×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Erasmus Vizesi

İngiltere Erasmus Vize

İngiltere ülkesi vize programında yararlanmak için 6 ay ve daha az süreli kişilere Erasmus vizesi vermektedir. Bu programı kullanıp İngiltere'ye eğitim amaçlı gitmek isteyen öğrenciler için çok fazla imkân sağlar. 6 aydan daha az kalacak olan ve eğitim amaçlı olan vizeler için öğrenci ziyaret Vizesi denmektedir.

İngiltere Erasmus Vizesi Nedir?

İngiltere Erasmus Vizesi nedir isterseniz biraz bundan değinelim.Eğer İngiltere’de 6 aydan daha az sürede eğitim görmek gibi bir planınız var ise İngiltere Erasmus Vizesi aracılığıyla İngiltere’de eğitim almanız için size yardımcı olabilir.Genellikle 6 aydan daha kısa sürede kalmak isteyenler için başvurulabileceği İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’dir.Bu vize sayesinde başvuran kişi 6 aya kadar eğitim maksadıyla kalabilir.

İngiltere’ye eğitim görmek maksadıyla gitmek isteyen öğrenci şayet tek dönemlik bir eğitim düşünüyorsa ; İngiltere Öğrenci Vizesi’ne başvuruda bulunması gerekiyor.Ancak 6 aydan daha fazla kalmam gerekiyor, eğitimi daha uzun tutmak gerekiyor diyorsanız örneğin 2 dönem gibi,Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi’ne başvurmalısınız.Söz konusu olan Tier-4 (İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi) minimum süre ile 1 yıldır.Bu bilgilere dayanarak almamız gereken karar eğitimimizin ne kadar süreceği ve kalmamız gereken aralıktır.

İngiltere Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

Gerekli belgeler konsolosluğa iletildikten sonra 15 gün içinde vize sonuçları öğrenciye iletilir. Eğer evrak eksiği olur ise başvurunuz yetersiz evrak olarak geri çevrilir. Başvuruyu yapan kişi belli bir miktar hizmet bedeli ödemesi gerekir. Hizmet bedeli ödedikten sonra sonuç bekleme süreci başlar. Eğer İstanbul gibi büyük şehirlerde yapılan başvurular için 24 saat içinde sonucun çıktığı görülür. Erasmus programından yarar alacak öğrenciler için gideceğim ülkenin şartlarına göre belge hazırlayıp başvuru yapması gerekir. Başvuru yapacak kişinin biyometrik olarak tüm evrakları tamamlayıp başvuru yapması oldukça önemlidir. Bazı siteler üzerinde online başvuru ile yapılan işlemlerde çok dikkatli olunup bilgi paylaşımı sırasında iyice araştırma yapılması gerekir.

İngiltere Erasmus Vizesi Nereden Alınır?

İngiltere Erasmus Vizesi nereden alınmaktadır dilerseniz anlatalım.Erasmus Vizesi kapsamında vize almak isteyen kişilerin her ülkenin kendine ait vize prosedürleri olduğunu unutmaması gerekir.İngiltere Erasmus Vizesi için öncelikle;aday İngiltere’den gelen Kayıt Kabul Belgesi’ne ihtiyaç duyar.Şayet bu belgeye sahip değilseniz İngiltere Erasmus Vizesi’ne başvuruda bulunamazsınız.Sonrasında ise aday kişinin yaşadığı ülkedeki durumunu beyan eden kişiler bilgilerinin yer aldığı resmi evraklarını hazırlanması gerekir.Tüm gerekli evraklar tamamlandığı vakit kişi İngiltere Erasmus Vizesine başvuruda bulunabilir.Ayrıca Online şekilde vize başvuru formunun doldurulmasını da İngiltere Başkonsolosluğu,aynı sistem üzerinden randevu da alınması gerektiğini belirtmiştir.

İngiltere Erasmus Vizesi için aday şahsen başvuru yapması ve biyometrik olarak veri işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu ve Ankara İngiltere Büyükelçiliği vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir.Bunun için elçilik veya konsolosluk tarafından akretidite olmuş yetkili bir başvuru merkezine görüşmeniz gerekiyor.Online sistem üzerinden doldurulmuş başvuru formu ve sistem üzerinden elektronik alınmış randevu belgesi ile randevu günü ve saati kişinin resmi başvuru merkezinde hazırda bulundurması gerekmektedir.

İngiltere Erasmus Vizesi KGünde Çıkar?

İngiltere Erasmus Vizesi kaç günde çıkar birazda bunun üzerinde duralım. Şayet kişi hazırladığı evrakların doğru ve eksiksiz olması durumunda eksik evrak prosedürü uygulanmadan işlemi ilerlemektedir.Resmi olarak İngiltere Kısa Süreli Öğrenci ve Erasmus Vizesi sonuçlanma süresini 15 iş günü olarak belirtmiş.Fakat bu süreçte İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’ndaki yoğunluğa göre bazen bu süre uzamakta veya kısalmaktadır.Bu durumda kişi evraklarında eksik belgenin olmaması veya evraklarının doğru olmasını dikkat etmeli ve sabırlı olmalıdır.Şayet kişiye bağlı  yaşanan gecikme durumunda konsolosluk sorumlu olmayacaktır.

Ayrıca başvuru için ek hizmet bedeli ödeyerek Priority ve Super Priority Servirslerinden yararlanabilrsiniz.Priority Services  (Öncelikli Vize Services) ile yaptığınız başvurular 3 ile 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.Süper Öncelikli Vize Servisi için başvuruda bulunan kişinin İstanbul’da işlemlerini halletmesi gerekiyor. Super Priority Services sadece İstanbul üzerinden yapılan başvurulara 25 saatte sonuç alınmaktadır.

İngiltere Erasmus Vize Başvurusu Nasıl Alınır ?

İngiltere Erasmus Vize başvurusu nasıl alınır konusuna değinelim.Öncelikle şunu bilmeliyiz ki her ülke kendine ait vize prosedürü olabilir.İngiltere Erasmus Vizesi için kişi Kayıt Kabul belgesine sahip olması gerekiyor.Eğer bu belgeye sahip değilseniz başvuruda bulunamazsınız.Ayrıca kişinin yaşadığı ülkedeki durumunu beyan eden kişiler hakkında bir belgeye de sahip olmalısınız.Tüm gerekli evraklar hazırsa başvuruda bulunabilirsiniz.Online ortam üzerinden vize  başvuru formunu doldurmanız ve randevu almanız gerektiği İngiltere Başkonsolosluğu tarafından belirtilmiştir.Söz konusu olan İngiltere Erasmus Vizesi için şahsen başvuruda bulunmanız ve biyometrik verilerin tamamlanması gerekiyor.İstanbul ve Ankara İngiltere Büyükelçilikleri üzerinden direkt olarak başvuruda bulunamazsınız.Elçilik/konsolosluk tarafından akretidite olmuş yetkili başvuru merkezleri tarafından İngiltere’ye Erasmus vizesi almak isteyenler başvuruları buradan gerçekleştirebilir.

Online sistem üzerinden doldurduğunuz başvuru formu ve almış olduğunuz randevu belgesinin kopyasını,randevu günü ve saati kişinin yanında hazır olarak bulunması gerekiyor.Randevu sırasında hazırlanan evraklar dışında sözlü mülakat işlemlerini de tamamlanarak kişinin başvuru dosyası alınır.Biyometrik veri alım işlemi ile birlikte 10 parmak izi de kişiden alınır ve akabinde kişi yüz tarama sistemine sokulur.

Biyometrik veri alımı son aşamadır.Kişi bu noktadan itibaren işleme alınan başvurunun değerlendirilmesini ve pasaport sonucunun kendine verilmesini bekler.Ayrıca vize sonucunuzu teslim almak için başvuru merkezine gidebilirsiniz.

İngiltere Erasmus Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere belli başlı belgeler talep ederek kişiye vize şansı tanır. Bu belgeler sayesinde İngiltere erasmus vizesi almanız mümkün hale gelir. İngiltere Erasmus vizesi almak için gereken belgeler şu şekilde sıralanabilir.

  • Geçerli pasaport belgesi
  • Var ise eski pasaportunuz
  • COS belgesi
  • Konaklama belgesi
  • Öğrencilik belgesi
  • Son diploma
  • Son 3 aya özel maaş bordrosu
  • Vize ücret belgesi gibi belgeler istenmektedir.

Bu belgelerin bulunmaması ya da eksik olması durumunda İngiltere Erasmus vizesi almanıza izin verilmez. Bu nedenle İngiltere Erasmus vizesi almak istiyorsanız, gereken belge ve evrakları tamamlayıp hazır hale getirmelisiniz. Bu sayede İngiltere erasmus vizesi alabilirsiniz.

İngiltere Erasmus Vize Başvurusu  İzmir

İngiltere'de  6 aydan daha az süre de eğitimler görmek gibi bir plan var ise  kişilerin İngiltere Erasmus vizesini alması gerekmektedir Ancak İngiltere Erasmus vizesi nasıl alınacağı bazı başvuru sahipleri tarafından bilinmemektedir. Bu yazı da İngiltere Erasmus vizesini alacak olan kişi ve vizenin nasıl alınacağı bilmeyen kişi için “İngiltere Erasmus vize  nasıl alınır?” sorusu cevabı verilmiştir. İngiltere Erasmus vizesi başvuru aşağıdaki şekilde yapılabilir. İngiltere Erasmus vize başvuruları İngiltere temsilciliklerine ya da İngiltere vize başvuru merkezine yapılabilmektedir. İngiltere Erasmus vize başvurusu için randevu almasına gerek yoktur. Gerekli olan vize evrakı hazırlamalıdır. Hazırlanan evrak İngiltere vize başvurusu yapacak olan yere teslim edilmelidir. İngiltere Erasmus vizesi başvurusunu inceleme yetkisi İngiltere Ankara Büyükelçiliğine aittir. Başvuru ortalama 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır. İngiltere Erasmus vize başvurusu için İngiltere'de bulunan aile üyesi yasal olarak İngiltere'de ikamet ediyor olmaları gerekmektedir.

İngiltere Erasmus Vize Başvurusu Ankara

İngiltere'de  6 aydan daha az süre de eğitimler görmek gibi bir plan var ise  kişilerin İngiltere Erasmus vizesi alması gerekmektedir. İngiltere Erasmus vizesi alacak olan kişiler İngiltere Erasmus vizesinin ne olduğunu merak etmektedir. İngiltere Erasmus vizesi; İngiltere'de ailesi bulunan ve aile üyelerini ziyaret etmek isteyen kişiye verilen yasal izin belgesi cevabı verilebilir. İngiltere Erasmus vizesi olmadan İngiltere'ye giriş yapılmamaktadır. İngiltere Erasmus vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, İngiltere Erasmus vizesi başvurusunu İngiltere Ankara Büyükelçiliğine yapılmalıdır. Başka şehirlerde ikamet eden kişi de başvuruları İngiltere vize başvuru merkezine yapabilmektedir. İngiltere Erasmus vizesi için İngiltere'de  6 aydan daha az süre de eğitimler görmek gibi bir plan var ise  kişilerin vizesinin kabul edilmiş olması gerekmektedir. Bunun için davetiyeler almanız gerekmektedir. Davetiyesiz İngiltere Erasmus vize başvuru kabul edilmemektedir. Detaylı bilgi için İngiltere temsilciliği ile iletişimlere geçebilirsiniz.

 İngiltere Erasmus Vize Başvurusu İstanbul

 

İngiltere'de 6 aydan daha az süre de eğitimler görmek gibi bir plan var ise  kişilerin İngiltere Erasmus vize alması gerekmektedir. İngiltere Erasmus vizesini alacak olan kişi vizenin nereden alınacağı bilmemekte ve merak etmektedir. Bu yazı da İngiltere Erasmus vizesini almak isteyen kişi için “İngiltere Erasmus vize nereden alınır?” sorusu cevap verilmiştir. İngiltere vize başvurusu İngiltere vize başvuru merkezine ve İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliğine yapılabilmektedir. Vize başvurusu her ne kadar İngiltere vize başvuru merkezine, İstanbul konsolosluğuna yapılabilse de vize başvurusu inceleyemeye yetkili tek yer İngiltere Ankara Büyükelçiliğidir. İngiltere vize başvuru merkezi, İngiltere vize başvurularını kabul ettikten sonra incelenmesi için İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne göndermektedir. İngiltere vize başvuruları incelendikden sonra olumlu ya da olumsuz olarak  karar verilir. İngiltere vize başvurusu olumlu sonuç alırsa vize pasaporta basılır. Pasaport ise İngiltere vize başvurusu yapıldığı İngiltere vize başvuru merkezlerine gönderilir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp