×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Vizesi, Kayseri

Fransa vize başvuruları Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Kayseri ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma izni olan üçüncü ülke vatandaşları vize başvurularını Fransa Kayseri Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapabilir. Vize başvuruları Fransa Kayseri Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa Konsolosluğuna veya Fransa Kayseri Büyükelçiliği’ne iletilir.

Fransa Kayseri Vize Başvuru Merkezi

Fransa'yı sonsuza dek yaşamak ve ülkenin kültürünü deneyimlemek isteyenler var. Hal böyle olunca Fransa Kayseri vize başvuru merkezi sorgusu sıklıkla yapılmaktadır. Çünkü ülkeye herhangi bir nedenle giriş yapmak isteyenlerin Fransa vizesi alması gerekmektedir. Seçeneğiniz ne olursa olsun, Fransa için çeşitli vize türleri vardır ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı mutlaka bulacaksınız. Schengen Bölgesi'nin bir parçası olan Avrupa üye ülkeleri gibi, Fransa da ülkeye turist olarak girmek isteyen Türk vatandaşlarının vize alması lazımdır. Fransa için birkaç vize kategorisi vardır. Her birinin bir belge listesi ve özel ön koşulları vardır. Ancak, tüm kategoriler için geçerli olan bazı temel belgeler bulunur. Vize başvurunuzun sorunsuz olarak tamamlanması ve Fransa ülkesine seyahat edebilmeniz için bu temel belgeleri ve vize türünüzün gerektirdiği özel belgeleri tedarik ederek, vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz lazımdır. Belgelerde herhangi bir tutarsızlık ya da eksiklik bulunması halinde Fransa vizeniz çıkmayacaktır. Bu yüzden belge tedarikinde dikkatli olmakta yarar var.

Fransa Kayseri Vize Başvuru Merkezi Vize İşlemleri

Fransa’ya seyahat edecekler bazı vize işlemlerini gerçekleştirmeliler. Fransa Kayseri vize başvuru merkezi vize işlemleri söz konusu olduğunda en önemli detay şüphesiz ki evrakların hazırlanmasıdır. Fransa vizesi için gereken çeşitli evraklar vardır. Bunlar arasında en önemlisi vize başvuru formudur. Bu formun eksiksiz şekilde doldurulması istenir. 10 yıldan daha kısa bir süre önce verilmiş, Fransa'da planlanan kalıştan sonra en az 3 ay geçerli ve vizeler için en az 2 boş sayfası olan bir pasaport gerekmektedir. Bunlar haricinde iki tane fotoğraf, doğum ya da evlilik belgesi, ikametgâh belgesi, mali kapasitenin kanıtı, Fransa'da ikamet/konaklama kanıtı, sizi işe alan şirket tarafından sunulabilir, kira veya konaklama sorumluluk davet mektubu, sorumlu kişinin ikametgâh belgesi ve kimlik fotokopisi gibi evraklar da temin edilmelidir. Fransa için vize türü, girdiğiniz kategoriye bağlı olacaktır ve gördüğümüz gibi, çalışma vizelerinden Fransız eşler için özel vizelere kadar değişebilir. 

Fransa Kayseri Vize Başvuru Merkezi Vize Randevusu

Herhangi bir nedenle Fransa ülkesine seyahat gerçekleştireceklerin yapması gereken en önemli işlemlerden biri de randevu almaktır. Fransa Kayseri vize başvuru merkezi vize randevusu işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Fransa vizenizin ret olmaması adına vize türünüzü doğru şekilde belirlemeli ve vize türünün gerektirdiği evrakları hazır etmelisiniz. Çalışma vizesi, ülkede çalışmak isteyenler için sunulan vizedir. Yukarıda söz ettiğimiz evraklara ek olarak iş sözleşmesi ve diploma gibi bazı belgeleri de gerektirir. Öğrenci vizesi, Fransa'ya Fransızca kursu almak, veli anlaşması yapmak, çift diploma almak, lisans, yüksek lisans, doktora veya örneğin aşçılık gibi diğer açık kursları tamamlamak için gidenlere hizmet eder. Aile ziyareti vizesi de Fransa vize çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu tarz bir vize, ülkede çalışmanıza izin vermez. Girişimci vizesi de Fransa için verilebilmektedir. Bu vize türü ile ülkede iş yeri açmayı düşünenler girişimci vizesine başvuru gerçekleştirebilir.

Fransa Kayseri Vize Başvuru Merkezi Vize Başvurusu

Shengen ülkesi Fransa’dan vize alırsanız bütün Schengen ülkelerine ziyarette bulunabilirsiniz. Kayseri ve çevresinde ikamet ediyorsanız Fransa Kayseri Vize Başvuru Merkezi ile Fransa vize başvurusu yapabilirsiniz. Fransa Kayseri Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacağınız vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa Konsolosluğuna aittir. Başvurularınız Schengen vizesi çerçevesinde değerlendirilir.

Öncelikle vize başvuru türünüze karar vermelisiniz. Fransa vize başvurusunda bulunmak içi öncelikle seyahat amacınıza göre online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ardından biyometrik veri randevusu almalısınız. Daha sonra ise bizzat Fransa Kayseri Vize Başvuru Merkezine giderek vize başvurunuzu başlatmalısınız. Başvuruyu yaparken vereceğiniz evraklar güncel ve doğru olmalıdır. Fransa’da konaklayacağınız zaman sürede masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı kanıtlamalısınız. Geliriniz yok ise bir sponsor sunmalısınız. Fransa Kayseri Vize Başvuru Merkezi Tarafından İstenen Belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

Başvuru türünüze göre istenen belgeler farklılık göstermektedir. Ancak her vize türünde istenen evraklar vardır. Bunlar pasaport, biyometrik bilgiler, banka hesap dökümü, seyahat sağlık sigortası, seyahat bilgileri, konaklama bilgileri içeren belgelerdir.

TOP