×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vizesi İçin Form Ve Dilekçeler

Birleşik Krallığın merkezi konumunda olan İngiltere, Avrupa’nın da önemli ülkelerinden biridir. Dünya genelinde oldukça güçlü bir ülke olan İngiltere’nin başkenti Londra’dır. Her sene iş, turizm, eğitim ve aile ziyareti gibi nedenlerle birçok farklı ülkeden kişiye kapılarını aralıyor. Türkiye’den de çok fazla ziyaretçisi olan İngiltere vize işlemleri sırasında son derece titiz davranıyor. Birçok Avrupa ülkesi gibi İngiltere’de Türkiye’den giden Hususi, Diplomatik ve Hizmet pasaportu hamillerine çeşitli konularda vize muafiyeti sağlıyor. Bununla birlikte Umuma Mahsus pasaport hamillerinin vize alması zorunlu koşullardandır. İngiltere vize işlemleri sırasında doldurulması gereken evrakların başında başvuru formu ve dilekçe ilk sırada yer alıyor.

İngiltere Vizesi Başvuru Formu

İngiltere’ye bir seyahat gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız mutlaka başvuru formunu İngilizce olarak doldurmanız gerekiyor. Belge çok detaylı bilgiler içeriyor. Bu bilgilerin her birinin mutlaka eksiksiz olmasına ve doğru beyan edilmesine özen gösterilmelidir. Çok detaylı vize çeşitleri bulunan İngiltere vize prosedüründe başvuru formunda mutlaka vize türünü doğru belirtmeniz gerekiyor. Online olarak doldurulan bu evrakın önce internet üzerinden doldurulması sonra da çıktısı alınarak ilgili resmi kuruma teslim edilmesi gereklidir. Vize türüne uygun olarak seyahat bilgilerinizin tüm detaylarından bahsetmeniz önemli kriterler arasında yer alıyor. Başvuru formunun istenilen kriterlerde olması kişilerin vize işlemlerinin sorunsuz şekilde ilerlemesinde son derece önemlidir.

İngiltere Vizesi Başvuru Formu nereden alınır?

İngiltere'ye seyahat etmeyi isteyen kişinin, seyahatinin amacına uygun bir İngiltere vizesi alması gerekmektedir. İngiltere vizesini alacak kişilerin bazı evrakı eksiksiz olarak hazırlaması gerekmektedir. İngiltere vize başvuruları İngiltere temsilciliğine, İngiltere vize başvuru merkezlerine ve seyahat acenteler aracılığı ile yapılabilir. Başvurular için vize başvuru form gerekli. Vize başvuru formu aşağıda ki gibi alınabilir.

İngiltere vize başvuru formu aşağıda ki yerden temin edilebilir.

İngiltere vize başvurusu yapıldığı vize başvuru merkezleri,

İngiltere’nın Türkiye temsilciliği

İngiltere vize başvurusu için vize danışman hizmeti almışsanız danışmanlık hizmeti veren firmalardan formu alabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuru formu, İngiltere Konsolosluğu’nun vize başvuru sahiplerini daha yakından tanımasını sağlayan bir form. Başvuru için bu form doldurulması zorunludur. İngiltere vizesi başvuru formu doldurmamış olan başvuru reddedilmektedir. Başvuru form doldurulduktan sonra çıktısının alınması ve imzalanması gerekmektedir.

İngiltere Turistik Vizesi Başvuru Formu

İngiltere’ye turistik amaçla  seyahat edecek olan kişi, İngiltere turistik vize almalıdır. İngiltere turistik vize alacak olan kişinin başvurularını yerine getirebilmesi için bazı evraklar hazırlamaları gerekmektedir. İngiltere turistik vizesi başvuru formu İngiltere Dışişleri Bakanlığının internet sitesi üzerinden doldurulmalı. Başvuru için gerekli olan bilgi doldurulmalıdır. İngiltere turistik seyahatlerinizin hangi tarih de gerçekleşeceğini, turistik seyahatlerinizin amaçlarını, İngiltere turistik seyahatleri boyunca nerede konaklayacağınızı belirtmelisiniz. Başvuru formu internet üzerinden birçok dilde doldurulabilir. İngiltere turistik vizesi başvuru formu el ile veya  bilgisayar ile doldurulur.   Doldurulduktan sonra başvuru sahipleri tarafından imza atılması ve imzalanmalıdır. İngiltere turistik vizesi başvurusu yapacak olan kişinin İngiltere turistik vizesi başvuru formunu doldurması gerekmektedir. İngiltere turistik vize başvuru formuna kişisel bilgi, aile bilgileri, pasaport bilgisi, seyahat amacı, seyahat planı gibi bilgi girilmelidir.   

İngiltere Ticari Vizesi Başvuru Formu

İngiltere’ye iş görüşmeleri, kongre, konferans ve seminerlere katılmak için seyahat edecek olan kişi, İngiltere ticari vizesini almalıdır. İngiltere ticari vizesini alacak olan kişinin başvurularını yerine getirebilmesi için bazı evrak hazırlaması gerekmektedir. Bu evraktan birisi de İngiltere ticari vizesi başvuru formudur. İngiltere ticari vize başvuru formu dolduracak olan kişi bu form hakkında bilgi sahipleri olmak istemektedir. İngiltere ticari vize alacak olan kişilerin hazırlaması gereken zorunlu belgeden birisi İngiltere ticari vizesidir. İngiltere ticari vize alacak olan kişi, İngiltere ticari vizesi başvuru formuna seyahat amaçları hakkında gerekli olan bilgiler girmelidir. Ayrıca İngiltere’ye başvuru yapacak olan kişi davet eden kişi, kurum veya şirket hakkında bilgi girilmelidir. İngiltere ticari vizesi bilgiler eksiksiz olarak girilmeli. İngiltere ticari vize başvuru formu elle ya da bilgisayar ile doldurulabilir. İngiltere ticari vize başvuru formu doldurmalı doldurulduktan sonra imzalanmalıdır. Başvuru formu yıpranmamış ve kirlenmemiş olmalıdır.

İngiltere Transit Vize Başvuru Formu

Transit vize esas amacınızı oluşturan ülkeye yapılan, İngiltere üzerinden aktarma yapılan seyahat de talep edilmektedir.   İngiltere’den transit vizesi alacak Umuma Mahsus Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tarafından, İngiltere vize başvurusuna bulunurken, İngiltere vizesi için gerekli belge sunulmalıdır. İngiltere Türkiye temsilciliği tarafından belirlenmiş, bu belgelerin güncel olması dikkat edilmelidir. Bazı evrakların orijinal olma mecburiyeti vardır. İngiltere transit vize başvurunuz sırasında ya da sonrası bu web sitesinde belirtilen belgeye ek olarak İngiltere Konsolosluğu ek belge sunmanızı isteyebilir. İngiltere vize başvuru form, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalı. İngiltere Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırlarken, İngiltere vizesi başvuru formuna eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. İngiltere vize başvuru formuna vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemek ise İngiltere Konsolosluğunun dikkat ettiği bir konudur.

İngiltere Vizesi Dilekçe Yazımı

İngiltere vizesi işlemleri sırasında kişilerin dilekçede hazırlaması gereklidir. Dilekçenin de İngilizce dilinde yazılması zorunlu bir durumdur. Vize işlemleri sırasında dilekçenin mutlaka ilgili kurumlara hitaben yazılması gerekiyor. Aynı zamanda dilekçe üzerinde vize türünden bahsedilmeli ve diğer tüm bilgilerin de bu vize türüne uygun olarak ifade edilmesi gereklidir. Alacağınız vizenin ne kadar sürelik olduğunu, seyahat sürelerinizi, diğer seyahat detaylarını net şekilde belirtmeniz gerekiyor. Vize dilekçesi son derece önemli evraklar arasında yer alıyor. Kişiler bu evraklarını hazırladıktan sonra dosyasına eklemeli ve diğer evraklarla birlikte ilgili kurumlara teslim edilmelidir. Dilekçenizi teslim etmeden önce sizin tarafınızdan imzalanması da önemli bir kriterdir. Kişilerin mutlaka vize talep dilekçesinde istenilen her bilginin bulunmasına gereken önemi göstermesi gereklidir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp