×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vizesi, Bursa

İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Bursa

İngiltere’ye gelen herkesin vize alması gerekir. İngiltere için vize ihtiyacı olanlar Bursa'daki İngiliz Konsolosluğu'na başvuruda bulunabilirler. Vize başvurusu için Bursa'daki İngiltere Başkonsolosluğu'na gitmeden önce İngiltere'ye yapacakları seyahatin amacını açıklamalı ve uygun vize kategorisine başvurmaları gerekmektedir.

İngiltere vizesine başvurmak için öncelikle Bursa'daki İngiliz Konsolosluğu'ndan randevu almanız gerekmektedir. Daha sonra Başkonsolosluğun belirlediği gün ve saatte Başkonsolosluğa gelmelisiniz. En önemli ihtiyaçlardan biri de bu. Ayrıca vize başvurusunda bulunacak kişi, gerekli evrakların tamamının eksiksiz ve doğru olduğundan emin olmalıdır. İngiltere vizesine başvururken ayrıca vize ücreti ödemeniz gerekir. İngiltere vize başvurusu evraklarının Bursa'daki İngiltere Başkonsolosluğu'na gönderilmesi gerekmektedir.

Konsolosluk ücretleri konsolosluklar tarafından belirlenir ve değişebilir. 50 $ vize ücreti gereklidir. Kış aylarında seyahat etmeyi planlayanlardan 60 dolara kadar vize ücreti alınabilir. 6-12 yaş arası çocuklardan 35$ vize ücreti alınırken 0-6 yaş arası çocuklardan vize ücreti alınmaz.

Vize başvurusunun işlem süresi, talep edilen vize türüne göre değişmekle birlikte genellikle bir ila otuz gün sürer.

İngiltere'ye giriş yapabilmek için Türkiye'den vize talebinde bulunan kişilerin vize kartı almaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) ve Hususi (yeşil) pasaport hamilleri, altı aylık bir süre içinde 90 günden fazla kalmamaları halinde İngiltere’ye vizesiz ziyaret edebilirler. İngiltere’ye ziyaret etmeden önce genel (bordo) pasaport hamillerinin vize almaları gerekmektedir.

İngiltere Bursa Vize Randevusu

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle vize almaları gerekmektedir.İngiltere vizesine başvurmak istiyorsanız Bursa İngiltere Başkonsolosluğu'ndan randevu alınız. İngiltere vizesi randevusu almak için İngiltere temsilciliğinin resmi web sitesini ziyaret edin. Bursa'daki İngiliz Konsolosluğu'ndan vize randevusu alacak kişilerin gerekli ve ilgili tüm evrakları önceden hazırlamaları ve belirtilen randevu saatinde teslim etmeleri gerekmektedir.

Bursa İngiltere Başkonsolosluğu'ndan internet sitesinde vize randevusu alan ancak gelmeyen kişilerin vize başvuruları reddedilebilir. Randevu almama nedenleri Bursa'daki İngiltere Başkonsolosluğu'na bildirilir ve konsolosluğun reddedilmesi durumunda online olarak yeni bir randevu alınması gerekir.

Bursa'daki İngiltere Başkonsolosluğu'ndaki vize randevunuzu kaçırırsanız, İngiltere'ye başka bir seyahat planlayan kişiler için gecikmelere neden olabilir. Bu durumda vize başvurusu için gerekli belgelerin geçerlilik süresi dolabilir. Sonuç olarak, belgelerinizi yeniden düzenlemeniz gerekebilir.

İngiltere Bursa Vize Başvurusu

İngiltere vizesine başvurmadan önce, İngiltere’ye ziyaret etmek isteyen kişiler seyahat edecekleri yere karar vermelidir. Seyahatin amacına uygun bir vizeye başvurmak ve vize almak çok önemlidir. İngiltere'yi seyahat amacı dışında ziyaret etmek isteyenlerin vize başvuruları geri çevriliyor. İngiltere'yi ziyaret etmeyi planlayanlar veya Bursa bölgesinde yaşayanlar, Bursa'daki İngiliz Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunabilirler.

Bursa İngiltere Başkonsolosluğuna vize başvurusu için randevu almanız ve belirtilen saatte gelmeniz gerekmektedir. Vize randevu tarihine kadar İngiltere vizesi ile ilgili tüm evrakların hazırlanması gerekmektedir. Bursa'daki İngiliz Konsolosluğu oluşturulan belgeleri alır.

Bursa İngiltere Başkonsolosluğuna vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bunlar:

İngiltere’ye ziyaret eden herkes, ülkede geçerli olan seyahat sağlık sigortasına sahip olmalıdır.

Bursa'daki İngiltere Başkonsolosluğu'nda vize başvuru sahiplerinin tüm seyahat masraflarını karşılayabileceklerine dair mali kanıt sunmaları gerekmektedir.

İngiltere vize başvurusunda kullanılacak vize belgelerinin güncel olması gerekmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Geçerli bir pasaport gereklidir (6 ay geçerli ve iki boş sayfa)

Vize işleme maliyetinin ödendiğini gösteren makbuz İngiltere’ye gidiş dönüş uçuş ve konaklama rezervasyonları hakkında bilgi.

İngiltere’deki tüm kalış sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortası.

iki biyometrik fotoğraf

Vize başvuru formu ve ehliyetinizin bir kopyası

İngiltere Vizenizi Bursa’dan Almanızın Kolay Yolu

İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak isteyen Bursa ve çevre illerde bulunanlar rahatlıkla başvuru yapabileceklerdir.

İngiltere vize evraklarınızı hızlı ve verimli bir şekilde tamamlamak için Bursa vize uzmanınızı aradıktan sonra 1 ila 2 iş günü içerisinde İngiltere vizenizi alabilirsiniz.

İngiltere vize başvurunuz sizin adınıza işleme alınarak vizenizi zamanında almanızı sağlar.

İngiltere vize işlemleri için İngiltere Büyükelçiliğine kişisel bir başvuru gerekmediğinden, gerekli belgeleri danışmanınıza e-posta ile gönderebilirsiniz.

Bursa'nın İngiltere vize işlemleri parmak izi veya görüşme gerektirmez, bu nedenle başvurunuz hızlı bir şekilde işleme alınabilir.

 

İngiltere vize başvuru süreci bölgesel olarak ön yargılı olmadığı için Türkiye'nin her yerinden İngiltere vizesine hızlı, rahat ve güvenli bir şekilde başvurabilirsiniz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp