×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu

İngiltere seyahati için kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım önemli detaylar bulunuyor. Öncelikle bu ülkeye hangi amaçla seyahat ederseniz edin mutlaka vize almanız şartı bulunuyor. Vize işlemleri sırasında sizlerden istenilen belgeleri eksiksiz olarak hazırlamanız mecburi durumlar arasındadır. Belgeleriniz her türlü durumda mutlaka eksiksiz ve güncel olmak zorundadır. İngiltere İzmir Konsolosluğu belgelerin eksik olması konusunda son derece titiz davranmaktadır.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu Başvuru

İzmir ve çevresinde ikamet eden ve İngiltere Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, işlemlerini İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’na işlem yapacak olan kişileri işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere İzmir Başkonsolosluğu başvuru işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’nda İngiltere vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşları işlemlerini yapabilmektedir. İngiltere İzmir Başkonsolosluğu başvuru işlemleri aşağıdaki şekilde yapılabilmektedir.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemleri için gerekli olan evrakları hazırlayarak İngiltere temsilciğinden randevu almalıdır. Randevu tarihinde bu evraklar İngiltere İzmir Konsolosluğu’na teslim edilmelidir.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan İngiltere vatandaşları konsolosluk, vatandaşlık, nüfus, noter, evrak yenileme, vergi işlemleri gibi işlemleri yerine getirebilmektedir. İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler başvuruları için randevu almalıdır.

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişiler başvurularını İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’nda yapabilmektedir. Bunun için vize türü belirlenmeli, İngiltere İzmir Konsolosluğu’ndan bize randevusu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar gerekli olan evraklar hazırlanarak teslim edilmelidir. Detaylı bilgi için İngiltere İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu Vize Başvurusu İşlemleri

İngiltere’ye seyahat edecek olan kişiler, İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunabilir. İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’nda başvuru yapacak olan kişiler başvuruların nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin işlemlerini nasıl yapacağı hakkında bilgi verilmiştir.

  • İngiltere İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun vize türünü belirlemelidir.
  • İngiltere vize türünü belirleyen kişiler İngiltere online vize başvuru formunu doldurmalıdır. Form doldurulduktan sonra vize için randevu alınmalıdır.
  • İngiltere vize başvuru formu dolduran ve randevu alan kişiler, İngiltere vize randevusu tarihine kadar İngiltere vize başvurusu için gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır.
  • İngiltere vize başvurusu için hazırlanan evrakalar randevu tarihinde İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’na teslim edilmelidir. İngiltere vize başvurusu için gerekli olan evraklar teslim edildikten sonra başvurular vize türüne göre 10 ile 30 gün arasında sonuçlanmaktadır.

İngiltere İzmir vize başvurusu sırasında biyometrik parmak izi verisi ve ilmeli ve İngiltere vize ücreti ödenmelidir. İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişilerin İngiltere’de İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’na kanıtlamalıdır. 

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu Randevu

İngiltere konsolosluğu işlemi olan ve İzmir civarında ikamet etmekte olan kişiler İngiltere konsolosluk işlemlerini İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’na işlem yapacak olan kişiler işlemleri için randevu gerekip gerekmediğini merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere İzmir Başkonsolosluğu işlemi yapacak olan kişiler için İngiltere İzmir Başkonsolosluğu randevu işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de ikamet etmekte olan diğer ülke vatandaşları ve Türkiye’de bulunan İngiltere vatandaşları işlem yapabilir.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’nda İngiltere vatandaşları konsolosluk, vatandaşlık, nüfus, noter işlemleri gibi işlemler yapabilmektedir. Bu işlemlerin yerine getirilmesi için İngiltere İzmir Başkonsolosluğu randevu işlemi gerçekleştirilmelidir. Randevusuz işlem kabul edilmemektedir.

İngiltere’ye seyahat edecek ve İzmir civarında ikamet eden kişiler işlemlerini İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için randevu almalıdır. Randevular İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçilerek alınabilmektedir.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu randevusu olmadan işlem kabul etmemektedir. Randevu tarihlerini kaçıran kişilerin işlemi yapılmamaktadır.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu Vize Randevusu İşlemleri

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişiler, işlemleri için İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’na işlem yapabilmektedir. İngiltere İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler İngiltere İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu almalıdır. İngiltere İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu alacak olan kişileri işlemlerin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu yapacak olan kişilerin başvuruları randevusuz olarak kabul edilmemektedir. Randevusu alan kişiler randevu tarihinde gerekli olan vize evrakları ile başvuru işlemlerini başlatmalıdır. Ancak randevu tarihini kaçıran kişilere bakılmamaktadır. Bu nedenle başvuru yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için yeniden randevu almak zorunda olacaktır. Bu durum da başvuru sahibi için hem zaman hem de vakit kaybı anlamına gelmektedir.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu İngiltere İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçilerek alınabilmektedir. İngiltere İzmir Başkonsolosluğu telefon numarası ya da e mail adresi ile iletişime geçerek alınır. İngiltere İzmir Başkonsolosluğu vize işlemleri aşağıda verilmiştir.

Telefon numarası: +0850 346 84 93

Eposta: [email protected]

İngiltere İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Randevusu

Vatandaşların vize işlemlerini yapabilmesi için İngiltere İzmir Fahri Konsolosluğu vize randevusu başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Aksi taktirde vize başvuru işlemleri yapılmamaktadır. Ayrıca İzmir'de bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar, konsolosluk işlemleri için İngiltere İzmir Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirler.

İzmir Fahri Konsolosluğu biyometrik veri uygulaması yapmaktadır. Bu nedenle parmak izi ve fotoğraf çekimi yapılacağı için vize başvurusu yapan kişinin, kuruma bizzat gelmesi zorunluluk bildirmektedir. İngiltere vizesi için İzmir Fahri Konsolosluğu’nda başvuru tamamladıktan hemen sonra 21 iş günü içinde başvurunuz sonuç aşamasına alınmaktadır. Burada İzmir Fahri Konsolosluğu’nun olumlu veya olumsuz kararı tarafınıza bildirilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise kişi vize başvuru işlemleri için önceden İzmir Fahri Konsolosluğunu arayarak özel randevu talebinde bulunması gerektiğidir. Belirlenen gün ve saatte İzmir vize randevusu için konsoloslukta olmak oldukça önemli bir koşuldur. Ayrıca kişinin vize başvuru işlemlerinde evraklarını tam ve doğru bir şekilde hazırlaması gerekmektedir.

Eksik olan evraklar, İngiltere İzmir Fahri Konsolosluğu vize randevusu işlemleri kapsamında ne yazık ki geçerliliğini kaybetmektedir. Kişi vize işlemlerinin her aşamasında şahsen başvuruda bulunabilme hakkına sahiptir. Başvuru işlemlerinde doğru ve eksiksiz bilgilerin verilmesi son derece önemli kurallardan biridir. Vize randevusu işlemlerinde herhangi bir sorun yaşandığı taktirde direkt olarak İzmir Fahri Konsolosluğu kişilere belirtmiş oldukları güncel telefon numaralarından ulaşmaya çalışmaktadır. Ayrıca vize randevusu işlemlerinde kişinin pasaportunu bırakması zorunluluk taşımaktadır. 

İngiltere Vize Evrakları

İngiltere İzmir konsolosluğu vize işlemleri sırasında sizlerden pasaport ve İngiltere vize başvuru formu yanında seyahat sağlık sigortası gibi önemli belgeler istemektedir. Seyahat sağlık sigortası hem yurt dışında hem de yurt içinde yapılacak olan seyahatler için yaptırılması gereken bir sigorta türüdür. Bu sigorta yalnızca seyahatte olduğunuz zaman dilimlerini kapsayan ve belli bir tutarı karşılayan sigorta modelidir. Kişiler seyahat sağlık sigortası yaptırmadan yurt dışına çıkabilme avantajına sahip değildir. Bu süreçte en çok önem verilmesi gereken konulardan birisi bu sigortanın teminat kapsamıdır. Vize işlemleri sırasında biyometrik fotoğraf gibi birçok evrak listesi daha bulunmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi ve hizmet almak için 0850 346 84 93 nolu hattı arayabilirsiniz.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu'na Nasıl Gidilir?

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’na nasıl gidileceğini merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’na gidecek olan kişiler için “İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’na nasıl gidilir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemlerini İzmir’e ulaştıktan sonra otobüs, minibüs, tramvay, dolmuş gibi toplu taşıma araçları ile İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’na ulaşım sağlanabilir. Ayrıca İzmir’in her yerinden İngiltere İzmir Başkonsolosluğu’na ulaşım sağlanmaktadır. Kendi aracınız ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu adresi: Akdeniz Mahallesi, Kazım Dirik Caddesi, No: 4, Daire:101, Gayret Han, Posta Kodu: 35210 Konak/İzmir

İngiltere İzmir Başkonsolosluğu yakınlarından geçen otobüs hatları:

Hat Adı

Yön

253

Halkapınar Metro- Konak

912

Egekent Aktarma- Alsancak Gar

921

Bostanlı İskele- Alsancak Gar

963

Evka 3 Metro- Alsancak Gar

920

Çiğli Merkez

930

Konak

951

Konak

811

Engelliler Merkezi

  • Aliağa– Cumaovası ve Tepeköy- Menemen tren hatları İngiltere İzmir Başkonsolosluğu yakınlarından geçmektedir.
  • Konak tramvay hattı İngiltere İzmir Başkonsolosluğu yakınlarından geçmektedir.
  • En yakın durak isimleri Alsancak Gar ve Lozan isimli duraklardır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp