×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, Konya

Konya ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan diğer ülke vatandaşları vize başvurularını Fransa Konya vize başvuru merkezine yapabilirler. Fransa konsolosluğu doğrudan vize başvurusu kabul etmemektedir. Vize başvurularını yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir. Fransa Konya Vize Başvuru Merkezi vize başvurularını kabul edip Fransa Konsolosluğuna veya Fransa Büyükelçiliği’ne gönderir.

Fransa Vize İşlemleri Konya

Fransa’ya seyahat yapmayı planlayan kişilerin vize almaları gerekmektedir. Fransa vizesi alacak kişiler vize başvuru işlemleri Fransa Konya Başkonsolosluğu’na yapabilmektedirler. Fransa Konya Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmadan önce Fransa’ya yapmayı planladıkları seyahatin amacını netleştirmeli ve bu amaca yönelik vize türünden başvuru yapmaları gerekmektedir. 

  Fransa Vize Başvurusu için öncelikle Fransa Konya Başkonsolosluğu’nu telefondan arayarak özel bir randevu talebinde bulunulması gerekmektedir. Daha sonra ise Başkonsolosluk tarafından belirlenen günde başkonsoloslukta olunması gerekir. Bu en önemli şartlardan birisidir. Fransa vize ücretleri de vize başvurusunu gerçekleştirirken ödenmektedir. Fransa vize başvurusu için hazırlanan belgeler Fransa Konya Başkonsolosluğu’na teslim edilmelidir.

   Vize ücretleri Konsolosluklar tarafından belirlenir. Vize ücret bedeli 60 dolardır. Fakat kış sezonunda seyahat etmek isteyenler, vize ücreti olarak 70 dolar ödemelidir. 6 ila 10 yaş arası çocukların vize ücreti 50 dolarken 0 ila 6 yaş arası çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir

  Vize başvurularının sonuçlanma süreleri genellikle 2 hafta ila 30 gün arasında değişir.

Türkiye'den vize başvurusu yapacak kişilerin Fransa'ya giriş yapabilmeleri için vize kartı almaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) ve Özel (yeşil) pasaportlara sahip kişiler altı aylık süre içinde 90 günden fazla kalmamak kaydıyla Fransa'yı vizesiz ziyaret edebilirler, ancak Genel Pasaportu olanlar (bordo) pasaport, Fransa'yı ziyaret etmeden önce bir Fransız vizesi almalıdır. sorumlulukları var

Fransa'da uzun süreli vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız, ülkenin resmi dili olan Fransızca'yı akıcı bir şekilde bilmeniz gerekir.

Fransa'da Vize Randevusu

Fransa'ya seyahat etmek isteyen herkesin önce vize alması gerekir.

Fransa'nın Konya Başkonsolosluğu'na Fransa vizesi başvurusu yapmak isteyenlerin randevu almaları gerekmektedir. Fransa temsilciliğinin resmi web sitesine giderek Fransa Vize Randevusu oluşturabilirsiniz. Fransa'nın Konya Başkonsolosluğu'ndan vize randevusu alan kişilerin gerekli ve ilgili evrakları önceden hazırlamaları ve belirlenen randevu saatinde teslim etmeleri gerekmektedir.

Konya'daki Fransa Başkonsolosluğu'na internet üzerinden planlandığı şekilde vize randevusuna gelmemeleri halinde vize başvuruları reddedilebilir. Randevunun alınmama nedenleri Konya'daki Fransız Başkonsolosluğu'na bildirilir ve Başkonsolosluğun senaryoyu reddetmesi durumunda yeniden randevu alınması gerekir.

Vize randevusunu kaçırdığı için Konya Fransa Başkonsolosluğu'na vize başvurusu yapmak için randevu alan kişiler, planlı bir Fransa seyahati yaşayabilirler.

Fransa Konya Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu

Fransa vizesi alan birisi aynı zamanda Schengen vizesi almaktadır. Fransa Schengen vizesi alan birisi istediği Schengen ülkesini ziyaret edebilmektedir. Fransa Konya Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Fransa Konya Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa Konsolosluğuna aittir. Başvurularınız Schengen vizesi çerçevesinde değerlendirilir.

Öncelikle vize başvuru türünüze karar vermelisiniz. Fransa vize başvurusunda bulunmak içi öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Daha sonra ise bizzat Fransa Konya Vize Başvuru Merkezine giderek vize başvurunuzu başlatmalısınız. Başvuruyu yaparken vereceğiniz evraklar güncel ve doğru olmalıdır. Fransa’da konaklayacağınız zaman sürede masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı kanıtlamalısınız. Geliriniz yok ise bir sponsor sunmalısınız. Fransa Konya Vize Başvuru Merkezi Tarafından İstenen Belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

Başvuru türünüze göre istenen belgeler farklılık göstermektedir. Ancak her vize türünde istenen evraklar vardır. Bunlar pasaport, biyometrik bilgiler, banka hesap dökümü, seyahat sağlık sigortası, seyahat bilgileri, konaklama bilgileri içeren belgelerdir.

Fransa Vizenizi Konya’dan Almanızın Kolay Yolu

Konya veya çevre illerden Fransa vize başvurusu yapmak isteyenler bunu hızlı ve rahat bir şekilde yapabilecekler. Fransa vize işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek için Konya vize danışmanınızı hızlı bir şekilde aradıktan sonra 1 ila 2 iş günü içerisinde asla düşündüğünüz kadar süreler beklemeden kaliteli bir şekilde  Fransa vizenizi alabilirsiniz. Fransa vize başvurunuzu sizin adınıza işleyerek, vizenizi zamanında ve sorunsuz bir şekilde kaliteli olarak almanızı sağlayacağız. Fransa vize işlemleri için Fransa Büyükelçiliğine kişisel bir başvuru gerekmediğinden, gerekli belgeleri danışmanınıza gayet hızlı ve güvenli bir şekilde e-posta ile iletebilirsiniz. Konya'dan Fransa vize işlemleri parmak izi veya görüşme gerektirmediği için işleminiz sizin adınıza ivedilikle tamamlanabilir. Fransa vize başvuru süreci bölgesel önyargılardan uzak olduğu için Türkiye'nin her yerinden hızlı, rahat ve güvenli bir şekilde Fransa vizesine başvurabilirsiniz.

TOP