×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, Adana

Adana ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan diğer ülke vatandaşları vize başvurularını Fransa Adana vize başvuru merkezine yapabilirler. Fransa konsolosluğu doğrudan vize başvurusu kabul etmemektedir. Vize başvurularını yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir. Fransa Adana Vize Başvuru Merkezi vize başvurularını kabul edip Fransa Konsolosluğuna veya Fransa Büyükelçiliği’ne gönderir.

Fransa Adana Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu

Fransa vizesi alan birisi aynı zamanda Schengen vizesi almaktadır. Schengen vizesi alan birisi istediği Schengen ülkesini ziyaret edebilmektedir. Fransa Adana Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Fransa Adana Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa Konsolosluğuna aittir. Başvurularınız Schengen vizesi çerçevesinde değerlendirilir.

Öncelikle vize başvuru türünüze karar vermelisiniz. Fransa vize başvurusunda bulunmak içi öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Daha sonra ise bizzat Fransa Adana Vize Başvuru Merkezine giderek vize başvurunuzu başlatmalısınız. Başvuruyu yaparken vereceğiniz evraklar güncel ve doğru olmalıdır. Fransa’da konaklayacağınız zaman sürede masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı kanıtlamalısınız. Geliriniz yok ise bir sponsor sunmalısınız. Fransa Adana Vize Başvuru Merkezi Tarafından İstenen Belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

Başvuru türünüze göre istenen belgeler farklılık göstermektedir. Ancak her vize türünde istenen evraklar vardır. Bunlar pasaport, biyometrik bilgiler, banka hesap dökümü, seyahat sağlık sigortası, seyahat bilgileri, konaklama bilgileri içeren belgelerdir.

TOP