×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Amerika Tier 5 (Erasmus) Vizesi

İngiltere Tier 5 Erasmus Vizesi 2022

Devlet tarafından kabul görmüş değişim planı olan Erasmus ile İngiltere'ye kısa süreli eğitim veya iş tecrübesi için birçok kişinin başvuracağı vize türü İngiltere Tier 5 Erasmus vizesi, devlet destek değişim vizesi olarak bilinmektedir. Tier 5 Erasmus vizesine başvurmak isteyen kişilerin, özellikle İngiltere'de sponsorunun olması gerekmektedir. Devlet destekli Erasmus Tier 5 vizesine sahip olan kişiler, aile bireylerini İngiltere'ye götürebilir. İngiltere'deki bir kurumda eğitim alabilir. Sponsorları ile birlikte çalışabilir. Fakat İngiltere Tier 5 Erasmus vizesi ile kişi kamu fonlarından faydalanamaz. Ayrıca kalıcı bir işte çalışma hakkına sahip değildir.

Tier 5 Erasmus vizesi belgeleri arasında İngilizce olmayan belgeler varsa İngilizce çevirisinin olması gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde kişinin banka hesabında yeterli derecede parası olması gerekir. Eğer yeterli derecede parası yoksa İngiltere’de bulunan sponsorunun tüm masrafları karşılaması gerekmektedir. Sponsorluk sertifikaları kişinin, kişisel bilgilerini ve iş bilgilerini içeren sertifika türüdür. Sponsorluk sertifikası yalnızca 3 ay geçerlilik göstermektedir. Sponsorluk için başvuru tamamlanınca kişinin biyometrik bilgileri ve parmak izi yetkili kurumlar tarafından talep edilir. İngiltere vizesi başvuru işlemlerinde karar verme yetkisi tamamen İngiltere Konsolosluğu'na aittir. İngiltere konsolosluğu gerek gördüğü takdirde, ek belge talebinde bulunma hakkına sahiptir. İngiltere vizesi için başvuru fiyatları, vizenin süresine göre farklılık göstermektedir. İngiltere vizesi için başvuru tamamlandıktan sonra, 21 iş günü içerisinde durumun olumlu veya olumsuz sonucu konsolosluk tarafından kişilere bindirilir.

Amerika Tier 5 (erasmus) Vizesi Nereden Alınır?

Uluslararası yüzlerce programa ve eğitimlere sahip olan Amerika, Tier 5 (erasmus) programlarında tercih edilen ilk ülke arasında yer almaktadır. Amerika Tier 5 (erasmus) vizesi için gereken evraklar ve başvuru şartı tamamladıktan sonra başvuru, Amerika Konsolosluğuna yapılmalıdır. Sunulan evrakın tam ve güncel olmasına dikkat edilmelidir. Vize başvuruları, seyahat tarihinde yaklaşık olarak yirmi gün öncesinden yapılmalıdır. 20 günden daha az sürelerde yapılan vize başvurusu, seyahat tarihlerine yetişmeyebilir. Ek evraklar talep hakkında bulunan Amerika Konsolosluğu, eksik gördüğü belgeyi isteyebilir. Bu durumlarda da vize onaylanma süresi, seyahat tarihlerinden sonralarına denk gelebilir. Amerika'ya gitmek ve eğitime orada devam etmeyi isteyen kişinin başvuru süreçlerini kısa bir zaman dilimleridir.  Amerika Tier 5 (erasmus) vize başvuruları da bu sürede göre belirlenmelidir. Türkiye’de devam edilen okul olan öğrenci Tier 5 (erasmus) başvurusunun olumlu sonuçlanmışsa gerekli şarta uygun ve tüm şartı yerine getiren Türk vatandaşı Tier 5 (erasmus) vizesi başvurusuna bulabilmektedir. Amerika Tier 5 (erasmus) vizesi ücretleri Amerika İstanbul Konsolosluğuna resmî başvuru merkezlerinden online randevuyu alarak yapmaktadır.


 Amerika Tier 5 (erasmus) Vizesi Nedir?

Amerika Tier 5 (erasmus) vizesi, öğrenci değişim programının Tier 5 (erasmus) projesi farklı ülkelerdeki üniversitelerin iş birliği ile öğrenci akademisini kısa ya da uzun süre olarak tecrübe edinmiş teşvik edilen Avrupa birliğinin projesidir. Amerika, Tier 5 (erasmus) kapsamında en fazla tercih edilen ülkelerin arasındadır. Hem yabancı dil öğrenme hem de farklı kültürü tanımayı isteyen üniverisite, yüksek öğrenim, yüksek lisans ile doktora bölüm öğrencisinin Tier 5 (erasmus) için Amerika'yı tercih etmektedir. Ancak Amerika Tier 5 (erasmus) programına katılabilmesi için öğrencinin hem vize alması hem de Tier 5 (erasmus) programı şartlarını yerine getirmesi gerekiyor. Tier 5 (erasmus) programına katılmak için gerekli not ortalamalarını sağlayan öğrencinin hem kendi okulu hem de Amerika'da ki okuldan kabul edilmesi gerekir. Kabul sonrası ise vize işlemine başlanması istenir. Vize işlemi sırasında öğrencinin hazırlaması gereken birçok önemli evraklar vardır. Amerika Tier 5 (erasmus) vizeleri için hazırlamaları gereken birçok belge türü vardır. 


 Amerika Tier 5 (erasmus) Vizesi Nasıl Alınır?  

Amerika Tier 5 (erasmus) programlarına katılan kişilerin işlem yaptırmak süreleri oldukça kısadır. Evrakların konsolosluğa sunulduktan sonra gerekli inceleme yapılır ve en geç 10 iş günü içinde vize verilir. Ancak vize işlemi sırasında ek evrak talep edilirse bu süreler uzayabilir. Başvuru yaparken kurumun resmî tatili zamanına ve Tier 5 (erasmus) başvuru süreci de dikkate alınmalıdır. Amerika Tier 5 (erasmus) vizesini almak isteyen öğrenci her belgelerin güncel olmalarına özen göstermeleri gerekir. Başvuru formunun mutlaka vizeleri hangi amaçlarla alındığı belirtmelidir. Vizelerin diğer evrakının da Tier 5 (erasmus) programlarına uygun olmalarına özen göstermelidir. Amerika Tier 5 (erasmus) vizesi işlemi sırasında pasaportların güncel olması, seyahat bitimi sonrası da en az üç ay geçerliliğini korumak gerekir. Yaşı küçük tüm evrak hazırlama süreçlerine onayı olmaları da önemli kriterlerden birisidir. Tier 5 (erasmus) öğrencisi değişim programını kapsayan her yıl yüzlerce öğrenci farklı ülkede eğitim görme şanslarını elde etmektedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp