 günden az süreli kalma imkânı veren Fransa dil okulları vizesi almanız gerekir. Fransa dil okulu vizesi de bir tür Schengen vizesidir. Ziyaret amacına göre Fransa Konsolosluğu tarafından tek, çift veya çok girişli vize verilebilir. Türkiye’nin dört bir yanında yer alan Fransa Vize Başvuru Merkezi şubeleri ile MyVize, size Fransa dil okulu vizesi alma konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti sunar. Peki dil okulu başvurusu sonrası Fransa öğrenci vizesi kaç günde çıkar?

Fransa Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dil okulu vizesi için sonuçlanma süresi 5 ila 10 iş günü arasında değişmektedir. Bazı durumlarda konsolosluğun başvuru sahibinden ek belge talep etmesi hâlinde başvuruların sonuçlanma süreleri 30 iş gününe kadar uzayabilmektedir.

Fransa dil okulu vizesi, Fransa’ da Fransızca dil eğitimi almak için Türkiye’ den Fransa’ ya seyahat etmeden önce başvurulması gereken kısa süreli bir vize türüdür. Vize süresi bittiğinde otomatik olarak vize kendini yenilemez ya da vizenin süresi uzatılamaz. Böyle bir durumda tekrar vize başvurusu için gerekli prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

Fransa dil okulu vize başvuruları 90 güne kadar olan eğitimlerde Fransa Konsolosluğu’ nun belirlediği vize danışmanlık firması aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Yetkilendirilen vize danışmanı firmalar vize başvurularında vize için istenilen tüm evrakların hazırlanmasında ve vize için gerekli olan prosedürlerin sağlanmasında yardımcı olurlar, dil okulu vize başvurularının sonuçlanması Fransa Konsolosluklar’ ının yetkili olduğu bir işlemdir ve bu süre 10 iş günü kadar sürmektedir.

Fransa Dil Okulu Vizesi Nereden Alınır?

Fransa dil okulu vizesi, Fransa’ ya dil eğitimi alması planlandığından seyahat öncesinde Fransa Cumhuriyeti tarafından şart koşulan ve ülkeye giriş yapılabilmesi için gerekli olan bir vize türüdür. Dil eğitimi vizesi süreleri eğitim alınacak kurumun verdiği eğitim süresine bağlıdır ancak Fransa’ nın vize sisteminde dil eğitimi vizeleri maksimum 90 günlük eğitimleri kapsayıp daha uzun eğitimlerde öğrenci vizesi alınmasını talep etmektedir.

Fransa dil okulu vizeleri 90 günlük sürelerde olduğu için Konsolosluk tarafından belirlenen vize danışmanlığı firmaların aracılığıyla alınabilmektedir. Ancak uzun süreli bir dil eğitimi alınması planlanıyorsa bu sefer Fransa öğrenci vizesine başvuruda bulunulmalıdır ve bu işlemler de Fransa Konsolosluklarına direk yapılan başvurularla gerçekleştirilebilir.

Fransa Dil Okulu Vizesi Başvuru

Her şeyden önce, Fransa dil okulları vize başvurusu için evrakların özenle hazırlanması gerekmektedir. Daha sonra başvuru sürecinin tamamlanması için büyükelçiliğe ya da konsolosluğa bizzat gitmeniz de gerekecektir. Fransa Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu’nda bulunmanız sırasında vize danışmanlarımız size eşlik edecektir.

Başvurularınızı, gerekli evrakları hazırladıktan sonra MyVize Fransa Vize Başvuru Merkezi ile yürütebilirsiniz. Başvuru sürecinde gerekli evrakları hazırlamanız konusunda profesyonel yardım sunacak olan MyVize danışmanları, Fransa Büyükelçiliği / Konsolosluğu’na en uygun prosedürlerle çalışmaktadır. Fransa dil okulu vizesi işlemleriniz için gerekli belgeleri size sağlamaktan memnuniyet duyarız. Bunlar; kayıt belgesi, ikamet belgesi (okulunuzda konaklama rezervasyonu yapıyorsanız), ayrıca büyükelçiliğin dil okulunuzdan isteyebileceği ek belgeler vs. Dil okulu vizesi için başvurular hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen MyVize ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Fransa Dil Okulları Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Fransa’da dil eğitimi almak isteyen kişilerin Fransa dil okulu vizesi alması gerekmektedir. Fransa dil okulu vizesi alacak olan kişiler, Fransa dil okulu vizesi için geçerli olan şartları yerine getirmelidir. Bu şartlardan birisi ve en önemlisi Fransa sil okulu vizesi için gerekli olan evrakların hazırlanmasıdır. Bu yazıda Fransa dil okulu vizesi alacak olan kişiler için Fransa dil okulu vizesi için gerekli evraklar listesi verilmiştir.

Fransa dil okulu vizesi için gerekli olan evraklar kişinin yaşına, eğitim durumuna ve mesleğine göre farklılık göstermektedir. Ancak her Fransa dil okulu vizesi için gerekli evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar aşağıda verilmiştir.

 • Fransa’da bulunan bir okul tarafından kabul edildiğini gösteren belge,
 • Fransa’da bulunan dil okulu tarafından verilmiş davetiye,
 • Fransa vize başvuru formu,
 • Fransa vize talep dilekçesi,
 • Pasaport,
 • Fransa vize başvurusu yapacak olan kişinin banka hesap dökümü,
 • Adli sicil kaydı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Vize ücretinin ödeneceğini kanıtlayan belgeler
 • Fransa’da ikamet edilecek yerin bilgisi,
 • Fransa seyahat bilgileri

Fransa temsilciliği, Fransa dil okulu vizesini incelerken yukarıdaki evraklara ek belge talep edebilir.

Fransa Dil Okulu Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Fransa’da 90 günden daha az süreli kalmak ve dil eğitimi almak için gerekli olan aşağıdaki dil okulu vizesi evrakları büyük bir özenle hazırlanmalı ve konsolosluğa sunulmalıdır:

 • Başvuru sahibi öğrenci tarafından doldurulmuş ve imzalanmış dil okulu vizesi başvuru formu,
 • Başvuru sahibi tarafından imzalı “kişisel verilerin işlenmesine izin verildiğine dair belge”
 • Dil okulu sona erdikten sonra Fransa’dan ayrılırken minimum 3 ay daha geçerliliğini koruyacak bir pasaport (ayrıca pasaport son 10 yıl içinde alınmış ve en az iki sayfası bol olmalı)
 • 45x35 mm boyutunda yüksek kaliteli 2 adet biyometrik fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş);
 • Fransa Seyahat Sağlık Sigortası (en az 30.000 euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli)
 • Türk pasaportunun tüm sayfalarının fotokopileri
 • Dil okulu vize ücretlerinin ödendiğine dair çıktı
 • Fransa’da eğitim alacağınız dil okulundan vize davetiyesi
 • Dil okulu için Fransa’da bulunacağınız süre boyunca tüm masraflarınızı karşılayabileceğinize ilişkin hesap kanıtları
 • Reşit olmayan başvuru sahipleri, çocuğun ikamet ettiği ülkeyi terk etmesi için doğum belgesinin, yasal vasi veya ebeveynin onayının bir kopyasını sağlamalıdır.

90 günden daha uzun kurslarda Fransızca öğrenmek için Fransa'da kalmak isteyen öğrencilerin uzun süreli vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Öğrenci vizesi, Fransa'da bir yıl kalmanıza izin verir. Belge istenirse yurt dışına çıkmadan dil okulu vizesi uzatılabilir. Fransa dil okulu vizesi için vize yenileme başvurusunun değerlendirilme süresi 5 ila 10 iş günüdür. Bazı durumlarda bu süre uzayabilir.

Fransa Dil Okulu Vizesi Ücreti

Fransa’da dil okulu eğitimi almak için ödemeniz gereken bir dizi ücret bulunmaktadır. Dil okulu vizesi için Fransa Konsolosluğu’na ödemeniz gereken harç ücreti dışında aşağıdaki ücretler de başvuru sürecinde mutlaka ödenecektir:

 • Dil Okulu Vizesi İçin Seyahat Sağlık Sigortası
 • Uçuş biletleri
 • Eğitim materyalleri için harcamalar
 • Havaalanına / havaalanından transfer (araç kiralama, ulaşım)
 • Çalışmaların uzatılması için ek ödemeler
 • Kalış süresini uzatmak veya önceden seçilmiş konaklama seçeneğini değiştirmek için ilave ücretler

Fransa Transit Vize

Fransa Dil Okulları Ücreti

Fransa’da dil eğitimi alacak olan kişiler Fransa dil okulu fiyatlarını merak etmektedir. Bu yazıda Fransa’da dil eğitimi alacak olan kişiler için Fransa dil okulu fiyatları verilmiştir.

Fransa dil okulu vizesi ücretleri farklılık göstermektedir. Fransa’da haftalık olarak alınacak eğitim saati, Fransa’da toplam alınacak eğitim süresi, alınacak Fransa dil eğitimi, alınacak olan dil eğitimi seviyesi gibi durumlar Fransa dil okulu fiyatlarına etki etmektedir.

Fransa dil okulu fiyatları ücreti haftalık olarak 150 ile 1000 Euro arasında farklılık göstermektedir. Ayrıca Fransa’da kalacağınız süre boyunca Fransa konaklama ücretleri ve diğer ücretleri de giderleriniz arasına katmanız önerilmektedir.

Süre Haftalık 24 Saat Ortalama Ücreti Haftalık 36 Saat Ortalama Ücreti
4 Hafta 600- 1200 Euro 1000- 1800 Euro
8 Hafta 1200- 2000 Euro 1800- 3000 Euro
12 Hafta 2000- 3500 Euro 3000- 5500 Euro
16 Hafta 3500- 5500 Euro 5500- 7500 Euro
24 Hafta 5500- 7000 Euro 7500- 10000 Euro
36 Hafta 7000- 9000 Euro 9000- 14000 Euro
48 Hafta 9000- 15000 Euro 14000- 18000 Euro

 

TOP