×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vip Vize Randevu

İngiltere Vizesi VİP

İngiltere vize başvurularında VİP servis alarak işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamak isteyen çok sayıda başvuru sahibi bulunmaktadır. İngiltere vizesi başvurunuzu İngiltere Vizesi VİP şeklinde yaptırılması ya da çalışma saatleri dışında başvuru kabul edilmesi gibi birçok hizmet bulunmaktadır. İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri bu hizmetleri sağlamaktadır.

Bu servislerden genel olarak işlerinin daha hızlı bir şekilde sonuçlanmasını isteyen başvuru sahipleri yararlanmaktadır. İngiltere Konsolosluğunun sunduğu İngiltere Ekspres vizesi ile vize başvuruları 5 iş günü içerisinde sonuçlanırken, İngiltere Süper Ekspres Vizesi ile başvuran başvuru sahiplerinin başvuruları 24 saat içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere vizesi VİP servis kapsamında öncelikli olarak İngiltere vize randevusu alınabilir ya da erken saatte vize randevusu alınabilir. Ayrıca çalışma saatleri dışında da İngiltere vize başvuru randevusu alınabilir. Randevu sırasında soğuk ve sıcak içecek eşliğinde özel hizmet alınabilir. İşlemler ayrı bir odada özel yetkili tarafından alınmaktadır. İngiltere Vizesi VİP servisi ile başvuru sahibi sıra beklemez. VİP servis randevusu, online vize başvuru formu doldurulduktan sonra alınmaktadır. VİP vize servisinden yararlanmak için başvuru merkezine gitmeden mutlaka randevu almalısınız. Bunun nedeni özel odanın, size tahsis edilecek özel asistanın ve yetkilinin hazırlanmasıdır.

İngiltere vizesi VİP servisi randevunun erken bir günde ya da saatte alınmasını sağlar. Başvurunun daha konforlu bir şekilde yapılmasını sağlar. Premium hizmetlerden birisi alınmadıysa başvurular ortalama 21 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. İngiltere vizesi VİP hizmetinden yararlanmak isteyen birisi ek hizmet bedeli ödemelidir. Bu başvuru türü başvuru sahibine başvuru incelemesi sırasında imtiyaz sağlamamaktadır. Başvuru incelemesinin hızlı sonuçlanmasını sağlamamaktadır. Sadece VİP bir hizmet alınmasını sağlar.

İngiltere VİP Vize Randevu 2022

İngiltere vize başvuruları İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir. Vize başvurusu yapacak kişi İngiltere Konsolosluğu üzerinden direkt olarak randevu alamaz. Bunun yerine başvuru randevularını Ankara, Adana, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir’de bulunan vize başvuru merkezlerinden almalıdır.

İngiltere VİP vize rendevusu alacak başvurusu sahibi İngiltere vize başvuru formunu normal standarlara uygun doldurmalıdır. VİP hizmeti için ayrı bir form yoktur. Başvuru formu doldurulduktan sonra randevu alma aşamasında VİP hizmetler seçeneği çıkacaktır. VİP hizmet almak isteyen birisi bu seçenekler içerisinden  Premium vize başvurusunu seçmelidir. VİP vize başvurusu ücreti vize başvuru merkezinden nakit olarak ya da kart ile alınmaktadır. Bu hizmet vize başvurusunun hızlı değerlendirilmesini sağlamaz. Başvurunuzun hızlı değerlendirilmesi için ortalama 5 gün içerisinde vize başvurusu sonuçlanan İngiltere Ekspres ya da 24 saat içerisinde vize başvurusu sonuçlananİngiltere Süper Ekspres hizmetleri seçenelerinden birisi seçilmelidir. Bu hizmetler için de ek hizmet bedeli ödenmelidir. VİP hizmetten aile olarak ya da toplu olarak yararlanılamaz. Her bir kişi için ayrı randevu alınmalı ve VİP hizmet bedeli ödenmelidir.

İngiltere vize başvuru merkezleri başvuru sırasında başvuru sahiplerine ek hizmetler sunmaktadır. Bu ek hizmetlerden ek hizmet bedellerini ödeyerek yararlanılabilmektedir. İngiltere Vize başvuru merkezlerinden alınan randevu tarihi başvuru sahibi için uygun değilse ya da başvuru sahibi standart bir hizmet almak istemiyorsa İngiltere VİP vize başvurusu yapabilir. Bu hizmet ile başvuru sahibi randevusuna daha erken katılabilmektedir. Başvuru esnasında başvuru sahibi özel bir odada özel bir temsilci tarafından ağırlanır. Evrakları bu odada incelenir, başvuru sahibine özel asistan verilir. Başvuru sahibine soğuk ve sıcak içecek servisi yapılır.

Başvuru sahibi İngiltere VİP vize başvurusu yaptığında bunun vize değerlendirmesinde bir etkisi olmayacağını bilmelidir. Vize başvurusu reddedilirse VİP hizmet için ödediği ek hizmet bedeli geri iade edilmemektedir. Grup ya da aile için yapılan vize başvurularında ayrı ayrı VİP randevusu alınmalı ve ek hizmet bedeli ödenmelidir.

İngiltere Vizesi VİP Servisi

İngiltere Vizesi VİP Servisi başvuru sahiplerine İngiltere Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerinde başvurularını daha konforlu bir şekilde tamamlamalarını sağlamaktadır. Uygulama ile birlikte vize başvuru evrakları taranarak sisteme yüklenmekte ve vize başvurunuzu değerlendirecek İngiltere Konsolosluğu’na iletilmektedir. Bu sistemden önce başvuru sahibinin belgeleri dosya halinde konsolosluğa ulaştırılmaktaydı. Ancak yeni uygulama ile beraber belgeler elektronik ortamda İngiltere Konsolosluklarına iletilmektedir. Başvuru sahibi vize başvuru merkezlerinden randevu alımı sonrasında evrakları kendisi tarayarak sisteme yüklemek isterse Self Service randevu alabilir ve vize başvuru harcı dışında bir ücret ödemez. Ancak bu işlemi vize başvuru merkezinde bir yetkiliye yaptırmak isterse evrak tarama bedeli öder. Evraklar randevu tarihinde ve saatinde yetkili tarafından taranır ve sisteme yüklenir.

İngiltere Vizesi VİP Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere vizesi VİP başvurusunda bulunacak kişi online İngiltere vize başvuru formunun doldurmalıdır. Bunun için ayrı bir İngiltere vizesi VİP başvuru formu yoktur. Başvuru formu doldurulduktan sonra başvuru sahibinin karşısına VİP İngiltere vize seçenekleri çıkacaktır. İngiltere Vizesi VİP hizmeti için Premium İngiltere vize başvurusu seçilmeli ve daha sonra randevu alınmalıdır. VİP olarak hizmet görebilmek için bu seçeneği seçtiğinizden emin olmalısınız. İngiltere vizesi VİP başvurusu yaptığınızda randevu ekranında ek ödeme tutarını göreceksiniz.

Başvurunuzu VİP olarak yapmanız başvuru sonucunda hiçbir etki göstermeyecektir. İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını çok detaylı bir şekilde incelediğinden vize başvurunuz reddedilebilir. İngiltere Vizesi VİP servisinden yararlanan birisinin başvurusu hızlı bir şekilde de sonuçlanmaz. VİP servisi ile başvuru yapan birisinin başvurusu normal ortalama süre olan 21 günde sonuçlanır. Bunun için vize başvurunun daha hızlı sonuçlanacağı diğer hizmetlerden yararlanabilirsiniz. VİP vizrvisinden yae serarlanan birisi ek ücretleri ödemesi durumunda diğer servislerden de yararlanabilir. Vize başvurunuzun daha hızlı bir şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız vize başvurusunun 5 günde sonuçlandığı İngiltere Ekspres Vize ya da 24 saatte sonuçlandığı İngiltere Süper Ekspres Vize servisinden yararlanabilirsiniz. Ancak bu hizmetlerin her bürü için ek hizmet bedeli ödemeniz gerektiğini unutmayın.

İngiltere vizesi VİP tercihi ile vize başvurusu yapan birisinin VİP ödemesi randevu günü vize başvuru merkezi tarafından alınacaktır. Vize başvurusu reddedilir ise vize harcının geri ödenmediği gibi İngiltere vizesi VİP servisi için ödediğiniz ücrette geri ödenmemektedir. VİP hizmetinden aile olarak yararlanacaksanız herkes için ayrı bir VİP servisi randevusu almalı ve ayrı ücretler ödemelisiniz.  VİP ücreti yetişkinler ve çocuklar için aynıdır. VİP başvurusundan vazgeçmek istiyorsanız randevu tarihinden önce sistem üzerinden randevunuzu değiştirerek standart randevu alabilirsiniz.

İngiltere Vip Vize Randevu Başvurusu İşlemleri

İngiltere vize başvuru işlemi ve İngiltere VİP vize randevu İngiltere Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile tamamlanır. İngiltere vizesi başvurusu yapmak isteyen başvuru sahibi İngiltere Başkonsolosluğu üzerinden direkt olarak vize randevuları alamaz ve konsolosluk üzerinde vize başvuru işlemleri gerçekleştiremez.
İngiltere vize başvuru işlemi için resmî web sitesi üzerinde İngiltere vize başvuru form doldurulur ve yine aynı sistem üzerinde randevu alınır. Randevu alımları sonrası başvuru merkezleri üzerinden parmak izi verilir ve evrak teslimleri yapılır.
İngiltere vize başvuru merkezleri standart hizmeti ve randevu sistemi dışında ek hizmet sunmaktadır. Sunulan ek hizmet için İngiltere vizesi başvuru merkezi tarafından ek ücretler alınır. Alınan İngiltere vizesi randevusu başvuru sahipleri için uygun değilse ya da verilen standart randevudan daha yakın tarih için randevu alınması gerekli ise İngiltere VİP vizesi randevu alınarak randevu öne çekilebilir. Bu randevuları alarak başvuru sahipleri İngiltere vize randevusu daha erken bir tarihte katılabilir ve randevu esnası da özel bir temsilci ile beraber başvurusunu tamamlayabilir. Başvuru esnası da başvuru evrakı ayrı bir odada özel asistan tarafında alınır ve işlem daha hızlı bir biçimde tamamlanır. İşlem esnasında başvuru sahipleri dilerse çay kahve isteyebilir. Randevu alımları için ayrı bir başvuru form ya da hazırlanması gereken ek evrak yoktur. İşlem sonu da randevu standart randevular olarak değil VİP olarak alınmaktadır ve başvuru günleri standart ödeme dışında VİP ödemeleri yapılır.

İngiltere VİP Vize Ücreti 2022

İngiltere vize başvuru işlemleri sırasında İngiltere VİP servisinden yararlandıysanız ek hizmet bedeli ödemelisiniz. VİP hizmeti ile öncelikli olarak randevu alabilirsiniz ya da randevu sırasında işlemlerinizin daha hızlı sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. İngiltere vize başvuru merkezlerinden alınan randevular ortalama 5 iş günü sonrasına verilmektedir. VİP hizmeti ile randevunuzu ertesi gün alabilirsiniz.

VİP vize aldıysanız bunun için ek hizmet bedeli ödemelisiniz. İngiltere VİP vize ücreti 2022 yılı için 620 TL’dir. Bu ücret vize başvuru merkezlerine nakit ya da kart ile ödenebilir. VİP vize hizmetinden yararlanacak başvuru sahipleri vize harç ücretine ek 620 TL’lik ek vize ücretini ödemelidir.

VİP servis ücreti her başvuru sahibi için ayrı ayrı ödenmeli ve ayrı ayrı randevu alınmalıdır. VİP servisi ücreti herkes için aynı fiyattır. Vize başvurunuz reddedilirse vize harç ücretinin geri ödenmediği gibi VİP hizmet bedeli de geri ödenmemektedir. VİP hizmeti aldığınızda vize başvuru merkezlerinde fotokopi çekim ücreti alınmamaktadır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp