×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, Trabzon

Fransa vize başvuruları Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Trabzon ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma izni olan üçüncü ülke vatandaşları vize başvurularını Fransa Trabzon Vize Başvuru Merkezi’nde yapabilir. Vize başvuruları Fransa Trabzon Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa Konsolosluğuna veya Fransa Ankara Büyükelçiliği’ne iletilir.

Fransa Trabzon Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa bir Schengen ülkesidir. Fransa vize başvurusu yapacak olanlar Schengen vizesi başvurusu yapmış olurlar. Schengen vizesi alanlar istediği Schengen ülkesine seyahat yapabilmektedir. Bu yüzden Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaportu olanlar vize almadan 90 günü geçmeyen ziyaretlerinde Fransa’ya giriş yapabilir. Bordo pasaportu olanlar ise Schengen vizesi almak zorundadır.  

Fransa Trabzon Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile vize başvurusu yapmak isteyenler vize başvurusu için istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamalıdır. Verilen belgeler güncel olmalıdır. Pasaportun en az 6 ay geçerli olması ve en az iki sayfasının boş olması gerekmektedir. Online olarak vize başvuru formu doldurulmalı ve çıktısı alınmalıdır. Bilgilerin eksik ve hatalı olması başvurunuzun reddedilmesine neden olmaktadır.

Fransa Trabzon Vize Başvuru Merkezi’nde vize başvurusu yapabilmek için belgelerinizi vize türüne göre hazırlamalısınız. Vize başvuru ücretini ödemelisiniz. Vize başvurusu için randevu almalısınız. Biyometrik verilerin sunulması gerekmektedir. Başvuru esnasında biyometrik veri alınacağından başvuru sahibinin bizzat Fransa Trabzon Vize Başvuru Merkezi’nde bulunması gerekmektedir.

TOP