×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, Diyarbakır

Diyarbakır Vize Başvuru Merkezi Şubesi My Vize Aracılığıyla Fransa Vize başvurusu nasıl yapılır? Fransa seyahati planlayanlar Vize Başvuru Merkezi Diyarbakır Şubesi My Vize aracılığıyla vize başvurusu yapabilirler ve süreci profesyonel ekibimizle sorunsuz yönetebilirler. Çünkü Fransa Schengen vizesi almak için gerekli şartların sağlanması ve önemli evrakların temin edilmesi vize başvuru sürecinin yapıtaşıdır. Bu yüzden Vize Başvuru Merkezi Diyarbakır Şubesi My Vize’den Fransa vizesi danışmanlık hizmeti almanız, tüm süreci profesyonelce ve konsolosluk taleplerine uygun şekilde yürüteceğiniz anlamına gelir. Fransa vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da, aldığınız danışmanlık hizmeti doğrultusunda gözden kaçırılmamış olacaktır. Peki Fransa Schengen Vize İşlemleri Hangi Prosedürleri İçerir?

Fransa vizesi nasıl alınır?

Fransa vize işlemleri sürecini Vize Başvuru Merkezi Diyarbakır Şubesi My Vize aracılığıyla başlatmak için, yaşadığınız bölgedeki en yakın konsolosluktan randevu almanız gerekir. Bunun dışında Fransa vizesine başvurunun diğer aşamaları şu adımları içerir:

 • Konsolosluktan vize başvuru randevusu almak,
 • Fransa vizesi için gerekli evraklar için eksiksiz bir dosya oluşturmak,
 • Son 6 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf (2 adet)
 • Pasaport (10 yıldan daha eski olmamak kaydıyla en az üç ay geçerliliği olan)
 • 000 euroluk bir seyahat ve sağlık sigortası
 • Ziyaret amacının belirtildiği bir dilekçe
 • Ulaşım bilgileri (gidiş-dönüş bileti) edinmek
 • Fransa’da konaklanacak yerin bilgilerinin yer aldığı evrakı almak
 • Medeni durum belgesi edinmek
 • Fransa’da kalınacak süre boyunca kendi giderlerini karşılayabileceklerini gösteren finansal durum evrakları edinmek
 • Konsolosluk tarafından talep edilecek diğer ek belgeleri beyan etmek

Bütün bu süreci Vize Başvuru Merkezi Diyarbakır Şubesi My Vize ile yürüterek Fransa vize başvurunuzu konsolosluğun taleplerine en uygun şekilde gerçekleştirebilir, seyahat amacınız doğrultusunda Fransa vizesi almak için kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz.

Fransa Diyarbakır Vize Başvuru Merkezi

Fransa vize başvuruları Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Diyarbakır ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma izni olan üçüncü ülke vatandaşları Fransa vizesi başvurularını Fransa Vize Başvuru Merkezi’nde yapabilir. Vize başvuruları Fransa Diyarbakır Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa Konsolosluğuna veya Fransa Diyarbakır Büyükelçiliği’ne iletilir.

Fransa Diyarbakır'da Konsolosluk Var mı?

Diyarbakır'da konsolosluk var mı? sorusunun cevabı da Diyarbakır ve çevre illerde vize işlemleri yaptırmak isteyenler tarafından oldukça merak edilmektedir. Diyarbakır'da sanılanın aksine herhangi bir konsolosluk bulunmamaktadır. Diyarbakır'da konsolosluk işlemleri yaptırmak isteyen tüm vatandaşlar My Vize ile iletişime geçerek bilgi alabilirler.

Fransa Diyarbakır Schengen Vizesi Başvuru

Diyarbakır'dan Fransa Schengen vize başvurusu için büyük önem teşkil eden hazırlıklardan biri de gerekli evrakların beyan edilmesidir. Buna göre Fransa Schengen vize başvurusu için gerekli evrak listesi şöyle sıralanabilir:

 • Fransa Schengen vize başvurusu formu (eksiksiz ve tamamen doğru bilgilerle doldurulmalıdır)
 • 2 adet fotoğraf (pasaport formatında
 • Pasaport ve daha önceki vizelerin birer kopyaları (ayrıca pasaportta en az iki boş sayfa)
 • Dönüş bileti için rezervasyon yapıldığına dair bir çıktı
 • Fransa seyahatinin amacını ve seyahat planını belirten bir dilekçe
 • Fransa’da ne kadar kalınacağına dair konaklama yerinin rezervasyonu
 • Medeni durum belgesi (evlilik belgesi, doğum belgesi, eşler için ölüm belgesi)
 • Fransa’da kalınacak süre boyunca başvuru sahibinin kendi giderlerini karşılayabileceğine dair kanıtlar (bankada yeterli miktarda para olduğuna dair dökümler, hesap hareketleri)

Fransa Schengen vizesi, Fransa’ya seyahat amaçları doğrultusunda farklı kategoriler için alınabilen bir vizedir. Fransa Schengen vizesinin hangi amaç için olursa olsun alınmak istendiğinde başvuru sürecinden teslimine kadar ne kadar zaman geçeceği oldukça merak edilmektedir. Gerek ilk kez vize başvurusu yapacak olanlar gerekse de daha önce başvuruda bulunanlar Fransa Schengen vizesinin kaç günde çıkacağı hakkında yoğun bir araştırma sürecine girebilmektedirler. Bu yüzden makalemizde Fransa Schengen vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtını vereceğiz.

Buna göre Fransa Shengen vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı 7 ila 15 iş günü şeklinde verilebilir. Fransa Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler konsolosluk tarafından talep edilen şartları sağlayıp gerekli evrakları temin ederek süreci başlatırlar. Fransa Schengen vizesi başvurularının konsolosluğun çalışma saatleri ve resmî tatiller de göz önüne alınarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Fransa Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Shengen ülkesi Fransa’dan vize alırsanız bütün Schengen ülkelerine ziyarette bulunabilirsiniz. Diyarbakır ve çevresinde ikamet ediyorsanız Fransa Başvuru Merkezi ile Fransa vize başvurusu yapabilirsiniz. Fransa Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa Konsolosluğuna aittir. Başvurularınız Schengen vizesi çerçevesinde değerlendirilir.

Öncelikle vize başvuru türünüze karar vermelisiniz. Fransa vize başvurusunda bulunmak içi öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Daha sonra ise bizzat Fransa Vize Başvuru Merkezine giderek vize başvurunuzu başlatmalısınız. Başvuruyu yaparken vereceğiniz evraklar güncel ve doğru olmalıdır. Fransa’da konaklayacağınız zaman sürede masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı kanıtlamalısınız. Geliriniz yok ise bir sponsor sunmalısınız. Fransa Vize Başvuru Merkezi Tarafından İstenen Belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

Başvuru türünüze göre istenen belgeler farklılık göstermektedir. Ancak her vize türünde istenen evraklar vardır. Bunlar pasaport, biyometrik bilgiler, banka hesap dökümü, seyahat sağlık sigortası, seyahat bilgileri, konaklama bilgileri içeren belgelerdir.

TOP