×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Şoför Vizesi

İngiltere şoför vizesi nasıl alınır? İngiltere şoför vizesi Schengen vizesi olmadığı için Schengen vize başvurusu yapılarak İngiltere vizesi alınmaz.  Eğer İngiltere’ye iş amaçlı seyahat edecekseniz İngiltere’deki bulunma süreniz en fazla 90 gün olacak şekildedir. Her başvuru sahibine İngiltere vizesi 90 gün olarak verilmez. Vize başvuru dilekçesinde uzun süreli vize istendiğine dair bir talep metni yer alabilir. Eğer İngiltere Konsolosluğu tarafından uygun görülürse uzun süreli vize de alınabilmesi mümkün olmaktadır. Bu yüzden son günlerde pandemi nedenli İngiltere şoför vizesi veriyor mu? sorusuna yanıtı evet şeklinde verebilmek mümkündür. Artık İngiltere şoför vizesi vermektedir.

İngiltere vizesi almak zor mu? sorusu İngiltere şoför vizesi almak isteyenlerin yanıtını sıklıkla merak ettiği bir sorudur. Eğer İngiltere Schengen vizesi değildir. İş amaçlı bir seyahat düzenlemek istediğinizi online İngiltere vize başvuru formunda belirterek başvuruda bulunursanız, başvuru belgelerinizi eksiksiz ibraz etmeniz durumunda İngiltere vizesi almak kolaydır. Değerlendirme sürecinde konsolosluk gerekli tüm şartların yerine getirildiğine kanaat getirirse vizenizi pasaportunuza ekleyerek tarafınıza teslim ederler.

İngiltere Şoför Vizesi Başvurusu

Birleşik Krallık sınırı içinde taşımacılık yapacak kişinin edinmesi gereken vize türü İngiltere şoför vizesi. Vize başvurusu İngiltere Konsolosluğu resmi web sayfa üzerinden yapılmakta. İngiltere şoför vize için dikkat edilme gereken en önemli husus ise başvuru sahiplerinin davetiyesi. İngiltere şoför vize, Schengen ülkesine bağlı olmasından ötürü açıklanmaları ve sonuca bağlanmaları, diğer ülkeye göre biraz daha uzun bir süreç barındırabilmekte. Ancak genel bir süre verecek olursa, ortalama olarak 1 ile 2 haftalık iş günü içinde olumlu ya da olumsuz sonucunu alabilirsiniz. Sonucunuzda sonrasında belge eksikliğinde ötürü ret yeme gibi durumdan ötürü, yolculuk tarihinde en az 1 ay öncesi başvuru belgenizi hazırlayıp konsolosluğa teslim etmek, yolculuğu güvence altına almak için gerekmekte olduğunu söyleyebiliriz. İngiltere şoför vize için gerekli olan belgeye baktığımızda;
⦁ Yolculuk tarihinde itibaren geçerli olmak üzere 3 ay geçerlilik bulunan pasaport asılları.
⦁ Eğer vize bulunuyor ise, son 3 yıla ait olan vize geçmiş belge.
⦁ 2 adet arka plan beyaz olan biyometri fotoğraf.
⦁ Herhangi bir biçimde, suça karışıp karışmadığını görmek adı adli sicil belgesi.
⦁ Sürülecek olan aracın yeterliliği karşılayacak sürücü belgesi.
⦁ Uluslararası yük taşıma için gerekli olan SRC belgesi.
⦁ C2 belgesi.
⦁ Avusturya ülkesi içinde çalışma vizesi için ülke üzerinde yapılmış olan son 5 işe ait belgeler.

İngiltere Şoför Vizesi Başvurusu İşlemleri

İngiltere şoför vize başvurusu için büyük önem teşkil eden hazırlıklardan biri de gerekli evrakların beyan edilmesidir. Buna göre İngiltere şoför vize başvurusu için gerekli evrak listesi şöyle sıralanabilir:

 • İngiltere online vize başvuru formu (eksiksiz ve tamamen doğru bilgilerle doldurulmalıdır)
 • 2 adet fotoğraf (pasaport formatında
 • Pasaport ve daha önceki vizelerin birer kopyaları (ayrıca pasaportta en az iki boş sayfa)
 • Dönüş bileti için rezervasyon yapıldığına dair bir çıktı
 • İngiltere seyahatinin amacını ve seyahat planını belirten bir dilekçe
 • İngiltere’de ne kadar kalınacağına dair konaklama yerinin rezervasyonu
 • Medeni durum belgesi (evlilik belgesi, doğum belgesi, eşler için ölüm belgesi)
 • İngiltere’de kalınacak süre boyunca başvuru sahibinin kendi giderlerini karşılayabileceğine dair kanıtlar (bankada yeterli miktarda para olduğuna dair dökümler, hesap hareketleri)

İngiltere şoför vizesi, İngiltere’ye seyahat amaçları doğrultusunda alınabilen bir vizedir. İngiltere vizesinin ticari amaçlar için alınmak istendiğinde başvuru sürecinden teslimine kadar ne kadar zaman geçeceği oldukça merak edilmektedir. Gerek ilk kez vize başvurusu yapacak olanlar gerekse de daha önce başvuruda bulunanlar İngiltere şoför vizesinin kaç günde çıkacağı hakkında yoğun bir araştırma sürecine girebilmektedirler. Bu yüzden makalemizde İngiltere şoför vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtını vereceğiz.

İngiltere vizesi kaç günde çıkar? Peki ticari amaçlarla alınmak istenen İngiltere şoför vizesi kaç günde çıkar? 2021 yılında da vize konusunda cevabı en çok merak edilen sorulardan ikisi bunlardır. İngiltere şoför vizesi, başvuru sürecinde konsolosluğun ya da büyükelçiliğin çalışma yoğunluğuna göre değişiklik gösterse de 2 ila 3 hafta içinde sonuçlanır. Dolayısıyla İngiltere şoför vizesinin ne kadar sürede çıkacağına ilişkin sorulan tüm soruların cevabı yaklaşık olarak 2 ila 3 haftadır. Ancak bu süreler de yine değişkendir ve başvuru sahibinin ve başvuru sürecinin durumuna göre farklılık gösterebilir.

İngiltere Şoför Vizesi İçin Nereye Başvurulur?

İngiltere şoför vizesi almak için nereye başvurulacağı konusu da başvuru sahipleri tarafından oldukça merak edilmektedir. Buna göre İngiltere şoför vizesi için gerekli evraklar özenle temin edildikten sonra İngiltere Büyükelçiliği ya da konsolosluklarına müracaat edilebilir ve başvuru yapılabilir. İngiltere vizesi ücreti, başvuru sahipleri tarafından ödenmesi zorunlu olan bir harçtır. Başvuru evraklarının içinde bu harç ücretinin yatırıldığına dair dekont da hazır bulunmalıdır. İngiltere vizesi almak için işlemler başladıktan sonra başvuruları değerlendirilerek son kararı verecek tek merci İngiltere konsoloslukları ya da büyükelçiliğidir. İngiltere şoför vizesi başvurularının kabul ya da ret alması, bu mercilerin sorumluluğundadır.

Bunların dışında İngiltere şoför vizesi için gerekli evraklar arasında bulunan önemli bir form da vize başvuru formudur. İngiltere online vize başvuru formu tamamen gerçeği yansıtan bilgilerle doldurulmalı ve zorunlu alanlar boş bırakılmamalıdır. İngiltere online vize başvuru formu İngiltere konsolosluklarının ya da büyükelçiliğinin onayladığı ilgili resmî web sitesi üzerinden doldurulabilir.

Başvuru evraklarının tamamı kendi içinde tutarlı olmalı ve birbirleriyle asla çelişmemelidir. Herhangi bir belgenin içinde yer alan kişisel bilginin diğeri ya da diğerleriyle uyumsuz olması İngiltere şoför vize reddi almanıza neden olabilir. Bu durumda hem planladığınız İngiltere seyahati sekteye uğrayacaktır hem de ödediğiniz vize harcını tekrar ödemek durumunda kalırsınız. Dolayısıyla İngiltere şoför vizesi başvurusunda bulunurken konsolosluk ya da büyükelçilikten randevular dikkatle alınmalı, gerekli evraklar titizlikle hazırlanmalı ve randevu tarihinde de konsolosluk ya da büyükelçiliğin ilgili birimlerinde hazır bulunulmalıdır.

İngiltere Kamyon / Tır Şoförü Vizesi Başvuru Takip

İngiltere vize başvuru takip işlemleri, İngiltere’ye vize almak isteyenler tarafından oldukça merak edilmektedir. İngiltere vize başvuru sürecinin kontrollü bir biçimde ilerleyebilmesinin tek yolu, prosedürlerin uygun bir şekilde yerine getirilip getirilmediğinin gözlenmesidir. Bu yüzden İngiltere vize başvuru takip süreci, başvuru sahipleri tarafından özenle kontrol edilmelidir.

İngiltere vize başvuru takip sistemleri sayesinde vize başvurunuzun durumunu kişisel bilgilerinizi girerek online bir şekilde öğrenebilmeniz mümkündür. İnternet üzerinden belirli bir vize takip platformu kurularak hizmete açılan tüm sistem, başvuru sahiplerine büyük kolaylık sağlar. Bu sayede vize başvurularını düzenli olarak kontrol edebilme imkânı bulan başvuru sahipleri, süreçten de hiç kopmamaktadırlar.

İngiltere vize başvurusu takibi, sahip olunan pasaportun numarası ya da danışmanlık hizmeti alınan vize başvuru merkezleri tarafından belirlenmiş takip numaraları üzerinden yapılabilmektedir.

İngiltere’ye herhangi bir amaçla seyahat planlayan herkesin vize başvurusu yapması zorunludur. İngiltere vizesi için gerekli evraklar hazırlanarak yapılan başvuru süreci de vize başvuru takip sistemi ile kontrol edilebilmektedir. İnternet dünyasının vize başvuru süreçlerine de büyük ölçüde katkıda bulunduğu günümüzde, artık dijitalleşen başvuru platformları, başvuruların anbean takibini de mümkün kılmaktadır.

İngiltere vize işlem takip belgesi vize başvurunuzun başlangıcından sonuna kadar konsolosluk taleplerine uygun olarak koordine edilecek sürecin My Vize tarafından kontrolünün sağlanması için önemlidir.

İngiltere vize işlem takip belgesi, başvuru sahibi tarafından doldurularak İngiltere vizesi için gerekli evraklar ile birlikte My Vize’ye iletilmelidir. Takip belgenizi dilerseniz kargo ile dilerseniz elden teslim edebilir, İngiltere vize işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için My Vize iletişim adreslerimizi kullanabilirsiniz.

My Vize Aracılığıyla İngiltere Şoför Vize Başvurusu

My Vize Danışmanlık ile İngiltere vize başvurusu yapmak isteyenler birçok konuda avantaj sağlamaktadır. Uzman kadrosu ile İngiltere vize departmanlarımız sizlere her süreçte profesyonelce hizmet sunmaktadır. Örneğin İngiltere kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu önemlidir çünkü birçok başvuru sahibi İngiltere kapıda vize uygulamasının kullanıldığını düşünerek süreç başlatmaktadır. Bu da vize alma işlemlerini sekteye uğratabilmektedir. Ayrıca bir diğer önemli konu da vize başvuru formunun doldurulmasıdır.

İngiltere vize başvuru formu doldururken alacağınız My Vize danışmanlığı sayesinde konsolosluklar ya da büyükelçiliklerin taleplerine en uygun formu iletmek mümkündür. Çünkü İngiltere vize başvuru formu doldururken dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı vardır. Bu konuda bilgi almak için My Vize Danışmanlık ile iletişime geçebilir, İngiltere vize sürecini güvenle başlatabilirsiniz. Peki My Vize ile İngiltere vizesi nasıl alınır?

İngiltere vizesi almak için en önemli koşul geçerlilik süresi en az 1 yıl olan bir pasaporta sahip olmaktır. Geçerliliği bulunan bir pasaportla yapılması gereken vize başvuruları, diğer önemli evraklar da tamamlandıktan sonra güvenle yürütülebilir. Peki İngiltere vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

İngiltere şoför vizesi için gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilir:

İngiltere vize başvurusu için büyük önem teşkil eden hazırlıklardan biri de gerekli evrakların beyan edilmesidir. Buna göre İngiltere vize başvurusu için gerekli evrak listesi şöyle sıralanabilir:

 • İngiltere online şoför vizesi başvuru formu (eksiksiz ve tamamen doğru bilgilerle doldurulmalıdır)
 • 2 adet fotoğraf (pasaport formatında
 • Pasaport ve daha önceki vizelerin birer kopyaları (ayrıca pasaportta en az iki boş sayfa)
 • Dönüş bileti için rezervasyon yapıldığına dair bir çıktı
 • İngiltere seyahatinin amacını ve seyahat planını belirten bir dilekçe
 • İngiltere’de ne kadar kalınacağına dair konaklama yerinin rezervasyonu
 • Medeni durum belgesi (evlilik belgesi, doğum belgesi, eşler için ölüm belgesi)
 • İngiltere’de kalınacak süre boyunca başvuru sahibinin kendi giderlerini karşılayabileceğine dair kanıtlar (bankada yeterli miktarda para olduğuna dair dökümler, hesap hareketleri)

İngiltere vize başvurunuzu My Vize ile sorunsuz yürütmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

 • İngiltere online vize başvuru formunu doldurun. (Başvuru formu İngiltere tarafından yetki verilmiş ilgili resmî web sitesi üzerinden doldurulabilir.)
 • İngiltere vize başvurusu için gerekli evrakların tümünü edinin.
 • Hazırladığınız tüm evrakları dosyalayıp yaşadığınız yerdeki en yakın İngiltere Büyükelçiliği, Konsolosluğu ya da My Vize Başvuru Merkezi’ne teslim edin.
 • İngiltere vize başvuru ücretini ödeyin.
 • Vize başvurunuzun değerlendirilmesi ortalama 15 ila 21 iş günü sürer. Ancak seyahat amacınıza, randevu tarihlerine ve kişisel durumunuza göre bu süre uzayabilir.
 • Eğer vize başvurunuz olumlu sonuçlandıysa vizeniz pasaportunuza işlenerek tarafınıza PTT ile gönderilir.
 • Vizeniz teslim edildiği takdirde İngiltere'ye seyahat edebilirsiniz.

Ayrıca önemli not: İngiltere oturum vizesi, çalışma vizesi, aile birleşimi vizesi gibi uzun vadeli bir vizeye başvuracaksanız süreç daha farklı işleyebilir. Vize başvuru süreci seyahat amacına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

İngiltere Şoför Vizesi Başvuru Formu

Diğer bir önemli husus da İngiltere online vize başvuru formu doldurmaktır. Vize randevusu almadan önce online vize başvuru formunu seyahat amacınız doğrultusunda uygun bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. İngiltere vize başvuru formu ile ilgili detaylı bilgiye İngiltere Konsolosluğu ile iletişime geçerek ulaşabilir, formun bir kopyasını konsolosluktan talep edebilirsiniz.

 

Ayrıca İngiltere’ye vize almak isteyen herkesin doldurması gereken vize başvuru formu konsolosluğun talep ettiği tüm bilgilerin doğru bir şekilde girildiği takdirde geçerli sayılır. Eksik bilgi, birbiriyle çelişen ifadeler, vize başvurusuna uygun olmayan fotoğraf kullanımı gibi birçok durum İngiltere vize başvuru formu için sorun teşkil etmektedir. Bütün bu durumlar ya da herhangi biri İngiltere online vize başvuru formunda mevcutsa başvurunuz tehlikeye atılmış olacaktır. Bu yüzden İngiltere vize başvuru formu usulüne uygun olarak doldurulmalı ve mutlaka imzalanmalıdır.

İngiltere Şoför Vizesi Randevusu

İngiltere şoför vize randevusu alarak başlatılabilen vize başvuru süreci, konsolosluk tarafından talep edilen zorunluk evrakların teslimiyle devam eder. İngiltere şoför vize randevusu almak için İngiltere Konsolosluğu’na şahsen başvurmanız gerekmektedir.

İngiltere şoför vizesi için hazır bulundurulması gereken en önemli evrak pasaporttur denilebilir. İngiltere şoför vizesi 2021 yılı içinde yapılan başvuruların ret ile sonuçlanmasının büyük çoğunluğu da pasaport kaynaklı nedenlere dayanmaktadır. Bu yüzden en az bir yıl geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmanız ve başvuru sırasında vize evrakları içinde pasaportunuzun da yer alması çok önemlidir.

İngiltere vize randevusunun yanı sıra İngiltere’ye Gitmek İçin İngiltere vizesi Almak Zorunda mıyım? sorusu da oldukça merak edilmektedir. Bu soruya verilecek cevap nettir. Eğer siyah pasaportunuz yoksa T.C. vatandaşı olarak İngiltere vizesi almak zorundasınızdır. İngiltere’ye yapılacak tüm seyahatlerde bordo, gri ve yeşil pasaport sahipleri İngiltere vizesi almak zorundadır.

İngiltere için alınmak istenen vize randevuları seyahat tarihinden en az 15 gün önce alınmalıdır. İngiltere Konsolosluğu’nun onay verdiği ilgili web sitesine girere;

 • Adınız
 • Soyadınız
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığınız yoksa uyruğunuz
 • Randevuya katılacak kişi sayısı
 • İngiltere’yi seyahat etme amacınız
 • Seyahat tarihiniz

ve diğer birçok bilgiyi içerecek şekilde online İngiltere şoför vize başvuru formunu doldurduktan sonra randevu alabilirsiniz.  

İngiltere Tır Şoförü Vize Şartları

İngiltere seyahati planlanıyorsa vize almak için gereken şartları da yerine getirmek zorunludur. İngiltere’ye şoför vizesi almak için en önemli şartlardan biri gerekli evrakların dosya hâline getirilerek konsolosluğa teslim edilmesidir. İngiltere’ye seyahat amacına göre değişebilen konsolosluk talepleri eksiksiz karşılanmalı ve şoför vizesi başvuru süreci kesintisiz devam ettirilebilmelidir.

İngiltere şoför vizesi almak için konsolosluğun talep ettiği başvuru evraklarını temin ettikten sonraki en önemli aşama da formların doldurulmasıdır. İngiltere vize başvuru formu tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurulmalı ve sadece gerçek bilgi beyanı içermelidir. Vize başvuru dosyasında bulunan evraklarda herhangi bir uyumsuzluk saptanması durumunda konsolosluk İngiltere’ye yaptığınız vize başvurusunu reddedebilir. İngiltere şoför vizesi başvurunuzun reddedilmesi durumunda hem planlanan seyahat tarihiniz sekteye uğrayacak hem de ödenen vize başvuru ücretlerinin tekrar ödenmesi gerekecektir. Dolayısıyla vize başvuru reddi almamak için evraklar özenle hazırlanmalı ve herhangi bir hata yapılmamalıdır.

İngiltere şoför vizesi için gerekli evraklar, seyahat nedenine göre değişebilecek şekilde genel olarak şöyle sıralanabilir:

 • Seyahat amacına uygun olarak edinilmiş İngiltere şoför vizesi online başvuru formunun çıktısı
 • En az 1 yıl geçerliliği olan ve en az 2 sayfası boş olan pasaport
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası bulunan kimlik belgesinin arkalı önlü fotokopisi
 • Son 3 ay içinde çekilmiş ve vize başvuru standartlarına uygun olan 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Geçerliliği seyahat süreniz boyunca devam edecek olan seyahat sağlık sigortası
 • Planlanan seyahat tarihleri için alınmış gidiş-dönüş uçak bileti
 • Seyahat planı çerçevesinde İngiltere’de konaklanacak olan otelin rezervasyon bilgilerinin bulunduğu belge
 • Seyahatiniz sırasında ortaya çıkacak tüm ödemeleri karşılayabileceğinizi belgeleyen, içinde yeterli miktarda para bulunan banka hesabı bilgileri
 • Başvuru sahibi olan kişi çalışansa maaş bordrosu
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

İngiltere Şoför Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022

İngiltere şoför vizesi için başvuruda bulunacak olanların öncelikle hamili oldukları pasaport ve online vize başvuru formu doldurma konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir. İngiltere’ye giderken vize alınması gerektiği için Birleşik Krallık vizesi başvurusu sırasında istenilen tüm belgelerin ve bilgilerin başvuru dosyasında eksiksiz yer alması gerekir.

Fotokopileri ve asılları bulunması gereken tüm belgelerin birbirleriyle tutarlı bir bütün oluşturması da gerekmektedir. Şoför vizesi için yapılan başvuru sırasında beyan edilmek üzere hazırlanan tüm evraklarda tamamen gerçeği yansıtan bilgiler yer almalıdır.

Ayrıca İngiltere şoför vizesi için gerekli evraklar arasında bulunması zorunlu olan bir diğer belge de finansal durum belirten belgelerdir. Bu belgelerin tamamı ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

İngiltere şoför vizesi için büyük önem teşkil eden hazırlıklardan biri de gerekli evrakları beyan etmektir. Buna göre İngiltere şoför vizesi başvuru evrakları listesi şöyle sıralanabilir:

 • İngiltere şoför vize online başvuru formu (eksiksiz ve tamamen doğru bilgilerle doldurulmalıdır)
 • 2 adet fotoğraf (pasaport formatında)
 • Pasaport ve daha önceki vizelerin birer kopyaları (ayrıca pasaportta en az iki boş sayfa)
 • Dönüş bileti için rezervasyon yapıldığına dair bir çıktı
 • İngiltere seyahatinin amacını ve seyahat planını belirten bir dilekçe
 • İngiltere’de ne kadar kalınacağına dair konaklama yerinin rezervasyonu
 • İngiltere’de kalınacak süre boyunca başvuru sahibinin kendi giderlerini karşılayabileceğine dair kanıtlar (bankada yeterli miktarda para olduğuna dair dökümler, hesap hareketleri)

İngiltere Tır Şoförü Vize Reddi ve Çözümü

İngiltere şoför vizesi için yapılan başvuruların değerlendirilmesi neticesinde vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. Bu durum, İngiltere’ye yaptığınız vize başvurunuzun herhangi bir nedenle onaylanmadığı anlamına gelir.

Vize reddi genel anlamıyla belirli bir ülkeyi vize ile ziyaret edebilme hakkının kazanılamadığı anlamına gelir ancak bu, her şeyin sonu değildir. Vize reddi ile sonuçlanan başvuruların çoğunluğunda ret gerekçesi, talep edilen vize evraklarının doğru ve eksiksiz bir şekilde beyan edilememesi olmaktadır. Bu yüzden İngiltere vizesi başvuruları reddedilenler, ret gerekçelerini öğrendikten sonra yeniden başlattıkları başvuru sürecinde benzer bir hata yapmamalıdırlar. Bu sayede başvurusu reddedilenler, yeni bir vize başvurusu ile sürecin olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirler.

İngiltere Şoför Vize Reddi Nedenleri

İngiltere vize başvurunuzun reddedilmesinde rol oynayan başlıca nedenler vardır. İngiltere Göçmen ve Sınır Yönetimi biriminin aldığı kararlar doğrultusunda uygulanan prosedürler ve belirlenen koşullar, vizenizin reddedilmesinin başlıca nedeni olabilir. Vize başvurularının reddedilmesine yol açan başlıca nedenler ise şöyle sıralanabilir:

 • İngiltere vize türüne göre doldurulan online vize başvuru formunda doğru bilgi verilmemiş olabilir.
 • Herhangi bir şekilde daha önce adli sicilinize işlenmiş bir suç faaliyeti nedeniyle vize başvurunuz reddedilebilir.
 • Başvuru gerekçeniz açık ve net bir kararlılık içerecek şekilde yazılı olarak beyan edilmediyse. Vize başvurusu sırasında başvurulacak vize türü ve seyahat gerekçesinin yer aldığı bir dilekçe hazır bulunmalıdır. Bu dilekçede seyahat amacı ve konaklama süresi net bir şekilde belirtilmeli ve bu bilgiler ek belgelerle desteklenerek kanıtlanmalıdır. Bunlar başvuru dosyasında yer almadığında da İngiltere vize başvurunuz reddedilebilir.
 • İkamet ettiğiniz ülkenin İngiltere ile diplomatik ilişkilerinde problemli bir süreç devam ediyor olması.
 • Sağlık durumunuzun bulaşıcı bir hastalık taşıdığınız şeklinde yorumlanması.
 • Pasaport kaynaklı sorunlar (Örneğin pasaportun geçerlilik süresi dolmak üzeredir ya da pasaportta yeterli sayıda boş sayfa yoktur veya sayfaları zarar görmüştür)
 • Daha önce almaya hak kazanılan bir vizenin herhangi bir gerekçe olmaksızın kullanılmamış olması
 • Konsolosluğun, başvuru sahibinin İngiltere’ye gittikten sonra vatandaşı olduğu ülkeye geri dönmeme kuşkusu taşıdığı yönünde görüş bildirmesi
 • İngiltere vizesi almaya uygun olunduğuna dair yeterli kanıt sağlanmadıysa (ekonomik, sosyal, medeni durum, iş vb. konularda)
 • İngiltere’ye seyahat gerekçeniz yeterince geçerli bir içeriğe sahip değilse
 • Daha önce vize başvurusunda bulunanlar için, İngiltere’ye önceki vize başvurularında doğru bilgi beyan edilmesi gerekliliği vb. gibi önemli normlara uyulmamasının kayıtlara geçmesi
 • Vatandaşı olduğunuz ülke ile güçlü bağlara sahip olduğunuzu yeterli kanıtla ortaya koyamamanız
 • Başvuruda bulunmak istediğiniz İngiltere vizesi türü doğru bir şekilde belirtilmediyse.
 • İngiltere şoför vizesi için önemli gerekliliklerden biri olan sağlık ve seyahat sigortasının istenilen koşullara uymaması

İngiltere Kamyon / Tır Şoförü Vizesi Reddi Çözümü

İngiltere şoför vize başvurunuzun reddi ile sonuçlanan süreç, bir itiraz dilekçesi ile olumlu yönde ilerleyebilmektedir. Bunun için İngiltere şoför vize reddi ile sonuçlanan başvurunuzdaki eksiklik ya da yanlışların net bir şekilde belirlenmesi gerekir. Buna göre itiraz dilekçesinde de yer verilen bu hataların giderildiğine dair beyanda bulunmak önemlidir.

İngiltere şoför vize reddi itiraz dilekçesi yazılırken açık ve net bir şekilde vizenizin ret nedenine de yer vermeniz gerekir. Ayrıca ek belge talebinde bulunulması hâlinde, her konuda ayrıntılı bilgi içerecek evraklar paylaşabileceğinizi konsolosluğa beyan etmeniz gerekir. İngiltere vize reddi itiraz dilekçesini elden konsolosluğa, posta yoluyla, e-postayla ya da faksla iletebilirsiniz.

ingiltere şoför vizesi

İngiltere şoför vizesi nasıl alınır? İngiltere kamyon tır şoförü alımı ne zaman?

 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp