×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, Adana

Adana ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan diğer ülke vatandaşları vize başvurularını Fransa Adana vize başvuru merkezine yapabilirler. Fransa konsolosluğu doğrudan vize başvurusu kabul etmemektedir. Vize başvurularını yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir. Fransa Adana Vize Başvuru Merkezi vize başvurularını kabul edip Fransa Konsolosluğuna veya Fransa Büyükelçiliği’ne gönderir.

Fransa Adana Vize Başvuru Merkezi

Fransa'yı sonsuza dek yaşamayı ve ülkenin kültürü deneyimlemek isteyen kişiler vardır. Hal böyle olunca Fransa Adana vize başvuru merkezi sorguları sıklıkla yapılmaktadır. Çünkü ülkeye herhangi bir sebeple giriş yapmayı isteyen kişinin Fransa vizesini alması gerekmektedir. Seçenek ne olursa olsun, Fransa için çeşitli vize türü vardır ve ihtiyacınıza en uygun olanı mutlaka bulacaksınız. Fransa için birkaç vize seçeneği vardır. Her biri bir belge listesi ve özel ön koşulu vardır. Ancak, tüm kategori için geçerli olan bazı temel belge bulunur. Vize başvurunuz sorunsuz olarak tamamlaması ve Fransa ülkesine seyahat edebilmesi için bu temel belgeyi ve vize türünü gerektirdiği özel belgeyi tedarik ederek, vize başvurusunu gerçekleştirmek lazımdır. Belgede herhangi bir tutarsız ya da eksik bulunması halinde Fransa vizeniz çıkmayacaktır. Bu yüzden belge tedariklerinde dikkatli olmanızda yarar vardır.

Fransa Adana Vize Başvuru Merkezi, Vize İşlemleri

Fransa’ya seyahat edecek kişiler bazı vize işlemini gerçekleştirmelidir. Fransa Adana vize başvuru merkezi, vize işlemi söz konusu olduğunda en önemli detaylar şüphesiz ki evrakın hazırlanmasıdır. Fransa vizesi için gereken çeşitli evrak vardır. Bunların arasında en önemli vize başvuru formudur. Bu formu eksiksiz şekilde doldurması istenir. On yıldan daha kısa  süre öncesi verilmiş, Fransa'da planlanan kalıştan sonra en az üç ay geçerli ve vize için en az  iki boş sayfası olan bir pasaportlar gerekmektedir. Bunların haricinde 2 tane fotoğraf, doğum veya da evlilik belgeleri, ikametgâh belgeleri, mali kapasite kanıtı, Fransa'da ikamet-konaklama kanıtları, sizi işe alan şirketler tarafından sunabilir, kira ya da konaklama sorumluluğu davet mektup, sorumlu kişilerin ikametgâh belgeleri ve kimlik fotokopileri gibi evrak da temin edilmelidir. Fransa için vize türleri, girdiğiniz kategorilere bağlı olacaktır ve gördüğü gibi, çalışma vizesinden Fransalı eş için özel vizeye kadar değişebilir. 

Fransa Adana Vize Başvuru Merkezi, Vize Başvurusu

Herhangi bir sebeple Fransa ülkesine seyahat gerçekleştirecek kişilerin yapması gerekli en önemli işlemden biri de randevuyu almaktır. Fransa Adana vize başvuru merkezi, vize randevusu işlemi için bizimle iletişimlere geçebilirsiniz. Fransa vizeniz ret olmaması adına vize türü doğru şekilde belirlemesi ve vize türünün gerektirdiği evrakı hazır etmelisiniz. Çalışma vizeleri, ülkede çalışmak isteyen için sunulan vizedir. Yukarı da söz ettiğimiz evraka ek olarak iş sözleşmeleri ve diploma gibi bazı belgeyi de gerektirir. Öğrenci vize, Fransa'ya ingilizce kursunu almak, veli anlaşmaları yapmak, çift diploması almak, lisans, yüksek lisans, doktora ya da örneğin aşçılık gibi diğer açık kursu tamamlaması için gidene hizmet eder. Aile ziyareti vizeleri de Fransa vize çeşiti arasında yer almaktadır. Bu tarz vizeyi, ülkede çalışmaya izin veremez. Girişimci vizesini de Fransa için vermektedir. Bu vize türüyle ülkede iş yeri açmayı düşünen girişimci vizesi başvuru gerçekleştirebilir.

Fransa Adana Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa vizesi alan birisi aynı zamanda Schengen vizesi almaktadır. Schengen vizesi alan birisi istediği Schengen ülkesini ziyaret edebilmektedir. Fransa Adana Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Fransa Adana Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa Konsolosluğuna aittir. Başvurularınız Schengen vizesi çerçevesinde değerlendirilir.

Öncelikle vize başvuru türünüze karar vermelisiniz. Fransa vize başvurusunda bulunmak içi öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Daha sonra ise bizzat Fransa Adana Vize Başvuru Merkezine giderek vize başvurunuzu başlatmalısınız. Başvuruyu yaparken vereceğiniz evraklar güncel ve doğru olmalıdır. Fransa’da konaklayacağınız zaman sürede masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı kanıtlamalısınız. Geliriniz yok ise bir sponsor sunmalısınız. Fransa Adana Vize Başvuru Merkezi Tarafından İstenen Belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

Başvuru türünüze göre istenen belgeler farklılık göstermektedir. Ancak her vize türünde istenen evraklar vardır. Bunlar pasaport, biyometrik bilgiler, banka hesap dökümü, seyahat sağlık sigortası, seyahat bilgileri, konaklama bilgileri içeren belgelerdir.

TOP