×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, Edirne

Fransa konsoloslukları vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Bunun yerine vize başvurularını vize başvuru merkezleri aracılığı ile almaktadır. Edirne ve çevre illerde ikamet edenler Fransa vizesi başvurularını Fransa Edirne vize başvuru merkezine yapabilirler. Fransa Edirne Vize Başvuru Merkezi vize başvurularını kabul etmekte ve başvuru dosyasını Fransa Konsolosluğuna iletmektedir.  

Fransa Edirne Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa vizesi alan birisi doğrudan Schengen vizesi almaktadır.  Schengen vizesi alan birisi istediği Schengen ülkesini ziyaret edebilmektedir. Fransa Edirne Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Fransa Edirne Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa Konsolosluğuna ve Büyükelçiliğine aittir. Başvurularınız Schengen vizesi çerçevesinde değerlendirilir.

Öncelikle vize başvuru türünüze karar vermelisiniz. Fransa vize başvurusunda bulunmak içi öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Daha sonra ise bizzat Fransa Edirne Vize Başvuru Merkezine giderek Fransa vizesi içim başvurunuzu başlatmalısınız. Başvuruyu yaparken vereceğiniz evraklar güncel ve doğru olmalıdır. Fransa’da konaklayacağınız zaman sürede masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı kanıtlamalısınız. Fransa Edirne Vize Başvuru Merkezi Tarafından İstenen Belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

İstenen belgeler alınacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak pasaport, hesap dökümü, seyahat bilgileri, konaklama bilgileri, seyahat sağlık sigortası her tür vize başvurularında istenmektedir. Vize türünüze göre istenen belgeleri Fransa Edirne Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

TOP