×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vizesi İçin Form Ve Dilekçeler

Birleşik Krallığın merkezi konumunda olan İngiltere, Avrupa’nın da önemli ülkelerinden biridir. Dünya genelinde oldukça güçlü bir ülke olan İngiltere’nin başkenti Londra’dır. Her sene iş, turizm, eğitim ve aile ziyareti gibi nedenlerle birçok farklı ülkeden kişiye kapılarını aralıyor. Türkiye’den de çok fazla ziyaretçisi olan İngiltere vize işlemleri sırasında son derece titiz davranıyor. Birçok Avrupa ülkesi gibi İngiltere’de Türkiye’den giden Hususi, Diplomatik ve Hizmet pasaportu hamillerine çeşitli konularda vize muafiyeti sağlıyor. Bununla birlikte Umuma Mahsus pasaport hamillerinin vize alması zorunlu koşullardandır. İngiltere vize işlemleri sırasında doldurulması gereken evrakların başında başvuru formu ve dilekçe ilk sırada yer alıyor.

İngiltere Vizesi Başvuru Formu

İngiltere’ye bir seyahat gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız mutlaka başvuru formunu İngilizce olarak doldurmanız gerekiyor. Belge çok detaylı bilgiler içeriyor. Bu bilgilerin her birinin mutlaka eksiksiz olmasına ve doğru beyan edilmesine özen gösterilmelidir. Çok detaylı vize çeşitleri bulunan İngiltere vize prosedüründe başvuru formunda mutlaka vize türünü doğru belirtmeniz gerekiyor. Online olarak doldurulan bu evrakın önce internet üzerinden doldurulması sonra da çıktısı alınarak ilgili resmi kuruma teslim edilmesi gereklidir. Vize türüne uygun olarak seyahat bilgilerinizin tüm detaylarından bahsetmeniz önemli kriterler arasında yer alıyor. Başvuru formunun istenilen kriterlerde olması kişilerin vize işlemlerinin sorunsuz şekilde ilerlemesinde son derece önemlidir.

İngiltere Vizesi Dilekçe Yazımı

İngiltere vizesi işlemleri sırasında kişilerin dilekçede hazırlaması gereklidir. Dilekçenin de İngilizce dilinde yazılması zorunlu bir durumdur. Vize işlemleri sırasında dilekçenin mutlaka ilgili kurumlara hitaben yazılması gerekiyor. Aynı zamanda dilekçe üzerinde vize türünden bahsedilmeli ve diğer tüm bilgilerin de bu vize türüne uygun olarak ifade edilmesi gereklidir. Alacağınız vizenin ne kadar sürelik olduğunu, seyahat sürelerinizi, diğer seyahat detaylarını net şekilde belirtmeniz gerekiyor. Vize dilekçesi son derece önemli evraklar arasında yer alıyor. Kişiler bu evraklarını hazırladıktan sonra dosyasına eklemeli ve diğer evraklarla birlikte ilgili kurumlara teslim edilmelidir. Dilekçenizi teslim etmeden önce sizin tarafınızdan imzalanması da önemli bir kriterdir. Kişilerin mutlaka vize talep dilekçesinde istenilen her bilginin bulunmasına gereken önemi göstermesi gereklidir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp