×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, Bursa

Fransa konsolosluğu doğrudan vize başvurularını kabul etmemektedir. Bunun yanında başvurularınızı konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinden yapabilirsiniz. Bursa ve çevre illerde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan diğer ülke vatandaşları Fransa vizesi başvurularını Fransa Bursa vize başvuru merkezine yapabilirler. Fransa Bursa Vize Başvuru Merkezi vize başvurularını kabul etmekte ve başvuru dosyasını Fransa Konsolosluğuna iletmektedir.  

Fransa Bursa Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa bir Schengen ülkesidir, Fransa vizesi alan birisi doğrudan Schengen vizesi almaktadır.  Schengen vizesi alan birisi istediği Schengen ülkesini ziyaret edebilmektedir. Fransa Bursa Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Fransa Bursa Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa Konsolosluğuna aittir. Başvurularınız Schengen vizesi çerçevesinde değerlendirilir.


Öncelikle vize başvuru türünüze karar vermelisiniz. Fransa vize başvurusunda bulunmak içi öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Daha sonra ise bizzat Fransa Bursa Vize Başvuru Merkezine giderek vize başvurunuzu başlatmalısınız. Başvuruyu yaparken vereceğiniz evraklar güncel ve doğru olmalıdır. Fransa’da konaklayacağınız zaman sürede masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı kanıtlamalısınız. Geliriniz yok ise bir sponsor sunmalısınız. Fransa Bursa Vize Başvuru Merkezi Tarafından İstenen Belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

İstenen belgeler alınacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak pasaport, hesap dökümü, seyahat bilgileri, konaklama bilgileri, seyahat sağlık sigortası her tür vize başvurularında istenmektedir. Vize türünüze göre istenen belgeleri Fransa Bursa Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

TOP