×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Başkonsolosluk Bölümleri

İngiltere Başkonsolosluk Bölümleri Hakkında 

İngiltere Başkonsolosluk bölümlerinde Ticari Ateşe Bölümü, Siyasi Ateşe ve Vize bölümleri bulunmaktadır.

Ticari Ateşe Bölümü

Ticari ateşe bölümünde İngiltere başkonsolosluk bölümleri İngiltere ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasındaki ticari ilişkilerini rapor halinde büyükelçiliğe sunar. İngiltere ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ticari anlaşmaları kontrol eder. Ticari etkileşimleri inceler. İngiltere Başkonsolosluk Ticari Ateşe Bölümü ayrıca ticaret anlaşmaları hazırlar. İki ülke arasındaki çıkarların korunmasında görev yapar.

Siyasi Ateşe Bölümü

İngiltere Başkonsolosluk Siyasi Ateşe Bölümü’nde ise İngiltere ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasındaki siyasal ilişkiler kontrol altına alınır. Siyasi anlaşmalar incelenir ve büyükelçiliğe raporlar sunulur. İngiltere Konsolosluğu Siyasi Ateşe Bölümü’nde özellikle iki ülkenin menfaatleri ön planda tutulur.

Vize Bölümü

Bunun dışında İngiltere Başkonsolosluk’ta vize bölümleri yer almaktadır. İngiltere başkonsolosluk vize bölümlerinde İngiltere’ye gitmek isteyen Türk vatandaşların, vize başvuruları yapılmaktadır. Vize başvuru formların doldurulmasına yardımcı olur. Başvuru işlemlerinde kişilerin evraklarının eksiksiz ve doğru olup olmadığını kontrol eder. Elçiliklere randevu talebinde bulunabilir. Bunun dışında göçmenlik başvurusu yapmak isteyen kişilerin evraklarını kontrol etmektedir. Kişilerin parmak izi taramalarını yapmada rol oynamaktadır. Elçilikler ile temas kurmada görev yapar. İngiltere Vize başvurusu yapacak olan bireylere, randevu günü ve saati belirler. Eğer İngiltere Başkonsolosluk vize bölümünde yoğunluk yaşanıyorsa, randevu tarihlerinde gecikmeler meydana gelebilir. Böyle durumlarda vize bölümü danışmanı kişilerin belirtmiş olduğu güncel telefon numaralarından kişilere ulaşarak, randevu gününü ve saatini ileri bir tarihe almaya çalışır.

 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp