×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Tier 4 (Çocuk) Ebeveyn Vizesi

İngiltere Tier 4 (Çocuk) Ebeveyn Vizesi Hakkında

Eğer ebeveynler çocuklarını İngiltere'de bağımsız bir okulda okutmak istiyorsa Tier 4 çocuk ebeveyn vizesi başvurusunda bulunabilirler. Ebeveynler bu başvuruyu İngiltere'ye gitmeden en fazla 3 ay önce yapabilmektedirler. 3 hafta içerisinde vize başvuruları ile ilgili konsolosluktan kendilerine olumlu veya olumsuz karar bildirilmektedir.

Tier 4 çocuk ebeveyn vizesi için bazı şartlar gerekmektedir. Ebeveynin İngiltere'deyken, çocuğa bakmakla yükümlü olacak kişilere yeterli düzeyde para vermesi gerekir. Ebeveynin İngiltere dışında asıl evi olmalıdır. Ebeveynin ziyareti bitince İngiltere'yi terk edeceğine dair programların olması gerekmektedir. Özellikle yolculuktaki tüm masrafların karşılanması önemli bir husustur. İngiltere'de çocuğun okuyacağı okula dair güncel evrakların bulunması gerekir. Tier 4 çocuk ebeveyn vizesine başvurulurken formlar, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Vize ile ilgili tüm karar verme yetisi İngiltere Konsolosluğu'na aittir. İngiltere konsolosluğu gerek gördüğü takdirde ek belge talebinde bulunabilir. Tier 4 çocuk vizesinde İngiltere konsolosluğu biometrik veri uygulaması yapmaktadır. Bu uygulamayla aileden parmak izi ve biyometrik fotoğraf istenmektedir.

İngiltere Tier 4 çocuk ebeveyni vize başvurusu yapan kişilerin sonuçları, 21 iş günü içerisinde olumlu veya olumsuz bildirim tarafından bildirilmektedir. Başvuru öncesi muhakkak randevu alınmalıdır. Özellikle İngiltere’de eğitim alacak olan çocuk, orada kaldığı sürede asla İngiltere'de çalışamaz. Sadece eğitim amacıyla İngiltere'de bulabilir. Tier 4 çocuk ebeveyn vizesi başvurusunda bulunan bireylerin vize harç parasını ödemesi mutlaka önemli bir kuraldır.

İngiltere Tier 4 (Çocuk) Ebeveyn Vizesi Nedir?

Tier 4 (Çocuk) Vize sahibi çocuğun ebeveyni bu vizeye bağlı olarak aldığı vize ile başka bir vize türü geçiş yapamaz, kamu fonundan yararlanamaz, maaşlı bir işte çalışmaz, eğitim görmez ve diğer aile üyesini İngiltere’ye götüremez. İngiltere Tier 4 (Çocuk) Ebeveyn vize işlemi İngiltere Konsolosluğu ile İngiltere Elçiliği tarafında yürütülmektedir. Aynı zamanda vize işlemlerinde tüm yetki yine İngiltere  Konsolosluğu ile İngiltere Elçiliğine aittir. Ancak, kişiler başvurusunu İngiltere temsilciliğinin yetkilendirdiği firmalar ya da acenteler aracılığıyla da yapabilir. İngiltere Tier 4 (Çocuk) Ebeveyn vize işlemleri sırasında İngiltere temsilciliği seyahat içeriklerine göre ek belge  taleplerinde bulunabilir. İngiltere Tier 4 (Çocuk) Ebeveyn vize işlemleri sonucunda İngiltere Tier 4 (Çocuk) Ebeveyn vizesi ücret iadesi olmadığında başvuru sahiplerinin bu süreçte titiz davranmaları ya da uzman kişilerden yardım almalarını tavsiye ederiz. 

İngiltere Tier 4 (Çocuk) Ebeveyn Vizesi Nasıl Alınır?

  • Ebeveynin İngiltere’de kendisine ve bakmakla yükümlü olduğu kişiye yetecek kadar para olmalı,
  • Ebeveyn İngiltere dışında asıl evi olmalı,
  • Ebeveyn ziyaret bitimlerinde İngiltere’yi terk edeceğine ait planı olmalı,
  • Ebeveyn dönüş yolculuğu masrafını karşılayabileceği durumda olmalı,
  • Tier 4 (Çocuk) vize sahibi çocuk on iki yaşından küçük olmalı,
  • Tier 4 (Çocuk) vize sahibi çocuk İngiltere’de ücretli bir okulda okumalı ya da okumaya başlayacağına ait belgesi olmalıdır.

Tier 4 Çocuk ebeveyn vize kapsamında başvurma için online formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması ve ardından yetkilendirmiş vize başvuru merkezlerinden bir randevu almalısınız.  Yapacağınız en küçük bir hatalarda vize başvurunuz reddedilme ihtimalleri ortaya çıkacağı için Tier 4 çocuk ebeveyn vizeleri ile ilgili tüm işlemi sizin adınıza profesyonel yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir biçimde tamamlayacak olan vize uzmanımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz. Başvuru tamamladıktan sonra randevu gününü ve saati de mutlaka yetkili başvuru merkezlerinde bulunmalısınız. Bu randevular, biyometrik bilginizin (parmak izi ile yüz fotoğrafları) alınması içindir. 

İngiltere Tier 4 (Çocuk) Ebeveyn Vizesi Nereden Alınır?

Bir Tier 4 çocuk vizesi sahiperinin ebeveyni, çocukları İngiltere’de bağımsız ücretli bir okula devam ediliyorsa ve diğer tüm uygunluk şartını taşıyorsa Tier 4 çocuk ebeveyn vize kapsamında başvuru işlemini başlatabilir. Ebeveyn, İngiltere’ye gitmeden en fazla üç ay öncesi vize için başvuru yapabilir. 3 hafta içerisinde vize başvurusu ile ilgili olumlu ya da olumsuz karar kendisine iletilmektedir.

Bu vizeler ile genellikle altı ya da on iki ay boyunca İngiltere de kalabilirsiniz. Tier 4 çocuk vize sahibi çocuk on iki yaşına gelene kadar her defası on iki ay olmak üzere uzatma taleplerinde bulunabilir.  Ancak Tier 4 çocuk vize sahibi çocuk uzatma başvurusuna yaptığınız tarihlerden itibaren 12 ay içerisinde 12 yaşına girecekse ya da okulunda final yılında uzatma almak mümkün olmayacaktır. Bu vize kategorisinde başka bir vize kategorisi de geçilmemesi sebebiyle vize süresi biter bitmez İngiltere’yi terk etmek gerekecektir.

İngiltere Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp