×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vizesi

İngiltere Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vizesi Nedir?

Tier 1 olağanüstü yetenek vizeleri ile beş yıl boyunca İngiltere de kalabilirsiniz. İzin verilen maksimm süreyle sınırlı olarak başvuru da ne kadar kalmayı istediğiniz belirtmelisiniz. Tier 1 olağanüstü yetenek vizelerini beş yıl daha uzatma için başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu vizeler ile İngiltere’de beş yıl kaldığınız durumda yerleşim için başvurabilirsiniz.

Dijital bir teknoloji uzmanı, aynı zamanda Teknik Vatandaşlık Vize Programı'nın onaylaması için de başvurmak gerekir. Başarılı bulunursa onay mektubu bir kopyası ile İçişleri Bakanlığından bir e-posta alacaksınz. Vize başvuru için buna ihtiyaç olacaktır. Onay belgesi aldıktan sonra üç ay içerisinde vizeye başvurmalısınız.

İngiltere Tier 1 Olağanüstü Yetenek Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi için gerekli evraka ek olarak ilgili kurumdan talep edilecek belge söz konusudur. Size işiniz, yeteneğe uygun evrak listesi uzmanımızdan edinebilirsiniz.

 

  • Geçerliliği bir pasaport (her 2 taraf boş bir sayfa olan)
  • Onay mektubu çıktısı
  • İngilizce olmayan evrakın onaylı bir çevirisi

İngiltere Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vizesi Nasıl Alınır?

Tier 1 olağanüstü yetenek vizesi 2 aşamalı bir başvuru işlemleri vardır. Önce kendi alanındaki lider ya da yükselen bir lider konumu olan kişilerin durumun onayı için İçişleri Bakanlığına bir başvuru yapmaları gerekmektedir. Onayı aldıktan sonra Tier 1 olağanüstü yetenek vizeleri için başvuru yapabilirsiniz.

Bu vize kategorilerinde her yıl 6 Nisan ile 1 Ekim tarihi arasında geçerli olan 500 kişi sınırlı sayıda yerler vardır. Onayı aldıktan sonra, İngiltere’ye gitmeleri planladığınız tarihlerden en erken üç ay öncesi vize başvuruyu yapabilirsiniz. Tier 1 olağanüst yetenek vizesi başvurmak için online formunu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurması ve ardından da yetkilendirmiş vize başvuru merkezlerinden bir randevuyu almalısınız. Yapılacak en küçük bir hata da vize başvurunuz reddedilmesi ihtimali ortaya çıkacağı için Tier 1 vize ile ilgili tüm işlemi sizin adınıza profesyonel yürüterek başvuruyu sorunsuz bir şekilde tamamlayarak olan vize uzmanımıza danışmanızı tavsiye ediyoruz. Başvuruyu tamamladıktan sonra randevu gün ve saatlerinde mutlaka yetkili başvuru merkezlerinde bulunmalısınız. Bu randevular, biyometrik bilginizin (parmak izi ile yüz fotoğraf) alınması içindir. En fazla üç hafta sonra vize ile ilgili olumlu ya da olumsuz karar taraflara iletilecektir.

İngiltere Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vizesi Nereden Alınır?

İngiltere Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vize işlemi İngiltere Konsolosluğu ile İngiltere Elçiliği tarafında yürütülmektedir. Aynı zamanda vize işlemlerinde tüm yetki yine İngiltere  Konsolosluğu ile İngiltere Elçiliğine aittir. Ancak, kişiler başvurusunu İngiltere temsilciliğinin yetkilendirdiği firmalar ya da acenteler aracılığıyla da yapabilir. İngiltere Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vize işlemleri sırasında İngiltere temsilciliği seyahat içeriklerine göre ek belge  taleplerinde bulunabilir. İngiltere Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vize işlemleri sonucunda İngiltere Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vizesi ücret iadesi olmadığında başvuru sahiplerinin bu süreçte titiz davranmaları ya da uzman kişilerden yardım almalarını tavsiye ederiz. Kişinin İngiltere Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vize işlemleri ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. İngiltere'ye yapacağınız kısa süreli seyahatler için yani İngiltere Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vizesi için, vize başvurunuzu İngiltere Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapması gerekmektedir. İngiltere Tier 1 (Olağanüstü Yetenek) Vizesi, vize sahiplerine vize süreleri boyunca istediği  ülkesine serbest dolaşım hakkı sağlamaktadır. Ancak ilk girişin İngiltere Schengen üzerinden yapılmaları gerekmektedir.  İngiltere Schengen ulusal vize başvuruları ise İngiltere Ankara Büyükelçiliğe yapılmalıdır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp