×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, Bursa

Fransa konsolosluğu doğrudan vize başvurularını kabul etmemektedir. Bunun yanında başvurularınızı konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinden yapabilirsiniz. Bursa ve çevre illerde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan diğer ülke vatandaşları Fransa vizesi başvurularını Fransa Bursa vize başvuru merkezine yapabilirler. Fransa Bursa Vize Başvuru Merkezi vize başvurularını kabul etmekte ve başvuru dosyasını Fransa Konsolosluğuna iletmektedir.  

Fransa Vize İşlemleri Bursa

Fransa’ya seyahat yapmayı planlayan kişilerin vize almaları gerekmektedir. Fransa vizesi alacak kişiler vize başvuru işlemleri Fransa Bursa Başkonsolosluğu’na yapabilmektedirler. Fransa Bursa Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmadan önce Fransa’ya yapmayı planladıkları seyahatin amacını netleştirmeli ve bu amaca yönelik vize türünden başvuru yapmaları gerekmektedir. 

  Fransa Vize Başvurusu için öncelikle Fransa Bursa Başkonsolosluğu’nu telefondan arayarak özel bir randevu talebinde bulunulması gerekmektedir. Daha sonra ise Başkonsolosluk tarafından belirlenen günde başkonsoloslukta olunması gerekir. Bu en önemli şartlardan birisidir. Fransa vize ücretleri de vize başvurusunu gerçekleştirirken ödenmektedir. Fransa vize başvurusu için hazırlanan belgeler Fransa Bursa Başkonsolosluğu’na teslim edilmelidir.

   Vize ücretleri Konsolosluklar tarafından belirlenir. Vize ücret bedeli 60 dolardır. Fakat kış sezonunda seyahat etmek isteyenler, vize ücreti olarak 70 dolar ödemelidir. 6 ila 10 yaş arası çocukların vize ücreti 50 dolarken 0 ila 6 yaş arası çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir

   Vize başvurularının sonuçlanma süreleri genellikle 2 hafta ila 30 gün arasında değişir.

  Türkiye'den vize başvurusu yapacak kişilerin Fransa'ya giriş yapabilmeleri için vize kartı almaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) ve Özel (yeşil) pasaportlara sahip kişiler altı aylık süre içinde 90 günden fazla kalmamak kaydıyla Fransa'yı vizesiz ziyaret edebilirler, ancak Genel Pasaportu olanlar (bordo) pasaport, Fransa'yı ziyaret etmeden önce bir Fransız vizesi almalıdır. sorumlulukları var

Fransa'da uzun süreli vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız, ülkenin resmi dili olan Fransızca'yı akıcı bir şekilde bilmeniz gerekir.

Fransa'da Vize Randevusu

Fransa'ya seyahat etmek isteyen herkesin önce vize alması gerekir.

Fransa'nın Bursa Başkonsolosluğu'na Fransa vizesi başvurusu yapmak isteyenlerin randevu almaları gerekmektedir. Fransa temsilciliğinin resmi web sitesine giderek Fransa Vize Randevusu oluşturabilirsiniz. Fransa'nın Bursa Başkonsolosluğu'ndan vize randevusu alan kişilerin gerekli ve ilgili evrakları önceden hazırlamaları ve belirlenen randevu saatinde teslim etmeleri gerekmektedir.

Bursa'daki Fransa Başkonsolosluğu'na internet üzerinden planlandığı şekilde vize randevusuna gelmemeleri halinde vize başvuruları reddedilebilir. Randevunun alınmama nedenleri Bursa'daki Fransız Başkonsolosluğu'na bildirilir ve Başkonsolosluğun senaryoyu reddetmesi durumunda yeniden randevu alınması gerekir.

Vize randevusunu kaçırdığı için Bursa Fransa Başkonsolosluğu'na vize başvurusu yapmak için randevu alan kişiler, planlı bir Fransa seyahati yaşayabilirler.

Fransa Bursa Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu 

Fransa bir Schengen ülkesidir, Fransa vizesi alan birisi doğrudan Schengen vizesi almaktadır. Fransa Schengen vizesi alan birisi istediği Schengen ülkesini ziyaret edebilmektedir. Fransa Bursa Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Fransa Bursa Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa Konsolosluğuna aittir. Başvurularınız Schengen vizesi çerçevesinde değerlendirilir.

Öncelikle vize başvuru türünüze karar vermelisiniz. Fransa vize başvurusunda bulunmak içi öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Daha sonra ise bizzat Fransa Bursa Vize Başvuru Merkezine giderek vize başvurunuzu başlatmalısınız. Başvuruyu yaparken vereceğiniz evraklar güncel ve doğru olmalıdır. Fransa’da konaklayacağınız zaman sürede masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı kanıtlamalısınız. Geliriniz yok ise bir sponsor sunmalısınız. Fransa Bursa Vize Başvuru Merkezi Tarafından İstenen Belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

İstenen belgeler alınacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak pasaport, hesap dökümü, seyahat bilgileri, konaklama bilgileri, seyahat sağlık sigortası her tür vize başvurularında istenmektedir. Vize türünüze göre istenen belgeleri Fransa Bursa Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Fransa Vizenizi Bursa’dan Almanızın Kolay Yolu

Bursa veya çevre illerden Fransa vize başvurusu yapmak isteyenler bunu hızlı ve rahat bir şekilde yapabilecekler. Fransa vize işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek için Bursa vize danışmanınızı hızlı bir şekilde aradıktan sonra 1 ila 2 iş günü içerisinde asla düşündüğünüz kadar süreler beklemeden kaliteli bir şekilde  Fransa vizenizi alabilirsiniz. Fransa vize başvurunuzu sizin adınıza işleyerek, vizenizi zamanında ve sorunsuz bir şekilde kaliteli olarak almanızı sağlayacağız. Fransa vize işlemleri için Fransa Büyükelçiliğine kişisel bir başvuru gerekmediğinden, gerekli belgeleri danışmanınıza gayet hızlı ve güvenli bir şekilde e-posta ile iletebilirsiniz.Bursa'dan Fransa vize işlemleri parmak izi veya görüşme gerektirmediği için işleminiz sizin adınıza ivedilikle tamamlanabilir. Fransa vize başvuru süreci bölgesel önyargılardan uzak olduğu için Türkiye'nin her yerinden hızlı, rahat ve güvenli bir şekilde Fransa vizesine başvurabilirsiniz.

TOP