×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, İzmir

Fransa vize başvuruları Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. İzmir ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma izni olan üçüncü ülke vatandaşları vize başvurularını Fransa İzmir Vize Başvuru Merkezi’nde yapabilir. Vize başvuruları Fransa İzmir Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa Konsolosluğuna veya Fransa Ankara Büyükelçiliği’ne iletilir.

Fransa Vize İşlemleri İzmir

Fransa’ya seyahat yapmayı planlayan kişilerin vize almaları gerekmektedir. Fransa vizesi alacak kişiler vize başvuru işlemleri Fransa İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilmektedirler. Fransa İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmadan önce Fransa’ya yapmayı planladıkları seyahatin amacını netleştirmeli ve bu amaca yönelik vize türünden başvuru yapmaları gerekmektedir. 

  Fransa Vize Başvurusu için öncelikle Fransa İzmir Başkonsolosluğu’nu telefondan arayarak özel bir randevu talebinde bulunulması gerekmektedir. Daha sonra ise Başkonsolosluk tarafından belirlenen günde başkonsoloslukta olunması gerekir. Bu en önemli şartlardan birisidir. Fransa vize ücretleri de vize başvurusunu gerçekleştirirken ödenmektedir. Fransa vize başvurusu için hazırlanan belgeler Fransa İzmir Başkonsolosluğu’na teslim edilmelidir.

   Vize ücretleri Konsolosluklar tarafından belirlenir. Vize ücret bedeli 60 dolardır. Fakat kış sezonunda seyahat etmek isteyenler, vize ücreti olarak 70 dolar ödemelidir. 6 ila 10 yaş arası çocukların vize ücreti 50 dolarken 0 ila 6 yaş arası çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir

   Vize başvurularının sonuçlanma süreleri genellikle 2 hafta ila 30 gün arasında değişir.

  Türkiye’den vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin Fransa’ya giriş için vize kartı almaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) ve Özel (yeşil) pasaportlara sahip kişiler altı aylık süre içinde 90 günden fazla kalmamak kaydıyla Fransa'yı vizesiz ziyaret edebilirler, ancak Genel Pasaportu olanlar (bordo) pasaport, Fransa'yı ziyaret etmeden önce bir Fransız vizesi almalıdır. sorumlulukları var

Fransa'da uzun süreli vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız, ülkenin resmi dili olan Fransızca'yı akıcı bir şekilde bilmeniz gerekir.

Fransa İzmir Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu 

Fransa bir Schengen ülkesidir. Bundan dolayı Fransa’dan vize alan kişiler bütün Schengen ülkelerine seyahat edebilmektedir. İzmir ve çevresinde ikamet ediyorsanız Fransa İzmir Vize Başvuru Merkezi ile Fransa vize başvurusu yapabilirsiniz. Fransa İzmir Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa Konsolosluğuna aittir.

Fransa vize başvurusunda bulunmak içi öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Daha sonra ise bizzat Fransa İzmir Vize Başvuru Merkezine giderek vize başvurunuzu başlatmalısınız. Başvuruyu yaparken vereceğiniz evraklar güncel ve doğru olmalıdır.

Fransa'da Vize Randevusu

Fransa'ya seyahat etmek isteyen herkesin önce vize alması gerekir.

Fransa'nın İzmir Başkonsolosluğu'na Fransa vizesi başvurusu yapmak isteyenlerin randevu almaları gerekmektedir. Fransa temsilciliğinin resmi web sitesine giderek Fransa Vize Randevusu oluşturabilirsiniz. Fransa'nın İzmir Başkonsolosluğu'ndan vize randevusu alan kişilerin gerekli ve ilgili evrakları önceden hazırlamaları ve belirlenen randevu saatinde teslim etmeleri gerekmektedir.

Fransa'nın İzmir Başkonsolosluğu'ndan internet sitesi üzerinden randevu alıp gelmeyen kişilerin vize başvuruları reddedilebilmektedir. Randevu alınmama nedenleri İzmir'deki Fransız Başkonsolosluğu'na iletilir ve Başkonsolosluğun şartlar nedeniyle kabul etmemesi durumunda yeni bir randevu alınması gerekir.

Fransa'nın İzmir Başkonsolosluğu'na vize başvurusu yapmak için başka bir randevu alan kişiler, kaçırılan vize randevusu nedeniyle Fransa'ya seyahatlerinde sıkıntılı bir aksama yaşanmasına neden olabilir.

 Fransa İzmir Vize Başvuru Merkezi Adres ve İletişim Bilgileri

 Fransa İzmir Vize Başvuru Merkezi adres ve iletişim bilgileri konusunda detaylı bilgiyi internet üzerinde bulunabilirsiniz. Fransa vize başvuru merkezleri İzmir ve çevresine yakın il ve ilçelerde kamet eden Türkiye vatandaşları ve Türkiye’de ikamet diğer yabancı vatandaşları Fransa vize başvurularını almakla görevlidir. Fransa İzmir vize başvuru merkezi İzmir Konakta yer almaktadır. Fransa İzmir vize başvuru merkezleri talep ettiği belge ve evraklar posta ile Ankara Fransa büyükelçiliğine veya İstanbul Fransa başkonsolosluğuna gönderilir.  İzmir sınırları içerisinde İzmir Fahri konsolosluğu bulunur.  İzmir Fransa konsolosluğunu İzmir haricinde; Balıkesir, Muğla, Çanakkale, Denizli, Manisa, Aydın, bölgelerine vize işlemlerine bakmaktadır.

  Fransa İzmir vize işlem merkezleri ve diğer temsilcilikler Türkiye ile Fransa arasından teamülleri uygun bir şekilde Türkiye’nin önemli ticari şehirleri içerisinde bulunan İzmir ‘de faaliyet gösteriyor. Fransa İzmir vize işlem merkezleri herhangi bir diplomatik vasfa sahip değildir.  Bununla birlikte Fransa İstanbul başkonsolosluğuna ve Fransa Ankara büyükelçiliğine bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Türkiye’de ikamet eden vatandaşlar vize ve pasaport işlmeleri için Fransa İzmir vize işlem merkezlerinde hizmet alabilirler.

Fransa İzmir Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Fransa İzmir Vize Başvurusu için gerekli evraklar şunlardır;

 • Bir adet pasaport Fransa konsolosluğunun istediği pasaport vize bitiş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliği bulunması gerekir.
 • Vize başvuru sırasında 35x45mm ölçülerinde arka fonu beyaz iki adet biyometrik fotoğraf gereklidir. Bu istenen fotoğraf 6 aydan daha yeni olması gerekiyor.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaportun resimli sayfalarını fotokopisi
 • E- devlet üzerinden veya nüfus müdürlüğünden alınmış nüfus kayıt örneği
 • Çalıştığınız şirketin imza sirküleri
 • Uçak ve otel rezervasyon evrakları çalışanlar için SSK giriş belgesi
 • Son 4 ayı kapsayan maaş bodrosu
 • Banka hesap dokümanı
 • Öğrenciler için okuldan alınmana öğrenci belgesi
 • Emekli vatandaşlarda emekli   maaş cüzdanı
 • Fransa’dan gelen davet mektubu

  Benzeri belgeler istenmektedir. Bu belgeleri her biri alacağınız vize türüne ve seyahat amacına uyumlu olması gerekmektedir. Aynı zamanda doğru ve güncel bilgiler içeriyor olması da Fransa vize başvurunuzun onay alması açısından son derece önemlidir.

Fransa Vizenizi İzmir’den Almanızın Kolay Yolu

İzmir ve çevre bölgelerden Fransa vizesi başvurusu yapmak isteyenler bunu hızlı ve rahat bir şekilde yapabilecekler.

Fransa vize işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek için İzmir vize danışmanınızı aradıktan sonra 1 ila 2 iş günü içerisinde Fransa vizenizi alabilirsiniz.

Fransa vize başvurunuzu sizin adınıza işleyerek, vizenizi zamanında ve son derece kaliteli bir şekilde sorunsuz almanızı sağlayacağız.

Fransa vize işlemleri için Fransa Büyükelçiliğine kişisel bir başvuru gerekmediğinden, gerekli belgeleri danışmanınıza e-posta ile iletebilirsiniz.

İzmir'den Fransa vize işlemlerinde parmak izi ya da görüşme gerekmediğinden işleminiz sizin adınıza kaliteli ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Fransa vize başvuru süreci bölgesel önyargılardan gayet uzak olduğu için Türkiye'nin her yerinden hızlı, rahat ve güvenli bir şekilde Fransa vizesine başvurabilirsiniz.

Fransa İzmir Vize Başvuru Merkezi Tarafından İstenen Belgeler

 • 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, en az iki sayfasının boş olması gerekmektedir.
 • Seyahat bilgilerinizin olduğu belgeler; Uçak bileti, otobüs bileti gibi belgeler.
 • Seyahatiniz sürecinde nerede konaklayacağınızı kanıtlayan belgeler.
 • Online vize başvuru formunun çıktısı
 • Gelir durumunuzu gösteren belgeler
 • Banka hesap dökümü
 • Kimlik Fotokopisi
 • Seyahat sonunda ülkenize döneceğinizi kanıtlayan rezervasyon bilgileri
 • Seyahat amacınıza uygun diğer belgeler
 • Vize harcını yatırdığınızı gösteren dekont
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fransa İzmir Vize Başvuru Merkezi bu belgeleri alır ve sizin adınıza Fransa Konsolosluklarına veya Büyükelçiliğe gönderir. Vize başvuru merkezinin bu başvuruları değerlendirme gibi bir yetkisi yoktur, sadece başvuruları kabul etmekle yükümlüdür. Karar verme yetkisi Fransa Ankara Büyükelçiliğine ve Fransa Konsolosluklarına aittir. Vize başvurunuz 10-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ayrıca Fransa konsolosluğu ek belge talep etme ve mülakata çağırma yetkisine sahiptir.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa konsolosluk başvuru sahibine bunun nedenlerini açıklayan yazılı bir mektup göndermektedir. Ret durumunda vize başvuru ücretleri geri iade edilmez. Ancak ret cevabına itiraz hakkınız bulunmaktadır.

TOP