×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu

İngiltere seyahati için kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım önemli detaylar bulunuyor. Öncelikle bu ülkeye hangi amaçla seyahat ederseniz edin mutlaka vize almanız şartı bulunuyor. Vize işlemleri sırasında sizlerden istenilen belgeleri eksiksiz olarak hazırlamanız mecburi durumlar arasındadır. Belgeleriniz her türlü durumda mutlaka eksiksiz ve güncel olmak zorundadır. İngiltere İzmir Konsolosluğu belgelerin eksik olması konusunda son derece titiz davranmaktadır.

İngiltere Vize Evrakları

İngiltere İzmir konsolosluğu vize işlemleri sırasında sizlerden pasaport ve İngiltere vize başvuru formu yanında seyahat sağlık sigortası gibi önemli belgeler istemektedir. Seyahat sağlık sigortası hem yurt dışında hem de yurt içinde yapılacak olan seyahatler için yaptırılması gereken bir sigorta türüdür. Bu sigorta yalnızca seyahatte olduğunuz zaman dilimlerini kapsayan ve belli bir tutarı karşılayan sigorta modelidir. Kişiler seyahat sağlık sigortası yaptırmadan yurt dışına çıkabilme avantajına sahip değildir. Bu süreçte en çok önem verilmesi gereken konulardan birisi bu sigortanın teminat kapsamıdır. Vize işlemleri sırasında biyometrik fotoğraf gibi birçok evrak listesi daha bulunmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi ve hizmet almak için 0850 346 6874 nolu hattı arayabilirsiniz.

İngiltere Vize Merkezi İzmir

Özellikle belirtilmesi gerekir ki; İngiltere vize merkezi İzmir Türkiye'de bulunan yabancılara veya Türk vatandaşlarına İngiltere vize işlemleri konusunda herhangi bir faaliyette bulunmamaktadır. Ancak Türkiye'de yaşayan İngiliz vatandaşlarının doğum, nüfus cüzdanı, noter, ölüm, pasaport, askerlik gibi işlemleri, İzmir vize merkezleri İngiltere konsolosluğu aracılığı yürütülmektedir. Başvuru merkezlerinde vize başvuru ofisleri yer almaktadır. Türkiye'den yapılmış olan İngiltere vizesi başvuruları için tüm yetkiler, konsolosluk tarafından kontrol altına alınmaktadır. İzmir İngiltere vize başvuru merkezi resmi tatiller hariç hafta içi her gün sabah 08.45 ve 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca İzmir'de bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar, konsolosluk işlemleri için İzmir vize başvuru merkezine başvuruda bulunabilirler.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus kişi vize başvuru işlemleri için önceden vize başvuru merkezini arayarak özel randevu talebinde bulunmalıdır. Belirlenen gün ve saatte başvuru vize merkezinde olmak oldukça önemli bir koşuldur. Ayrıca kişinin vize başvuru işlemlerinde evraklarını tam ve doğru bir şekilde hazırlaması gerekmektedir.

Eksik olan dosyalar söz konusu ise, vize başvuru işlemleri ne yazık ki geçerli sayılmamaktadır. Kişi vize işlemlerinin her aşamasında şahsen başvuruda bulunabilir. Başvuru işlemlerinde doğru ve eksiksiz bilgilerin verilmesi son derece önemli bir durumdur. Vize işlemlerinde herhangi bir sorun yaşandığı taktirde direkt olarak İzmir vize işlem merkezleri, kişilere belirtmiş oldukları güncel telefon numaralarından ulaşmaya çalışmaktadır. Bundan dolayı eksiksiz bir başvuru olması gerekmektedir. Aksi taktirde vize işlemleri tahminden daha uzun sürebilmektedir.

İngiltere İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Randevusu

Vatandaşların vize işlemlerini yapabilmesi için İngiltere İzmir Fahri Konsolosluğu vize randevusu başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Aksi taktirde vize başvuru işlemleri yapılmamaktadır. Ayrıca İzmir'de bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar, konsolosluk işlemleri için İngiltere İzmir Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirler.

İzmir Fahri Konsolosluğu biyometrik veri uygulaması yapmaktadır. Bu nedenle parmak izi ve fotoğraf çekimi yapılacağı için vize başvurusu yapan kişinin, kuruma bizzat gelmesi zorunluluk bildirmektedir. İngiltere vizesi için İzmir Fahri Konsolosluğu’nda başvuru tamamladıktan hemen sonra 21 iş günü içinde başvurunuz sonuç aşamasına alınmaktadır. Burada İzmir Fahri Konsolosluğu’nun olumlu veya olumsuz kararı tarafınıza bildirilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise kişi vize başvuru işlemleri için önceden İzmir Fahri Konsolosluğunu arayarak özel randevu talebinde bulunması gerektiğidir. Belirlenen gün ve saatte İzmir vize randevusu için konsoloslukta olmak oldukça önemli bir koşuldur. Ayrıca kişinin vize başvuru işlemlerinde evraklarını tam ve doğru bir şekilde hazırlaması gerekmektedir.

Eksik olan evraklar, İngiltere İzmir Fahri Konsolosluğu vize randevusu işlemleri kapsamında ne yazık ki geçerliliğini kaybetmektedir. Kişi vize işlemlerinin her aşamasında şahsen başvuruda bulunabilme hakkına sahiptir. Başvuru işlemlerinde doğru ve eksiksiz bilgilerin verilmesi son derece önemli kurallardan biridir. Vize randevusu işlemlerinde herhangi bir sorun yaşandığı taktirde direkt olarak İzmir Fahri Konsolosluğu kişilere belirtmiş oldukları güncel telefon numaralarından ulaşmaya çalışmaktadır. Ayrıca vize randevusu işlemlerinde kişinin pasaportunu bırakması zorunluluk taşımaktadır.

 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp