×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Almanya Vizesi, Diyarbakır

Diyarbakır Vize Başvuru Merkezi Şubesi My Vize Aracılığıyla Fransa Vize başvurusu nasıl yapılır? Fransa seyahati planlayanlar Vize Başvuru Merkezi Diyarbakır Şubesi My Vize aracılığıyla vize başvurusu yapabilirler ve süreci profesyonel ekibimizle sorunsuz yönetebilirler. Çünkü Fransa Schengen vizesi almak için gerekli şartların sağlanması ve önemli evrakların temin edilmesi vize başvuru sürecinin yapıtaşıdır. Bu yüzden Vize Başvuru Merkezi Diyarbakır Şubesi My Vize’den Fransa vizesi danışmanlık hizmeti almanız, tüm süreci profesyonelce ve konsolosluk taleplerine uygun şekilde yürüteceğiniz anlamına gelir. Fransa vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da, aldığınız danışmanlık hizmeti doğrultusunda gözden kaçırılmamış olacaktır. Peki Fransa Schengen Vize İşlemleri Hangi Prosedürleri İçerir?

Fransa vizesi nasıl alınır?

Fransa vize işlemleri sürecini Vize Başvuru Merkezi Diyarbakır Şubesi My Vize aracılığıyla başlatmak için, yaşadığınız bölgedeki en yakın konsolosluktan randevu almanız gerekir. Bunun dışında Fransa vizesine başvurunun diğer aşamaları şu adımları içerir:

 • Konsolosluktan vize başvuru randevusu almak,
 • Fransa vizesi için gerekli evraklar için eksiksiz bir dosya oluşturmak,
 • Son 6 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf (2 adet)
 • Pasaport (10 yıldan daha eski olmamak kaydıyla en az üç ay geçerliliği olan)
 • 000 euroluk bir seyahat ve sağlık sigortası
 • Ziyaret amacının belirtildiği bir dilekçe
 • Ulaşım bilgileri (gidiş-dönüş bileti) edinmek
 • Fransa’da konaklanacak yerin bilgilerinin yer aldığı evrakı almak
 • Medeni durum belgesi edinmek
 • Fransa’da kalınacak süre boyunca kendi giderlerini karşılayabileceklerini gösteren finansal durum evrakları edinmek
 • Konsolosluk tarafından talep edilecek diğer ek belgeleri beyan etmek

Bütün bu süreci Vize Başvuru Merkezi Diyarbakır Şubesi My Vize ile yürüterek Fransa vize başvurunuzu konsolosluğun taleplerine en uygun şekilde gerçekleştirebilir, seyahat amacınız doğrultusunda Fransa vizesi almak için kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz.

Diyarbakır Schengen Vizesi Başvuru

Diyarbakır'dan Fransa Schengen vize başvurusu için büyük önem teşkil eden hazırlıklardan biri de gerekli evrakların beyan edilmesidir. Buna göre Fransa Schengen vize başvurusu için gerekli evrak listesi şöyle sıralanabilir:

 • Fransa Schengen vize başvurusu formu (eksiksiz ve tamamen doğru bilgilerle doldurulmalıdır)
 • 2 adet fotoğraf (pasaport formatında
 • Pasaport ve daha önceki vizelerin birer kopyaları (ayrıca pasaportta en az iki boş sayfa)
 • Dönüş bileti için rezervasyon yapıldığına dair bir çıktı
 • Fransa seyahatinin amacını ve seyahat planını belirten bir dilekçe
 • Fransa’da ne kadar kalınacağına dair konaklama yerinin rezervasyonu
 • Medeni durum belgesi (evlilik belgesi, doğum belgesi, eşler için ölüm belgesi)
 • Fransa’da kalınacak süre boyunca başvuru sahibinin kendi giderlerini karşılayabileceğine dair kanıtlar (bankada yeterli miktarda para olduğuna dair dökümler, hesap hareketleri)

Fransa Schengen vizesi, Fransa’ya seyahat amaçları doğrultusunda farklı kategoriler için alınabilen bir vizedir. Fransa Schengen vizesinin hangi amaç için olursa olsun alınmak istendiğinde başvuru sürecinden teslimine kadar ne kadar zaman geçeceği oldukça merak edilmektedir. Gerek ilk kez vize başvurusu yapacak olanlar gerekse de daha önce başvuruda bulunanlar Fransa Schengen vizesinin kaç günde çıkacağı hakkında yoğun bir araştırma sürecine girebilmektedirler. Bu yüzden makalemizde Fransa Schengen vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtını vereceğiz.

Buna göre Fransa Shengen vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı 7 ila 15 iş günü şeklinde verilebilir. Fransa Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler konsolosluk tarafından talep edilen şartları sağlayıp gerekli evrakları temin ederek süreci başlatırlar. Fransa Schengen vizesi başvurularının konsolosluğun çalışma saatleri ve resmî tatiller de göz önüne alınarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Fransa Diyarbakır Vize Başvuru Merkezi

Fransa vize başvuruları Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Diyarbakır ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma izni olan üçüncü ülke vatandaşları Fransa vizesi başvurularını Fransa Vize Başvuru Merkezi’nde yapabilir. Vize başvuruları Fransa Diyarbakır Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa Konsolosluğuna veya Fransa Diyarbakır Büyükelçiliği’ne iletilir.

Fransa Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Shengen ülkesi Fransa’dan vize alırsanız bütün Schengen ülkelerine ziyarette bulunabilirsiniz. Diyarbakır ve çevresinde ikamet ediyorsanız Fransa Başvuru Merkezi ile Fransa vize başvurusu yapabilirsiniz. Fransa Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa Konsolosluğuna aittir. Başvurularınız Schengen vizesi çerçevesinde değerlendirilir.

Öncelikle vize başvuru türünüze karar vermelisiniz. Fransa vize başvurusunda bulunmak içi öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Daha sonra ise bizzat Fransa Vize Başvuru Merkezine giderek vize başvurunuzu başlatmalısınız. Başvuruyu yaparken vereceğiniz evraklar güncel ve doğru olmalıdır. Fransa’da konaklayacağınız zaman sürede masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı kanıtlamalısınız. Geliriniz yok ise bir sponsor sunmalısınız. Fransa Vize Başvuru Merkezi Tarafından İstenen Belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

Başvuru türünüze göre istenen belgeler farklılık göstermektedir. Ancak her vize türünde istenen evraklar vardır. Bunlar pasaport, biyometrik bilgiler, banka hesap dökümü, seyahat sağlık sigortası, seyahat bilgileri, konaklama bilgileri içeren belgelerdir.

Diyarbakır'da konsolosluk var mı?

Diyarbakır'da konsolosluk var mı? sorusunun cevabı da Diyarbakır ve çevre illerde vize işlemleri yaptırmak isteyenler tarafından oldukça merak edilmektedir. Diyarbakır'da sanılanın aksine herhangi bir konsolosluk bulunmamaktadır. Diyarbakır'da konsolosluk işlemleri yaptırmak isteyen tüm vatandaşlar My Vize ile iletişime geçerek bilgi alabilirler.

Alman Konsolosluğu Diyarbakır

Alman Konsolosluğu Diyarbakır'ın herhangi bir bölgesinde bulunmamaktadır. Bu yüzden Almanya Konsolosluğu ile ilgili işlem yapmak isteyen tüm vatandaşlar Almanya'nın Türkiye Büyükelçiliği'nden bilgi alabilmektedirler.

Ziyaretçi Vizesi

Fransa’da yaşayan herhangi bir aile üyesi varsa, farklı bir ülkede yaşayan yakınları onları Fransa Ziyaretçi vizesi ile ziyaret edebilir. Dolayısıyla Ziyaretçi amaçlı vize başvuruları aileye mensup olan kişiler ve onların yakınları tarafından yapılabilir? Peki Fransa Ziyaretçi vizesi için hangi derecedeki yakınlar başvuruda bulunabilir? Fransa Ziyaretçi Vizesi İçin Kimler Başvurabilir?

Fransa vizesini Ziyaretçi amacıyla almak isteyenler için önemli bir detay da kimlerin başvuruda bulunabileceğidir. Ziyaretçi vizesi başvurusunu sadece Fransa vatandaşları ya da oturma izni sahiplerinin birinci derece yakınları yapabilir. Buna göre Fransa yasalarına göre aile vizesine başvurabilecek birinci derece yakınlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.  Buna göre Fransa Ziyaretçi Vizesine Başvuru Yapabilecekler:

Fransa’da yaşayan oturum izni sahibinin ya da vatandaşının;

 • Eşi ya da nişanlısı
 • Evlat edinilen çocuklar da dâhil olmak üzere tüm çocuklar
 • Reşit olan ancak başvuru sahibine bağlı olan ve Fransa'da yerleşik bir eğitim kurumuna kayıtlı olan çocuklar
 • Başvurana bağımlı olan birinci derece akrabalar

Not: Öğrenci izni, ücretsiz staj veya gönüllü hizmet sahipleri için aile üyeleri yalnızca ilk üç kategori olarak kabul edilir: eş, çocuklar ve evlat edinilen çocuklar.

Peki Fransa Ziyaretçi Vizesi İşlemleri nasıl yapılır? Maddeler hâlinde aşağıdaki gibi açıklanabilir.

 • Fransa’da oturum izni olan yakınlar ve arkadaşlar için alınabilen Fransa ziyaretçi vizesi, bordo pasaporta sahip olan T.C. vatandaşları tarafından alınmalıdır.
 • Fransa vize işlemleri başvuru sürecinin aksamaması açısından tüm şartların sağlanması ve gerekli evrakların beyan edilmesi gerekir.
 • Fransa de diğer 25 Avrupa ülkesi gibi Schengen üyesi bir ülkedir. Dolayısıyla standart bir prosedür olarak Fransa Ziyaretçi vizesi alırken de parmak izi uygulaması vardır.
 • Fakat başvuru tarihinden önceki 3 yıllık sürede bir Schengen vizesi alındıysa parmak izi uygulamasına tabi tutulmazsınız

Davetiye ile Schengen Vizesi

Fransa aile ya da arkadaş ziyaret davetiyesi, vize için gerekli belgeler arasında konsolosluğa sunulursa Fransa aile-arkadaş ziyareti vizesi alınabilmektedir. Davetiyesi bulunmayan başvuru sahipleri, bu kategorideki vize için başvurularına ret cevabı alabilmektedirler. Bu yüzden Fransa’ya aile ya da arkadaş ziyareti için gitmek isteyenler, seyahat amaçları için çok önemli olan bu belgeyi konsolosluğa ibraz etmelidirler.

Fransa vizesi almak için başvuruda bulunanların hazırlaması gereken genel evraklar mevcuttur. Ancak genel evrakların dışında Fransa’ya seyahat amacını bildirir nitelikte olması gereken bazı evraklar da sunulmalıdır. Eğer Fransa’ya ailenizi ya da arkadaşınızı ziyarete gitmek için vize almak istiyorsanız, sizin ülkeye davet edildiğinizi belirtir bir davet mektubu almanız önemlidir. Bu yüzden aile bireyleri ya da arkadaşınızdan bu davetiyeyi hazırlaması istenilmelidir.

Fransa aile-arkadaş ziyaret davetiyesi hazırlanırken, tüm bilgiler eksiksiz yazılmalı ve davet edenin de edilenin de kimlikleri davetiyede açıkça yer almalıdır. Bunların dışında Fransa ziyareti boyunca başvuru sahibinin masraflarının rahatça karşılanabileceğine dair de finansal durum raporu mutlaka evraklar arasında yer almalıdır. Buna göre aile ya da arkadaş ziyareti amacıyla Fransa’ya gitmek isteyen ve Fransa vizesi başvurusunda bulunacak olanların hazırlaması gereken belgeler şunlardır:

Fransa’da oturum izni olan yakınlar ve arkadaşlar için alınabilen Fransa ziyaretçi vizesi, bordo pasaporta sahip olan T.C. vatandaşları tarafından alınmalıdır. Fransa vize işlemleri başvuru sürecinin aksamaması açısından tüm şartların sağlanması ve gerekli evrakların beyan edilmesi gerekir.

Fransa de diğer 25 Avrupa ülkesi gibi Schengen üyesi bir ülkedir. Dolayısıyla standart bir prosedür olarak Fransa aile ziyareti vizesi alırken de parmak izi uygulaması vardır. Fakat başvuru tarihinden önceki 3 yıllık sürede bir Schengen vizesi alındıysa parmak izi uygulamasına tabi tutulmazsınız.

Türkiye Aile Ziyareti Vizesi

Türkiye’de yaşayanların aile ziyareti vizesi başvuruları da belli prosedürlere tabidir. Fransa’da yaşayan herhangi bir aile üyesi varsa, farklı bir ülkede yaşayan yakınları onları Fransa aile ziyareti vizesi ile ziyaret edebilir. Dolayısıyla aile ziyareti amaçlı vize başvuruları aileye mensup olan kişiler ve onların yakınları tarafından yapılabilir? Peki Fransa aile ziyareti vizesi için hangi derecedeki yakınlar başvuruda bulunabilir? Fransa Aile Ziyareti Vizesi İçin Kimler Başvurabilir?

Fransa vizesini aile ziyareti amacıyla almak isteyenler için önemli bir detay da kimlerin başvuruda bulunabileceğidir. Aile ziyareti vizesi başvurusunu sadece Fransa vatandaşları ya da oturma izni sahiplerinin birinci derece yakınları yapabilir. Buna göre Fransa yasalarına göre aile vizesine başvurabilecek birinci derece yakınlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.  Buna göre Fransa Aile Ziyareti Vizesine Başvuru Yapabilecekler:

Fransa’da yaşayan oturum izni sahibinin ya da vatandaşının;

 • Eşi ya da nişanlısı
 • Evlat edinilen çocuklar da dâhil olmak üzere tüm çocuklar
 • Reşit olan ancak başvuru sahibine bağlı olan ve Fransa'da yerleşik bir eğitim kurumuna kayıtlı olan çocuklar
 • Başvurana bağımlı olan birinci derece akrabalar

Not: Öğrenci izni, ücretsiz staj veya gönüllü hizmet sahipleri için aile üyeleri yalnızca ilk üç kategori olarak kabul edilir: eş, çocuklar ve evlat edinilen çocuklar.

Peki Fransa Aile Ziyareti Vizesi İşlemleri nasıl yapılır? Maddeler hâlinde aşağıdaki gibi açıklanabilir.

 • Fransa’da oturum izni olan yakınlar ve arkadaşlar için alınabilen Fransa ziyaretçi vizesi, bordo pasaporta sahip olan T.C. vatandaşları tarafından alınmalıdır.
 • Fransa vize işlemleri başvuru sürecinin aksamaması açısından tüm şartların sağlanması ve gerekli evrakların beyan edilmesi gerekir.
 • Fransa de diğer 25 Avrupa ülkesi gibi Schengen üyesi bir ülkedir. Dolayısıyla standart bir prosedür olarak Fransa aile ziyareti vizesi alırken de parmak izi uygulaması vardır.
 • Fakat başvuru tarihinden önceki 3 yıllık sürede bir Schengen vizesi alındıysa parmak izi uygulamasına tabi tutulmazsınız.

Almanya Aile Ziyareti Vizesi 2021

ALMANYA’da yaşayan herhangi bir aile üyesi varsa, farklı bir ülkede yaşayan yakınları onları ALMANYA aile ziyareti vizesi 2021 başvuruları ile ziyaret edebilir. Dolayısıyla aile ziyareti amaçlı vize başvuruları aileye mensup olan kişiler ve onların yakınları tarafından yapılabilir? Peki ALMANYA aile ziyareti vizesi için hangi derecedeki yakınlar başvuruda bulunabilir? ALMANYA Aile Ziyareti Vizesi İçin Kimler Başvurabilir?

ALMANYA vizesini aile ziyareti amacıyla almak isteyenler için önemli bir detay da kimlerin başvuruda bulunabileceğidir. Aile ziyareti vizesi başvurusunu sadece ALMANYA vatandaşları ya da oturma izni sahiplerinin birinci derece yakınları yapabilir. Buna göre ALMANYA yasalarına göre aile vizesine başvurabilecek birinci derece yakınlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.  Buna göre ALMANYA Aile Ziyareti Vizesi için 2021'de Başvuru Yapabilecekler:

ALMANYA’da yaşayan oturum izni sahibinin ya da vatandaşının;

 • Eşi ya da nişanlısı
 • Evlat edinilen çocuklar da dâhil olmak üzere tüm çocuklar
 • Reşit olan ancak başvuru sahibine bağlı olan ve ALMANYA'da yerleşik bir eğitim kurumuna kayıtlı olan çocuklar
 • Başvurana bağımlı olan birinci derece akrabalar

Not: Öğrenci izni, ücretsiz staj veya gönüllü hizmet sahipleri için aile üyeleri yalnızca ilk üç kategori olarak kabul edilir: eş, çocuklar ve evlat edinilen çocuklar.

Peki ALMANYA Aile Ziyareti Vizesi 2021 İşlemleri nasıl yapılır? Maddeler hâlinde aşağıdaki gibi açıklanabilir.

 • ALMANYA’da oturum izni olan yakınlar ve arkadaşlar için alınabilen ALMANYA ziyaretçi vizesi, bordo pasaporta sahip olan T.C. vatandaşları tarafından alınmalıdır.
 • ALMANYA vize işlemleri başvuru sürecinin aksamaması açısından tüm şartların sağlanması ve gerekli evrakların beyan edilmesi gerekir.
 • ALMANYA de diğer 25 Avrupa ülkesi gibi Schengen üyesi bir ülkedir. Dolayısıyla standart bir prosedür olarak ALMANYA aile ziyareti vizesi alırken de parmak izi uygulaması vardır.
 • Fakat başvuru tarihinden önceki 3 yıllık sürede bir Schengen vizesi alındıysa parmak izi uygulamasına tabi tutulmazsınız.

Almanya Vize Başvuru Formu Örneği (Doldurulmuş)

Almanya vize başvuru formu örneklerine Myvize ile iletişime geçerek ulaşabilir, Almanya vize işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

TOP