×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, İstanbul

Fransa vizesi başvuruları Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. İstanbul ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma izni olan üçüncü ülke vatandaşları vize başvurularını Fransa İstanbul Vize Başvuru Merkezi’nde yapabilir. Vize başvuruları Fransa İstanbul Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa Konsolosluğuna veya Fransa Ankara Büyükelçiliği’ne iletilir.

İstanbul Fransa Vize Başvuru Merkezi

Avrupa Birliği ülkeleri tarafından karar verilmiş olan vize standartları Fransa için de aynı geçerliliğe sahiptir.  Fransa vize başvurularınız için  kısa süreli başvurularda  Schengen Vize protokolüne bağlı olarak yapılıyor. C Tipi Schengen olarak biliniyor olan  ve 90 güne kadar olan seyahatlerinizi kapsayan vize işlemleriniz konusunda, vize danışmanlık hizmeti veriyor olduğumuz şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz ya da Fransa Vize İşlemleriniz için  uzmanlarımızca hazırlanmış olan sayfamızda vize başvurunuz adına tüm bilgilerin bulunduğu sayfaya ulaşabilirsiniz.

Fransa İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi Nedir?

Türkiye’de bulunan 2 temsilcilik vardır. Bunlardan biri olan Fransa İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul Avrupa yakasındaki Beyoğlu semtindedir. Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Edirne, Kocaeli, İstanbul, Kırklareli, Yalova illerinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız ya da  yabancı uyruklu diğer ülke vatandaşıysanız, Fransa konsolosluk işlemleriniz için Fransa İstanbul Başkonsolosluğu'na başvuru yapmanız gerekiyor.

İstanbul Fransa Konsolosluğu Çalışma Saatleri 

Hafta içi: 08.30-10.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Fransa Konsolosluğu Vize Başvurusu 

Fransa Schengen Vizesi ile yapacağınız ve 180 gün içinde kullanacak olduğunuz en fazla 90 gün içindeki seyahatleriniz için  Bordo Pasaport sahibiyseniz Fransa vize işlemlerine tabii tutuluyorsunuz . Başka pasaport sahibiyseniz zaman aralıklarınıza bağlı olarak  seyahatinizi gerçekleştirecekseniz vize almanıza gerek olmuyor.

Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliğine yapacağınız vize başvurularınızı aracı kurumlarla yapsanız bile, başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi sadece Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliğine aittir.

Fransa İstanbul Vize Başvuru İşlemleri

Fransa İstanbul Vize Başvuru işlemleri konusunda bilgi aktarımı sağlamak istediğimiz için bu yazıyı kaleme almak istedik. Eğer siz de ileride ya da şu anda Fransa’ya gitmek istiyor ve İstanbul ilinde yaşıyor iseniz bu yazımızı dikkatle okumanızı öneririz. Fransa vizesi almak aslında çok kolaydır. Önemli olan ise sizden istenen evrakları hazır hale getirmenizdir. İlk olarak vize başvurusu için randevu oluşturmalısınız. Randevu gün ve saatinizi de hiçbir halükarda kaçırmamalısınız. Aksi halde harç ücretiniz boşa gider ve size hiçbir şekilde iade edilmez. İade edilmeyeceği için de ne yazık ki boş yere paranız yanmış olur. Bu ve bunun gibi öteki durumların yaşanmaması adına daha temkinli bir başvuran olmalısınız. Dikkatli olmanız size iyi gelecek olan bir durumdur. Fransa vizesi almak sanıldığı kadar zor değildir. Siz de dikkatle gerekli adımları atacak olursanız bu vizeyi almaya hak kazanabilmiş olacaksınız. Her açıdan verimli bir vize başvuru süreci geçirmek size de yüksek düzeyde iyi gelecek olan bir durumdur. Hoşça kalın.

Fransa İstanbul Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Schengen ülkesi Fransa’dan vize alırsanız bütün Schengen ülkelerine ziyarette bulunabilirsiniz. İstanbul ve çevresinde ikamet ediyorsanız Fransa İstanbul Vize Başvuru Merkezi ile Fransa vize başvurusu yapabilirsiniz. Fransa İstanbul Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa Konsolosluğuna aittir.

Fransa vize başvurusunda bulunmak içi öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Daha sonra ise bizzat Fransa İstanbul Vize Başvuru Merkezine giderek vize başvurunuzu başlatmalısınız. Başvuruyu yaparken vereceğiniz evraklar güncel ve doğru olmalıdır.

Fransa İstanbul Vize Başvuru Merkezi Vize Randevusu

Fransa İstanbul Vize Başvuru Merkezi Vize Randevusu konusunda detaylı bilgi aktarımı sağlamak adına gelmiş bulunuyoruz. Şayet sizin de bu konuya dair merak ettikleriniz varsa muhakkak bu yazımızı inceleyin deriz. Fransa vizesi almak için kimlik fotokopisi, pasaport, seyahat sağlık sigortası, adli sicil kaydı, davet mektubu gibi belgelere gereksinim duyabilirsiniz. Konsolosluk ya da vize merkezi size hangi vizeleri getirmeniz gerektiğini bizzat söyleyecektir. Böylelikle vizenizi en kısa zaman içerisinde alabilmenin huzurunu yaşayacağınızdan da kesinlikle eminiz. Eğer sizin de böyle bir isteğiniz var ise hemen başvuru işlemlerine başlayıp hızlıca tamamlayın deriz. Bu şekilde ilerleme kaydetmek size de çok ama çok iyi gelecek olan müthiş bir durumdur. Her açıdan kendinizi iyi hissedeceğinizi biliyoruz. Fransa vizesi almak isteyen herkesin belgelerini hazırlayarak bu işlemleri yerine getirmesi son derece mühimdir. Böylelikle her şey yolunda gitmeye başlayacaktır. Siz de konsolosluğun size söylediği her şeyi bizzat uygulayarak rahat bir şekilde Fransa vizesi almaya hak kazanabilmiş olacaksınız. Sahiden de muhteşem bir durum bu!

Fransa İstanbul Vize Başvuru Merkezi Tarafından İstenen Belgeler

 • 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, en az iki sayfasının boş olması gerekmektedir.
 • Seyahat bilgilerinizin olduğu belgeler; Uçak bileti, otobüs bileti gibi belgeler.
 • Seyahatiniz sürecinde nerede konaklayacağınızı kanıtlayan belgeler.
 • Online vize başvuru formunun çıktısı
 • Gelir durumunuzu gösteren belgeler
 • Banka hesap dökümü
 • Kimlik Fotokopisi
 • Seyahat sonunda ülkenize döneceğinizi kanıtlayan rezervasyon bilgileri
 • Seyahat amacınıza uygun diğer belgeler
 • Vize harcını yatırdığınızı gösteren dekont
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fransa İstanbul Vize Başvuru Merkezi bu belgeleri alır ve sizin adınıza Fransa Konsolosluklarına veya Büyükelçiliğe gönderir. Vize başvuru merkezinin bu başvuruları değerlendirme yetkisi yoktur. Fransa İstanbul Vize Başvuru Merkezi belgelerinizi kabul etmekle yükümlüdür. Karar verme yetkisi Fransa Ankara Büyükelçiliğine ve Fransa Konsolosluklarına aittir. Vize başvurunuz 10-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ayrıca Fransa konsolosluğu ek belge talep etme ve mülakata çağırma yetkisine sahiptir.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa konsolosluk başvuru sahibine bunun nedenlerini açıklayan yazılı bir mektup göndermektedir. Ret durumunda vize başvuru ücretleri geri iade edilmez. Ancak ret cevabına itiraz hakkınız bulunmaktadır.

Fransa İstanbul Vize Başvuru Merkezinden Almanızın Kolay Yolu

Fransa İstanbul Vize Başvuru Merkezinden almanızın kolay yolu için her daim bu yazıyı okumanızı öneririz. Böylelikle birçok açıdan kendinizi daha rahat hissedeceğinizi de bilmelisiniz. Fransa İstanbul vize başvuru merkezinden Fransa vizesi almak son derece kolaydır. Böylelikle siz de en kısa süre içerisinde Fransa vizesine sahip olabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi vize başvurusunu bu şekilde yapmaktadır. Bunun yanı sıra hiçbir sorun da yaşamamaktadırlar. Sizin de Fransa vizesini İstanbul’da yer alan herhangi bir vize merkezinden alma dileğiniz varsa lütfen elinizi çabuk tutun ve sıra dolmadan yetişin deriz. Bu şekilde başvuru işlemlerinizi olabilecek en kısa zaman içerisinde yoluna koyabilmiş olacaksınız. Her açıdan verimli bir süreç geçirmeniz adına bu tür durumlar büyük önem arz eder. Sizlere bu bilgileri aktardığımız için son derece mutluyuz, umarız en kısa zaman dilimi içerisinde sizler de Fransa vizesi almaya hak kazanırsınız. Böylelikle herhangi bir açıdan da sorun yaşamadan işlemlerinizi bizzat tamamlamanın keyfini deneyimleyebileceğinizden kesinlikle eminiz. Şimdiden sizlere hayırlı olsun diyoruz.

TOP