×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, Edirne

Fransa konsoloslukları vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Bunun yerine vize başvurularını vize başvuru merkezleri aracılığı ile almaktadır. Edirne ve çevre illerde ikamet edenler Fransa vizesi başvurularını Fransa Edirne vize başvuru merkezine yapabilirler. Fransa Edirne Vize Başvuru Merkezi vize başvurularını kabul etmekte ve başvuru dosyasını Fransa Konsolosluğuna iletmektedir.  

Fransa Vize İşlemleri Edirne

   Fransa’ya seyahat yapmayı planlayan kişilerin vize almaları gerekmektedir. Fransa vizesi alacak kişiler vize başvuru işlemleri Fransa Edirne Başkonsolosluğu’na yapabilmektedirler. Fransa Edirne Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmadan önce Fransa’ya yapmayı planladıkları seyahatin amacını netleştirmeli ve bu amaca yönelik vize türünden başvuru yapmaları gerekmektedir. 

  Fransa Vize Başvurusu için öncelikle Fransa Edirne Başkonsolosluğu’nu telefondan arayarak özel bir randevu talebinde bulunulması gerekmektedir. Daha sonra ise Başkonsolosluk tarafından belirlenen günde başkonsoloslukta olunması gerekir. Bu en önemli şartlardan birisidir. Fransa vize ücretleri de vize başvurusunu gerçekleştirirken ödenmektedir. Fransa vize başvurusu için hazırlanan belgeler Fransa Edirne Başkonsolosluğu’na teslim edilmelidir.

   Vize ücretleri Konsolosluklar tarafından belirlenir. Vize ücret bedeli 60 dolardır. Fakat kış sezonunda seyahat etmek isteyenler, vize ücreti olarak 70 dolar ödemelidir. 6 ila 10 yaş arası çocukların vize ücreti 50 dolarken 0 ila 6 yaş arası çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir

   Vize başvurularının sonuçlanma süreleri genellikle 2 hafta ila 30 gün arasında değişir.

Türkiye'den vize başvurusu yapacak kişilerin Fransa'ya giriş yapabilmeleri için vize kartı almaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) ve Özel (yeşil) pasaportlara sahip kişiler altı aylık süre içinde 90 günden fazla kalmamak kaydıyla Fransa'yı vizesiz ziyaret edebilirler, ancak Genel Pasaportu olanlar (bordo) pasaport, Fransa'yı ziyaret etmeden önce bir Fransız vizesi almalıdır. sorumlulukları var

Fransa'da uzun süreli vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız, ülkenin resmi dili olan Fransızca'yı akıcı bir şekilde bilmeniz gerekir.

Fransa'da Vize Randevusu

Fransa'ya seyahat etmek isteyen herkesin önce vize alması gerekir.

Fransa'nın Edirne Başkonsolosluğu'na Fransa vizesi başvurusu yapmak isteyenlerin randevu almaları gerekmektedir. Fransa temsilciliğinin resmi web sitesine giderek Fransa Vize Randevusu oluşturabilirsiniz. Fransa'nın Edirne Başkonsolosluğu'ndan vize randevusu alan kişilerin gerekli ve ilgili evrakları önceden hazırlamaları ve belirlenen randevu saatinde teslim etmeleri gerekmektedir.

Edirne'deki Fransa Başkonsolosluğu'na internet üzerinden planlandığı şekilde vize randevusuna gelmemeleri halinde vize başvuruları reddedilebilir. Randevunun alınmama nedenleri Edirne'deki Fransız Başkonsolosluğu'na bildirilir ve Başkonsolosluğun senaryoyu reddetmesi durumunda yeniden randevu alınması gerekir.

Vize randevusunu kaçırdığı için Edirne Fransa Başkonsolosluğu'na vize başvurusu yapmak için randevu alan kişiler, planlı bir Fransa seyahati yaşayabilirler.

Fransa Edirne Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu

Fransa vizesi alan birisi doğrudan Schengen vizesi almaktadır. Schengen vizesi alan birisi istediği Schengen ülkesini ziyaret edebilmektedir. Fransa Edirne Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Fransa Edirne Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa Konsolosluğuna ve Büyükelçiliğine aittir. Başvurularınız Schengen vizesi çerçevesinde değerlendirilir.

Öncelikle vize başvuru türünüze karar vermelisiniz. Fransa vize başvurusunda bulunmak içi öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Daha sonra ise bizzat Fransa Edirne Vize Başvuru Merkezine giderek Fransa vizesi içim başvurunuzu başlatmalısınız. Başvuruyu yaparken vereceğiniz evraklar güncel ve doğru olmalıdır. Fransa’da konaklayacağınız zaman sürede masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı kanıtlamalısınız. Fransa Edirne Vize Başvuru Merkezi Tarafından İstenen Belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

İstenen belgeler alınacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak pasaport, hesap dökümü, seyahat bilgileri, konaklama bilgileri, seyahat sağlık sigortası her tür vize başvurularında istenmektedir. Vize türünüze göre istenen belgeleri Fransa Edirne Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Fransa Vizenizi Edirne’dan Almanızın Kolay Yolu

Edirne veya çevre illerden Fransa vize başvurusu yapmak isteyenler bunu hızlı ve rahat bir şekilde yapabilecekler. Fransa vize işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek için Edirne vize danışmanınızı hızlı bir şekilde aradıktan sonra 1 ila 2 iş günü içerisinde asla düşündüğünüz kadar süreler beklemeden kaliteli bir şekilde  Fransa vizenizi alabilirsiniz. Fransa vize başvurunuzu sizin adınıza işleyerek, vizenizi zamanında ve sorunsuz bir şekilde kaliteli olarak almanızı sağlayacağız. Fransa vize işlemleri için Fransa Büyükelçiliğine kişisel bir başvuru gerekmediğinden, gerekli belgeleri danışmanınıza gayet hızlı ve güvenli bir şekilde e-posta ile iletebilirsiniz. Edirne'den Fransa vize işlemleri parmak izi veya görüşme gerektirmediği için işleminiz sizin adınıza ivedilikle tamamlanabilir. Fransa vize başvuru süreci bölgesel önyargılardan uzak olduğu için Türkiye'nin her yerinden hızlı, rahat ve güvenli bir şekilde Fransa vizesine başvurabilirsiniz.

TOP