×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vizesi, Çanakkale

İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Çanakkale

İngiltere vizesi almak amacıyla Çanakkale’de hizmet vermekte olan şirketler, İngiltere’ye gitmek isteyen kişilere danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Vize danışmanlık şirketleri tarafından İngiltere vizesi amacıyla yapılan başvurularda, ikamet edilen şehir ile başvuru yapılan şehrin aynı olma şartı yoktur. İngiltere yönetimi, vize uygulamalarını prosedüre uygun ve eksiksiz yapılabilmesi için kendi kurumlarına bağlı olan şirketlerle işlerini yürütmektedir. Bu nedenle hazırlık aşamasında bir sıkıntı yaşamamanız ya da sonrasında herhangi bir eksikle karşı karşıya kalmamanız için seçtiğiniz danışmanlık şirketi konusunda hassas davranmanızı öneririz. Size rehberlik edecek yetkililerce satır satır istenen evraklarınızı hazırlayıp gerekli ödemeleri gerçekleştirdikten sonra randevu talebiniz oluşturulur. Şirket, randevu talep uygulamalarını sizin adınıza internet üzerinden yapar.

İngiltere Çanakkale Vize Randevusu

Çanakkale’de hizmet vermekte olan vize danışmanlık şirketleri tarafından İngiltere Çanakkale vize randevusu alarak bilgi sahibi olabilirisiniz. İster Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olun isterseniz yabacı uyruklu olun, öncelikle bir görüşme yaparak randevu oluşturmalısınız. İngiltere vizesi için sahip olmanız gereken şartlar neler? İngiltere vizesi almak için sizden hangi evraklar isteniyor? İngiltere vize işlemi ücretleri ne kadardır? Sorularını eksizsiz cevaplamak ve istenen hazırlıkların tam manasıyla yerine getirilmesi için şirket yetkilileriyle yapılan  randevu görüşmeleri oldukça önemlidir. Online olarak alınan randevu, tarihi itibariyle seyahat edilecek tarihten en az üç ay öncesine kadar tercih edilmelidir. Onaylanan randevu tarihinden bir hafta öncesine kadar tüm hazırlıklarınızı tamamlamalı, randevu gününde tarih ve saat konusunda titiz davranarak konsoloslukta hazır bulunmalısınız.

İngiltere Çanakkale Vize Başvurusu

İngiltere Çanakkale vize başvurunuzu gerçekleştirmek için öncelikle yetkili danışmanın refakati eşliğinde ve randevu saatinde, konsoloslukta hazır bulunarak evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmelisiniz. İngiltere vize başvurusunun sonraki ve en önemli adımı biometrik verilere dayanan işlem kaydı uygulamalarıdır. İngiltere hükümeti, güvenlik hassasiyeti gereği biometrik veri tabanının hatasız olmasına çok dikkat eder. Örneğin İngiltere vize başvurusu öncesinde, başka bir ülkeden vize almak amacıyla vermiş olduğunuz parmak izi, hükmünü kaybeder. Dolayısıyla bu uygulamayı baştan yenilemeniz gerekir. Ayrıca başvuru evraklarınızın elektronik kaydından ziyade başvuru formu, vize randevunuzun bildirim evrakları, harç belgesi ve istenen ek belgeler orijinalleri dahil fotokopileri ile elinizde hazır olmalıdır. Sonuç olarak başvuru dahilinde vize onay süreniz 15 iş günü ile üç hafta kadar sürebilir.

İngiltere Vizenizi Çanakkale’den Almanızın Kolay Yolu

İngiltere vizesi başvuru işlemleri, İngiltere Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Ancak Çanakkale dahil birçok şehirde İngiltere vize başvuru merkezi mevcut değildir. Çanakkale’ye en yakın başvuru merkezleri İstanbul ve Bursa’da yer almaktadır. İngiltere vizenizi Çanakkale’den almak için danışmanlık şirketi ile görüşerek seyahat nedeninizi (eğitim, sağlık, iş vb.) beyan etmeniz ile size hazırlamanız gereken evrak listesi sunulacaktır. Hazırladığınız evrakların kontrolü, dilekçelerin hazırlanması ve randevu takip süresi boyunca danışmanlık şirketinden telefon aracılığı ile bilgi alabilirsiniz. Çanakkale’de başvuru merkezinin bulunmaması ve randevuda sizin de bulunmanızın zorunlu olması nedeniyle en yakın merkez olarak İstanbul ve Bursa vize başvuru merkezlerinden randevunuza katılabilirsiniz. Vize başvurunuza onay almanız ile pasaportunuzu talimatınız dahilinde kargo ya da posta aracılığı sayesinde adresinizden teslim alabilirsiniz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp