×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, Antalya

Fransa vize başvuruları Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Antalya ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma izni olan üçüncü ülke vatandaşları vize başvurularını Fransa Antalya Vize Başvuru Merkezi’nde yapabilir. Vize başvuruları Fransa Antalya Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa Konsolosluğuna veya Fransa Ankara Büyükelçiliği’ne iletilir.

Fransa Vize İşlemleri Antalya

   Fransa’ya seyahat yapmayı planlayan kişilerin vize almaları gerekmektedir. Fransa vizesi alacak kişiler vize başvuru işlemleri Fransa Antalya Başkonsolosluğu’na yapabilmektedirler. Fransa Antalya Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmadan önce Fransa’ya yapmayı planladıkları seyahatin amacını netleştirmeli ve bu amaca yönelik vize türünden başvuru yapmaları gerekmektedir. 

  Fransa Vize Başvurusu için öncelikle mutlaka ama mutlaka Fransa Antalya Başkonsolosluğu’nu telefondan arayarak özel bir randevu talebinde bulunulması gerekmektedir. Daha sonra ise Başkonsolosluk tarafından belirlenen günde başkonsoloslukta olunması gerekir. Bu unutulmaması gereken en önemli şartlardan birisidir. Fransa vize ücretleri de vize başvurusunu gerçekleştirirken ödenmektedir. Fransa vize başvurusu için hazırlanan belgeler Fransa Antalya Başkonsolosluğu’na teslim edilmelidir.

   Vize ücretleri Konsolosluklar tarafından belirlenir. Vize ücret bedeli 60 dolardır. Fakat kış sezonunda seyahat etmek isteyenler, vize ücreti olarak 70 dolar ödemelidir. 6 ila 10 yaş arası çocukların vize ücreti 50 dolarken 0 ila 6 yaş arası çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir

   Vize başvurularının sonuçlanma süreleri genellikle 2 hafta ila 30 gün arasında değişir.

  Türkiye'den vize başvurusu yapacak kişilerin Fransa'ya giriş yapabilmeleri için vize kartı almaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) ve Özel (yeşil) pasaportlara sahip kişiler altı aylık süre içinde 90 günden fazla kalmamak kaydıyla Fransa'yı vizesiz ziyaret edebilirler, ancak Genel Pasaportu olanlar (bordo) pasaport, Fransa'yı ziyaret etmeden önce bir Fransız vizesi almalıdır. sorumlulukları var

Fransa'da Vize Randevusu

Fransa'ya seyahat etmek isteyen herkesin önce vize alması gerekir.

Antalya Fransa Başkonsolosluğuna Fransa vizesi başvurusu yapmak isteyenlerin randevu almaları gerekmektedir. Fransa temsilciliğinin resmi web sitesine giderek Fransa Vize Randevusu oluşturabilirsiniz. Antalya'daki Fransa Başkonsolosluğu'ndan vize randevusu alan kişilerin gerekli ve ilgili tüm evrakları önceden hazırlamaları ve planlanan randevu saatinde teslim etmeleri gerekmektedir.

Antalya'daki Fransız Başkonsolosluğu'na internet üzerinden planlandığı şekilde vize randevusuna gelmemeleri halinde vize başvuruları reddedilebilir. Randevunun kaçırılma nedenleri Antalya'daki Fransız Başkonsolosluğu'na bildirilir ve Başkonsolosluğun durumu kabul etmemesi durumunda yeni bir randevu alınması gerekir.

Vize randevusunu kaçırdığı için Fransa'nın Antalya Başkonsolosluğu'na vize başvurusu yapmak için randevu alan kişiler, Fransa'ya sıkıntılı bir seyahat planlayabilirler.

Fransa Antalya Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu 

Fransa bir Schengen ülkesidir. Bundan dolayı Fransa’dan vize alan kişiler bütün Schengen ülkelerine seyahat edebilmektedir. Antalya ve çevresinde ikamet ediyorsanız Fransa Antalya Vize Başvuru Merkezi ile Fransa vize başvurusu yapabilirsiniz.

Fransa yani Schengen vize başvurusu için öncelikle online vize başvuru formu doldurmalısınız. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Aynı zamanda istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde toplamalısınız. Bu belgeler birbirini destekler nitelikte olmalı ve aralarında tutarsızlık olmamalıdır. Belgeler arasında tutarsızlık olması durumunda başvurunuzun olumsuz sonuçlanma ihtimali artar. Fransa Antalya Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularında biyometrik veriler alınacağından dolayı bizzat bulunmalısınız.

Fransa Vizenizi Antalya’dan Almanızın Kolay Yolu

Fransa'ya seyahat etmek ve Antalya ve çevre illerden Fransa vizesine başvurmak isteyenler bunu zahmetsizce yapabilecekler.

Fransa vize işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamak için Antalya vize danışmanınıza telefon ettikten sonra 1 ila 2 iş günü içerisinde Fransa vizenizi alabilirsiniz.

Fransa vize başvurunuzu sizin adınıza işleyerek, vizenizi zamanında almanızı sağlayacağız.

Fransa vize işlemleri için Fransa Büyükelçiliğine kişisel bir başvuru gerekmediğinden, gerekli belgeleri danışmanınıza e-posta ile iletebilirsiniz.

Antalya'dan Fransa vize işlemlerinde parmak izi ya da görüşme gerekmediğinden işleminiz sizin adınıza hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Fransa vize başvuru süreci bölgesel önyargılardan uzak olduğu için Türkiye'nin her yerinden hızlı, rahat ve güvenli bir şekilde Fransa vizesine başvurabilirsiniz.

TOP