×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Bursa Konsolosluğu

İngiltere vizesi, Bursa vize işlemleri merkezleri ile sağlanmaktadır. Öncelikle kişinin ilgili çağrı merkezini arayarak randevu alması gerekmektedir. İngiltere vize işlemleri Bursa vize merkezi hafta içi her gün 08:30 ve 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca Cumartesi günleri Bursa vize merkezi 10:00 ve 14:00 saatleri arasında telefon veya mail yolu ile vize işlemlerini gerçekleştirmektedir.  

Özellikle Bursa İngiltere Fahri Başkonsolosluğu vize merkezi, kişiden dijital fotoğraf ve parmak izi belgesi talep etmektedir. Randevu işlemleri sırasında resmi tatillerde ya da özel durumlarda randevu tarihlerinde gecikme ve yoğunlaşma meydana gelebilmektedir. Böyle durumlarda Bursa vize merkezi danışmanları sizinle iletişime geçerek, randevu günlerinizi başka tarihlere alabilmektedir. Güncel olarak belirlenen iletişim adreslerinden vize danışmanları uygun tarihler hakkında bilgiler vermektedir. Vize işlemlerinin hepsi bu başkonsoloslukta yaptırılabilmektedir.
Fakat genellikle Bursa İngiltere Fahri Başkonsolosluğu vize başvuru merkezi, 1 ile 7 iş günü içerisinde randevu vermektedir. İngiltere vizesi işlemleri yapacak kişinin kendisine en uygun saati ve tarihi seçmesi oldukça önemli kurallardan biridir. Bursa vize işlemleri esnasında kişinin, vukuatlı nüfus kayıt örneğini, vize talep için dilekçesini, rezervasyon bilgilerini, konaklama bilgilerini mutlaka doğru ve eksiksiz bir şekilde yanında bulundurması gerekmektedir. Eğer kişi başvuru işlemlerinizi hızlandırmak istiyorsa bunun için vize başvuru merkezlerine ekstra ücretler ödemeyi talep edebilmektedir. Böyle durumlarda 1 ile 5 gün içerisinde İngiltere vizeleri çıkmış olacaktır.

İngiltere Bursa Konsolosu Kimdir?

İngiltere vize, Bursa vize işlem merkezi ile yapılmaktadır. İlk olarak vize başvurusu yapacak kişi çağrı merkezini arayarak randevusunu alması gerekecektir. İngiltere vizesi işlemleri Bursa konsolosluğu haftanın 5 günü saat 08.30 ile 18.00 arası yapılmaktadır. İngiltere Bursa konsolosluğu, İngiltere’nin Türkiye’de bulunan resmi temsilciliklerinden biridir. İngiltere Bursa fahri konsolosluğunun diplomatik yetkisi yoktur. İngiltere Bursa konsolosluğunun görevleri şunlardır.

 • İngiltere Bursa fahri konsolosluğu, Türkiye’de Birleşik Krallık ve İngiltere’yi temsil etme hakkı vardır. İngiltere Ankara Büyükelçiliğine bağlı kalmaktadır.
 • İngiltere Bursa fahri konsolosluğu, Birleşik Krallığın ve İngiltere’nin Bursa çevresindeki ticari işleri yürütmekle yetkilidir.
 • İngiltere Bursa fahri konsolosluğunun diplomatik bir yetkisi yoktur.
 • Birleşik krallık ve İngiltere’nin Bursa ve çevresinde yaşamakta olan vatandaşlarına ticari konuda desteğini sürdürmektedir.

İngiltere Bursa fahri konsolosu, Hüseyin DURMAZ’dır. İngiltere ve Türkiye arasındaki ilişkilerin en üst seviyede olmasına yardımcı olmaktadır. Görev bölgesinde bulunan İngiltere vatandaşlarının sorunları ile ilgilenmekte ve bu sorunları gidermede yardımcı olmaktadır.

İngiltere Bursa Konsolosluğu Vize İşlemleri

Türkiye’den İngiltere’ye seyahat amacıyla giden, İngiltere’nin belirlemiş olduğu seyahat şartlarına uygun vize almaları zorunludur. İngiltere’ye seyahat edecek olan ve Bursa çevresinde oturan kişiler vize işlemlerini İngiltere’nin Bursa Fahri konsolosluğuna yapma imkanları bulunmaktadır.

İngiltere Bursa fahri Konsolosluğu’na yalnızca uzun süreli olan 90 günü geçen vize başvuruları yapılmaktadır. Kısa süreli olan vize başvurularını İngiltere’nin yetki verdiği vize başvuru merkezlerine ve seyahat acentelerine yapmaları gerekir.

İngiltere Bursa fahri konsolosluğu vize başvurusu için ilk olarak seyahat amacınıza göre İngiltere vize türünü seçmeniz gerekir. İngiltere vize türünü belirledikten sonra İngiltere Bursa fahri konsolosluğundan randevu almaları gerekecektir. Vize başvurusu için alınan randevu tarihine başvuru yapacağınız İngiltere vize türüne göre uygun olan evrakları hazırlamak gerekecektir. İngiltere vize başvurusu için hazırlanan evraklar İngiltere Bursa fahri konsolosluğuna randevu tarihinde teslim edilmesi gerekir. Randevu tarihinde konsolosluğa biyometrik parmak izi verilmesi gerekir. İngiltere Bursa konsolosluğuna yapılan vize başvuruları genel olarak gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere Bursa Konsolosluğu Başvuru

Bursa ve çevresinde ikamet eden ve İngiltere Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, işlemlerini İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na yapabilmektedir. İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na işlem yapacak olan kişileri işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu başvuru işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’nda İngiltere vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşları işlemlerini yapabilmektedir. İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu başvuru işlemleri aşağıdaki şekilde yapılabilmektedir.

İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemleri için gerekli olan evrakları hazırlayarak İngiltere temsilciğinden randevu almalıdır. Randevu tarihinde bu evraklar İngiltere Bursa Konsolosluğu’na teslim edilmelidir.

İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan İngiltere vatandaşları konsolosluk, vatandaşlık, nüfus, noter, evrak yenileme, vergi işlemleri gibi işlemleri yerine getirebilmektedir. İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler başvuruları için randevu almalıdır.

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişiler başvurularını İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’nda yapabilmektedir. Bunun için vize türü belirlenmeli, İngiltere Bursa Konsolosluğu’ndan bize randevusu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar gerekli olan evraklar hazırlanarak teslim edilmelidir. Detaylı bilgi için İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Bursa Konsolosluğu Vize Başvurusu İşlemleri

İngiltere’ye seyahat edecek olan kişiler, İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunabilir. İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’nda başvuru yapacak olan kişiler başvuruların nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin işlemlerini nasıl yapacağı hakkında bilgi verilmiştir.

 • İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun vize türünü belirlemelidir.
 • İngiltere vize türünü belirleyen kişiler İngiltere online vize başvuru formunu doldurmalıdır. Form doldurulduktan sonra vize için randevu alınmalıdır.
 • İngiltere vize başvuru formu dolduran ve randevu alan kişiler, İngiltere vize randevusu tarihine kadar İngiltere vize başvurusu için gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır.
 • İngiltere vize başvurusu için hazırlanan evrakalar randevu tarihinde İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na teslim edilmelidir. İngiltere vize başvurusu için gerekli olan evraklar teslim edildikten sonra başvurular vize türüne göre 10 ile 30 gün arasında sonuçlanmaktadır.

İngiltere Bursa vize başvurusu sırasında biyometrik parmak izi verisi ve ilmeli ve İngiltere vize ücreti ödenmelidir. İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişilerin İngiltere’de İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na kanıtlamalıdır.  

İngiltere Bursa Konsolosluğu Randevu

İngiltere konsolosluğu işlemi olan ve Bursa civarında ikamet etmekte olan kişiler İngiltere konsolosluk işlemlerini İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na yapabilmektedir. İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na işlem yapacak olan kişiler işlemleri için randevu gerekip gerekmediğini merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu işlemi yapacak olan kişiler için İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu randevu işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de ikamet etmekte olan diğer ülke vatandaşları ve Türkiye’de bulunan İngiltere vatandaşları işlem yapabilir.

İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’nda İngiltere vatandaşları konsolosluk, vatandaşlık, nüfus, noter işlemleri gibi işlemler yapabilmektedir. Bu işlemlerin yerine getirilmesi için İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu randevu işlemi gerçekleştirilmelidir. Randevusuz işlem kabul edilmemektedir.

İngiltere’ye seyahat edecek ve Bursa civarında ikamet eden kişiler işlemlerini İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na yapabilmektedir. İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için randevu almalıdır. Randevular Bursa Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçilerek alınabilmektedir.

İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu randevusu olmadan işlem kabul etmemektedir. Randevu tarihlerini kaçıran kişilerin işlemi yapılmamaktadır.

İngiltere Bursa Konsolosluğu Vizesi Randevu İşlemleri

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişiler, işlemleri için İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na işlem yapabilmektedir. İngiltere Bursa Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu almalıdır. İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu alacak olan kişileri işlemlerin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu yapacak olan kişilerin başvuruları randevusuz olarak kabul edilmemektedir. Randevusu alan kişiler randevu tarihinde gerekli olan vize evrakları ile başvuru işlemlerini başlatmalıdır. Ancak randevu tarihini kaçıran kişilere bakılmamaktadır. Bu nedenle başvuru yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için yeniden randevu almak zorunda olacaktır. Bu durum da başvuru sahibi için hem zaman hem de vakit kaybı anlamına gelmektedir. Bunun için profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçilerek alınabilmektedir. İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu telefon numarası ya da e mail adresi ile iletişime geçerek alınır. İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu vize işlemleri aşağıda verilmiştir.

Telefon numarası: 0 850 346 84 93

İngiltere Bursa Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri

İngiltere konsolosluk işlemi olan kişi veya kişiler işlemlerini Bursa fahri konsolosluğuna yapabilirler. İngiltere Bursa fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak kişiler, İngiltere Bursa fahri Konsolosluğu’nun adres ve iletişim bilgilerini merak edip araştırma yapmaktadırlar. Bu yazımızda İngiltere Bursa fahri konsolosluğunun adres ve iletişim bilgilerini yayınlamış oluyoruz. İngiltere Bursa fahri Konsoloslu’nun adresi,

 • Durmazlar Organize Sanayi Bölgesi, 75.yıl Bulvarı Caddesi, Nilüfer/BURSA
 • Telefon Numarası: 0850 346 84 93
 • Faks Numarası: 90 224 322 01 07
 • E-Posta adresi: [email protected]

İngiltere Bursa fahri konsolosluğu, hafta içi saat 09.00 ile 17.00 saatlerinde hizmet vermektedir. Türkiye ve İngiltere Resmi tatillerinde hizmet vermemektedir. İngiltere Bursa konsolosluğu vize başvuruları için bu adres ve iletişim numaralarından öğrenebilirsiniz. Vize başvurusunda bulunmadan önce kendinizin yapacağı seyahat türünü söylemeniz ile seyahat türüne göre evrak hazırlanması gerektiğini bu iletişim numaraları ile öğrenebilirsiniz. İngiltere’ye yapacağınız seyahat amacınızı mutlaka bildirmeniz gerekir. Yanlış yapılan bir işlem vize başvurusunu iptal edebilir.

İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na Nasıl Gidilir?

İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na nasıl gidileceğini merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na gidecek olan kişiler için “İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na nasıl gidilir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemlerini Bursa’ya ulaştıktan sonra otobüs, minibüs, tramvay, dolmuş gibi toplu taşıma araçları ile İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na ulaşım sağlanabilir. Ayrıca Bursa’nın her yerinden İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu’na ulaşım sağlanmaktadır. Kendi aracınız ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu adresi: Durmazlar Organize Sanayi Bölgesi, 75. Yıl Bulvarı Caddesi, Nilüfer/Bursa

İngiltere Bursa Fahri Konsolosluğu yakınlarından geçen otobüs hatları:

Hat Adı Yön
B/9 Küçük Sanayi İstasyonu
38/B Terminal - Nilüfer / Ring
B/43 Emek - Devlet Hastanesi / Ring
B/46 Uludağ Üniversitesi
35/S Organize Sanayi İstasyonu
43/H Terminal - Uludağ Üniversitesi
43/HB Terminal - Uludağ Üniversitesi (Yeni Adliye)
95/A Terminal - Üçevler
35/E-2 Ertuğrul İstasyonu
9/D Ataevler - Atatürk Caddesi / Ring
ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp